Şimdi Ara

Diyanet faizli işleme onay verdi: Kamu bankaları yapıyorsa caizdir (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
253
Cevap
2
Favori
28.171
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
167 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türbanlı bacılarım dediler ama o türbanlı bacılara bakıyoruz hepsi full makyaj afilli giysiler renkli partiler gavur icadı alınan ürünler ve şatafat peşindeler zaten mevlütlerinide gördük düğünlerinide galiba mağduriyetleri buydu.Ama bu olaylar o sözde inandıkları din ve kitabını yansıtmıyor peygamberi çadırda yaşayan dini savunan ve konuşan kişi sarayda oturuyor ilginç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 15 Ocak 2020; 18:53:2 >
  • kafanıza göre islamı yorumlaya yorumlaya bitirdiniz lan islamı...
  • İslam versiyon: Diyanet2.0

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vallaha bende ne halt ettiklerini anlamadım. İslamiyette faiz işi nettir. Ev alacağım,yok parayı veren kar yapmak için vermiyor diye esnetilemez. Bankaya faize para yatırırken de para kazanmak için değil bari değeri korunsun diye verdi millet. O zaman bu da helal. Araba alacaktı aldığım araba ile kar yapmak için değil ailemi gezdireyim,ana mı baba mı ziyaret edeyim diye aldı millet o da helal. Şimdi küfredeceğim,hak edene küfretmekte helal mi?
  • bir de diyordunuz ki diyanetin o kadar bütçesi var hala yeni bir din çıkarmadı. Admlar yiyo ama çalışıyor
  • ccecy C kullanıcısına yanıt
    Küfretmek haram, ama son anda pişman olursan, o günahların affolur, oda helal anlayacağın.
  • Vay be neden kırediyi biz kamudan kullanmadık durduk yere günaha girmişiz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkenin kara deliği bunlar işte. Diyanet, şehircilik, gümrük. Bu üçündeki deliği kapat bu ülke şu haliyle cari açıktan kurtulur.
  • Adamlar İslama uyamıyor İslamı kendilerine uydurmaya çalışıyor.

• Emin olun bu kafa yarın öbür gün yolsuzluk olayı caizdir demezse ben birşey bilmiyorum

• Buradaki çakma mahlukların hiçbirinin din umrunda değil ki neyi tartışıyorsunuz

• piyango alıp ikramiye isabet edenler içinde bir fetva lazım
    çıkanlar ikramiyelerini alamıyorlar bileti yırtmak zorunda kalıyorlar!!!

"Taraflardan birisinin kazanıp diğerinin kaybetmesi esasına dayalı bütün şans oyunları kumar kapsamında değerlendirilip haram kılınmıştır.Lakin kazan kişi yardıma muhtaç ve fakir ise caizdir.''

• kamu bankalarından kredi alıncaysa iyiymiş. evi istediğimiz yerden istediğimiz fiyata alabilirmiyiz ona bir limit getirmemişler mi.tokiden ev almasam olur mu hocam.ya da emlak konutun yüksek fiyatlı evlerinden alsam sıkıntı çıkar mı
  • Arkadaşlar ateiat olmayın demiyorum ama Müslümanlığı kötü örneklerine bakarak değil de mantıklı ve akla uygun şekilde kendiniz okursanız bence daha doğru olacaktır.

• Şaka gibi memleket durmak yok insanların günden güne dinden uzaklaştırmaya devam

• 😄

• biz dinler insan yapısı diyoruz alın ispatı, kuranda da dönemin şartlarına göre yazılmış ayetler var, kurallar değişip duruyor 15 temmuzdan önce anadolu harici cuma akşamları sela yoktu şimdi var, sigara mekruhtu şimdi haram, faiz haramdı şimdi helal, milleti şarap içiyor sevişiyor diye helak eden yaratıcı yıllardır sessiz en azından uyarı verir.
  • 2003 Abd Irakı işgal etti bir iki yıl içinde Irak tv’lerinde “dünya düzdür” tartışmaları yaşandı. Bize vuran eden yok ama hep geri gidiyoz. Şimdi buna inanıp savunanlarda olacaktır.

• Arkadaşlar bu update'i alan oldu mu ? Herhangi bir kronik sorunu var mı ? Yoksa ben de bu sürüme geçmeyi düşünüyorum,teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.