Şimdi Ara

Disk fren ses çıkartıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
18.743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçenlerde ilgili bölgeleri yağlarken, sanırım disk frene' de yağ kaçırdım, eskiden belli bir seviyeden sonra kilitlenen arka hidrolik disk frenim, şimdi son seviyeye kadar kıstığımda ses çıkartıyor ve bu seviye de bile bisikleti durdur muyor, ne yapabilirim?

Sanırım vites ayarları da bozuldu gibi zira vites yükselttiğimde pedalde rahatsız edici bir boşluk oluşuyor.

Sedona 721, bisiklet yeni, sanırım ilk ay bakımına götürmem gerekiyor.

• hocam bnde senın gibi disk sürttüğü için ince makine yağı sürmüştüm.bi fren sıkıyodum gacııırrrtt diye ses çıkarıyor du :D diski söküp sabunlu suyla yıkamam lazımdı ama ben bir peçeteye kolonya surup diski öyle temizledim.varsa imkanın diski sabunlu suyla yıkarsan düzelir .tabi yamuk değilse.
  • hocam balataları çıkar alkollü birşeyle sil iyice balatalarıda sil olmadı dediği gibi sabunlu ılık su ile yıka kurut iyice . bende de salcono var pedal boşluğu oldu akort ayarlarındada problem oldu yeni olduğundan oluyor tam sıkmıyorlar bi bakım yeterli
  • quote:

Orijinalden alıntı: makko58

hocam balataları çıkar alkollü birşeyle sil iyice balatalarıda sil olmadı dediği gibi sabunlu ılık su ile yıka kurut iyice . bende de salcono var pedal boşluğu oldu akort ayarlarındada problem oldu yeni olduğundan oluyor tam sıkmıyorlar bi bakım yeterli

hocam şu disk surtmesi yani yolda cırt cırt cırt ses vermesinden bilgin varmı diskler surtmuyor arka on de ama ustune binince sanki disk yamur cır cırt ses geliyo çözemedim gitti bilgin varmı ?
  • Disk ve balataları yağ sökücü sprey veya balata temizleyici ile temizle. Pedalda bende de bazen boşluk oluşuyor. Onun çözümünü bilmiyorum. Vitesleri ayarlatınca azaldı fakat vitesi yine iyi ayarlayamadılar sanırım. En iyisi kendimiz öğrenip yapacağız bu ayar işini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: agasar_ts61

quote:

Orijinalden alıntı: makko58

hocam balataları çıkar alkollü birşeyle sil iyice balatalarıda sil olmadı dediği gibi sabunlu ılık su ile yıka kurut iyice . bende de salcono var pedal boşluğu oldu akort ayarlarındada problem oldu yeni olduğundan oluyor tam sıkmıyorlar bi bakım yeterli

hocam şu disk surtmesi yani yolda cırt cırt cırt ses vermesinden bilgin varmı diskler surtmuyor arka on de ama ustune binince sanki disk yamur cır cırt ses geliyo çözemedim gitti bilgin varmı ?

üstüne binince oluyorsa belki tekerlekleri bağlayan vidaların biraz daha sıkışması gerekebilir ancak üstüne binince oluşması karşılaştğım bir durum değil

• Disk frenler ne yazık ki ses yapar. Benim bisikletim de ses yapıyor. Ayrıca vites ayarlarımda da sorun var vitesi beşten dörde atıyorum geçmiyor arada sırada.
  • Bende de 721 var ve ön disk fren sürtmeye başladı, kendim uğraşsam mı kararsızım arkadaşlar diski temizleyin gibisinden şeyler demiş ama kolay birşey mi daha da batırmayalım?
  • Teşekkürler arkadaşlar. Pabuç ve diski sökmesini bilmiyorum maalesef, öğlen yağ sökücü ile dıştan iyice yıkasam faydası our mu acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla sürtünme oluyordu bendede avid vardı yanlış vidaları acınca frenede basınca hidrolik boşaldı daha çok sıkıntı yaşadım anlamıyorsanız çok kurcalamayın bisikletci ayarlasın
  • Bugün elimdeki saf alkol ve diş fırçası ile güzelce yıkadım, sorun kalmadı ama zincir hala yağlı o kadar sildiğim halde.

• Cozum buldunuz mu? Tam 721 alma arifesindeydim. Cozum zor ve para gerektiriyorsa v fren tercih edecegim
  • quote:

Orijinalden alıntı: cycloner

Cozum buldunuz mu? Tam 721 alma arifesindeydim. Cozum zor ve para gerektiriyorsa v fren tercih edecegim

Sorun bisiklet de değil yağlamayı yüzüne gözüne bulaştıran kullanıcıda yani bende, bu arada benim bisikletim de 2013 sedona 721.
    Dediğim gibi hatalı benim. Sorunu çözdüm, şuan fren kitliyor sorunsuz, zaten ilk ay bakımıda geldi geçiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ocean Mist

quote:

Cozum buldunuz mu? Tam 721 alma arifesindeydim. Cozum zor ve para gerektiriyorsa v fren tercih edecegim

Sorun bisiklet de değil yağlamayı yüzüne gözüne bulaştıran kullanıcıda yani bende, bu arada benim bisikletim de 2013 sedona 721.
    Dediğim gibi hatalı benim. Sorunu çözdüm, şuan fren kitliyor sorunsuz, zaten ilk ay bakımıda geldi geçiyor.

Sorun sadece sizde değil ki. @samuray_jack de surtunme problemi yaşıyor.
  • quote:

Bugün elimdeki saf alkol ve diş fırçası ile güzelce yıkadım, sorun kalmadı ama zincir hala yağlı o kadar sildiğim halde.

Diski temizleyince sorun geçti mi tamamen?
    Bir de sökmeden mi temizlediniz diski?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samuray_jack

quote:

Bugün elimdeki saf alkol ve diş fırçası ile güzelce yıkadım, sorun kalmadı ama zincir hala yağlı o kadar sildiğim halde.

Sorun soyle gecti, aksamdan kolonya, alkol ile disklerden ayna kollara kadar sildim. Birgun sonra ilk bindigimde yine o ses vardi, yaklasik bir saat bindim, eve donerken baktim kitliyor. Sorun kalmadi suan haftaya bakima gidince bir kere daha sildirip yaglatacagim tum mekanizmalari.
    Yag sorunu kullanici hatasi bisikletin sucu yok.
    Disk sokulmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rwenzori -- 12 Mayıs 2013; 17:03:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Uygun yer degil ama 2013 sedona 721 agirligi ne kadar acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cycloner -- 12 Mayıs 2013; 19:15:52 >
  • quote:

Uygun yer degil ama 2013 sedona 721 agirligi ne kadar acaba?

Aklımda dostum, tartacağım birgün ama fırsat bulamadım.
  • quote:

quote:

quote:

Sorun soyle gecti, aksamdan kolonya, alkol ile disklerden ayna kollara kadar sildim. Birgun sonra ilk bindigimde yine o ses vardi, yaklasik bir saat bindim, eve donerken baktim kitliyor. Sorun kalmadi suan haftaya bakima gidince bir kere daha sildirip yaglatacagim tum mekanizmalari.
    Disk sokulmedi.

Dostum niye ısrarla kullanıcı hatası diyorsun anlamadım.Belkide 1 ay sonunda rotorlar aşınma yapıyor ve ses çıkartıyor olabilir.Benim de 1 ay sonunda başladı ön tekerde sürtme.Ayrıca ben 1 ay bakımı yaptırdığım halde sıkıntı yaptı.Tekrar götüreceğim servise.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Disk sokulmedi.

Dostum niye ısrarla kullanıcı hatası diyorsun anlamadım.Belkide 1 ay sonunda rotorlar aşınma yapıyor ve ses çıkartıyor olabilir.Benim de 1 ay sonunda başladı ön tekerde sürtme.Ayrıca ben 1 ay bakımı yaptırdığım halde sıkıntı yaptı.Tekrar götüreceğim servise.

İyide ben fazla yagladigim icin benim hatam diyorum, aksi olsa hakkimi her turlu ararim zaten...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.