Şimdi Ara

[DİKKAT] PAYPAL İLE OTOMATİK ÖDEME TALİMATINIZ OLABİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar son günlerde bazı arkadaşların paypal hesaplarından otomatik ödeme adı altında izinsiz para çekildiklerine dair şikayetlerini duyuyorum. En son BU (tıkla) konuyu görünce ben de temkinli olmanız adına bu başlığı açtım.

Öncelikle şunu belirteyim giden paraya paypal bir şey diyemiyor boşuna müşteri hizmetlerini aramayın.

Burada anlatacaklarım paranızın gitmemesi için gerekli önlemlerdir. Artık başlayalım: Öncelikle bilmeden otomatik ödeme talimatı verebileceğiniz siteler genelde kampanya ile ucuza ürün, premium üyelik vb. satan yerlerdir. Aliexpress, ebay gibi siteler değildir(E tabi istisnaları da var tabi). Başta belirttiğim gibi bir siteden alışveriş yapınca paypal sizi oraya üye yapar. Örnek üzerinden anlatmak gerekirse aşağıdaki resimde ZENMATE i görüyorsunuz, evet o google chrome un proxy uygulaması, zenmate in 1 euroluk kampanyası vardı ben de aldım alırken paypal beni oraya abone yaptı (ama bunun farkında değilim, ödeme ekranında herhangi bir bilgi ya da beni uyaracak bir ikon görmedim), bu ilk yıl için 1 euro gözüken abonelik bitince paypal benden çat diye 6.49 EURO x 12 aylık ücret çekebilecek anlamına geliyor. Ben de bu sebeple oradaki aboneliği kapattım. Böylece benden izinsiz para çekemeyecek.
    Ayrıca ummadık taş baş yarar diye bir şey vardır bilirsiniz, orada yazan trend mağazacılık hızlıal.com un ta kendisi oluyor. Zamanında paypal kampanyası vardı bilenler bilir ondan yararlanmıştım ama ne hikmetse beni abone yapmış E tabi haliyle görünce ben de aboneliği kapattım. Aboneliği kapatmak için yan sütundaki bölümü resimdeki gibi "Aktif Değil" olarak değiştirmeniz gerekiyor.
    Bu tür mağduriyetlerinizi önlemek için ara ara bu bölümü kontrol etmenizde fayda var.

Umarım yardımcı olabilmişimdir kimsenin mağdur olmaması dileğiyle...

[DİKKAT] PAYPAL İLE OTOMATİK ÖDEME TALİMATINIZ OLABİLİR

Resimdeki sayfaya şu linkten ulaşabilirsiniz:https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_manage-paylist

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TeKNoYDN -- 8 Ocak 2016; 2:24:29 >

• Farkında mısınız bilmiyorum ama bu durumun PayPal ile bir ilgisi yok. Yani eğer burada birisini suçlamanız gerekiyorsa o kişi/kurum Paypal değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Farkında mısınız bilmiyorum ama bu durumun PayPal ile bir ilgisi yok. Yani eğer burada birisini suçlamanız gerekiyorsa o kişi/kurum Paypal değil.

Paypal sadece kullanıcının ödeme yapması için bir arayüz ve güvenlik oluşturur, burada ayrıntılara dikkat etmesi gereken kişi kullanıcıdır. Paypalı suçlama gibi bir durum söz konusu değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

Farkında mısınız bilmiyorum ama bu durumun PayPal ile bir ilgisi yok. Yani eğer burada birisini suçlamanız gerekiyorsa o kişi/kurum Paypal değil.

Paypal sadece kullanıcının ödeme yapması için bir arayüz ve güvenlik oluşturur, burada ayrıntılara dikkat etmesi gereken kişi kullanıcıdır. Paypalı suçlama gibi bir durum söz konusu değildir.

Ben de onu dedim, yani burda ZenMate'in sizden 1 sene sonra, o kadar tutarda para çekmesi, sizin, 1 euro'luk işlemi yapmadan önce bilmeniz gerekir zaten, ayrıca ZenMate onu size söylemiştir de.

• Merhabalar biraz konu dışı olacak ama
    Discover card tarafından tarafıma bir mail gonderilmis. Yüklediğim iki foto tek bir maile ait. Ne olduğunu anlayamadım. Herhangi bir üyeliğim var mı hatırlamıyorum. Kartımdan çekilen herhangi bir tutar da goremedim ancak. Aşağıdaki formu doldurun gibi birşey diyor. Acaba dolandirilmak uzeremiyim 😀😀  [DİKKAT] PAYPAL İLE OTOMATİK ÖDEME TALİMATINIZ OLABİLİR  [DİKKAT] PAYPAL İLE OTOMATİK ÖDEME TALİMATINIZ OLABİLİR

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Enesoncu E kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir alışveriş yapıp iade almayacaksınız bu gibi maillere itimat etmenizi önermem. Mailde iade için bilgi isteniyor ama bence dolandırıcı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.