Şimdi Ara

Dikkat hatası yapmamak için aldığınız önlemler? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
58
Cevap
4
Favori
22.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimya ve biyolojide öncüllü sorularda öncüllerden ziyade sorunun başında ve sonunda verilen bilgilere dikkat etmek lazım, püf noktalar oralarda oluyo genelde.

mat-1'de de soruların son kısımlarında dikkat ölçüyolar genelde.doğal sayı, tam sayı vb. şeklinde.bölümü tanımsız yapan bi değer oluyo yada.

son olarak türkçe ve sosyalde 2 şık arasında kalırsanız, ilk başta mantıklı gelen şık yavaş yavaş mantıksız geliyo ve diğer şıkkı işaretliyosanız bilin ki o soru yanlış çıkçak hep başıma geliyo hep te ikinciyi işaretliyorum

• eyw sölediklerini denicem ben hep kitapcıgı bitirip optiği en sona işaretliyorum verdiğin tavsiyeler için teşekkür ederim
  • Bu dikkatsizlikler yüzünden hiç matematikten 40 net gelmiyor. En iyi ihtimalle 1y görüyorum ve bunlarda dikkat hatası oluyor. Hemen kontrolde fark ediyorum nerede yanlış yaptığımı.
  • Matematik te Zaman kaybım çok oluyor. Bilhassa Mat 1
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 2 Mayıs 2013; 8:16:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haunebu

Bende de dikkatsizlik problemi var ama Matematik te değil Fen ve Sosyal de . Sınavda çok hızlı çözdüğümdendir. Son 3 sınavda (Zaman 4 - 5. Fem YGS - 4) 30 40 dk arası zaman kalıyor.

Bir de sınavda şu sırayla çözüyorum. Benim açımdan çok faydalı oluyor.

Matematik - Türkçe - Fen - Sosyal .

Her sınavda felsefeyi araya sıkıştırayım diyorum ama zaman kaybı olarak gördüğüm için hep en sonda çözüyorum.

Hocam 1 kereliğine Türkçeden başla bakalım birdeğişiklik olacak mı?
  • quote:

Bende de dikkatsizlik problemi var ama Matematik te değil Fen ve Sosyal de . Sınavda çok hızlı çözdüğümdendir. Son 3 sınavda (Zaman 4 - 5. Fem YGS - 4) 30 40 dk arası zaman kalıyor.

Her sınavda felsefeyi araya sıkıştırayım diyorum ama zaman kaybı olarak gördüğüm için hep en sonda çözüyorum.

30-40 dk zaman arttırmak yerine. 10 dakika arttır. Sindire sindire çöz o bölümleri. Sonuçta hız=iyi net anlamına gelmiyor. Kalan boşlarına dönebileceğin, şüphe duyduğun soruları düzeltebileceğin 10 dakika yeterlidir.
  • Ben de çok dalıyorum ya.kopuyorum gidiyorum dünyadan.sonra 1 satte anca tr bitiyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: barman

quote:

30-40 dk zaman arttırmak yerine. 10 dakika arttır. Sindire sindire çöz o bölümleri. Sonuçta hız=iyi net anlamına gelmiyor. Kalan boşlarına dönebileceğin, şüphe duyduğun soruları düzeltebileceğin 10 dakika yeterlidir.

Alıntıları Göster
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZT7 -- 2 Mayıs 2013; 8:17:05 >

• Satranç oyna.Gerçekten faydasını görürsün.
  • biraz klişe olacak ama ne kadar deneme çözerseniz o kadar dikkat kazanırsınız. bence haftada 1-2 deneme çözmek yerine 4 deneme çözün (hafta içi 2 ,hafta sonu 2) aynı testleri çözmekten daha faydalı olacaktır. zaten denemelere belli elemeden geçmiş soruları koyuyorlar .Ayrıca deneme tekrar da sağlar
  • bazı arkadaşlar denemede dıkkatsızlık yapıyorum gercek sınavda olmaz dusuncesınde ama durum ta tersı gercek sınavda daha gergın ve streslı olunuyor ayrıca zaman sıkıntısı yaşanıyor ve daha fazla dıkkatsızlık yapılyo.mesela ben denemelerde 30-40dk once bıtırırdım gercek sınavda ucu ucuna yetiştirdım .dıkkatsızlık sorununu çözmek için yapılcak şey konsantre olmak soruya odaklanmak ve yazan herşeyı okumak
  • Çok dikkatli okuma soru çıkmayınca neyi nerde yanlış kullandım diye düşünme yapıyorum
  • dikkat hatasi yapanlar sinavdada yapacak benim 1 senem gitti ygsde mat ilk 15 soruda 8 yanlis geri kalan kismi problarda dahil ful lys mat turev integral yanlis yok ilk 15 soruda 7 yanlis 1 senem gitti sizede olmaz ins
  • dikkat ve konsante dağınıklığı için ilaçta var psikiloglar veriyor aklınızda bulunsun
  • arkadaşlar 4 yıldır bu sınav kargaşasının içindeyim fakat bu türkçeyi 50 dk den önce bitiremedim. 1 saat tutuyor genelde. 30-40 dk nasıl çözüyorsunuz?
  • Bu dikkatsizlik bilmemekten gelir adamın seni nerede düşüreceğini bilmezsen (optimum soru çözmezsen ) bilemezsin... 3+2 ye 6 yazıyorsan o başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobra 2

arkadaşlar 4 yıldır bu sınav kargaşasının içindeyim fakat bu türkçeyi 50 dk den önce bitiremedim. 1 saat tutuyor genelde. 30-40 dk nasıl çözüyorsunuz?

aynı durum sene başında bendede vardı gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bol kitap okumaya başladım(şuanda 9. kitabımı bitirmek üzereyim) olağandışı bir durum olmadığı sürece 30-35 dk bitiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: xx_pm

quote:

arkadaşlar 4 yıldır bu sınav kargaşasının içindeyim fakat bu türkçeyi 50 dk den önce bitiremedim. 1 saat tutuyor genelde. 30-40 dk nasıl çözüyorsunuz?

aynı durum sene başında bendede vardı gerekli araştırmaları yaptıktan sonra bol kitap okumaya başladım(şuanda 9. kitabımı bitirmek üzereyim) olağandışı bir durum olmadığı sürece 30-35 dk bitiyor

sağolun cevap için. yalnız sayısalcı için kitap okumak gerçekten vakit kaybı gibi geliyor... fakat birkaç tane okuyabilirim ....

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xx_pm

quote:

sağolun cevap için. yalnız sayısalcı için kitap okumak gerçekten vakit kaybı gibi geliyor... fakat birkaç tane okuyabilirim ....

hocam oks zamanında annem çalış derdi ben kitap okurdum (keşke o zamanlar dediğini dinleseydim) oks zamanı rahat 8-10 kitap bitirmişimdir.oks de ve askeri lise sınavında çok kısa sürede bitirmiş hemde full çekmiştim türkçeden demem o ki türkçe için kitap okumak çok faydalı halen ekmeğini yiyiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azsakallidede -- 9 Ocak 2012; 17:31:32 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.