Şimdi Ara

Disney'i hackleyen korsanlar ele geçirdikleri film için fidye istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
987
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Disney'i hackleyen korsanlar ele geçirdikleri film için fidye istiyor

The Hollywood Reporter'ın yeni bir raporuna göre hacker'lar fidye için henüz vizyona girmemiş yeni bir Disney filmini ele geçirmiş durumdalar ancak Disney istedikleri parayı ödemeye yanaşmıyor. Disney CEO'su Bob Iger'ın ABC çalışanlarına Pazartesi günü durum hakkında bilgi verdiği ancak hangi filmin olduğunu söylemediği belirtiliyor.

Bilgisayar korsanları, Disney'in "büyük bir miktar" bitcoin ödemesini istiyor. Aksi taktirde filmi 20'şer dakikalık parçalar halinde yayınlayacaklar. Iger, Disney'in korsanlara para ödemeyeceğini ve konuyla ilgili federal dedektiflerle birlikte çalıştıklarını söyledi.

Ayrıca Bkz.Skoda Karoq önümüzdeki Perşembe sahneye çıkacak
    Pazartesi günü yayınlanan ikinci bir raporda, fidye istenen filmin Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatamaz (Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales) olduğu öne sürüldü. Bilindiği üzere Disney filmi 26 Mayıs tarihinde gösterime sokmayı planlıyordu. Şirketin konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapmadığını da ekleyelim.

Geçen ayın sonlarında Netflix de benzer bir olayla karşılaşmıştı. Bilgisayar korsanları medya devinin sisteminden ele geçirdikleri Yeni Siyah Turuncu (Orange is the New Black) dizisi için fidye istemiş ve Netflix talep edilen ücreti ödemediği için henüz gösterime girmemiş 10 bölümü internete sızdırmışlardı.

• Ben olsam fidyeyi Aztek altını olarak isterdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stalker(1979) -- 16 Mayıs 2017; 19:19:39 >
  • İyi olmuş, tebrik ediyorum arkadaşları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanlar sinemada izlemeyi seviyor. Bu bakımdan fidyeyi ödemeseler ve film İnternete yüklense bile pek zarar edeceklerini sanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bari 2 part şeklinde sunsalarmış. 20'şer dakika bize de eziyet.

Neyse biz yine sinemada izleriz.
  • Beklediğim bi filmi sinemada izlerim. Sinemanın tadı farklı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni nesil suç örgütü.
  • Bildiğim kadarıyla 10 gün sonra film vizyona girecek. Bunca zamandır filmi bekleyen insan zaten gidip izleyecek. Ya da sinemada izlemeyi tercih eden zaten gidip izleyecek. Korsan sitelerden izleyecek adam film çıktından sonra da izleyecek. O yüzden boşa fidye istiyor bu grup.

• Sinemada 35 lira verip 30-45 dk reklam izleyen kaldı mı?

• Blu rayini ele geçirmişlerdir inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: michael01

Sinemada 35 lira verip 30-45 dk reklam izleyen kaldı mı?

Hangi sinema o 35 lira olan??!!

• matador_mirkhan M kullanıcısına yanıt
    https://www.cinemaximum.com.tr/biletleme/~step~ticket~code~0000000037~session~85248
    :D al 30 lira.

Sinemaya gittin.Patlamış mısır aldın bilet aldın 35 lira etmiyor mu? Nefes alsa para istiyorlar.
  • çarşamba günleri cinemaximumlarda bilet 12 lira. halk günü. ama çok fazla rağbet olduğundan sesden ve görüntüden kısıyorlar. bide mısır yeme sesinden filmi anlayamıyosun. sanki birisi her doğan bebiğin kafatasını açık beynine sinemada mısır ye diye kazıyıp kapatıyor. adamlar resmen mısır yemek için sinemaya gidiyorlar. cinnet geçirmemek elde değil. hele maltepe park ana baba günü

• daha once verildi zaten?

• reklam değilse umarım ödemezler :D

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

quote:

Hangi sinema o 35 lira olan??!!

Imax 30 tl civarı. Resmen soygun

• quote:

Bir bilete o kadar parayı bende vermem. Ama normal sinemalar da 17 TL cıvarı yani pek uygun sayılmasada güzel yabancı filmlere arada bir giderim.

Ayrıca o paraya arada bir orijinal alıp istediğim kadar doyasıya izliyorum

[simage][simage]
    [/simage][/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 16 Mayıs 2017; 21:55:36 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Türkler dışındaki büyük bir çoğunluk internete düşse bile sinemaya gidecektir. Türkiye'de de azınlık olan kitle yine sinemaya gider.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi bari vizyona girdikten 3-4 ay sonrasını beklemeyiz
  • Ben olsam tüm dünyaya filmi sinema biletinden biraz uygun fiyata en yüksek kalitede resmî siteye koyardım. Hatta ufak bir kampanyayla bir sonraki bilet hediyesi vb birşeyler yapardım. Meraklısı olan zaten sinemaya gider, kalanlar da online ve kaliteli izler hatta bir dünya da Yen'i abone kazanırdım. Hackerlara da bi kuruş vermezdim. Kaçak yayını izleyen de olacak biraz ama böylece yapımcı müthiş reklam yapacak ve belirli bir kaliteli kitle kazanmış olacak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.