Şimdi Ara

DirectX 'GetDeviceRemovedReason' Hatası [Çözüldü]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
28.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • DirectX function "GetDeviceRemovedReason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "NVIDIA GeForce GTX 670", Driver: 31396

Ses kartının yazılımını kapattım, directx'i tekrar yükledim, bf3'teki directx klasörünü sildim. Bu yöntemler bir işe yaramadı. Bazen oluyor bazen olmuyor belirsiz. Format atmadan önce hiç bir hata vermeden oyun masaüstüne atıyordu ve tekrar oyuna dönemiyordum. Format attıktan sonra bu sorun çıktı. Var mıdır çözümünü bilen ?

Çözüm: Ekran kartım fabrikadan overclock'lu olduğu için bu sorunu yaşadım, tahminimce GPU MHz değerleri fazla geliyor ve voltajı arttırmamı istiyor kart, her neyse bu seferde ısı sorunuyla uğraşmak istemedim. EVGA Precision veya MSI Afterburner programı ile GPU Clock hızını -30 MHz yaptım ve sorun düzeldi. 2 aydır hiç hata almadım. Başka oyunlarda böyle bir hata almadan oyun siyah ekran verip masaüstüne atıyorsa ve tekrar oyuna dönemiyorsanız yine bu yöntemi denemenizde fayda var. Bu sorunu yaşayanlara yardımcı olur umarım, keyifli oyunlar. :)

Bknz. Downclock Yapmak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RainyDream -- 12 Nisan 2013; 15:02:46 >

• Up
  • quote:

Orijinalden alıntı: RainyDream

Up
    Sanırım sorun Nvidia'nın driver'ından kaynaklanıyor. Eski 310.70 sürümünü yükledim, 2 saat kadar oynadım sorun çıkmadı.
  • Kesinlikle sürücü sorunu, son sürüme geçsin böyle sorunları olanlar. Ekim ayında ortaya çıkan bir sorundu bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assassin2016

Kesinlikle sürücü sorunu, son sürüme geçsin böyle sorunları olanlar. Ekim ayında ortaya çıkan bir sorundu bu.
    313.96 beta sürümünde sorun devam etmesi üzerine 310.70 sürümüne geçtim ancak ne yazık ki bugün yine aynı hatayı verdi. Bitmiyor bu oyunun hataları.
  • quote:

313.96 beta sürümünde sorun devam etmesi üzerine 310.70 sürümüne geçtim ancak ne yazık ki bugün yine aynı hatayı verdi. Bitmiyor bu oyunun hataları.

Son sürücüye geçin demiştim. 310.90'da sorun yok.
  • quote:

quote:

310.90 sürümünde de sorun yaşadığım için 313.96 beta sürümünü yüklemiştim.
  • quote:

quote:

quote:

Enteresan, son sürücüde bir sorun yok en azından bende önceki beta sürücülerde hep sorun çıktı söylediğiniz gibi.

Daha eski sürücüleri deneyin öyleyse 306.xx öncekilerde böyle bir sorun yoktu onları deneyin derim.

301.42 sürücüsünü deneyin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assassin2016 -- 7 Şubat 2013; 22:20:06 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Enteresan, son sürücüde bir sorun yok en azından bende önceki beta sürücülerde hep sorun çıktı söylediğiniz gibi.

Daha eski sürücüleri deneyin öyleyse 306.xx öncekilerde böyle bir sorun yoktu onları deneyin derim.

301.42 sürücüsünü deneyin isterseniz.

301.42 sürücü de fayda etmedi hocam. Format atmadan önce bu kadar sık hata vermiyordu. Oynayamaz oldum artık. Ekran kartını downclock yapmak fayda eder mi acaba, bununla ilgili bir kaç yazı okudum.
  • quote:

301.42 sürücü de fayda etmedi hocam. Format atmadan önce bu kadar sık hata vermiyordu. Oynayamaz oldum artık. Ekran kartını downclock yapmak fayda eder mi acaba, bununla ilgili bir kaç yazı okudum.

Sizin ekran kartında bir sorun var sanırım.
  • quote:

quote:

Sorun ekran kartında değil, yazılımsal. Diğer oyunlarda bir sorun yaşamıyorum çünkü. Yabancı forumlarda bu sorunu çözen 5-6 kişiye rastladım, ekran kartları fabrikadan OC'lu olduğu için bu sorunu yaşadıklarını, underclock yapıp kartın frekanslarını stock clock hızına çektiklerinde sorunun düzeldiğinden bahsetmişler. Yakında bende deneyeceğim bakalım, bunun başka bir açıklaması yok gibi gözüküyor.
  • quote:

quote:

quote:

Sorun ekran kartında değil, yazılımsal. Diğer oyunlarda bir sorun yaşamıyorum çünkü. Yabancı forumlarda bu sorunu çözen 5-6 kişiye rastladım, ekran kartları fabrikadan OC'lu olduğu için bu sorunu yaşadıklarını, underclock yapıp kartın frekanslarını stock clock hızına çektiklerinde sorunun düzeldiğinden bahsetmişler. Yakında bende deneyeceğim bakalım, bunun başka bir açıklaması yok gibi gözüküyor.

Alıntıları Göster
    slm arkadaslar gecen gün bf4 almayı düşündüm ancak sistemime güvenemedim ve canyurunit sitesinden check ettım ve rahatlıkla oynayabileceğimi anladım
    ancak yüklediğimde bir hata aldım, hata aşağıda resimdedir;

sizce ne yapmam gerekiyor bu o
    yunu çalıştırabilmem için ?

burda da canyourunit sitesinden aldığım ss bulunmaktadır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dioptas -- 5 Kasım 2013; 16:47:11 >
  • Dioptas D kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun var... ne yapmalıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: astralll

Bende de aynı sorun var... ne yapmalıyım?
    Battlefield 4'te bu hatayı alan arkadaşlar: eğer ekran kartınız yukarıda belirttiğim gibi fabrikadan overclocklu ise GPU clock hızını -50 Mhz düşürebilirsiniz. Bunun dışında oyun daha çok yeni ve sorunlu, ekran kartı driver'ınızın en son sürümünü yükleyin, yapabilirseniz Windows 8.1'i yükleyin bu şekilde alınabilecek hatalar minimuma iner, ancak kesin çözüm için oyuna yeni patch lazım onlarda bunun üzerinde çalışıyor. Bu bahsettiğim tüm yöntemleri yapmama rağmen bende çalışmayı durdurdu hatası almaktayım.
  • quote:

Battlefield 4'te bu hatayı alan arkadaşlar: eğer ekran kartınız yukarıda belirttiğim gibi fabrikadan overclocklu ise GPU clock hızını -50 Mhz düşürebilirsiniz. Bunun dışında oyun daha çok yeni ve sorunlu, ekran kartı driver'ınızın en son sürümünü yükleyin, yapabilirseniz Windows 8.1'i yükleyin bu şekilde alınabilecek hatalar minimuma iner, ancak kesin çözüm için oyuna yeni patch lazım onlarda bunun üzerinde çalışıyor. Bu bahsettiğim tüm yöntemleri yapmama rağmen bende çalışmayı durdurdu hatası almaktayım.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar ben bu hatayı oyunu pencere modunda çalıştırarak çözüyorum işinize yarayabilir.
  • quote:

DirectX function "GetDeviceRemovedReason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "NVIDIA GeForce GTX 670", Driver: 31396

Ses kartının yazılımını kapattım, directx'i tekrar yükledim, bf3'teki directx klasörünü sildim. Bu yöntemler bir işe yaramadı. Bazen oluyor bazen olmuyor belirsiz. Format atmadan önce hiç bir hata vermeden oyun masaüstüne atıyordu ve tekrar oyuna dönemiyordum. Format attıktan sonra bu sorun çıktı. Var mıdır çözümünü bilen ?

Çözüm: Ekran kartım fabrikadan overclock'lu olduğu için bu sorunu yaşadım, tahminimce GPU MHz değerleri fazla geliyor ve voltajı arttırmamı istiyor kart, her neyse bu seferde ısı sorunuyla uğraşmak istemedim. EVGA Precision veya MSI Afterburner programı ile GPU Clock hızını -30 MHz yaptım ve sorun düzeldi. 2 aydır hiç hata almadım. Başka oyunlarda böyle bir hata almadan oyun siyah ekran verip masaüstüne atıyorsa ve tekrar oyuna dönemiyorsanız yine bu yöntemi denemenizde fayda var. Bu sorunu yaşayanlara yardımcı olur umarım, keyifli oyunlar. :)

Bknz. Downclock Yapmak

BF4'te alıyorum bu hatayı her şeyi fullüyorum çözülüyor bazen açmıyor buna bir çözüm bulsun nvidia falan
  • quote:

Orijinalden alıntı: Versioons_TR

quote:

DirectX function "GetDeviceRemovedReason" failed with DXGI_ERROR_DEVICE_HUNG: Device hung due to badly formed commands.. GPU: "NVIDIA GeForce GTX 670", Driver: 31396

Bknz. Downclock Yapmak

BF4'te alıyorum bu hatayı her şeyi fullüyorum çözülüyor bazen açmıyor buna bir çözüm bulsun nvidia falan
    Bende son 2 gündür bu hatayı alıyorum ardından pc kitleniyor.Kartım gtx760 oc falan yapmıyorum.Benimkidemi fabrikadan oc li ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yafoo

Bende son 2 gündür bu hatayı alıyorum ardından pc kitleniyor.Kartım gtx760 oc falan yapmıyorum.Benimkidemi fabrikadan oc li ?

Alıntıları Göster
    windows 8.1 pro 64bit, nvidia 331.93 beta driver, bf4 klasöründe ki directx update vs, user.cfg hepsi yalan. böyle rezil bir oyun yoktur herhalde. 50mhz için mi hata veriyor directx yani.
    aralığın ilk haftası bir güncelleme geleceği söyleniyor umarım düzelir bende de ara ara yapıyor bu hatayı.

Oyun da optimizasyon namına hiç bir şey yok. ea + dice + frostbite in canı cehenneme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PowerPC -- 30 Kasım 2013; 1:08:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PowerPC

windows 8.1 pro 64bit, nvidia 331.93 beta driver, bf4 klasöründe ki directx update vs, user.cfg hepsi yalan. böyle rezil bir oyun yoktur herhalde. 50mhz için mi hata veriyor directx yani.
    aralığın ilk haftası bir güncelleme geleceği söyleniyor umarım düzelir bende de ara ara yapıyor bu hatayı.

Oyun da optimizasyon namına hiç bir şey yok. ea + dice + frostbite in canı cehenneme.

Alıntıları Göster
    Bu sorun Battlefield 3 içindi arkadaşlar yanlış anlaşılmasın, BF4'te hata almayan yoktur zaten ?
  • quote:

Bknz. Downclock Yapmak

gtx 660 ti overclock versiyon var elimde ve bu hatayı bf3 te , dediğiniz siyah ekran hatalarınıda çoğu oyunda alıyorum. Garantiye gönderdim bişi yok diye geri gönderdiler. Bu downclock hakkında yardım ederseniz çok sevinirim. İletişim için özel mesaj attım size
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.