Şimdi Ara

Diş Dolgu Fiyatları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
217.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maltepe civarında sağlam bir diş hekimi soran varsa doktorumu tavsiye edebilirim. İlgilenen varsa PM atsın doktorun cebini vereyim.
  • evet arkadaşlar bugün diş işlerimi hallettim.altta iki oyuk dişime kanal tedavisi biri doldu beyaz lazer ile. diğeri doldu kesildi iki dişe tek diş kaplama yapıldı diğer kaplamam yerinden çıkıyordu onun altı temizlenip
    dolduruldu kaplama yerine yapıştırıldı. 20 gün civarı sürdü git gel pansuman prova. bugün temize çıkardım bana maliyeti.
    2 tam dolgu beyaz
    1 yarım dolgu üzerine kaplamayı yapıştırma eski.
    1 kaplama diş ama iki dişin yerini kapatıcak şekilde yapıldı. (1 diş kardasın dedi doktorum)
    yeni kaplama doldurulan yeni dişin kesilmesiyle ustüne takıldı.

toplam maliyeti 340tl

hesap şu75 tl çarpı 3= 225 dolgu kanal tedavi dahil sinir temizleme yani.

tek diş kaplama 150tl
    toplam 375-35 iskonto=340 ödenen rakam.

• Hiç devlet hastanesinde yapan yok mu yahu. Onlar beyaz mı yapıyor yoksa metalik renkli olanı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1Ceko -- 25 Ocak 2012; 23:17:50 >
  • Devlethastanelerinde çoğunlukla yapımı daha kolay ve kısa sürdüğünden metalik amalgam dolgu tercih edilirt. Ön bölgede estetik olarak uygulaması imkansız olduğundan beyaz renkte olanlar tercih edilir. Dolguyu uygulayacak hekimin bu işe zaman ayırması gerekir. Devlet hastanelerinde çoğunlukla yoğunluktan dolayı dişinize yeterli özen gösterilemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1Ceko

Hiç devlet hastanesinde yapan yok mu yahu. Onlar beyaz mı yapıyor yoksa metalik renkli olanı mı?

Dün adsm'de yaptırdım. Ön dişlerde beyaz ve lazerli, arka dişlerde ise normal gri dolgu yapıyorlar. Ön dişlerimin arkasında lazerli dolgu yapıldı sanki kendi dişim gibi oldu ve fark edilmiyor bile...
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Devlethastanelerinde çoğunlukla yapımı daha kolay ve kısa sürdüğünden metalik amalgam dolgu tercih edilirt. Ön bölgede estetik olarak uygulaması imkansız olduğundan beyaz renkte olanlar tercih edilir. Dolguyu uygulayacak hekimin bu işe zaman ayırması gerekir. Devlet hastanelerinde çoğunlukla yoğunluktan dolayı dişinize yeterli özen gösterilemez.

bu geldi benimde aklıma
    bugune kadar özele gittim,paraları akıttık ama sıkıntı olmadı şükür
    şimdi dedim ki doktor doktordur,bi dolgu için o kadar para vermeyelim diye ama bu olay aklımı kurcalıyor
    yinede bi muayene olayım bakalım,eger dısarda onlarca insan beklerken tedavi olucaksam cıkar dediğiniz gibi özele giderim
    peki devlette ne kadar acaba dolgu fiyatları..
    pzt randevu alayım dedim dolmus bile,kaldık salıya

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan..

quote:

Orijinalden alıntı: aslanturki

Devlethastanelerinde çoğunlukla yapımı daha kolay ve kısa sürdüğünden metalik amalgam dolgu tercih edilirt. Ön bölgede estetik olarak uygulaması imkansız olduğundan beyaz renkte olanlar tercih edilir. Dolguyu uygulayacak hekimin bu işe zaman ayırması gerekir. Devlet hastanelerinde çoğunlukla yoğunluktan dolayı dişinize yeterli özen gösterilemez.

bu geldi benimde aklıma
    bugune kadar özele gittim,paraları akıttık ama sıkıntı olmadı şükür
    şimdi dedim ki doktor doktordur,bi dolgu için o kadar para vermeyelim diye ama bu olay aklımı kurcalıyor
    yinede bi muayene olayım bakalım,eger dısarda onlarca insan beklerken tedavi olucaksam cıkar dediğiniz gibi özele giderim
    peki devlette ne kadar acaba dolgu fiyatları..
    pzt randevu alayım dedim dolmus bile,kaldık salıya

Fiyatlar özelden daha pahalı devlet hastanesinde sigortanız yoksa, ama gerek malzeme kalitesi gerekse zaman yönünden sıkıntı olduğundan dolguların hepsi çok kısa zamanda kanal tedavisine dönüyor ve size çok daha da pahalıya gelmiş oluyor.Anadolu yokusunda sağlam bir dişçi arayan varsa labaratuarımda iş yaptığım diş hekimin adresini pm attığında verebilirim.

quote:

Orijinalden alıntı: ABEHİC

Bugün başladı tedavim bir köpek dişi+bir azı her ikisi de kanal tedavisi.
    biri 2 diğeri 3 kanallı tedavi.dolgular dahil 320 tl.daha bir normal dolgu+bir çekim var
    ama onları sormadım ne kadar.şehir izmir.acaba diş hastanesinde ne kadardır.
    normal dolgu ve çekim için gidelebilir.ama kanal tedavisi için özeli tavsiye ederim.
    zira hastanedeki doktoru bir daha bulup da muhatap olamazsınız bir sorun olduğunda.

Çok ucuza yaptırmışsınız, bahsettiğiniz 1 diş çekimi ve o iki kanal tedavisi dolguları hariç 670 lira tutuyor. Dolgu fiyatları kalitesine göre tanesi 70, 100, 200 ve 600 lira olarak değişiyor.

Özel diş hastaneleri daha da pahalıdır. nedenine gelince;

Özel muaynanede diş hekimi dolguyu 200'e yapar, 100 liralık malzeme ve labaratuar masrafı yapar, kendine 100 kalsa yetinir ve bir dolguya rahatlıkla 80 dakika ayırabilir, hesap vereceği kimse yoktur dışarıda bekleyen hasta dışında, dışarıda ki hasta çok mızmızlanırsa devlet hastanesini gitmesi yönünde hastayı uyarır ve ağrı acil bir durum olmadığı için sırasını beklemeyen hastayı kabul etmeme hakkına sahiptir... Özel Hastane 400'ye yapar, 200'ünü yapan doktora verir, geri kalan kısımdan da kar etmek için 100 liralık malzeme ve labaratuar masrafı yapar, 100 lira kendine kalır... Doktor sizle ortalama 40 dakika ilgilenir, fazlasında özel hastane yönetimi tarafından uyarılır. Devlet sigortan varsa dolguyu 50'e yapar, bu 50 liranın 40 lirasını SGK'dan alır, senden 10 lira malzeme ve labaratuar masrafı için almış olur, 20 lira hastaneye ödeme yapar, 10 lira yapan hekime verir, 10 liralık malzeme ve labaratuar masrafı yapar ve bunun sonucunda kasasına 10 lira sokmuş olur. Sigortan yoksa 100'e yapar, ama diğer masrafları değişmez, sayende kasasına 60 lira koymuş olur. Sigortanız varsa doktor sizle ortalama 5 dakikadan fazla ilgilenirse ceza yer, sigortanız yoksa doktorun 10 dakika ilgilenem hakkı var yoksa soruşturma ile uğraşır.

quote:

Orijinalden alıntı: Nikopoll

dolgu için iğnemi yapıyorlar valla senelerdir dolgu yaptırırım hiç iğne vurmadılar hiçte acı hissetmedim

dolgu için iğne vurmaya çok nadir durumların dışında gerek yok dediğiniz gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perSNN -- 21 Ağustos 2013; 18:05:44 >

• 0 tl felan oılması lazım
  • iğneden korkduğum için anestezisiz 4 dolgu yaptırdım
    estetik dolgu 75tl beyaz renk ön dişlere yapılıyo
    normal gri olan dolgu 50 tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 250-300 TL olmasi lazim.

• Bu gün ışınlı beyaz dolgu yaptırdım devlet hastanesinde, hasta sayısı az olduğundan sanırım doktor böyle yaptı. Sağ 6. dişimdi bu arada ve bayağı uğraştı doktor. Yanında da kırık diş vardı onu da çekti :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: duskorc

Bu gün ışınlı beyaz dolgu yaptırdım devlet hastanesinde, hasta sayısı az olduğundan sanırım doktor böyle yaptı. Sağ 6. dişimdi bu arada ve bayağı uğraştı doktor. Yanında da kırık diş vardı onu da çekti :)

Devlet hastanesi diye baştan savma gibi bi durum oldumu çok acıdımı bide?Bende dolgu yaptırcam ön dişlerime Kasımpaşa Diş Polikliniğinde yaptırsammı diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DexterMorgan2013

quote:

Orijinalden alıntı: duskorc

Bu gün ışınlı beyaz dolgu yaptırdım devlet hastanesinde, hasta sayısı az olduğundan sanırım doktor böyle yaptı. Sağ 6. dişimdi bu arada ve bayağı uğraştı doktor. Yanında da kırık diş vardı onu da çekti :)

Devlet hastanesi diye baştan savma gibi bi durum oldumu çok acıdımı bide?Bende dolgu yaptırcam ön dişlerime Kasımpaşa Diş Polikliniğinde yaptırsammı diye düşünüyorum.

Hiçbir baştan savma durum olmadı. Sadece tek seferde çok işlem yapmıyorlar. Git gel yapmak gerekiyor birazcık. Ön dişlere nasıl olur bilemem, benim gördüğüm önceliği arka dişlere veriyorlar, estetik ikinci planda.

• Şuan itibariyle özel diş hekimliği muayenehanelerinde(en iyi onların yaptığını düşünerek) yaptığım araştırmalarda fiyatlar Cam Dolgu 70 TL, dişle aynı renk oluyor. Devlet hastaneleri ve ağız dişler sadece bunu yapabiliyor ve sigortanız varsa siz 30 lira alıyor, sigortanız yoksa 100 lira alıyor. Temmuz ayında %100 zam yapmış devlet o yüzden böyle, geçen sene sigortası olandan 10 lira, olmayandan 50 lira alıyordu diye biliyordum ben.

Amalgam Dolgu, Kıymetli Metal Dolgu, Kompozit Dolgu, Kompozit İnley dolgu 200 TL, bunlardan Amalgam ve kıymetli metal olanları metal renginde oluyor, kompozit ve kompozit inley olanlar dişle aynı renk oluyor. Devlet hastanesinde ve ağız diş sağlıklarında bunlar yapılamıyor.

Seramik Dolgu 700 TL, dişle aynı renk. Devlet hastanesinde ve ağız diş sağlıklarında yapılamıyor.
  • Arkadaşlar diş dolgusu fiyatları yapılan dolgu çeşidine göre değişmektedir.

Bilgi içinhttp://www.disortodonti.org/dis-dolgusu.htm buradan
  • 1. Amalgam Dolgular (Metal Dolgular)
    Çok dayanıklı ve ekonomik bir dolgu maddesidir; fakat görünümü estetik değildir. İçinde % 70 gümüş, % 23 kalay, az miktarda bakır ve çinkodan oluşan tozun cıva ile karıştırılmasıyla hazırlanır. Karışım diş hekimi tarafından hazırlanan oyuğa yığılır ve dolgu birkaç saatte sertleşir. Özellikle azı dişleri için günümüzde kullanılan en iyi dolgu maddesidir.

2. Porselen Dolgu, Simanlar, Kompozitler (diş renginde dolgu)
    Estetik dolgu maddeleridir (bonding); fakat amalgam kadar dirençli değillerdir. En çok ön dişlerde kullanılırlar.

3. İnlaylar
    İnlaylar döküm, dolgulardır. Dolgu için şekillendirilmiş oyuğun (kavite) ölçüsü alındıktan sonra, laboratuvarda altın veya porselenden hazırlanır ve dişe yapıştırılır. Özel teknik ve çok hassas çalışma gerektirirler

AMALGAM YAPTIRMAYIN DEERİM. eN İYİSİ KOMPOZİT
    Ayrıntılı bilgi için arayıp telefonlada ulaşabilirsinizwww.drdental.com

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seydasandalci -- 2 Haziran 2016; 17:04:08 >

• güncel dolgu fiyatlarını bilen varmı?
  • BèRuTTì kullanıcısına yanıt
    İki gün evvel yaptirdim 80 tl idi.

• Tam olarak nerde yaptirdiniz hocam pm atar misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanidiga gittik guya. Normalde 200 mus ama 170 almis.

Dolgulu disin bi kismi kirildi. Eski dolguyu 2 dk da temizleyup yeni dolgu yapti obkadar

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.