Şimdi Ara

Dış yalıtım hakkında? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
6
Favori
44.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: 001453burak

quote:

Bu yaz Binanımıza(Bagcılar) dıştan yalıtım yaptırmak istiyorum.Binanın dışı şuan Btb ile kaplıdır.Sizce yalıtımı Btb nin üstünemi yaptırayım yoksa Btb nin kaldırılmasımı gerek?birde Eps plaka kaç cm kalınlıgında olmalı.Tavsiye edebileceginiz Model veya marka varmı?

Btb eğer sağlamsa dökülme yoksa üzerine yapılabilir.EPS minumum 4 cm olmalıdır. İzoder istanbul için 5 cm öneriyor fakat bağcılar için 4 cm yeterli olacaktır. 5 cm çamlıca,hadımköy vb. yüksek konumda bulunan ilçeler için gereklidir. Ben yöneticisi olduğum ve kendi oturduğum apartmana Filli boya capatecht dalmaçyalı 4cm yaptırdım.iş bittikten sonra Uygulayıcı firma tarafından iş telifi de aldım :) artık filli boya bünyesinde çalışıyorum.dilerseniz yardımcı olabilirim..İşe başlamadan önce bi çok marka dan fiyat almıştım.Marshall ve Filli boya dan başkasını düşünmemiştim hiç... dilerseniz bana ulaşın size bilgi ve edinimlerimi paylaşayım bize yaptırın veya yaptırmayın orası çok mühim değil.Mantolama sadecee 1 kez yapılabilecek birşey bu yüzden ince eleyip sık dokumalısınız,kullanacağınız ürün kadar uygulama yapacak firma da çok önemli... 0506 101 44 18

ilginize teşekkür ederim lakin Soru 3 yıl öncesine ait.3 senede çok araştırma ve uygulama yaptım.Btb üzeri Mantolama yapılmamalı.Bina bu şekil hhiç Nefes almıyor malesef.Ben btb kaplamayı komple söktürdüm ve sıvayıda yeniledim.Mantolama olarak 5 cm Taşyünü malzeme kullandım.Sıva,yapıştırıcı olarak Knauf markası kullandım ve gerçekten çok memnun oldum.Banada sürekli İş Teklifi geldi bundan dolayı.Vatandaş Btb nin sökülmesini ve taşyünü kullanımı görünce Ciddiyet gördü işte.Bendende size bir Tavsiye olsun.Yapacagınız işte Nefes alınabilirlik durumuna özen gösterin.Bu çok önemli.
    İyi günler,hayırlı işler dilerim.

öneri olarak değil teknik olarak yapılabilir ,uygulanabilir demiştim,yanlış anlaşıldı sanırım,siz en güzelini yapmışsınız,olması gereken odur . ..Benim kısa süre içerisinde gördüğüm en büyük yanlışlardan biri fuga kullanılması( hazır malzeme ) görselliği arttırmak adına ısı yalıtımından feragat edılıyor ve tüketicilerin birçoğu bu durumdan habersız.uygulayıcı fırmalar belırlı alanlara guzel gozukmesı ıcın bu urunu kullanıyor fakat urunun altında herhangıbı bır yalıtım yapılmadan dırek uyguluyorlar,mantolama yapıp uzerıne yapılsa malıyet artacagı ıcın bunu musterıyle de paylasmıyorlar.Zaten üzerine bile yapılmış olsa çok saglıklı olduugunu dusunmuyorum..dıs cephe yaptıracak olan tuketiciler 1.sınıf malzemelerden şaşmamalılar,birde seçtikleri malzemenin firmasını arayıp uygulama sırasında gerekli denetimi yaptırmalılar...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu yaz Binanımıza(Bagcılar) dıştan yalıtım yaptırmak istiyorum.Binanın dışı şuan Btb ile kaplıdır.Sizce yalıtımı Btb nin üstünemi yaptırayım yoksa Btb nin kaldırılmasımı gerek?birde Eps plaka kaç cm kalınlıgında olmalı.Tavsiye edebileceginiz Model veya marka varmı?

Btb eğer sağlamsa dökülme yoksa üzerine yapılabilir.EPS minumum 4 cm olmalıdır. İzoder istanbul için 5 cm öneriyor fakat bağcılar için 4 cm yeterli olacaktır. 5 cm çamlıca,hadımköy vb. yüksek konumda bulunan ilçeler için gereklidir. Ben yöneticisi olduğum ve kendi oturduğum apartmana Filli boya capatecht dalmaçyalı 4cm yaptırdım.iş bittikten sonra Uygulayıcı firma tarafından iş telifi de aldım :) artık filli boya bünyesinde çalışıyorum.dilerseniz yardımcı olabilirim..İşe başlamadan önce bi çok marka dan fiyat almıştım.Marshall ve Filli boya dan başkasını düşünmemiştim hiç... dilerseniz bana ulaşın size bilgi ve edinimlerimi paylaşayım bize yaptırın veya yaptırmayın orası çok mühim değil.Mantolama sadecee 1 kez yapılabilecek birşey bu yüzden ince eleyip sık dokumalısınız,kullanacağınız ürün kadar uygulama yapacak firma da çok önemli... 0506 101 44 18

ilginize teşekkür ederim lakin Soru 3 yıl öncesine ait.3 senede çok araştırma ve uygulama yaptım.Btb üzeri Mantolama yapılmamalı.Bina bu şekil hhiç Nefes almıyor malesef.Ben btb kaplamayı komple söktürdüm ve sıvayıda yeniledim.Mantolama olarak 5 cm Taşyünü malzeme kullandım.Sıva,yapıştırıcı olarak Knauf markası kullandım ve gerçekten çok memnun oldum.Banada sürekli İş Teklifi geldi bundan dolayı.Vatandaş Btb nin sökülmesini ve taşyünü kullanımı görünce Ciddiyet gördü işte.Bendende size bir Tavsiye olsun.Yapacagınız işte Nefes alınabilirlik durumuna özen gösterin.Bu çok önemli.
    İyi günler,hayırlı işler dilerim.

öneri olarak değil teknik olarak yapılabilir ,uygulanabilir demiştim,yanlış anlaşıldı sanırım,siz en güzelini yapmışsınız,olması gereken odur . ..Benim kısa süre içerisinde gördüğüm en büyük yanlışlardan biri fuga kullanılması( hazır malzeme ) görselliği arttırmak adına ısı yalıtımından feragat edılıyor ve tüketicilerin birçoğu bu durumdan habersız.uygulayıcı fırmalar belırlı alanlara guzel gozukmesı ıcın bu urunu kullanıyor fakat urunun altında herhangıbı bır yalıtım yapılmadan dırek uyguluyorlar,mantolama yapıp uzerıne yapılsa malıyet artacagı ıcın bunu musterıyle de paylasmıyorlar.Zaten üzerine bile yapılmış olsa çok saglıklı olduugunu dusunmuyorum..dıs cephe yaptıracak olan tuketiciler 1.sınıf malzemelerden şaşmamalılar,birde seçtikleri malzemenin firmasını arayıp uygulama sırasında gerekli denetimi yaptırmalılar...

Devlet yalıtım yaptırın diyor ama nasıl yapılacagı hakkında Bilgi vermiyor.Dünün boyacıları Mantolama ustasıyım diye geziyor.Düşününkü karşı Bina da çalışan Mantolama ustaları bizim Binada çalışmak istediler.Hayırdır dedim?Sizin malzeme çok farklı bizde ögrenelim dediler.
    Devlet yalıtımda kullanılacak malzeme kalitesinide belirlese çok daha iyi olurdu.Sizinde dediginiz gibi bu işi yapanlar yalıtım amaçlı degil,dekorasyon ve cebi doldurma amaçlı yapıyorlar bu işi malesef.Karşı binada mesela bir yapıştırıcı kullandılar Tavana.Tüm malezeme 1 saat sonra komple düştü.Sonra 20 cm aralıklarla dübel ile monte ettiler.Benim kullandıgım knauf yapıştırıcı okadar kuvvetliki örnek olarak yapıştırdık ,sökmeye kalktık sökemedik.Strafor parçalandı yapıştırıcı kaldı:).Yarın Tüyapta yapı Fuarı var.Yeni malzemeler ile ilgili bu Fuar kesinlikle gezilmeli.

• Sn. Loko,

Yaptırdığınızı belirttiğiniz taşyünü uygulaması benim ilerleyen zamanda yapmayı planladığım müstakil evime yaptırmayı düşündüğüm uygulama...

Yapıştırmayı ve dıştan su ve nem yalıtımını nasıl yaptığınızı anlatabilirmisiniz detaylı olarak. Hatta mahzuru yoksa ve varsa uygulama sırasında ve uygulama sonrası fotoları varsa paylaşabilirmisiniz.

Sonuçtan memnun musunuz..

Selamlar...
  • hangi ilde yaptırmak istiyorsunuz?
  • quote:

hangi ilde yaptırmak istiyorsunuz?

Trabzon da sahile 1 km uzakta yamaçta...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

quote:

Bol yagmurlu ve Nemli bir bölge.Çncelikle yazın ortasında yapmanızı Tavsiye ederim.Evin dışı kuru olmalı.Topraga kadar olan yer EPS ile kaplanır.Topragın üstünde kalan yeri ise isteginize göre Xps veya Taşyünü ile kaplayabilirsiniz.Malzeme olarak ben knauf markadan çok memnun kaldım.Türkiyede daha yeni yeni kullanılmaya başladıgından digerlerine nazaran daha uygun ama kalite olarak daha iyi diyebilirim.Mantolama yaparken pencere diplerini izolasyon bandı ile iyice kapatın.Taşyünü veya EPS Malzemesinin üstüne en az 2 kat Sıva yaptırın.Ben 3 kat yaptırdım ve üstüne Decoratif Sıva yaptırdım.Sizin bölgede çok yagmur oldugundan ek olarak Lotupor ile yagmur yalıtım yaptırın.Lotupor ile Duvara sus tutunamayacak.Lotuporu kesinlikle araştırmanızı tavsiye ederim.

• quote:

quote:

quote:

Bol yagmurlu ve Nemli bir bölge.Çncelikle yazın ortasında yapmanızı Tavsiye ederim.Evin dışı kuru olmalı.Topraga kadar olan yer EPS ile kaplanır.Topragın üstünde kalan yeri ise isteginize göre Xps veya Taşyünü ile kaplayabilirsiniz.Malzeme olarak ben knauf markadan çok memnun kaldım.Türkiyede daha yeni yeni kullanılmaya başladıgından digerlerine nazaran daha uygun ama kalite olarak daha iyi diyebilirim.Mantolama yaparken pencere diplerini izolasyon bandı ile iyice kapatın.Taşyünü veya EPS Malzemesinin üstüne en az 2 kat Sıva yaptırın.Ben 3 kat yaptırdım ve üstüne Decoratif Sıva yaptırdım.Sizin bölgede çok yagmur oldugundan ek olarak Lotupor ile yagmur yalıtım yaptırın.Lotupor ile Duvara sus tutunamayacak.Lotuporu kesinlikle araştırmanızı tavsiye ederim.

Yanıt için teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alırım. Taşyünü uygulaması fotolarınız varsa özellikle sıva ve dıştan su yalıtımını nasıl yaptığınıza dair memnun olurum...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yanıt için teşekkürler. Önerilerinizi dikkate alırım. Taşyünü uygulaması fotolarınız varsa özellikle sıva ve dıştan su yalıtımını nasıl yaptığınıza dair memnun olurum...

Fotograf çekmiştim ama nerde bilemiyecegim.Bulursam paylaşırım.

• Arkadaşlar bir sorum olacak

Dumankayadan ev aldım ancak şikayet var a baktığımda binalarında rutubet yaşayan sürüyle insan gördüm. Ben daha evi teslim almadım. Müşteri hizmetlerine dış cephe yalıtımında ne kullandıklarını ve durumu sordum. Benim gördüğüm beyaz strafor kullanmışlardı. Gelen cevap :
    Dış cephe mantolama kaplaması olarak 7 cm kalınlığında 16 dansite ( 1 m3 ağırlı 16 kg olan yani yoğunluğu ) eps levhalar kullanılmaktadır.
    Dumankaya teknik uygulama sorumluları işinde uzman kadrolardan seçilmekte olup uygulamanın her aşamasında gerekli kontroller yapılmaktadır.
    Dumankaya olarak gerek malzeme seçimi gerekse uygulamalarımızın her zaman arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz.  Tüm projelerimizde olduğu gibi daire teslimlerinden sonra kullanım hatasından kaynaklı durumlar hariç görünen imalatlar ile ilgili 1 sene, Sıva altı imalatlar için ise 5 sene garanti mevcuttur.

Diğer projelerde yaşandığını ilettikleri durumlar için çoğunda kullanıcı hatasından kaynaklanan durumlar söz konusu olduğu iletilebilir (Dairenin yeterli havalandırılmaması / daire içerisinde çamaşır kurutulması / eşyaların hava almayacak şekilde duvara sıfır yanaştırılması gibi )

Ne dersiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

Arkadaşlar bir sorum olacak

Dumankayadan ev aldım ancak şikayet var a baktığımda binalarında rutubet yaşayan sürüyle insan gördüm. Ben daha evi teslim almadım. Müşteri hizmetlerine dış cephe yalıtımında ne kullandıklarını ve durumu sordum. Benim gördüğüm beyaz strafor kullanmışlardı. Gelen cevap :
    Dış cephe mantolama kaplaması olarak 7 cm kalınlığında 16 dansite ( 1 m3 ağırlı 16 kg olan yani yoğunluğu ) eps levhalar kullanılmaktadır.
    Dumankaya teknik uygulama sorumluları işinde uzman kadrolardan seçilmekte olup uygulamanın her aşamasında gerekli kontroller yapılmaktadır.
    Dumankaya olarak gerek malzeme seçimi gerekse uygulamalarımızın her zaman arkasında olduğumuzu belirtmek isteriz.  Tüm projelerimizde olduğu gibi daire teslimlerinden sonra kullanım hatasından kaynaklı durumlar hariç görünen imalatlar ile ilgili 1 sene, Sıva altı imalatlar için ise 5 sene garanti mevcuttur.

Diğer projelerde yaşandığını ilettikleri durumlar için çoğunda kullanıcı hatasından kaynaklanan durumlar söz konusu olduğu iletilebilir (Dairenin yeterli havalandırılmaması / daire içerisinde çamaşır kurutulması / eşyaların hava almayacak şekilde duvara sıfır yanaştırılması gibi )

Ne dersiniz?

Straforla mantolama yapılan Binada kullanım kılavuzu vermeliler.Düzgün havalandırma yapılmalı,evde çamaşır kurutulursa Nem dışarı çıkamaz.Ancak pencere açık tutulursa Nem dışarı çıkar.Mantolama zorunlu derler ama Türkiyede sadece para kazanmak için bir Tuzak.İnsanları hasta etmekten başka birşey degil malesef.Ben size şöyle birşey Tavsiye edebilirim.Durumunuz varsa aldıgınız Daireye havalandırma sistemi yaptırın.Ev bu şekilde düzenli havalanacaktır.

• Selamlar

Apartman yöneticisiyim binamıza dış cephe mantolama yaptırmak istiyoruz.

Araştırmalarıma göre,ya Hafifletilmiş Silisyum Yalıtımı sıva şeklinde (izolüks termojet) ya da karbonlu eps ile mantolama yaptıracağız

Bu malzemelerin artı-eksi yönlerinden bahseder misiniz ve de hangi malzeme ile yaptırmamızı önerirsiniz?

Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinerdem

Selamlar

Apartman yöneticisiyim binamıza dış cephe mantolama yaptırmak istiyoruz.

Araştırmalarıma göre,ya Hafifletilmiş Silisyum Yalıtımı sıva şeklinde (izolüks termojet) ya da karbonlu eps ile mantolama yaptıracağız

Bu malzemelerin artı-eksi yönlerinden bahseder misiniz ve de hangi malzeme ile yaptırmamızı önerirsiniz?

Teşekkür ederim

binanın fotografını ve bulundugu yeri paylaşırsanız daha iyi yardımcı olunabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Command.com

Arkadaşlar bir sorum olacak

Ne dersiniz?

Forumda bir mimar arkadaşın açtığı bir konu var straforla mantolama hakkında. Bu yazdığınız olumsuzluklara sebep olmakta bunun yanında başka olumsuzluklarıda varmış, baya uzun bir yazıydı. O evler nefes alamıyor o yüzden küf ve rutubet olur. Sürekli havalandırma yapılması gerekiyormuş buda sonuç olarak evdeki ısının dışarıya kaçması demek.

• Strafor bir yalitim malzemesi degildir...gercek mantoloma yogunlugu fazla taşyünü(120kg/m3 gibi) ile yapilir..oda maliyetleri 2 3 katina cikarir...tavsiyem nasa nin kullandigi seramik kurecikli cephe isi yalitim boyasidir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mantoloma nın mercedesi bmw si hangi markalardır bilen var mı piyasada çok fazla marka var en çok rastladığı ilk zamanlar Weber di sonraları polisan gibi yerli adları görüyorum

marka konusunda bilen varsa yardımcı olursa memnun oluruz apartmanı 1 kere iyi markaya mantolayalım diyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismeto

mantoloma nın mercedesi bmw si hangi markalardır bilen var mı piyasada çok fazla marka var en çok rastladığı ilk zamanlar Weber di sonraları polisan gibi yerli adları görüyorum

marka konusunda bilen varsa yardımcı olursa memnun oluruz apartmanı 1 kere iyi markaya mantolayalım diyoruz

Marka degil kaliteli ile kaplatın Binanızı.
  • Arkadaşlar Merhaba,

Bulunduğum binanın bir yüzü betebe ile kaplı ve dışı ytonglu iki duvar arasına konulan yalıtım malzemesi ile kaplı. Fakat mantolama kadar etkili bir yalıtım yapamadığı için bu yaz yalıtım yaptırmayı düşünüyoruz. Sizce here cepheyi kaplatmalı mıyım? Yoksa betebeli kısmı kaplatmasam olur mu? Ya da farklı bir fikri olan var mıdır?

Teşekkürler...
    Volkan
  • Merhaba, binamız bims duvar ile örülüyor, 6 odacıklı, ısı yalıtım özelliği bulunduğu, ayrıca mantolama gerektirmeyeceği belirtiliyor. Aynı şekilde gaz beton ile örülen duvarlarda da mantolama yapılması gerekmediği savunulmakta. Ben iki ürünün de gerçek anlamda ısı yalıtımı sağlayacağını düşünmüyorum, ancak birçok belediye ısı yalıtımında bu iki malzemenin kullanılmasını yeterli buluyor. Ben hem bims ya da ytogn yaptırım hem de mantolama yaptıran müteahhide rastlamadım, bu şekilde maliyet oldukça artttığı için bu yönteme yanaşmıyorlardır. Sadece merak ettiğim ısı yalıtımında aynı kalınlıkta bims mi daha iyidir yoksa ytong mu? Aralarında ısı ve ses yalıtımı noktasında çok farklılıklar var mı? Bizim için mantolama artık yönetim karar almadıkça mümkün görülmüyor?

BlokBims ürünleri, İSO 9001-2008 sisteminde TS-EN 771/3 ve CE standartlarına uygun olarak üretilen, her türlü yapı sisteminin iç ve dış duvarlarında kullanılan yapı elemanlarıdır. Yüksek ısı yalıtımlı, enerji tasarruflu ve hafifliği ile yapılarda son derece güvenlik sunan blokbimsler zaman, malzeme ve işçilikten tasarruf sağlar hem de fonksiyonel çözümler sunar. BSB özel serisinde itbak ulusal teknik onay belgesi ile 0,127 ısı yalıtım değeri kanıtlanmıştır.
    BSB-19 un ÖZELLİKLERİ;

1) Türkiye'de ilk Ulusal Teknik Onay Belgeli Ürün
    2) Mantolama gerektirmez.
    3) % 100 saf pomzadan üretilmiştir.
    4) Hafiftir.
    5) Isı ve ses yalıtımı sağlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih06 -- 19 Nisan 2015; 11:40:49 >

• Merhaba, müstakil evimizin dış cephe su yalıtımını yaptırıyoruz.binamızın çevresi temeline kadar yaklaşık 1 m derinliğinde kazıldı ve etrafına membran kaplanacak,drenaj yapılacak,çakıl taşı kullanılmayacak.sorunumuz binanın sadece dış kısmında sıvaların nem dolayısıyla kabarması, içeride problem yok.arazimiz hafif eğimli.yalıtımdan sonra bina dışına yaklaşık 1m yüksekliğinde dekor taş kaplatacağız.bazı komşularımız seramik kaplattı.fakat konu hakkında tam bilgi sahibi değiliz.böyle durumlarda en dayanıklı yöntem nedir,mesela ek olarak weberin bazı yalıtım malzemelerini önerenler oldu.açıkçası eşim de ben de konu hakkında tam bilgi sahibi olmadığımız için kafamız biraz karıştı.yardımcı olaursanız seviniriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turanb

Merhaba, müstakil evimizin dış cephe su yalıtımını yaptırıyoruz.binamızın çevresi temeline kadar yaklaşık 1 m derinliğinde kazıldı ve etrafına membran kaplanacak,drenaj yapılacak,çakıl taşı kullanılmayacak.sorunumuz binanın sadece dış kısmında sıvaların nem dolayısıyla kabarması, içeride problem yok.arazimiz hafif eğimli.yalıtımdan sonra bina dışına yaklaşık 1m yüksekliğinde dekor taş kaplatacağız.bazı komşularımız seramik kaplattı.fakat konu hakkında tam bilgi sahibi değiliz.böyle durumlarda en dayanıklı yöntem nedir,mesela ek olarak weberin bazı yalıtım malzemelerini önerenler oldu.açıkçası eşim de ben de konu hakkında tam bilgi sahibi olmadığımız için kafamız biraz karıştı.yardımcı olaursanız seviniriz..

Biraz daha Bilgi verebilirseniz iyi olur.
    Mesela dış cephe yalıtımı yaptıracagız derken köpük ilemi yoksa Dekoratif taş ilemi yaptıracaksınız?

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.