Şimdi Ara

Disk %100 sorunu kafayı yiyeceğim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
719
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

windows search kapadım, superfetch ve prefecth registry'den 2 yaptım sadece boottaki appleri alsın diye. windows update kapattım. ama hala bu meret %100! nasıl halledebilirim. şimdiden teşekkürler

• Bir kaç dakika sonrasında disk kullanımı düşüyor ise, ya bu şekilde kullanacaksınız yada ssd almak durumunda kalacaksınız yada önceki windowslardan (7-8) birine geri dönüş yapacaksınız.Hdd ler ile win 10 uyumlu değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B H D R

Bir kaç dakika sonrasında disk kullanımı düşüyor ise, ya bu şekilde kullanacaksınız yada ssd almak durumunda kalacaksınız yada önceki windowslardan (7-8) birine geri dönüş yapacaksınız.Hdd ler ile win 10 uyumlu değil.

bilinçli olarak yapılmış bir şey mi hocam bu?
  • Diski %100 kullanan nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yilmaz976

Diski %100 kullanan nedir ?

hocam bilmiyorum.
  • Tamam, öğrenelim o zaman.

Harddisk %100 olduğunda resimdeki yerin ss alırsan öğreniriz.

• yilmaz976 kullanıcısına yanıt
    hocam o soruna bakarken bir de belleği olmayan havuz sorunu diye bir sorun gördüm. 6.6 gb bellek sızıntısı var resmen. bunu nasıl çözebilirim?

• Bilgisayar Sağ Tık Özellikler / Gelişmiş Sistem Ayarları / Ayarlar / Gelişmiş bölümünün bir resmini eklersen bir bakalım durum nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yilmaz976 -- 16 Nisan 2017; 13:43:1 >
    hocam bunu mu kastettiniz?

• Advanced / Change bölümünü söylemiştim.
    buyrun hocam

• Sorunu çözdüm, çözümünü de paylaşıyorum.

Fix "huge memory leak" in Windows 10 and 8 [ Non-paged pool using high memory ]

https://www.youtube.com/watch?v=_2mb5kE6EKc&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    hocam malesef ben bunu önceden yapmıştım bende işe yaramadı
  • Nası ya, tüm her şeyi doğru yaptığına emin misin ?
    Bir daha dene lütfen, olması gerek.
    malesef hocam. w7 dönmeye karar verdim.
  • Tamam, işi daha profesyonel elealalım o zaman.

Neden
    Disk belleği havuz belleği birkaç etken nedeniyle dolabilir. Havuz etiketlerini etkinleştirmek ve farklı zaman aralıklarında havuzun anlık görüntülerini almak, hangi sürücünün disk belleği havuzunu tükettiğini anlamanıza yardımcı olabilir. Havuz anlık görüntüsü MmSt etiketinin (Mm bölüm nesnesi prototip PTE'leri) en fazla tüketime sahip olduğunu ve disk belleği havuzunun dolduğunu bildirirse veya sistem, olay 2020 hatasını günlüğe kaydediyorsa, büyük bir olasılıkla sunucuda çok sayıda açık dosya bulunmaktadır. Varsayılan olarak, sistem disk belleği havuzunun yüzde 80'i dolduğunda Bellek Yöneticisi ayrılmış disk belleği havuzunu kırpmaya çalışır. Sistem yapılandırmasına bağlı olarak, bilgisayardaki en fazla disk belleği havuzu boyutu 343 MB olabilir ve bu değerin yüzde 80'i 274 MB'dir. Bellek Yöneticisi talebi karşılayacak kadar hızlı şekilde kırpamazsa, bu makalenin "Belirtiler" bölümünde listelenen olay oluşabilir. Bellek Yöneticisi'ni, kırpma işlemine daha erken başlayacak biçimde ayarlayarak (örneğin, yüzde 60 oranına ulaştığında), ani kullanım artışlarında disk belleği havuzu taleplerini karşılamak ve disk belleği havuzunun dolmasını engellemek mümkün olabilir.

Çözüm
    Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini değiştirmek kendi sorumluluğunuzdadır.
    Aşağıdaki ayarlama önerileri, sorunun ortadan kaldırılmasına yardımcı olmuştur:
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni (Regedt32.exe) başlatın.
    Kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı bulun ve tıklatın:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management
    Düzen menüsünde, Değer Ekle'yi tıklatın ve sonra da aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin:
    Değer adı: PoolUsageMaximum
    Veri türü: REG_DWORD
    Radix: Ondalık
    Değer verisi: 60
    Değeri 60 olarak ayarlamak, Bellek Yöneticisi'ne kırpma işlemine PagedPoolMax için varsayılan ayar olan yüzde 80 yerine yüzde 60 değerine ulaşıldığında başlamasını bildirir. Ani artışlarda yüzde 60 eşiği yeterli değilse, bu ayarı yüzde 50 veya yüzde 40'a düşürün.
    Değer adı: PagedPoolSize
    Veri türü: REG_DWORD
    Radix: Onaltılı
    Değer verisi: 0xFFFFFFFF
    PagedPoolSize değerini 0xFFFFFFFF olarak ayarlamak, en fazla disk belleği havuzunu bilgisayardaki diğer kaynakların yerine ayırır.
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
    Değişikliklerin etkili olması için sunucuyu yeniden başlatın.

olmadı
  • Uzaktan yapabileceklerim maalesef sınırlı, kusura bakmayın yardımcı olamadım. :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Önemli değil hocam teşekkürler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu olay benim başıma çok geldi şimdi çözümü ya şansa yapmış oldum yada bilemiyorum ama biraz fazla kurcalamıştım
    w7 de benimde hiç sorunum olmazdı ta ki w10 ilk herkese bedava dağıtıldığında ve ben yükleyene kadar

sistem ssd disk üstüne kurulu 2 adet de hdd vardı bende oynadığım oyunda farketmeye başlamıştım birde film izlerken disk %100 olup 8-10 sn takılıp sonra geçiyordu
    neredeyse 2-3 dk da 1 yapıyordu çok sinir bozucuydu hatta filmde oyunda dzzzzztttt diye takılma sesi böyle kulak çizen şekilde

daha sonra biraz incelediğimde forumları o yazdığın süperfetch işte Windows search filan denedim olmadı
    en son SATA ACHİ DRİVER denemesine kadar
    bende amd 8350, 8gb ram var msi 970a g46 anakart vardı üzerinde w10 yüklendiğinde standart achi sürücüsü yüklüydü Windows 10 un kendi içinde olan bir sürücü numarası ile
    daha sonra ben bunu amd sitesindekihttp://support.amd.com/en-us/download buradan manuel olarak chipsetini seçip aratınca indiriyosun ama direk yüklemiyosun
    aygıt yöneticisinden manuel olarak yüklemen lazım yani sürücüyü güncelleştir diyip manuel aramada bu dosyaları kendi açtığı yerden girip oradan kendi bulacaktır.
    daha sonra standart sata ahci sürücüsü değişip yerine AMD SATA CONTROLLER oluyor daha sonra bu disklerde ki %100 takılma sorunum ortadan kalktı
    bunu tesadüfen buldum yani herkesde ise yararmı bilmem ama bende işe yaramıştı

birde ilginç olan daha sonra redstone 1607 geldiğinde tekrar aynı sorun başlamıştı bu sefer yine yaptığımda işe yaramamıştı en son sistemi yeniden kurup formatladığım da usb den kurdum sıfır olarak düzeldi yine amd ahci sürücüsü sayesinde

şimdi bu yeni creators update i de siteden direk indirdim güncelleme geldi ama yükseltme ile ne zaman yapsam hep sıkıntı olur diye temiz kurdum ben baştan bu sefer üzerinde standart ahci sürücüsü yüklü ve hala şükür bir sorun yaşamadım ama sistem eskisinden de daha hızlı çalışıyor açılış kapanış v.s en az 2x farketti ki bu standart sürücü de yenilenmiş eski ilk standart a göre
    yani durum bu kısacası deneyip denememek sana kalmış bilmiyorum döndün mü w7 ye..

sende işe yarayıp yaramayacağından emin değilim şimdiden söyleyeyim yinede %100 diyemem ama bir dönem çok canımı sıkmıştı bu konu.
    yine de şimdiden kolay gelsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.