Şimdi Ara

Disk Birleştirme %10'da takılıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Disk Birleştirme görevini başlatıyorum. Diskin yaklaşık %10’unu birleştirdikten sonra duruyor.

"Bu birimdeki bazı dosyalar birleştirilemedi.” İletisini veriyor. Ve tekrar inceleme yaptırdığımda “bu diski birleştirmelisiniz” uyarısını veriyor.

30 dosyanın birleştirilemediği raporlanıyor. Bazılarının parça sayısı 1000’i geçiyor.

Sabit diskte %16 boş yer açtım
    Chkdsk c: /f yaptım. Disk temiz ve fiziksel olarak sorunsuz görünüyor.
    Anti-Virüs’ü, Güvenlik Duvarı’nı kapattım. Yine de takılıyor.

Özellikle kapatılması gereken başka program var mıdır?

Güvenli Kip DOS’ta defrag yaptım. Yine tamamlayamadı.

Windows’u son kurduğumdan beri ilk kez Disk Birleştirme yapacağım. Yaklaşık 2 yıl oluyor. Service Pack yüklemelerinden sonra filan hiç birleştirmedim. Dosyalar çok fazla parçalanmış olduğundan Disk Birleştirme tamamlanmıyor olabilir mi?

Bu disk’te Windows kurulu olduğuna göre binlerce dosyaya sahip olmalı. Disk Birleştirici diskin yaklaşık %10’unu birleştiriyor. Geriye birleştirilemeyen dosyaların sayısı 30’un çok üstünde olması gerekmez mi?

• Disk birleştirme, kopyalama vb. işlemler yapıyor.
    Onun için diskinde belli bir miktarda boş yerinin olması gerekiyor.

Disk birleştirme olmuyorsa çok önemli değil, kullanmaya devam et
  • Disk birleştirme 0 ile 10 arasında sadece hata kontrolü yapar. Gerçek disk birleştirme %10 dan sonra başlar. Bu yüzden bekleme süresi son derece normaldir.
  • klasik çalışan programlardan dolayı birde güvenli kip te birleştirmeyi dene bazı antivirus programları güvenli moddda çalışmıyor ama sen antivirus programın çalışıyorsa kapa sağ alttaki simge gösteren tüm programlar sağ tıklayıp çık/exit yap
  • PerfectDisk 2008 adlı programı deneyiniz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

PerfectDisk 2008 adlı programı deneyiniz.

+1

vaay dejaay kardeşte burdaymış.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hayati54

quote:

Orjinalden alıntı: dejaay

PerfectDisk 2008 adlı programı deneyiniz.

+1

vaay dejaay kardeşte burdaymış.

Aslında hep buralardayım ama cevap yazmıyorum pek.
  • Bilgisayar epey yavaşladı. Disk Birleştirme'nin hızlandıracağını umuyorum. Güvenli Kip DOS'ta eğer açılıyorsa Anti-Virüs'ü kapatıp tekrar deneyeceğim.
    teşekkür...
  • Sistem dosyası eksik olabilir bi ihtimal.
  • disk birleştirme için windows la gelen programı kullanmayın bence...
    Çok uzun sürüyor...

Ben portable Ultimate Defrag kullanıyorum...
    çok daha kısa sürede yapıyor...
    Değişik programlar da kullandım ama hızlı yapanlar var... onları tercih edin...

NOT : Sorunla alakası yok da tavsiye niteliğinde
  • notebookta bu tarz bir problemle karsılasmıtım..

xp nin aktif olarak kullandıgı bir dosyayı birlestirmeye calıstıgında sistem kitleniyordu.
    ayrıca bu dosya okadar parcalıydı ki. xp bu dosyada islem yaptıgında cogu zaman mavi ekan geliyordu

hd yi cıkarttım..

baska bir pcde birlestirdim.. ve sorun halloldu.. :-)

Tavsiye ederim. eger 2. bir sisteme ulasma imkanınız war ise. hd yi baska bir pc de toparlıyıp geri takın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aligenc

Bilgisayar epey yavaşladı. Disk Birleştirme'nin hızlandıracağını umuyorum. Güvenli Kip DOS'ta eğer açılıyorsa Anti-Virüs'ü kapatıp tekrar deneyeceğim.
    teşekkür...

son durum ne hocam bende merak ettim şimdi
  • Henüz deneme fırsatım olmadı

quote:

Orjinalden alıntı: syruse

quote:

Orjinalden alıntı: aligenc

Bilgisayar epey yavaşladı. Disk Birleştirme'nin hızlandıracağını umuyorum. Güvenli Kip DOS'ta eğer açılıyorsa Anti-Virüs'ü kapatıp tekrar deneyeceğim.
    teşekkür...

son durum ne hocam bende merak ettim şimdi
  • Başka bilgisayar yok ama başka bir bölüme Pardus kurmuştum. Bununla Windows'un bölümünü birleştirebilir miyim acaba.

quote:

Orjinalden alıntı: cptANGRIST

notebookta bu tarz bir problemle karsılasmıtım..

xp nin aktif olarak kullandıgı bir dosyayı birlestirmeye calıstıgında sistem kitleniyordu.
    ayrıca bu dosya okadar parcalıydı ki. xp bu dosyada islem yaptıgında cogu zaman mavi ekan geliyordu

hd yi cıkarttım..

baska bir pcde birlestirdim.. ve sorun halloldu.. :-)

Tavsiye ederim. eger 2. bir sisteme ulasma imkanınız war ise. hd yi baska bir pc de toparlıyıp geri takın.
  • evet dogrudur. baska bir isletim sistemi warsa , xp nin dosyalarını birlestirebilirsin..

bir de o sekilde dene, sorunun kesilme olasılıgı yuksek..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.