Şimdi Ara

Dilciler kaç virgül kaç ile çarpacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.574
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayısallar 1.71 tmler:0.62 peki dilciler kaç ile çarpacak bunu söyleyin bana biz insan değilmiyiz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam kişisel tahminim

500-5.000 arası: sıralamasını 2 ye bölmeli
    5.000-10.000 arası: 1.75'e bölmeli
    10.000-15.000 arası: 1.50'ye bölmeli
    15.000-20.000 arası: 1.25'e bölmeli

20 üzeri değişim çok aşırı olacağını zannetmiyorum. Birkaç k oynar. Boğaziçinin 3500 civarı kapanacağını düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestidigitation

Hocam kişisel tahminim

20 üzeri değişim çok aşırı olacağını zannetmiyorum. Birkaç k oynar. Boğaziçinin 3500 civarı kapanacağını düşünüyorum.
    Çok iyimser tahminler olmuş bana göre. Şu durumda benim sıralamam 12000, hesabı yapınca 8000. İmkansız gibi. En fazla 12000'in 9500'e geleceğini düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prestidigitation

Hocam kişisel tahminim

Aşırı iyimser olmuş bu bence. Benim sıralamam 14.190, 9.500lük bölümlere girebilmem hayal gibi geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canerhans

Aşırı iyimser olmuş bu bence. Benim sıralamam 14.190, 9.500lük bölümlere girebilmem hayal gibi geliyor.

Alıntıları Göster
    Evet. Bence oynasa oynasa o sıralamalarda 2000-2500 oynar o da dil puanları birleşti ve sınava farklı dillerden girenler ingilizce bölümlere tercih yapamazlarsa olur.
  • one point zero.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Prestidigitation kullanıcısına yanıt
    Hocam tam tersi olması gerekmiyormu daha kötü sırada daha çok etki beklenmesi yanlışmı ?

• Schiaz kullanıcısına yanıt
    22k için bir tahmininiz varmı hocam geçen yıl 17k dım 50 dil netim vardı.Bu yıl 58 dil netiyle 22kdayım

• GoblinSatack kullanıcısına yanıt
    Kesin bir şey söyleyip ümit vermek istemem ama bana kalırsa 20 bin ile 30 bin arası için 3000-3500 civarı maksimum bir oynama yapabilir.

Anladım hocam teşekkür ederim hiç ümit yok yani 18 18.5 a

• GoblinSatack kullanıcısına yanıt
    Ümit yok diye yazmamazlık etmeyin. Bu sene taban puan ve taban barajı biz belirleyeceğiz o yüzden yazarken yelpazeyi 5-6 bin açıktan açmak mantıksız olmaz. Gelmeyebilir ama aklınızda duracağına listenizde dursun.

çoğu ingilizce bölümünün özel koşul bölümünde 77. kural var yani ingilizce sınavından girmesi zorunludur diye yeni klavuzda da var yani giremeyecekler demek oluyor bu .
  • quote:

Orijinalden alıntı: BorazanPower

çoğu ingilizce bölümünün özel koşul bölümünde 77. kural var yani ingilizce sınavından girmesi zorunludur diye yeni klavuzda da var yani giremeyecekler demek oluyor bu .
    Tamam bu bizim elimizi daha da güçlendirir. Dil puanı olur ama ingilizce olan bölümleri tercih edemezler. Ama bu kişilerin sayısı 15 bin üzerinde (15k'dan 5k'ya kadar) kaç kişi bilinmez. Benim tahminim 500-600 kişi anca.

Şu da var bu sene DİL puanına özel ekstra 1000 kontenjan açılmış deniliyor öyleyse burada da bir 250-300 oynama (15k'dan 5k'ya kadar) yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Schiaz -- 3 Ağustos 2018; 2:52:21 >
  • Boün dilbilim çeviribilim ing. öğrt. 2500'e geriler mi

Ben nasıl olduysa 58 netle 25k ya düştüm. O yüzden kendime değerlendirecek olursam farklı dillerden 700 800 civarı, mf ve tm ci lerden 1.5k civarı ve sistemi görmek isteyen hocalardan da 400 civarı çıkar diye düşünüyorum. Yani bence ortalama 3 bin oynar 25k ya kadar.

Bir de evet 750 kişilik kontenjan açıldı Aksaray Harran vs. Gibi ünilerde bu da işimize gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deve Katili

Boün dilbilim çeviribilim ing. öğrt. 2500'e geriler mi
    Ing ogretmenligi belki 2.2 2.3e dogru oynama ihtimali yuksekte obur ikisinin 2.5e kadar oynicagini pek sanmiyorum hocam.

• Yeezy kullanıcısına yanıt
    22400 e eğitim gelirmi sizce

• BorazanPower kullanıcısına yanıt
    Geçen yıl 50 netle 17k daydım bu yıl 58 netle 22k

• Bizim için çok talihsiz bir yıl oldu maalesef.Ben sizin için ya gelir ya da ucuyla kaçar diye tahmin yaptığımı hatırlıyorum. Geçen yılın verilerine bakacak olursak en düşük sıralama Burdur üniversitesi 17k ile almış (İngilizce Öğretmenliği) . Açılan üniversiteler olduğunu ve sınava giren diğer bölümlerden tercih yapacak öğrencileri düşünecek olursak benim tahminim yine ya gelir ya da ucuyla kaçar gibi bir durum oluşacağıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Schiaz

Çok iyimser tahminler olmuş bana göre. Şu durumda benim sıralamam 12000, hesabı yapınca 8000. İmkansız gibi. En fazla 12000'in 9500'e geleceğini düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle katılıyorum. Tahmin bence de fazla iyimser.
    İşin aslı benim düşüncem bunun tersi yönünde. Yukarı yönde sıralamalar arttıkça daha fazla sıralama değişimi bekliyorum. Bunun sebebi İngilizcesine güvenip sınava giren çokça kişinin olduğunun söylenmesi. Bu kişilerin 10 binin üzerinde sıralamasının olduğunu hesaba kattığım zaman 10 bin üzerinde daha fazla değişim olacağını düşünüyorum. 10 bin civarlarında da 2 bin, maksimum 3 bin değişim olur gibi görünüyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.