Şimdi Ara

Direksiyon Sınavı (yarın) (Geçtim)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
11.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yarın sabah sınav var, taktik verin. Sınavdan sonra sonucu editlerim.

Edit: Geçtim beyler sağ olun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaitan -- 9 Eylül 2018; 13:42:46 >

• bende haftaya gireceğim. Sinyallere çok dikkat et
  • Araca bindiğin gibi emniyet kemerini takmayıp basıp gidersen güle güle derler.
  • Bende bugün girdim geçtim sinyallere dikkat et arkadaşın dediği gibi aynalarını ayarla kemerini tak iş sende bitiyor sakin olursan kolay geçer panik yaparsan sorun yaşarsın rahat olmaya bak
  • Yaklaşık 4 saat önce sınavdan çıktım ve başarıyla geçtim çok şükür. Ama baya zorlandım. Sinyaller, yol geçiş hakkı, hızlı gitmeme, vitesleri olabildiğince yumuşak geçmek ÇOK önemli. Parklarda zaten ne yapman gerektiğini biliyorsundur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oceanbottom

Yaklaşık 4 saat önce sınavdan çıktım ve başarıyla geçtim çok şükür. Ama baya zorlandım. Sinyaller, yol geçiş hakkı, hızlı gitmeme, vitesleri olabildiğince yumuşak geçmek ÇOK önemli. Parklarda zaten ne yapman gerektiğini biliyorsundur.
    Hiç araba kullanmadan sadece kursa giderek tek seferde direksiyon sınavı geçilir mi hocam? Park kısmında vs sıkıntı çıkmasın?
  • İTÜinş kullanıcısına yanıt
    Hiç araba kullanmadan sadece kursa giderek tek seferde direksiyon sınavını geçtim ben bugün. Park kısmı sınavın en kolay yeri bence. Zor gibi düşünebilirsin ama birkaç sefer deneyince "Bu muymuş yahu" dedirtiyor. Yokuş kalkış, sinyaller, kavşak dönüşleri öğrenilebilecek basit şeyler. Zor bir şey yok. Sadece stresten kaynaklı biraz zorlandım ben o kadar.
  • Matrixx7 kullanıcısına yanıt
    zamanında bu hatayı yapıp ehliyet almıştım her seferinde sevgiyle anarım komisyonu.
  • Ben de bugün girip geçtim sınavdan, komisyon üyelerinin tutumu seni çok etkiliyor. Bana Allahtan iyi niyetli üyeler düştü.

Sınav süresince seni zaten sürekli yönlendiriyorlar, tabii sinyal vermek gibi söylemedikleri şeyler oluyor onlar çok önemli. Bazen olduğundan daha hızlı gitmen gerekiyor o komisyon üyesine kalmış bir şey, kendileri söylüyor zaten.

Sınavın başladığı yer biraz kaos oluyor yalnız onu söyleyeyim. 4-5 tane sürücü kursunun sınavları aynı anda yapıldı benim gittiğim yerde, okul bahçesinden başlamıştık ve seans seans böldükleri için 16 araba birden NFS yarışı gibi aynı anda başlamıştı sınava falan İnşaat vardı onun kamyonuna araba sürtme mi dersin, sağda durup aniden kapı açanlar mı dersin tam kaos.

Öneri olarak diyebileceğim bir şey yok aslında, manuel kullanacaksan stop ettirme yeter. Kalkarken gaza basmaktan çok çekinme bırak araba bağırsın önemli olan stop ettirmemek. Tabi arabayı bağırtmak arabaya zarar verir, normalde yapılması önerilmeyen bir şey.

Bir de park yapmadan önce yan aynaları tekrar ayarlamayı unutma. Yerdeki çizgiyi görmezsen paralel girip girmediğini anlaman çok zorlaşır.

He bir de sürekli park ettiğin belli dubalar varsa onlara çok güvenme. Bana bambaşka bir yere park ettirmişti, mis gibi uzaktan gelip dubaya uzaklığı ayarlıyorduk ama şimdi sola döndürüp hemen L park yaptırdı. Komisyon iyiyse ama yardım ederler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad_Jak -- 8 Eylül 2018; 20:24:49 >

• Benim komisyon iyiydi, daha önceden de araba sürmüşlüğüm yoktu tek seferde geçmiştim
  • quote:

Hiç araba kullanmadan sadece kursa giderek tek seferde direksiyon sınavını geçtim ben bugün. Park kısmı sınavın en kolay yeri bence. Zor gibi düşünebilirsin ama birkaç sefer deneyince "Bu muymuş yahu" dedirtiyor. Yokuş kalkış, sinyaller, kavşak dönüşleri öğrenilebilecek basit şeyler. Zor bir şey yok. Sadece stresten kaynaklı biraz zorlandım ben o kadar.
    Eyvallah hocam sağ olun bir de toplam her şey dahil ehliyet + kurs falan filan kaç paraya mal olur?
  • Gelip direksiyondanmı tutacaz sür işte yapamazsan zaten cıkma trafiğe.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mad_Jak

Ben de bugün girip geçtim sınavdan, komisyon üyelerinin tutumu seni çok etkiliyor. Bana Allahtan iyi niyetli üyeler düştü.

Sınav süresince seni zaten sürekli yönlendiriyorlar, tabii sinyal vermek gibi söylemedikleri şeyler oluyor onlar çok önemli. Bazen olduğundan daha hızlı gitmen gerekiyor o komisyon üyesine kalmış bir şey, kendileri söylüyor zaten.

Sınavın başladığı yer biraz kaos oluyor yalnız onu söyleyeyim. 4-5 tane sürücü kursunun sınavları aynı anda yapıldı benim gittiğim yerde, okul bahçesinden başlamıştık ve seans seans böldükleri için 16 araba birden NFS yarışı gibi aynı anda başlamıştı sınava falan İnşaat vardı onun kamyonuna araba sürtme mi dersin, sağda durup aniden kapı açanlar mı dersin tam kaos.

Öneri olarak diyebileceğim bir şey yok aslında, manuel kullanacaksan stop ettirme yeter. Kalkarken gaza basmaktan çok çekinme bırak araba bağırsın önemli olan stop ettirmemek. Tabi arabayı bağırtmak arabaya zarar verir, normalde yapılması önerilmeyen bir şey.

Bir de park yapmadan önce yan aynaları tekrar ayarlamayı unutma. Yerdeki çizgiyi görmezsen paralel girip girmediğini anlaman çok zorlaşır.

He bir de sürekli park ettiğin belli dubalar varsa onlara çok güvenme. Bana bambaşka bir yere park ettirmişti, mis gibi uzaktan gelip dubaya uzaklığı ayarlıyorduk ama şimdi sola döndürüp hemen L park yaptırdı. Komisyon iyiyse ama yardım ederler.
    Geri parkta simdi tam sol tam sag diye yonlendirme yapiyirlar mi? Sadece kurs ile bir kere park etme imkanim oldu. O cizgi olayini daha yeni ogrendim ama bana biraksa cizgi falan dikkat etmeden girerim aslinda.

• Hocam ben manuel daha çok seviyorum diceksin alcaksın eline vitesi püüüh diye tüküreceksin(balgamlı olması daha iyi olur)

Sonra bi' bakmışsın sınavdan 100 almışsın.Tebrikler!
  • İTÜinş kullanıcısına yanıt
    1600 lira sürücü kursu parası (Teorik eğitim ve direksiyon eğitimi)
    575 lira da ehliyet için ödenecek para
  • quote:

1600 lira sürücü kursu parası (Teorik eğitim ve direksiyon eğitimi)
    575 lira da ehliyet için ödenecek para
    Çok teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maroon On

Geri parkta simdi tam sol tam sag diye yonlendirme yapiyirlar mi? Sadece kurs ile bir kere park etme imkanim oldu. O cizgi olayini daha yeni ogrendim ama bana biraksa cizgi falan dikkat etmeden girerim aslinda.

Alıntıları Göster
    Bana hiç karışmadılar o konuda. Zaten arkadaki 2 görevli iniyor dışarıdan bakıyor parkına, ama dediğim gibi direk komisyonun iyi niyetine bağlı, belki yardım ederler ama çok sanmıyorum.
  • Geçtim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zaitan

Geçtim

kaç puanla
    manevralar nasıldı
  • Kapiyi sag elinle mi actin aractan inerken
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.