Şimdi Ara

DİKKAT !!! 1.5 dCi motor yakıt tüketimleri paylaşımı (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
832
Cevap
5
Favori
220.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yanlış hatırlamıyorsam, 80 hp - 200 tork var...

quote:

Orijinalden alıntı: mst105

quote:

Orijinalden alıntı: cat33

Merhaba...

2004 Megane HB 1,5 dci full - 127.000km'de - arabam var. Günlük 30 km yol yapıyorum. Bunun 10 km'si şehir içi. Bir depo ile 1000 km'yi geçiyorum. Uzun yolculuklarda da 1200 km'yi geçiyorum...

tesekkurler cat33 paylasımın icin. fakat formata uygun olarak 100 km de ortalamayı bi de motor gucu ve torku belirtirsen cok daha guzel olur.
  • 2009 MEgane 2 Sedan dci 5 Litre Karısık . geneli %65 şehir içi en son yol bilgisayarı sıfırlama 2.000 km den daha fazla yakılan yakıt ta 100 litre civarı .

Hız ortalaması 34.7 km ..
    .
    Rekor :3.8 lt/100 km

60 km /2.7 litre (olması lazım dı yanlış hatırlamıyor isem)

Tabiki Bu yazdıgım degerler yol bilgisayarın Degerleri Hiç Depoyu full doldurup ölcmedim !!!!

Aracım 21.000 km de hep total excellium dizel alarım. aracım ilk galeriden cıktıgından beri deposuna baska yakıt girmedi .
  • quote:

Orijinalden alıntı: 42has42

2009 MEgane 2 Sedan dci 5 Litre Karısık . geneli %65 şehir içi en son yol bilgisayarı sıfırlama 2.000 km den daha fazla yakılan yakıt ta 100 litre civarı .

.

Tabiki Bu yazdıgım degerler yol bilgisayarın Degerleri Hiç Depoyu full doldurup ölcmedim !!!!

Aracım 21.000 km de hep total excellium dizel alarım. aracım ilk galeriden cıktıgından beri deposuna baska yakıt girmedi .

80 lik mi 100 lük mü aracınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst105

quote:

Orijinalden alıntı: 42has42

2009 MEgane 2 Sedan dci 5 Litre Karısık . geneli %65 şehir içi en son yol bilgisayarı sıfırlama 2.000 km den daha fazla yakılan yakıt ta 100 litre civarı .

.

80 lik mi 100 lük mü aracınız?

80 lik

• aracım 2006 model megane 2 dcı sedan 68 000 km de şehir içi 100/5.7 şehir dışı 100/4.3 rekor 3.8 litre onuda çanakkaleden istanbula giderken yaptım bileniniz varmı bilmem çanakkale dardanosta miller oto var PETROL OFİSİ ordan fulledim depoyu 194 liralık mazot aldı 4 kişi yola çıktık yolda düzlüklerde 90 ı hiç geçmedim gözümü anlık yakıttan hiç ayırmadım araçtakilerin canı çok sıkıldı ama dolduruşa gelmedim bayır aşağa gaza basmayarak yakıtı sıfırladım 1 kez tekirdağ da mola verdim yolun sonunda üsküdar fıstık ağacında tekrar doldurudum depoyu ve 32 TL lik mazot aldı focus kullancısı arkadaşım resmen ağladı evet çanakkale dardanostan istanbul üsküdar a 3 lira da benden yanılma payı olsun 35 liraya gittim 4 kişi DCI motordan daha az yakan motor tanımam camia da multijet le HDI yı da gördük 1.3 multijet ve 1.4 HDI 307 ve puntoda aynı yolu kat ettik lakin ikisindede aracı 90 km de stabil tutmak için bile hatrı sayılır şekilde gaza basıyorsunuz bu değerleri ancak uzayda sürtünmesiz ortamda yakalarlar bu arada dönüş yolunda 150 den aşağı inmedim bir çok yerde 170 lerde gezdim kendimi affettirdim ama 8.7 litre yaktı 3 saat 20 dakikada çanakkale kilitbahir iskelesindeydim buda istanbul çanakkale arası rekor um oldu mesafeyi yoldaki tabeladan ölçmem ben tabelaya göre 345 km mesafe ama istanbul sınırı baz alınıyor silivreye kadar falan yoksa çanakkale merkezden üsküdar 430 km civarı vardır

• 192 liralık almışım kalan yakıt o anda gösterdi ama yolda değişiklik oldu düştü çıktı ara ara 1300 lerde falan sabitledi aracım 1.5 dcı 80 hp authantic donanım araç merak ettiğiniz başka birşey de varsa cevap verebilirim 3 tane şahidim var kendi kendime yaratmaya çalıştığım megane DCI efsanesi değil bu değerler

DİKKAT !!!  1.5 dCi motor yakıt tüketimleri paylaşımı

DİKKAT !!!  1.5 dCi motor yakıt tüketimleri paylaşımı

• 60lt'lik depoya 65.5 lt nasıl aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: msaltik

60lt'lik depoya 65.5 lt nasıl aldınız

zor olmadı ama uzun sürdü hatta altına baktım biyerden kaçırıo olmasın diğe şaka bir yana bunu bende sonradan öğrendim benim depo 69 litre büyük ihtimalle bu fotoğrafı yine bu menzil muhabbeti dönerken istanbul altınüzade detay plazada gösterdim ordada ilk baş şaşırdılar fakat servis den bir arkadaş gelen megane lardan bazılar 60 litre bazıları 65 litre çok nadir olarak da 69 litre yakıt kapasitesi ile geldi demişti hatta eski kasa megane larda da aynısı oldu değip renault bu aynı kasadan 30 tane araba çıkarıo değip gülmüştü tırdan inen aynı donanımlı araçlar bile bazen ayrıntılarda birbirinden farklı oluyor demişti bu arada sizinkileri bilmem ama benim megane 100 km den aşağısını göstermiyor kalan yakıt çizik atıyor lamba yanıp ikaz sinyali geldiğikten bir süre sonra oluyor bu yani kalan yakıt 25-45 gibi değerleri hiç görmedim acaba dizel olduğu için ve yanılma farkı olup aracın hava yapmaması içinmi böyle birşey oluyor bilmiyorum malum biz türk milleti olarak sonuna kadar bitiririz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi L-O-R-D -- 17 Ocak 2010; 18:24:26 >

• Işık yandıktan sonra depoda kabaca 5lt yakıt kalmış oluyor. 5lt'nin altına düştüğü zaman km vermiyor. Çünkü sen o aşamadan sonra gazı kökleyip kullanırsan yakıtsız kalabilirsin.

69lt depo olayını ilk defa duydum... herşeyin hayırlısı
  • 105 likler basınca cok yakıyor bu kesin....
  • evet öyle gözüküyor. Gerçi ben bunu bekliyordum ama özellikle şehiriçinde çok fark ediyor... Katalogtaki 5.5'u nasıl elde etmişler şaşırıyorum...
  • uzun yol deneyimim henuz olmadı yeni aracımla ama umarım hayal kırıklıgı yasamam tuketim konusun da ...
  • benm ağırlıklı olarak uzun yol... Şu an 4.1-4.7 arasında değişiyor. Bu zamanla düşer de, şehiriçi zor gibi gerçekten... 2. 3. viteslerde 10-13lt/100km gibi anlıklar görüyorum. Onlar çok düşmez sanırım
  • quote:

Işık yandıktan sonra depoda kabaca 5lt yakıt kalmış oluyor. 5lt'nin altına düştüğü zaman km vermiyor. Çünkü sen o aşamadan sonra gazı kökleyip kullanırsan yakıtsız kalabilirsin.

aslında 69 değil 70 litre diğe geçiyor ama araç bilgilerinde 69 yazıyor aynı durum fiat ın araçlarındada dikkatimi çekmişti 55 litre ye yuvarlanan değerler fabrika verilerinde 54 litre yada bazen 49 litre olarak belirtiliyor ben benim aracımdaki durumu şöyle yorumluyorum megane sedan dcı authantic donanımlı araçlar genelde şirketlerin filo araçları olarak kullanılıyor ve uzun yol yapıyorlar bu yüzden üst donanım araçlar da depo kapasitesi sabit tutulurken alt donanımlı araçlarda büyük depo kullanılıyor olabilir ben bunu nettede biraz araştırdım sizin sorunuzdan sonra bazı teknik verilerde 65 yazmış bazılarında 70 yazmışlar ama 60 litre çoğunlukta görülüyor aynı durum ilaç mümessili arkadaşımında kafasını karıştırmıştı 2009 model opel astra sedan baz donanım beyaz renkli aracının deposu diğer astıralardan farklı olarak 52 değil 60 litreydi bu durumla ilgili şöylede bir yorum yapılabilir türkiyede üretilen bu araçlara bir üst sınıf araçların depoları entegre ediliyor olabilir örn lagunanın yakıt kapasitesi 70 litre ve vectra nın da 60 araştırılması gerekilen bir konu ama kesin cevap almak zor 2006 senesinden beri çok kez farklı istasyonlardan depo doldurdum ve 60 litrede kaldığını hiç görmedim yoksa 60 litrenin üzerindeki fark istasyonların hava gazı kazığımı bu ihtimalde akla ilk gelenlerden.Saygılar ve iyi günler dilerim

• quote:

benm ağırlıklı olarak uzun yol... Şu an 4.1-4.7 arasında değişiyor. Bu zamanla düşer de, şehiriçi zor gibi gerçekten... 2. 3. viteslerde 10-13lt/100km gibi anlıklar görüyorum. Onlar çok düşmez sanırım

bu 4.1 - 4.7 sakin kullanımdır. di mi?
  • sakin derken 90km/h işte... Dur kalk durumlarında seri kullanınca, hızı da 100-110 yapınca 4.7'ye çıkıyo... Yağmurlu havada 100km/h ile 5.2 yaptı...

Yapsaydın yaaaa
  • quote:

Işık yandıktan sonra depoda kabaca 5lt yakıt kalmış oluyor. 5lt'nin altına düştüğü zaman km vermiyor. Çünkü sen o aşamadan sonra gazı kökleyip kullanırsan yakıtsız kalabilirsin.

benim aracta daha da farkli. ithal megane 3 kullaniyorum. araba yakit gostergesinin son cizgisinde benzin isigini yakiyor. bu yaklasik 8-9 litre kala demek. bu andan itibaren arac bilgisayari menzil hesaplamayi birakiyor.. her an benzin bitecekmis gibi tedirgin oluyorum.
  • Şirket aracı Reno Kango 1.5 dci 65 hp 1075kg
    izmir şehir içi gaziemir-karabağlar-yeşildere-alsancak bağzen bornova-karşıyaka genelde sabah gidiş akşam geliş ortalama 5lt/100 km
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozioz

quote:

benim aracta daha da farkli. ithal megane 3 kullaniyorum. araba yakit gostergesinin son cizgisinde benzin isigini yakiyor. bu yaklasik 8-9 litre kala demek. bu andan itibaren arac bilgisayari menzil hesaplamayi birakiyor.. her an benzin bitecekmis gibi tedirgin oluyorum.

ben Clio3'ümdeki değeri yazdım. Pardon... 5lt kalınca yanıyodu. Bu da kabaca öyledir. 8-9 çok fazla... nerden baksan 150km'lik bi menzil yapar... Ben zaten çeyreği düşmem pek... Hiçbir aracımda o ışığı yakmadım. Çalışlıyomu bilmiyorum

• İthal megane 3'lerde,yerlilerde,fluence falan aynıdır herhalde ışık yandığında depoda kalan yakıt miktarı öyle değil mi?

Ben kaç litre kaldığını bilmiyorum kullanım kılavuzunda ışık yandıktan sonra 50km gidebilirsiniz diyor oda 3-4 litre yakıt eder en fazla.

Işık yandığında tam olarak ne kadar yakıt kaldığını bilen varmı?

Benim eski aracım jazz'da ışık yandıktan sonra 10litre benzin kalıyordu onlada 150km yol yapmıştım sonra yokuş yukarı kalmıştım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.