Şimdi Ara

Dikey Supurge Tavsiyesi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.674
Cevap
46
Favori
647.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir arkadaş özel mesajdan 12v elektrolüx için karşılaştırma sormuştu , şunları yazdım ...

.. şöyle özetleyeyim..

ablamda elektrolüx var 5-6 ay önce kendisi aldı,(hem de 24V lityum olanlardan) o zaman ben araştırmamıştım.. tek cazibesi önünde ışığı ile şık durması..

yoksa çekim gücü, hem metal hem de ekstra hepa filtresi , sert ve halı gibi ayrı zeminler için ön döner fırçanın ayrıca açılıp kapanabilmesi, hele hele kolay boşaltma kapağı hoover ın çok büyük avantajları... cyclonik hava döndürmesi ile tozları topaklaması ve her süpürme sonrası çöpe 1 tuş ile tozların gidivermesi ve filtreleri gereksiz yere tıkamaması çok büyük kolaylık..

lithiumlu elektrolüx 400TL , 2-3 yıl sonra lityum pil bitince çıkartacağı 150-200 tl masraf da cabası.. deyin ki nimh piller de 2-3 yıla biterse çok daha ucuzdur, 50 liraya değişir.

bence 12V olanlara ise 300 tl vermeye değmez.. artık çoğu marka 12 V dan vazgeçti... 18V üstü pil ve motorlar daha performanslı...

daha dün annem için de 1 adet daha hoover aldım, yarın izmir e kargoluyorum...

tabii son karar sizin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sg888 -- 2 Ekim 2012; 22:25:58 >

• Hoover alındı, yarın teslim. Sanırım doğru karar verdim, gelince göreceğiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: omkkio

Hoover alındı, yarın teslim. Sanırım doğru karar verdim, gelince göreceğiz.

hayırlı olsun, bence seveceksin, ilk şarjı önemse..
  • Merhaba,

HOOVER FJ180 R2 Süpürge nihayet ulaştı kargodan. Dün hiç çalıştırmadan doğruca şarja koydum ve 24 saat aralıksız şarj ettim. Ancak sanırım pili yeterince dolduramadım yada bir hata var. Çekim gücü Saturnde denediğim teşir ürününden bile düşük. Tam şarjda turbo fırçası kapalı 15 dakika dayanabildi. Tekrar şarja koydum bakalım yarın performansında bir gelişme olacak mı?

Bu arada makinayla ilgili söyleyebileceklerim genel olrak başarılı bir alet. Süpürge ağzı yada en azından tekerlekler daha yumuşak plastikten yapılabilirmiş. Sert zeminlerde kullanması bu nedenle zor olabiliyor. Makina çok kıvrak diyemem ama rekipleriyle benzer diyebilirim. Sesi beklediğimden çok az hatta köpeğimiz bile korkup kaçmak yerine meraklı gözlerle koklamayı seçti, yani korkulacak bir durum yok.

Toz boşaltma kapağı pratik ancak filtrenin etrafında illaki tozlar yapışıyor ve elinizle bunları temizlemeniz gerekiyor. Yani el değmeden temizleme bnda da yalan. Elektroluxun büyük elektrikli süpürgeye çektirme fikri daha mantıklı geldi şimdi.

Çekiş gücüyle ilgili şimdilik şarj sorunun çözene kadar yorum yapmayacağım. Ancak şunu da söylemeden geçemem. Aletle gelen şarj cihazı 24V ama yalnızca 200ma çıkışı var dolayısısyla şarj etmek için çok uzun süre gerekecektir. Karşılaştırmak gerekirse 1300Mh lık cep telefonu pili için 5V 1A şarj cihazları veriyorlar. Maalesef cihazın üzerindeki şarj edildiğini gösteren yeşil ışık sabit yandığı için (pilin doluluğuna göre renk yada şiddet değiştirmiyor) cihazın ne durumda olduğunu anlayamıyorsunuz. Bu da ciddi bir eksiği bence.

Dikey Supurge Tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omkkio -- 7 Ekim 2012; 14:18:01 >

• felic fl 486 kullanıyoruz 4 aydır falan emiş gücü çok iyi ama aparatı pek güzel değil normal şarjlı süpürgeyle kıyaslanmaz hatta arnica boradan çok daha fazla çekiyor

phips fc8144le aynı güçte nerdeyse dolu halde bile emişi düşmüyor ama kablıosu çok kısa ancak mutfak falan süpürülür

300 400 lira bayılmaya gerek yok 80 tl lik makina aynı işi yapıyor
  • quote:

Merhaba,

HOOVER FJ180 R2 Süpürge nihayet ulaştı kargodan. Dün hiç çalıştırmadan doğruca şarja koydum ve 24 saat aralıksız şarj ettim. Ancak sanırım pili yeterince dolduramadım yada bir hata var. Çekim gücü Saturnde denediğim teşir ürününden bile düşük. Tam şarjda turbo fırçası kapalı 15 dakika dayanabildi. Tekrar şarja koydum bakalım yarın performansında bir gelişme olacak mı?

Bu arada makinayla ilgili söyleyebileceklerim genel olrak başarılı bir alet. Süpürge ağzı yada en azından tekerlekler daha yumuşak plastikten yapılabilirmiş. Sert zeminlerde kullanması bu nedenle zor olabiliyor. Makina çok kıvrak diyemem ama rekipleriyle benzer diyebilirim. Sesi beklediğimden çok az hatta köpeğimiz bile korkup kaçmak yerine meraklı gözlerle koklamayı seçti, yani korkulacak bir durum yok.

Toz boşaltma kapağı pratik ancak filtrenin etrafında illaki tozlar yapışıyor ve elinizle bunları temizlemeniz gerekiyor. Yani el değmeden temizleme bnda da yalan. Elektroluxun büyük elektrikli süpürgeye çektirme fikri daha mantıklı geldi şimdi.

Çekiş gücüyle ilgili şimdilik şarj sorunun çözene kadar yorum yapmayacağım. Ancak şunu da söylemeden geçemem. Aletle gelen şarj cihazı 24V ama yalnızca 200ma çıkışı var dolayısısyla şarj etmek için çok uzun süre gerekecektir. Karşılaştırmak gerekirse 1300Mh lık cep telefonu pili için 5V 1A şarj cihazları veriyorlar. Maalesef cihazın üzerindeki şarj edildiğini gösteren yeşil ışık sabit yandığı için (pilin doluluğuna göre renk yada şiddet değiştirmiyor) cihazın ne durumda olduğunu anlayamıyorsunuz. Bu da ciddi bir eksiği bence.

Bir kaç kere boşalıp dolduktan sonra pil tam kapasiteyle kullanıma ugun hale gelir. Kullandıkça tecrübelerinizi aktarırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

• quote:

Merhaba,

Dikey Supurge Tavsiyesi

pilinizin performansı zayıf sanırım , birkaç şarj sonra yerine gelir , benimkini çalıştırdığımda çıkan ses sebebi ile mesela telefonda konuşamıyorum.. zaten "saturn de deneğimden bile kötü" dediğinize göre pil performansı şuan zayıf olmalı ..

bir de benim hoover da pilin şarj doluluğuna göre şarj ledinin şiddeti değişiyor, NiMH pillerde ürün sık sık ve uzun süre şarjda kalabileceği sebebi ile şarj akımı düşüktür, şarj akımının düşük olması pilin ömrünü uzatır, ilk koyduğunuzda çok parlak olan şarj ışığına ertesi gün baktığınızda çok kısıldığını göreceksiniz, yani pil doldukça şarj akımı azalıyor ve ışığın şiddeti de azalıyor, hiç 24 saatten fazla bırakma şansım olmadı belki 30 saat falan sonra ışık sönüyor mu bilmiyorum ama pil doldukça çok kısıldığını görüyorum .

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailcbk

http://www.netsiparis.com/detay/18951697013/ROWENTA-RH8548-AIR-FORCE-DIKEY-SARJLI-SUPURGE

rowenta dan çok şikayet var.. biraz samimi konuşunca satıcıları bile bunu itiraf ediyor..

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/rowenta

• quote:

http://www.webdenal.com/hoover-fj180r2_180084.html?ref=akakce&v=1.7.5 burdanmı aldınız kaç günde geldi kargodan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

quote:

http://www.webdenal.com/hoover-fj180r2_180084.html?ref=akakce&v=1.7.5 burdanmı aldınız kaç günde geldi kargodan?

Hızlıal'dan aldım 3 iş gününde geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ismailcbk

http://www.netsiparis.com/detay/18951697013/ROWENTA-RH8548-AIR-FORCE-DIKEY-SARJLI-SUPURGE

Hocam Rowenta'yı denedim ama tatmin etmedi.
    Satıcı 2200 wattlık süpürgeyle eşdeğer çekim gücü var diye ssürekli ısrar edip durdu ama hiç inandırıcı değildi. Satıcı ayrıca çok bilgisizce 24 voltun çekim gücünün 18 volta göre daha çok olduğunu söyleyerek bizi 24 volt modeline yönlendirmeye çalıştı ama ben müşteri olarak bu farkın sadece şarjlı kullanım süresini değiştireceğini söylememe rağmen anlamak istemedi. Mağazada halı üzerinde eşimle beraber denedik ama beğenmedik açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic
    Hocam merhaba,

Sarjli el supurgeleri pratik ve kullanisli oluyor. Kablosuz olmasinin hem avantajlari hemde dezanavantajlari oluyor. Her an alip evin her yerinde kullanabiliyorsunuz, temizligi, bakimi kolay oluyor. Toz torbasi vb dertleri yok. Ufak tefek oldugundan masa ve sandalye altina rahatlikla girer. Bunlarin en buyuk dezavantaji dediginiz gibi pilleri. Maksimim uc seneye kadar kullanma imkani sunarlar. Benim kullandigim Fakir RCT 44'un pili dort sene kadar gitti ama uc seneden sonra degisse olurdu. Pilini arastirdim ve buldum, kendim degistirdim? Pil degisimi icin maksimum 50-80.-TL. Arasi para odersiniz.

Evin ana supurgesi disinda ikinci supurgenin kablolu olmasi size pratik bir kullanim kolayligi getirmez. Kablolu olduktan sonra evin ana supurgesini kullanin, bosa masraf olmasin. Selamlar.

Merhaba,
    ElectroLux Unirapido zb 2803 Modelini 1 sene önce almıştım.1 Sene sonunda bataryası bitti sarj tutmamaya başladı.Garanti kapsamı dışında oldugundan değişiminide yapmadılar.Pil ücreti olarak 130 lira civarı istediler.Zaten 180 liraya aldıgım bir cihaza garanti süresi içinde 130 liralık işlem yapmak zoruma gitti açıkcası.50 - 80 Tl arası pil nasıl bulabilirim.

Yeni süpürge alacaklara kesinlikle Bataryası garanti kapsamında olan bir ürün almalarını tavsiye ederim.
    Rowenta ' larda 5 yıl batarya garantisi varmış.Magazanın söylediği.

• quote:

Orijinalden alıntı: Enginturaman

quote:

Orijinalden alıntı: celebic
    Hocam merhaba,

Sarjli el supurgeleri pratik ve kullanisli oluyor. Kablosuz olmasinin hem avantajlari hemde dezanavantajlari oluyor. Her an alip evin her yerinde kullanabiliyorsunuz, temizligi, bakimi kolay oluyor. Toz torbasi vb dertleri yok. Ufak tefek oldugundan masa ve sandalye altina rahatlikla girer. Bunlarin en buyuk dezavantaji dediginiz gibi pilleri. Maksimim uc seneye kadar kullanma imkani sunarlar. Benim kullandigim Fakir RCT 44'un pili dort sene kadar gitti ama uc seneden sonra degisse olurdu. Pilini arastirdim ve buldum, kendim degistirdim? Pil degisimi icin maksimum 50-80.-TL. Arasi para odersiniz.

Evin ana supurgesi disinda ikinci supurgenin kablolu olmasi size pratik bir kullanim kolayligi getirmez. Kablolu olduktan sonra evin ana supurgesini kullanin, bosa masraf olmasin. Selamlar.

Merhaba,
    ElectroLux Unirapido zb 2803 Modelini 1 sene önce almıştım.1 Sene sonunda bataryası bitti sarj tutmamaya başladı.Garanti kapsamı dışında oldugundan değişiminide yapmadılar.Pil ücreti olarak 130 lira civarı istediler.Zaten 180 liraya aldıgım bir cihaza garanti süresi içinde 130 liralık işlem yapmak zoruma gitti açıkcası.50 - 80 Tl arası pil nasıl bulabilirim.

Yeni süpürge alacaklara kesinlikle Bataryası garanti kapsamında olan bir ürün almalarını tavsiye ederim.
    Rowenta ' larda 5 yıl batarya garantisi varmış.Magazanın söylediği.

Hocam eğer başarabilirseniz pili çıkarın ve üzerindeki seri numarasıyla internetten araştırın. Pil dünyası veya batarya dünyası gibi muhtelif pil satan yerlerden araştırın belki bulabilirsiniz benim yaptığım gibi.

Gerçekten çok pahalıymış inşallah bulursunuz.

• Karaköy civarında pilleri yapan bir firma buldum internetten.
    Aradım firmayı pili sök getir aynısını yapalım dediler.

Dedigine göre supurgeyi ne kadar az kullanırsanız pil o kadar çabuk bitermiş. :)

40 lira civarı bir rakam söyledi telefonda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enginturaman

Karaköy civarında pilleri yapan bir firma buldum internetten.
    Aradım firmayı pili sök getir aynısını yapalım dediler.

Dedigine göre supurgeyi ne kadar az kullanırsanız pil o kadar çabuk bitermiş. :)

40 lira civarı bir rakam söyledi telefonda.

sirkeci tahtakalede ve karaköyde de yaptırabilirsin.. aldığın piller niMH - nikel metal hibrit olsun , ni-cad yani nicel cadmium olmasın..

piller kullanılmadıkça ölebilir ama bu öyle 1-3 haftada veya 1 ayda olmaz.. 3 -5 ayda olur.. o kadar süre zaten ürünü kullanmamak yapmazsınız..

pilleri herzaman sürekli bitirmeye gerek yok ama ayda 1 kez bitmesine yakına kadar kullanıp kesintisiz dolana kadar 24 saat şarj etmekte yarar var..

bir de bu tip piller şarj cycle denen şarj sayısı ile ömürlüdür, günde 5-10 kere kullanıp her seferinde şarja takmak zararlı olur ömrünü kısaltır, pil dolu iken az bir kullanma sonrası hemen şarja takmayın bırakın bir sonraki kullanımınıza kadar bir kenarda dursun.. bitmeye yakın şarja takın..

• Ben BEKO BKS1270EY aldım. Eşim gayet memnun. Dikey süpürge araştırmıştım. ARNİCA bulmuştum bir tane 79liraya. Ancak hemen yanında bu ürünü bulunca aldım. Fiyatı 99 lira

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hoover in garantisini kim veriyor arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Fiesta

hoover in garantisini kim veriyor arkadaşlar?

hoover türkiye anlaşmalı firmaları...

http://www.hoover.com.tr/assistenza/index.asp
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

quote:

Orijinalden alıntı: sg888

ben de uzun araştırmalarım sonucu 18V Hoover FREEJET-180-WG2 model şarjlı dikey süpürge aldım, açıkçası rakiplerine baktığımda olmayan birkaç pratik özelliği var ve çok iyi temizlik yapıyor, şarjlı iken 30dk kesintisiz çalışıyor, bıraktığınızda kendi kendine dik durabiliyor ve şarj ünitesine oturtmak çok kolay ve pratik, fiyatı daha uygun.

kir sepeti rakiplerine göre daha geniş, hepa filtresi mevcut, kirleri tek tuş ile pratik boşaltma sistemi var( başka hiçbir markada yok ) ve turbo tuşu ile sert zemin ve halı için ayrı sistemde çalışabiliyor- bu da başka hiçbir markada yok, mediamarkt ta 299 TL fiyatı vardı ama hoover sitesinde bayileri bulup telefon ederek pazarlık yapılarak 200-250 liraya yakın rakamlarla alınabiliyor.

lithium pilli elektrolüx ile kıyaslayınca bile çekişi çok güçlü.. emiş sistemini havayı döndürerek hortum oluşturarak yaptığı için tozlar toz sepetinin dibinde topak topak birikiyor ve doğrudan filtreyi tıkayıp kirletmiyor , toz sepetini çıkartmaya gerek kalmadan tozlar tek tuşla kolayca çöpe gidiyor..

arkadaşımda Electrolux ZB 2904X lithium pilli modeli var, sık sık kullandım, ama lithium piller 2-3 yıla kadar bitince 170 TL para istiyorlarmış, toz torbası çok küçük ve çabuk doluyor ve temizlemesi pratik değil.. ayakta duramıyor, şarj ünitesine yerleştirmek çok zor, çekim gücü de hoover a göre daha düşük.. ve 400 lira üstü rakamlara satılıyor.

lithium pilin en avantajlı kısmı hafifliği , çeşitli şekillerde yapılabilmesi ve hızlı şarj olabilmesidir, daha pahalıdır ama böyle bir ürün için bu avantajlar anlamsız kalıyor, fiyat farkına değmez. Tavsiye edilir, sonuçta hoover 100 yıllık süpürge markası, hatta vakum süpürgeyi ilk üreten firmadır. ürün ithal.

http://www.youtube.com/watch?v=kckPorF4ijU

Dikey Supurge Tavsiyesi

guzel bir ürüne benziyor. Güle güle kullanın. Nette hoover freejet diye taratınca üç farklı model gördüm. Biri siziz aldığınız. Diğerleri ise bc2 ve r2. Bunlarda sadece renk farkı mı var yoksa başka farklar da var mı, bilginiz var mıdır acaba? Ben akakçe.comdan tarattım. bc2 ve r2 için özelliklerinde 15 adet nimh pil,siklonik yapı ve kauçuk tekerlekler yazarken sizin alduğınız modelde bunlar belirtilmemiş. Şu an cepten bakıyorum ama bu üç model arasında da görünürde renk farkı dışında fark göremezken üçünün de fiyatı farklı.....?????

15 adet pil nasıl oluyor? Bildiğimiz şarjlı AA veya C pil mi var?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.