Şimdi Ara

Discovery ekranda leke sorunu çözülmüştür.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
5.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce discovery soketi için bir konu açmıştım. Şimdi de bir çok discovery de görülen genelde beyaz ekranda görülen leke sorununu ele aldım. Kendi telefonumda vardı bu gün bir boşluk yaratıp cihazı söktüm. Tam da tahmin ettiğim gibi lcdnin içerisindeki ışık yansıtıcısında bir leke vardı. Güzelce temizleyip topladım ve sonuç gayet başarılı. Fotoğraf çekmeyi de ihmal etmedim. Buyrun fotolar:

Kilit ekranında lekenin görünümü:

Arama ekranında lekenin görünümü:

Ekranın sökülmüş hali

İşlemden sonra kilit ekranı:

İşlemden sonra arama ekranı yakın çekim:

Dipnot: Kendiniz denemeyiniz. Önce Lcd yi kasadan zarar vermeden ayırmak. Daha sonra lcdnin arkasındaki katları açarak yansıtıcıya ulaşmanız gerekiyor. Riskli bir işlemdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpemre_1 -- 4 Nisan 2014; 19:12:40 >

• Benim eski telefonda da var uzun sürer diye garantiye vermiyordum, gidip vereyim bari
  • alpemre_1 kullanıcısına yanıt
    Resimler görünmüyor. Düzenlersen iyi olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thestell

Benim eski telefonda da var uzun sürer diye garantiye vermiyordum, gidip vereyim bari

Hocam normalde direk lcd değişimi yapıyorlar bu tarz sorunlarda ama ben kendi telefonum olduğu için tamir yoluna gittim. Bundan sonra da gelen müşteriye seçenek sunarım en azından. Orjinal LCD değişimi 170TL bu şekilde tamir işlemi de 40TL olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

düzeltildi
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpemre_1

quote:

Orijinalden alıntı: kemalboran

düzeltildi

Alıntıları Göster
    ışık yansıtıcısındaki o leke nasıl ve neden oluşuyor? Telefonun içindeki bir parça neden durup duruken lekenenirki
  • Ayni sorun bende de var yarin telpaya gidiyorum.
  • Valla onu bende çözemedim gerçekten çok enteresan. Ben 2. el almıştım fabrikasyon olabilir diye tahmin ediyorum sonradan oluşması düşük bi ihtimal
  • Peregrino kullanıcısına yanıt
    Sorun bir çoğunda var ama servis direk lcd değiştiriyor. Garanti kapsamında ücretsiz yaparlar yüksek ihtimalle.
  • quote:

Sorun bir çoğunda var ama servis direk lcd değiştiriyor. Garanti kapsamında ücretsiz yaparlar yüksek ihtimalle.
    LCD değiştiriyoruz Diyorlar Ama Hikaye
    cihazımı Leke için Yolladım Geldiğinde Leke Kaybolmuştu Ancak Aradan 2 ay felan geçtikten sonra Aynı Leke Ekranın Aynı Noktasında Tekrar Oluştu Ancak Bu sefer Yanında Bir Akradaşınıda Getirmiş 1 Leke varken 2 Lekem Oldu Şimdi Bir daha servise yollasam geldikten sonra Leke Artıcak Diye Servise yollamıyorum

• .::Orochi::. kullanıcısına yanıt
    Yıllardır bu işle uğraşırım ilk kez kendi kendine leke oluşan ekran görüyorum :) Bakalım kendi telefonumda aynı şey bir daha olursa kırık bir samsung ekranının yansıtıcısını kesip buna uydururum artık :)
  • quote:

Yıllardır bu işle uğraşırım ilk kez kendi kendine leke oluşan ekran görüyorum :) Bakalım kendi telefonumda aynı şey bir daha olursa kırık bir samsung ekranının yansıtıcısını kesip buna uydururum artık :)

bu ilk yolladıgımdaki leke

bunun sag üst çaprazında bi leke daha var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 5 Nisan 2014; 1:54:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

quote:

bu ilk yolladıgımdaki leke

bunun sag üst çaprazında bi leke daha var :)

Alıntıları Göster
    benim telefonumdada home tuşunun 2-3 cm yukarısında var. aldıktan 20-25 gün sonra oluştu. Servise Değişim - iade talebiyle gönderdim ama telefonu 1 hafta ellerinde tuttuktan sonra belirtilen arıza bulunamadı cihaz değişime uygun değil denip geri gönderildi. Acaba tekrar göndersem ekranı değiştirirler mi yoksa yine arıza bulunamadı denip geri mi yollarlar ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Loser.

benim telefonumdada home tuşunun 2-3 cm yukarısında var. aldıktan 20-25 gün sonra oluştu. Servise Değişim - iade talebiyle gönderdim ama telefonu 1 hafta ellerinde tuttuktan sonra belirtilen arıza bulunamadı cihaz değişime uygun değil denip geri gönderildi. Acaba tekrar göndersem ekranı değiştirirler mi yoksa yine arıza bulunamadı denip geri mi yollarlar ?

Şansınızı deneyin bence. Açıklamaya ne yazmıştınız gönderirken?
  • alpemre_1 kullanıcısına yanıt
    Telefonu darty den almıştım Darty ile gönderdim. Yazdığımız not. özellikle beyaz ekranda beliren beyazlama mevcut ve yayılmakta yazmışımız. ve 30 gün dolmadığı için iade-değişimini istemiştik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Loser.

Telefonu darty den almıştım Darty ile gönderdim. Yazdığımız not. özellikle beyaz ekranda beliren beyazlama mevcut ve yayılmakta yazmışımız. ve 30 gün dolmadığı için iade-değişimini istemiştik.
    Benim telefonumdada ortaya çıktı bu durum ve çok can sıkıcı üstelik telefon daha 1aylık? şimdi garantiye yollasam tamirmi değişimmi olur?
  • A.Bozoğlu kullanıcısına yanıt
    ekranını değiştirirler. yani tamir ederler.
  • 3 kere lekeden dolayi yolladim 3 kere ekran degistu sozde. son geldiginde dakikalarca kontrol ettim ekrani sıkıntı yoktu. dun rom atatken 4 olupixel 1 beyaz leke olustugunu gordum tekrar yollicam gene degisilir buyuk iht. 5.yi yollayincada ya sifir telle degistirtip satarim geleni ya da direk para iadesi alirim.

not yollayacak varsa bataryayi sokup yollasin bazi durumlarda icinde yeni bataryayla yolladiklari oluyomus arka kapaksiz yollayip kapakli alan bile varmis sans isi belli olmaz
  • haa bide ekranin caminda 4 tane pürüzlü yer var ustunde parmak kaymiyor ve leke tutmuyor hafif kabarik duruyor ekranda gelir gelmez jelatin taktigimdan gec farkettim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kosedekibalici

haa bide ekranin caminda 4 tane pürüzlü yer var ustunde parmak kaymiyor ve leke tutmuyor hafif kabarik duruyor ekranda gelir gelmez jelatin taktigimdan gec farkettim
    belin laptopta var benzer bir leke lcd yi söksem mi acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.