Şimdi Ara

DİŞ TELİ İÇİN 4 TANE SAĞLAM DİŞ ÇEKİMİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
79
Cevap
0
Favori
40.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hotel california

quote:

Orijinalden alıntı: quadream

arkadaşlar benden size tavsiye.

bu tel tedavisini ortodontist'ten başkasına yaptırmayın sonra çok büyük sorunlar ortaya çıkıyor.

ortodontist dediğimiz kişi tel tedavisinin uzmanıdır. geçmiş olsun. (not: çene cerrahıyım)

Hocam, "sağlam dişi çekmekte neymiş yeaa" diyen gençlerimize sağlıklı karar verme adına; yapısal çene darlığında bu uygulamanın yapılmak zorunda olduğu, aksi halde çene kilitlenmesinin düzgün olmayacağını anlatmanız iyi olabilir.
    Not: 24 dişim var hepsi inci gibi.

Bazı durumlarda ne yazık ki diş çekimleri gerekebiliyor tedavinin iyi sonuçlanabilmesi için...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Açıkçası ben de tam bu konudan muzdaripken çıkıverdi konu karşıma. Şaşkınım.

Benim de şu an üst çenemde damaklık var. Alt çenemde ise ilerleme durumu var ve bu yüzden doktor alttan altı numaralı iki dişin çekimini istedi. Ne yapsam bilemiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4 tane dişini çektireceğine yamuk gez daha iyi , yemek yerken tel mi parçalayacak besinleri. Doktor parasına bakar semin dişin doktor için tırnak kadar önemsiz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERT*

quote:

Orijinalden alıntı: realitych

Fiyat yuksek geldi bana . Dis cekimi normaldir olabilir . Doktorun iyiyse surec bitince inci gibi dizilmis dislerin olacak

Fiyat yüksek mi? Ben 2100 euro (6467 TL) ödedim teller için.

Yunanistanda degil misin ? 2 bin bilmem kac tl odemissin iste. Tlye cevirmenin mantigi ne?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende tel takıyorum 1 diş çektiler şimdi yine birşeyler yine ters gidiyo çene yapım değişik olduğu için 2.nci dış çekimi söz konusu şubatın 10'nunda gidicem bende

• Ilk sayfadaki foto nedir ya :) Eğer öyleyse hiç sorgulamadan kabul et

• Benimde 4 çekildi 4 sene önce. Önünüzde uzun bir tedavi yolu var

• Ben de 4 dis cektirmistim. Kökleri de kirilmisti. Cok sikintili bir sürecti fakat sonunda memnun kaldim.

• Bende taktıralı 4 ay oldu 6 diş çekilde çenemde baskı olduğu için 3 ayrı doktara gittim hepsi çekilmesi lazım dedi
    şuan dişlerimde bariz düzelme var
    çektirmekte sakınca yok ama başka doktorlara da görün ondan sonra çektir onlarda çektirmek lazım derse
  • Dostum çekilecek olan dişlerin 20 yaş dişlerin ise şayet bu normal fonksiyon görmeyen ağız anatomisini bozan bakıma engel olan dişler onlar ama bazen kişinin çene arkı dar olduğu durumlarda dişleri düzgün yerleştirmek için aradan dişlerinide çekebiliyorlar bu gittiğin yere göre değişiklik gösterir tavsiyem bir fakülteye gitmen 👍🏻

• quote:

Orijinalden alıntı: Rizgari

Bugün ne güzel ilk adımı atayım dişleri düzelttirmek için dedim.doktora gittim doktor muayene etti 4 tane sağlam diş çekilecek dedi ve 4000 tl para istedi neyse parasında da değilimde 4 tane sağlam dişmi çekilir moralim 0 ne yapacağımı düşünüyorum sizce çektiriyimmi dişleri?

Çene yapın darsa ve dişlerin baya bozuksa 4 tane çekilir. Aynı durumdaydım her köşeden arkalardan 1er tane toplam 4 tane sağlam dişim çekildi.
  • Başka doktorlara da görün aynı olay kardeşimin başına gelmişti 4 diş demişlerdi. Başka hekim 1 diş çekerek yaptı tedavisini.

• 2008 senesinde bende de tel vardı; olayı şöyle anlatayım.

İlk gittiğimiz doktor 2 diş çekmem lazım dedi

İkincisi 4 diş çekmemiz lazım dedi

son doktor da hiç diş çekmeye gerek yok dedi ben de ona yaptırdım dişlerimi, 2800 lira gibi tutmuştu, farklı doktorları deneyin derim.
  • Gençler benim böyle bir derdim var şimdilik tedaviyi dondurduk ama yakında randevu var.Doktor malzemeleri almadan önce 2 sene sürmez falan filan dedi bizde 1k bayılıp aldık malzemeleri şimdi de min 3 sene 4 diş çekilecek belki çene ameliyatı diyor.Malzemeleri almasak bir an düşünmem de.Birde 18 yaşından sonra devlet para istiyor deniyor benim tedavi 18 den küçükken başladığı ücretsiz olacak dedi doktor biraz araştırdım öyle şey olmaz dediler doktor bu konuda da mı kekliyor beni kafayı yiyeceğim.Ayrıca genel olarak arkadaşlar çekilen çileye değer mi u tedavi yani kaç sene böyle yaşadık bir sorun olmadı daha yaşarız gibime geliyor.
  • Soruyu soralı yıllar olmuş ama ben yine de yazmak istedim. Belki tel tedavisi için sağlam dişini çektirmeyi düşünenler bu başlığı okur.

Tek bir şey söylüyorum: Sakın çektirmeyin. Bir diş belki çekilir ama dört diş çok çok fazla. Benim dört dişim çekildi. Hepsi de sapasağlam, dolgusu bile olmayan dişlerdi. Ben bu çekim işleminin yapılmasını istememiştim ama annem çok zorlamıştı. Yaşım küçüktü o zamanlar, diretsem de söz geçiremedim. Şimdi o da pişman. Tel çıkarıldıktan sonra hiç aksatmadan damaklığımı taktım ama şu an dişlerimin arka kısımlarında boşluklar var. Güldüğüm zaman yan tarafımda bulunan biri o ayrıklığı görebiliyor. Araya artıklar dolabiliyor, diş ipi kullanıyorum bunun için. Üstelik diş telimi Çapa'da taktırmıştım. Çok çok pişmanım. Eğer gittiğiniz doktor diş çekimi öneriyorsa mutlaka başka yerlere gidin. Dört diş ne demek! Şimdiki aklım olsa bir dişimin çekilmesine dahi razı olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raffaello1 -- 8 Kasım 2020; 14:35:22 >

• raffaello1 R kullanıcısına yanıt
    Hocam bende yeni muayene oldum 4 dis cekilecek dediler. Sıkısan dislere yer olması icin cekmiyorlar mı? Disler ceneye sığmıyorsa baska türlü tedavi nasıl olur?
  • mangalc17 kullanıcısına yanıt

Hocam yeni gördüm mesajınızı, umarım geç kalmamışımdır cevaplamakta.

Eğer çektirmediyseniz mutlaka farklı bir doktora gidin. Bir tanıdığımız dişçiye gittiğinde dört dişinin çekilmesi gerektiğini söylemişler, bunun üzerine başka bir diş hekimine gitmiş, gittiği diş hekimi 4 diş çekilmesine gerek olmadığını, 2 diş çekiminin yeterli olacağını söylemiş. Yani doktordan doktora değişebiliyor bu rakam.

• Ben olsam kesinlikle kabul etmem. Sağlam dişin telafisi yok ki. Varsın dişlerim yamuk olsun. Yemek yiyecek dişim kalmadıktan sonra düzgün olmaları neye yarar?

• Saçmalıktan başka birşey değil farklı diş kliniklerine başvurmanızı öneririm. Diş düzleştirmek için diz çekilmez.

İstanbulda yaşıyorsanız akdiş kliniğini öneririm. Yaptıracaksınız diye birşey yok. Farklı teklifleri değerlendirirsiniz.

https://www.akdisklinigi.com/ortodonti

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.