Şimdi Ara

Diyanet, kadın erkek el ele halay çekmek islama aykiri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
5.883
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arap geleneğini din diye anlatıyorlar. Kuran'da ki dinle hiç bir alakası yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_34

Arap geleneğini din diye anlatıyorlar. Kuran'da ki dinle hiç bir alakası yok.
    Kuranda başka bir kadının elini tutmak helal yani ?
  • İyiki şeriatla yönetilmiyoruz,adamlar düğünlere kadar denetler sopalı polisler koyar düğün salonlarına.
  • bunda ne var ki? sana günah olduğunu söylüyor islamiyete göre. sen ister yaparsın ister yapmazsın. Eğer müslümansan tabii. halay çekerken kendisine helal olmayan kadının eline temas ederse günah kazanır, temas etmezse günah kazanmaz.

Kendine helal olmayan kadın yada erkek aynı odada başbaşa kalmaları bile günah. ellerinin temas etmesi lazım bile değil.

ha bunu kabul edip Allahım bunun günah olduğunu biliyorum ama yapıyorum affet beni dersen günahkar olursun.

ha bu ne saçma birşey böyle müslümanlık olmaz dersen, Allah'ın emrini kabul etmediğin için dinden çıkarsın,

ha müslüman değilsen zaten problem yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ürüng ayıg toyon

İyiki şeriatla yönetilmiyoruz,adamlar düğünlere kadar denetler sopalı polisler koyar düğün salonlarına.
    polisten değil Allahtan korkacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: routemaster

Bu mesaj silindi.
    Diyanet, kadın erkek el ele halay çekmek islama aykiri

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Müslümanlar burada yanlış olan nedir? Bir Müslüman olarak bunun neresini eleştiriyorsunuz! Hıristiyan, yahudi, Budist bunları anlarım ama size ne oluyor en Müslümanlar! Kendinize gelin

• ürüng ayıg toyon kullanıcısına yanıt
    Keşke Şeriat ile yönetilsek. O kadar adaletli bir sistem ki hayran kalırsın.

• TURQUAZ06 T kullanıcısına yanıt
    Kendin için konuş. Ben mesela "yarattıklarımdan uzak durmaya utanmıyor musunuz" diyen bir yaradana tapıyorum. Bu durumda yaradılanı seviyorum yaradandan ötürü.

Korkacak bir şey yok yani bize. O korkular sizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 29 Mayıs 2020; 19:46:33 >
  • Marie Curie gibi dünyanın en önemli bilim kadınlarından birinin tek başına bir çok meselede şahitlik yapamayacağı muhteşem bir adalet.

Tabii bu durum kadının fıtratından dolayı. Ama kadının kıskanç fıtratı söz konusu olunca kadın diğer üç kadını kıskanmaz zannetme gibi mükemmel zannetmelerle dolu.

Burada daha ziyade zannetme mükemmel.

Zaten hep diyorum kusursuz olan insani yaklaşımlar. Onlara bakarak dinleri kusursuz zannediyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 29 Mayıs 2020; 13:54:21 >
  • Mahmut Tuncer bunu beğenmedi
  • Konudan bağımsız olarak halay bana hep saçma ve komik bir oyun olarak gelmiştir iyi ki bizim orda yok
  • Paylaşmasanız mı artık şunların her söylediğini belli ki artık gündem değiştiriyorlar eskisi kadar komik de gelmiyor artık çünkü çok belli niyetleri.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-DFABFCB25

İşte millet bu yüzden ateist deist oldu.

Allah görüyor ve biliyor milleti dinden çıkarana cennet nasip olmasın, öldüğünde hesap gününü azapla beklesin AMİN

Alıntıları Göster
    Ben AKP'ye, Diyanet'e tepki olsun diye dinden çıkmadım.

@Herasis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 29 Mayıs 2020; 14:53:41 >
  • corona bulaşır zaten, halay yasaklansın.
  • Doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar!

Adam "İslâm'a göre diyor.

Ekleme;
    Ha burada hep aynı terane muhabbet, yok Arap sevici, yok Arap kültürü vs diyen ,aslında ya kendine göre bir din uydurmuştur, ya münafık tır, ya da aslında hiç İslam ile ilgisi yoktur, ortalığı karıştırmak için yazıyordur.

Açıklama okunur ise, Türk örf veya adetlerinden bahsetmiyor. Hoş ,böyle bir adet ve örf kaç yerde var? Ayrıca yabancılarla diyor. Kim burada bir yabancının örnek, kendi eşi ile dans etmesine müsade eder? Bu örfün neresinde var? İslam'a göre diyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 29 Mayıs 2020; 21:36:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Gene bazıları dellenmiş.Siz rahatsız olacaksınız diye Diyanet İslamı anlatmayacak mı ? Geçen de eşcinsellere dedikleri için saldırıyordunuz.İslamda kadın ve erkeğin arasında bir sınır bulunmalıdır.Bu sınırın ölçüsü ne tam araştırmadım ama mutlaka sınır olmalı.

Kasas Suresi 23.Ayet: Medyen suyuna varınca, suyun başında (hayvanlarını) sulamakta olan bazı insanlar gördü. Bunların yanında da koyunlarını suya salmamak için uğraşan iki kız gördü. Mûsâ onlara, “(Koyunlarınızı burada tutmaktaki) maksadınız ne?” dedi. Onlar, “Çobanlar sulayıp çekilinceye kadar biz koyunlarımızı sulayamayız. Babamız ise çok yaşlı bir adamdır” dediler.

Kasas Suresi 24.Ayet:Bunun üzerine Mûsâ onların koyunlarını suladı. Sonra gölgeye çekilip, “Rabbim! Bana göndereceğin her hayra muhtacım” dedi.

Kasas Suresi 25.Ayet: Nihayet kızlardan biri utana utana yürüyerek ona gelip, “Bizim için koyunlarımızı sulamanın ücretini vermek üzere babam seni çağırıyor” dedi. Mûsâ, onun (Şu’ayb’ın) yanına gelip başından geçenleri ona anlatınca Şu’ayb, “Korkma, o zalim kavimden kurtuldun” dedi.
    Saldırılması normal, Diyanet Vakfı mı Gerdek Vakfı mı belli değil. Yediği her hakareti hakediyor malesef, geçen de twitterda diyanet kapansın diye protesto vardı. Bence kapanmasın, çünkü kendini ne kadar rezil ederse insanların uyanmasına o kadar yardımcı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B9F331545

Bu açıklamayı yaptığınıza göre müslümansınız herhalde. Neye göre bunu söyledin sebebini de açıkla bari. İslamla ilgili doğru olan şeyleri duyurmak mı milleti ateist yaptı ? Millet ateist olmasın diye buna göre fetva mı yayınlayacak yani Diyanet bunu mu demek istiyorsun ? islama göre Diyanet' in bu kararı doğru.

Alıntıları Göster
    Müslümanım ama sizin dinsizleşmeniz bundan ötürü değilse durumunuz daha üzücü, diyebileceğim tek şey Rabbim imanlı olarak ölmenizi nasip eylesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-B9F331545

Çağdışı falan değil. Doğru olan bu. İslam bunu karşı tarafı insan yerine koymadığından dolayı bu kuralı koymamış. Evli olan birinin bir ortama girdiği zaman diğer cins ile yakınlaşmasından kaynaklanacak tehlike için koruma sağlıyor ve uyarıyor. Eşine ihanet eden olaylarla ilgili benim ağzımı açtırma şimdi. Ben neler neler gördüm ve duydum. Bir cümleye takılıp kalmayın oturup düşünün yorumlayın acaba islam bu kuralı neden koymuştur diye düşünün.

Alıntıları Göster
    istediğin kadar çağdışı olmadığını söyleyebilirsin, çağdışı olduğu gerçeğini değiştirmiyor iş islam'a kalsa hala kölelik vardı, köleliğin islamda yasaklanmadığını biliyorsun değil mi? şimdi gelip "hoş görülmemiştir,köle azat etmek sevap kılınmıştır" diyeceksin ama kula kulluk sistemi olan kölelik islam tarafından kaldırılmıştır diyemeyeceksin ve ben bu sistemin savunucularından çağdaşlık dersi almam kusura bakma.

umarım kız çocuğun yoktur veya kız çocuğun olmaz, çocuğun hayatını zehir edersin. esas senin gibi adamlarla aynı ortamda olmasını istemem eşimin, çocuğumun, kız kardeşimin.

• araplar da aykırı olabilir de türkler de değil. diyanet işleri bakanlığı arapçılık yapacak ise hemen kapatalım. türklerin ödediği paralar ile türk örf ve adetlerini aşşağılama hakkını kendisinde nasıl buluyor? gitsin mekke de arap putuna tapsınlar.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.