Şimdi Ara

DirectX 'GetDeviceRemovedReason' Hatası [Çözüldü] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
1
Favori
29.044
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • iyi geceler beyler aynı hata mı bilmiyorum fakat anlattıklarınıza göre benzer bir hata alıyor. ekran aynı şekilde kararıp directx hata veriyor gtx660 kullanıcısıyım. Driverları defalarca kontrol ettim directx i tekrardan yükledim güncellemesini kontrol ettim. gerek wow gerekse lol tarzı oyunlarda en ufak bir sıkıntı yaşamazken NFS rivals blackbox sürümünde bu hata çıkıyor ve oyun kasmaması gerekirken çok ufak kasmalar meydana geliyor. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim...

teşekkürler.

(DÜZELTME)

DİRECTX function ''getdeviceromevedreason'' failed with DXCI_ERROR_DEVİCE_REMOVED (''the video card has been physically removed from the system) , or a driver upgrade for the video card has been occurred. The application should destroy and recreate the device for help debugging the problem, call ID3D10Device::GetDeviceRomovedReason GPU: '' NVIDIA GeForce GTX660 Driver: 33182. This error is usually caused by the graphics driver crashing: try installing the last drivers. Also, make sure you have a supported graphics card with at least 512MB. gibisinden saçma bir hata?

sisteme gelirsek

intel i5 4440 işlemci
    Asus z87-a anakart
    GTx 600 Asus ekran kartı
    corsair vs550 psu
    Gskill ramler...
    işlemci soğutucuyu orjinalini kullanıyorum değiştirmedim ve o.c yapılmadı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylord -- 13 Aralık 2013; 5:43:27 >

• Fabrika çıkışlı oc'li kart ve aynı hata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nfsworld

Fabrika çıkışlı oc'li kart ve aynı hata.

GPU Clock hızını -50 Mhz falan yaparsanız düzelir muhtemelen hocam. Satın alalı 30 günden fazla olmadıysa iade etmenizi öneririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RainyDream

quote:

GPU Clock hızını -50 Mhz falan yaparsanız düzelir muhtemelen hocam. Satın alalı 30 günden fazla olmadıysa iade etmenizi öneririm.

Cpu clock şu anda 1006.Düşürüp deniyeceğim.

Malesef hocam 3 ay oldu.Bu sorun karttan mı oyunda mı acaba?

Yani oyun yüzünden mi oc'li kartta sorun oluyor yoksa kartla mı alakalıdır?
  • quote:

quote:

quote:

Başka oyunlarda da benzer durum oluyorsa muhtemelen sorun karttadır hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Başka oyunlarda da benzer durum oluyorsa muhtemelen sorun karttadır hocam.

Başka oyunda denemedim malesef.bf4 konusunda bf3 te de bu tarz sorunlar oldugunu yazanları gorunce ben oyundandır diye düşünmüştüm.Deneyip sonuçları yazarım.

• RainyDream kullanıcısına yanıt
    Benimki o.c 'lu değil. AMD HD 7950 kullanıyorum, ve voltaj ayarlarıyla oynamak korkutuyor beni. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilirmisin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balgamov

Benimki o.c 'lu değil. AMD HD 7950 kullanıyorum, ve voltaj ayarlarıyla oynamak korkutuyor beni. Ne yapmam gerekiyor, yardımcı olabilirmisin ?

Sizin sorununuz baska bir nedenden dolayi olabilir hocam. Yüklü değilse ekran karti yaziliminizin son surumunu ve Windows 8.1 yuklemenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RainyDream kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı güncel driver yüklü. İşletim sistemiyle mi ilgili diyorsunuz ? Pek ihtimal veremedim ona.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Balgamov

Ekran kartı güncel driver yüklü. İşletim sistemiyle mi ilgili diyorsunuz ? Pek ihtimal veremedim ona.

Yalnizca Battlefield 4 te boyle oluyorsa 8.1 e gecmenizde fayda var. Ayni sorunu yasayip bu sekilde duzelten cok kisi oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çözüldüğü falan yok gençler 8.1 falan da işe yaramıyor
  • arkadaşlar oyuna girin ayarlara girin ekran seçeneklerinden tam ekran değil de pencere ile oynayın sorun çözülüyor. en azından ben bu şekilde oynuyorum sorun çözüldü. yine tam ekran ancak altta başlat menüsü görünüyor sadece
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dioptas

slm arkadaslar gecen gün bf4 almayı düşündüm ancak sistemime güvenemedim ve canyurunit sitesinden check ettım ve rahatlıkla oynayabileceğimi anladım
    ancak yüklediğimde bir hata aldım, hata aşağıda resimdedir;

sizce ne yapmam gerekiyor bu o
    yunu çalıştırabilmem için ?

DirectX 'GetDeviceRemovedReason' Hatası [Çözüldü]

burda da canyourunit sitesinden aldığım ss bulunmaktadır

DirectX 'GetDeviceRemovedReason' Hatası [Çözüldü]

kartın 4800 series ve sen bf4 oynamaya kalkıyorsun

• quote:

Orijinalden alıntı: IIWorldLifeII

kartın 4800 series ve sen bf4 oynamaya kalkıyorsun

Kartım HD7950 aynı hatayı bende alıyordum. Ultrada oynuyorum bu arada.

Bu arada sanırım sorunu çözdüm, fakat nasıl çözdüm bende bilmiyorum. Uzun zamandır hata vermiyor, ne ekran kartı güncelledim ne bişey.. Bi ara dr. web cure it felan kullandım bişeylerden şüphelenip. Onun dışında 4,5 oyun yükledim ve onların setuplarındaki directx 'leri de yükledim. Belki de böyle çözülmüştür bir fikrim yok.

• GTX 770 ekran kartıma overclock yapınca oyuna giremiyorum.
  • 2 gündür battlefield 4'de ben de aynı hatayı alıyorum ve bir çözüm bulamadım. Ekran kartım msi gtx 1060
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.