Şimdi Ara

diş teli 16 ayda çıkar mı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
1.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    hocam 2 yıl 3 yıl bana fazla geliyor açıkçası 1 yıl 1.5 yıl olsa neyse

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Dostum sana 1-2 tavsiye vereyim. Üniversite yaşıma kadar bozuk dişlerle gezdim ne bir fotoğrafa gülebildim ne bi yakın temas kurabildim. Üniversitede bu durumun çok normal olduğunun farkına vardım.

Sana şunu söyleyebilriim hayatımda verdiğim en iyi kararmış. Ben şeffaf olandan taktırdım çokta belli olmuyordu.Doktor 2 yıl durur dedi 2 yıl sonra doktora dedim ki biraz daha kalsın eğer faydası olacaktı. Gerçekten korkulacak bir şey yok.

Üniversitenin en güzel yanlarını telle geçirdim ama en güzel yıllardı çünkü en sonunda müthiş dişler oldu :) Şuan herkesle yakın temasım , bütün fotolara 32 diş gülerim. Kesinlikle taktır. Şimdiki aklım olsa 10 yıl bile sürcek dese yine de kesin taktırırdım.

• -RAUL kullanıcısına yanıt
    anladım hocam teşekkür ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Astrian

Bende overbite+overjet var, şu anda takıyorum. Ortodontistin dediğine göre 1.5-2 sene sürecekmiş.

Hocam bende de alt çenem önde ve dişlerim ayrık, bir fikriniz varsa paylaşır mısınız böyle çenenin sıkıntılı olduğu durumlarda ne yapıyorlar ? Aşırı derece alt çenem ilerde değil bu yüzden çene ameliyatı olmadan da düzgün dişlere kavuşabilir miyim yoksa ameliyatta gerekiyor mu ?

Birde benim 20likler yarım olarak 4üde çıktı. Herhangi bir ağrı veya sorun oluşturmuyorlar. Bunları illaki çekmek şart mı ortodontis tedavilerinde ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chesley C kullanıcısına yanıt
    20'lik dişler hakkında pek fikrim yok, bende çıkamadı henüz. Ortodontist tedaviden sonra gerekirse çekilebileceklerini söyledi. Ben henüz büyüme çağında olduğumdan (Yaşım 15 ama henüz o birden büyüme olmadı, babamda da 17-18 yaşlarında olmuş. Şu an babamdan yaklaşık 20 cm kısayım) çene ameliyatı gerekmiyor, ya da başka bir sebebi var ama ben bilmiyorum. Zaten benim yaşımda yapılmıyor diye biliyorum. Ama yaşınız 20den büyükse gerekebilir. Veya lastik de kullanılabilir, onu ortodontiste sormalısınız ama 20den büyük olduğunuz için ameliyat ihtimali var. Ayrık dişler için tel veya alternatifleri gerekir; bütçenize uygun olanı seçersiniz. Problem çenenizle alakalı olduğundan çok yüksek ihtimalle alt üst tel takılır.

Not: Çok fazla ihtimalli konuştum ama pek çoğundan neredeyse eminim, sadece kesin konuşmak istemiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Astrian -- 30 Ağustos 2021; 16:34:37 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • dr.13 kullanıcısına yanıt

3 fazla olmuş olabilir ama ben şu ana kadar diş doktorunun söylediği sürede telini çıkartan görmedim.

• Aslında dişleriniz bozuksa sağlam yumruk yeseniz belki düzelirler?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yok hocam düzelmez

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.