Şimdi Ara

Dil Bölümü Okuyanlar Bir Bakabilirlermi Yada Bilgisi Olan?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bn lise 1 öğrencisiyim ve alan seçimim yaklaşıyor bnm ilgim ingilizceye çok yüksek yapamadıgımı da soylesem buyuk yalan söylerin konusmam duzgun ve akıcı filmlerde altyazı çevirmenliği yaptıgım filmlerim var...
    fakat ailem bnm tm yani eşit ağırlık seçmemi istiyorlar bn matematik yapamıorm ve buda beni çok sıkıyor ea seçmek istemiorm ama diger taraftan istedgm cogu meslek eada
    sizce dil seçersem hangi bölüm bnm acımdan en iyi olur en fazla parayı kazanabilirim?
    bide dilin önü açık diyorlar ilerde yeni meslekler eklenme olasılıgı varmı?

• dil seçersen özellikle uluslar arası şirketlerde çok para kazanabilirsin.

İngiliz Dili ve Edebiyatı seçip Açıktan da Uluslararası İlişkiler ya da Dış Ticaret alabilirsin.

Çince, korece, japonca gibi özellikle ticari olarak revaçta olan diller.

Rusça özellikle turizm konusunda birebir.

Ama sana önerim İngilizce her zaman +10 puandır diğer dillerin yanında.

Ana olarak İngilizce alırsın daha sonra zaten çeşitli dilleri de alabilirsin.

Kendini kanıtlayabilirsen ve özellikle iyi bir okula gidebilirsen kolejlerde çalışabilirsin ve parayı götürebilirsin...

TM ya da sayısal seçip ortalama işletme, iktisat, fizik, biyoloji, inşaat, makine mühendisliği gibi bölümlere gideceğine

Bir dil üzerinde kendini geliştirip bir de üstüne yandan iyi bir bölüm okursan ( uluslar arası ilişkiler ya da dış ticaret ) havada kapılırsın..

hacettepe: ing. dil edebiyatı, amerikan kültürü edebiyatı
    İstanbul üni: ing. dili edebiyatı, a.k.edebiyatı

gibi üniversitelere gidebilirsen yaşadın :) daha fazla bilgi almak istiyorsan. Özelden mesaj atabilirsin.

Ben mi. Ben şu an Gazi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği okuyorum.

Bu arada 1 dil bir insan 2 dil iki insan..

Ve şunu diyenler olacaktır "ingilizceyi 1 senede öğrenirsin ws" onları söyleyenleri benim karşıma çıkar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.