Şimdi Ara

Dimli anahtara dimsiz ampül alırsam ne olur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.282
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, teknik işlerden hiç anlamıyorum. Salondaki avizenin düğmesi dimli. Üzerinde eski tip E14 ampüller var. Ben bunları LED E14 ampüller ile değiştirmeyi düşünüyorum. Ancak dimli olan modeller biraz pahalı. Zaten dim özelliğini kullanmak istemiyorum, işime yaramıyor.

Bu durumda dimsiz E14 led ampüller alıp takarsam düğmeyi çevirdiğimde ampüller çalışır mı yoksa patlar mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuducuk -- 3 Kasım 2016; 7:45:48 >

• Patlamayabilir ama dimlemek yerine tam iletime geçene kadar ara ayarlarda ışıkta rahatsız edici bir titreşim oluşturur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • led ampüllerin ömrü 3te1 oranında kısalır. sen evde yokken çoluk çocuk anlamayan biri yarım açar ampüller aynı gün bozulur falan. almışken bir tane anahtar alıp dimmerin yerine taksan o dimmer evde bir köşede dursa mesela?
  • KayaMk kullanıcısına yanıt
    neden bozulakci çalışma gerilimine ulaşmazki..
  • kadircitak kullanıcısına yanıt
    cihazların çalışma gerilimi 210 ile 230 volt aralığındadır normal değer ise 220dir. 200 ile 240 arasına kadar çalışırlar ama daha düşük veya daha yüksek olduğunda elektronik cihazlar (hepsi değil) kendini korumaya alır. ama senin takacağın 10 liralık led ampülde o özellik yok voltaj düşükte gelse yüksekte gelse ölür. zaten sen led ampülü takıp dimmeri yarım aç pırpır ederek yandığını görürsün. benim 3te1 oranında ömrünü kısaltırsın dediğim dimmeri her açtığında sonuna kadar açana kadar ampüle giden dengesiz elektrikten kaynaklı. bizzat led ampül ve tasarruflu ampülle denedik sonuç aynı.
    birader smps diye bi şey var..ne 200ü.
  • Dimmer sökün yerine 7-8 lira değerinde düz anahtar takın .
    burada televizyon radyo gibi cihazlardan bahsetmiyoruz bahsi geçen 10 15 liralık led ampül. ayrıca smps dediğin bir yere kadar iş görür.
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    düz mantık
    türkiyenin kaç yerinde 220v varki.?? ayrıca üst düzey cihazlar hariç diğer cihazların yüksek voltajdan korumaya geçtini görmedimki..şoktaki led ampul..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadircitak -- 6 Kasım 2016; 16:44:51 >
  • Dimli anahtara dimsiz ampül alırsam ne olur?
    engin elektrik bilginle soruyu soran arkadaşımıza cevap vermeyi düşünür müsünüz?
    ben eletrikçi değilim ama tasaruflu ampule dimmer takılmayacak kadar bilirim..
    devredeki potun orta ucunu r1 den söküp aşağı bağlanırsa ilk açıldığında full yanar sonra kısılır.
    Dimli anahtara dimsiz ampül alırsam ne olur?
    ben dimmerle led ampül kullanılır mı dedim bir yerde?
    tarih seninle başlamış gibi denedik vsvs. görende tse de kadronuz var sanır..
    edebilmek için önce öğrenmen lazım.
  • Ben dimmer ile led ampül kullanılmaz diyorum sen gelip dimmer ile led ampül kullanılmaz diyosun ben aksini söylemişim gibi bana saçma sapan şeyler söylüyosun. Where is mantık?
    Artı profiline baktım led ampülden ileri gidememişsin gelmiş buraya bilmişlik taslıyosun. Ölmeyi unurmuş abimiz can sıkıntısından millete sarmış bi halin var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar...
  • selamlar...

''dım olan bir ampul'' Dım'sız bir anahtarla çalıştırılması güvenlik açısından risk oluşturumu.. düşündüm olmaması gerekir.. ama düşünceleriniz öğrenmek isterim. teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.