Şimdi Ara

Discovery Kronik şarj sorunu çözümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
14
Favori
46.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dikkati mi çekti de herkes de bu soket arızası mevcut. Fakat ne bu forumda ne de başka bir yerde herhangi bir teknikci arkadaş açıklama yapmamış. Konuya bir açıklık getireyim dedim. Sizin zannettiğinizin aksine telefonun şarj soketi bozulmuyor (en azından bugüne kadar gelenlerin hiç birinde soketin bozulduğunu görmedim) Telefonun şarj almama sebebi soketin yerinden kopması. Fakat işin kötü tarafı soketin anakartı bağlantı ayakları soketin üzerinde kalıyor. Yani soketi tekrar takmak istediğinizde lehimleyebileceğiniz bacakların hiç biri yerinde olmuyor. Bundan dolayı da yapılan tamir işlemi gerek bizde gerek de serviste soketteki 5 bacağın hepsine ince kablolar lehimlenerek gerekli yerlerden hat çekerek yapılıyor. İşin daha enteresan tarafı ise telpa da yapılan soketlerde hem hattı kısa çekiyorlar yani esneme payı bırakmıyorlar hem de soketi yerine farklı metodlar kullanarak takmak yerine orjinaline sadık kalarak takıyorlar. Bundan dolayı da sokete en ufak yüklenmenizde soket tekrar kopuyor ve telpa yaptığı işleme garanti vermediği için tekrar para ödemek durumunda kalıyorsunuz. Benim size tavsiyem garantiye göndermek yerine yaptığı işleme garanti veren teknik servislerde yaptırmanızdır. Bir çok yerde de 50TL gibi fiyatlara yaptırabilirsiniz. Fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmemişti ama tamire ilk discovery gelişinde fotoğraf ekleyeceğim.

Ekleme:
    Bu gün forumdan #Lionheart# nickli arkadaşımız geldi ve onun cihazının soket problemini giderdik. Tamir işlemlerinin fotoğraflarını paylaşıyorum detaylı şekilde.

Ekleme 2:

Anlamayan arkadaşların daha net anlamaları için başka bir telefonun soketini söküp fotoğrafını karşılaştırmalı şekilde ekledim. Buyrun:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpemre_1 -- 13 Ağustos 2014; 11:21:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: alpemre_1

Arkadaşlar dikkati mi çekti de herkes de bu soket arızası mevcut. Fakat ne bu forumda ne de başka bir yerde herhangi bir teknikci arkadaş açıklama yapmamış. Konuya bir açıklık getireyim dedim. Sizin zannettiğinizin aksine telefonun şarj soketi bozulmuyor (en azından bugüne kadar gelenlerin hiç birinde soketin bozulduğunu görmedim) Telefonun şarj almama sebebi soketin yerinden kopması. Fakat işin kötü tarafı soketin anakartı bağlantı ayakları soketin üzerinde kalıyor. Yani soketi tekrar takmak istediğinizde lehimleyebileceğiniz bacakların hiç biri yerinde olmuyor. Bundan dolayı da yapılan tamir işlemi gerek bizde gerek de serviste soketteki 5 bacağın hepsine ince kablolar lehimlenerek gerekli yerlerden hat çekerek yapılıyor. İşin daha enteresan tarafı ise telpa da yapılan soketlerde hem hattı kısa çekiyorlar yani esneme payı bırakmıyorlar hem de soketi yerine farklı metodlar kullanarak takmak yerine orjinaline sadık kalarak takıyorlar. Bundan dolayı da sokete en ufak yüklenmenizde soket tekrar kopuyor ve telpa yaptığı işleme garanti vermediği için tekrar para ödemek durumunda kalıyorsunuz. Benim size tavsiyem garantiye göndermek yerine yaptığı işleme garanti veren teknik servislerde yaptırmanızdır. Bir çok yerde de 50TLden daha ucuz fiyatlara yaptırabilirsiniz. Fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmemişti ama tamire ilk discovery gelişinde fotoğraf ekleyeceğim.

hangi il desiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM

quote:

Arkadaşlar dikkati mi çekti de herkes de bu soket arızası mevcut. Fakat ne bu forumda ne de başka bir yerde herhangi bir teknikci arkadaş açıklama yapmamış. Konuya bir açıklık getireyim dedim. Sizin zannettiğinizin aksine telefonun şarj soketi bozulmuyor (en azından bugüne kadar gelenlerin hiç birinde soketin bozulduğunu görmedim) Telefonun şarj almama sebebi soketin yerinden kopması. Fakat işin kötü tarafı soketin anakartı bağlantı ayakları soketin üzerinde kalıyor. Yani soketi tekrar takmak istediğinizde lehimleyebileceğiniz bacakların hiç biri yerinde olmuyor. Bundan dolayı da yapılan tamir işlemi gerek bizde gerek de serviste soketteki 5 bacağın hepsine ince kablolar lehimlenerek gerekli yerlerden hat çekerek yapılıyor. İşin daha enteresan tarafı ise telpa da yapılan soketlerde hem hattı kısa çekiyorlar yani esneme payı bırakmıyorlar hem de soketi yerine farklı metodlar kullanarak takmak yerine orjinaline sadık kalarak takıyorlar. Bundan dolayı da sokete en ufak yüklenmenizde soket tekrar kopuyor ve telpa yaptığı işleme garanti vermediği için tekrar para ödemek durumunda kalıyorsunuz. Benim size tavsiyem garantiye göndermek yerine yaptığı işleme garanti veren teknik servislerde yaptırmanızdır. Bir çok yerde de 50TLden daha ucuz fiyatlara yaptırabilirsiniz. Fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmemişti ama tamire ilk discovery gelişinde fotoğraf ekleyeceğim.

hangi il desiniz
    İzmir'deyim.

• quote:

İzmir'deyim.

Alıntıları Göster
    neden kopuyor sorun neyden dolayı ona göre sipariş vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: raver

neden kopuyor sorun neyden dolayı ona göre sipariş vereceğim.

Alıntıları Göster
    Hocam temel sorunu soketin borda bağlandığı iç ayaklar zayıf şarjdayken kullandığınızda ister istemez ortadaki destek ayakları sallanıyor. Kısa zaman içerisinde de kopuyor. Ortadaki destek ayakları koptuğunda da ağırlık tamamıyla voltaj ve veri aktarımı olan ayaklara kalıyor onlar da bir süre dayanıyor ve sonra tamamıyla yerinden kopuyor. Servise gönderdiğinizde tamirini orjinal bir şekilde sadece hat çekerek yapıyor. Biz ise ekstra olarak dıştan ayak yapıyoruz sağlam olabilmesi için. Şu ana kadar yaptıklarımdan geri dönen olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpemre_1 -- 17 Mart 2014; 17:49:41 >

• quote:

İzmir'deyim.

hocam ızmirde nerdesiniz? Tekrar bozulduğunda getireyim size?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bmw is Life.

quote:

İzmir'deyim.

hocam ızmirde nerdesiniz? Tekrar bozulduğunda getireyim size?

Buca'dayım vaktiniz varsa yapılan işlemi izleme şansınız da var.
  • Ne bekliyorduk ki telpa zaten sorun demek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wish I Had an Angel

Ne bekliyorduk ki telpa zaten sorun demek

Hocam telpanın sorun olmasından ziyade bizim kadar uğraşma şansları yok onların. Bizim kadar vakit harcasalar iş yetiştirebilme ihtimalleri yok çünkü.
  • Aslında sorun ne sokette nede ara kabloda.. Sorun tam olarak güç adaptörü ile bağlantılı.. Güç adaptörünün USB bölümünde ki pimleri bir toplu iğne yardımı ile kabarttığınız zaman sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.. En azından bende ki sorun bu şekilde çözüldü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: seanpaul18

Aslında sorun ne sokette nede ara kabloda.. Sorun tam olarak güç adaptörü ile bağlantılı.. Güç adaptörünün USB bölümünde ki pimleri bir toplu iğne yardımı ile kabarttığınız zaman sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz.. En azından bende ki sorun bu şekilde çözüldü..

Sizinki tamamen tesadüf olmuş. Adaptörün soketin yerinden kopmasıyla nasıl bir bağlantısı olabilirki
  • quote:

hocam biraz foto koyabilirmisin yaptıklarından vede yakın çekim şöyle tam anlayabileceğimiz?

• quote:

Orijinalden alıntı: raver

quote:

hocam biraz foto koyabilirmisin yaptıklarından vede yakın çekim şöyle tam anlayabileceğimiz?

Kopuk halini çekmeyi unuttum yine en yakın zamanda ekleyeceğim.

• İşlem ile ilgili fotoğraflarınızı bekliyorum
  • alpemre_1 kullanıcısına yanıt
    Bu işi İstanbul'da yapan yaptıran var mı?
    alpemre_1 @ arkadaşım, sen kaça yapıyorsun? Olmazsa kargoyla göndeririz İzmir'e
  • İstanbulda'da vardir mutlaka bizde ücreti 50TL alti ay garanti tahmini iki yıl ömür veriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpemre_1 -- 13 Ağustos 2014; 11:24:42 >
  • quote:

İstanbulda'da vardir mutlaka bizde ücreti 50TL alti ay garanti tahmini iki yıl ömür veriyoruz.
    Fotoğrafları bekliyoruz.
  • Bu ara aşırı yoğunum ama aklımda en kısa zamanda detaylı fotoğraflar ekleyeceğim.
  • quote:

Bu ara aşırı yoğunum ama aklımda en kısa zamanda detaylı fotoğraflar ekleyeceğim.
    aman diyim. garantisi devam ediyorsa servise gönderin. hakkınızı da sonuna kadar arayın. herhangi bir durumda garantinizi ve memnuniyetsizliğiniz karşısında para iadesi/değişim hakkınızı da kaybetmeyin derim. yine de karar sizin tabi...
  • 1 aydir kullaniyorum 1 mg sorun yasamadim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.