Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (544. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.492
Cevap
141
Favori
816.572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tersten yapmıştım o soruyu. 18-5=13 tü. 2 kere 4 çıkarılıyordu. Tersten olduğu için 8 ekleyince 21 yapıyordu :D İnşallah 18 yapmışımdır, sanki a şıkkındaydı 18.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengizhanfb77

Ha evet doğru söylüyorsunuz diğer kapaklardan hesap yapınca 21 çıkmıyordu zaten. Yani bahsettiğim soruda d kapağından geçip 21 çıkan top başlangıçta doğru cevap 18mi olmuş oluyor. Teşekkürler bu arada yardımınız için
    Soruda zaten iki kapakla sınırlandırmış ve geriye doğru gidilmesi istenmişti, şıkları hatırlayamadığımdan net cevaplayamıyorum. B kapağı altındaki 13'ü bulduysak A kapağı altındaki sayıyı da doğru bulma ihtimalimizin yüksek olduğunu düşünüyorum. Birkaç güne youtube'a çözüm videoları gelir zaten, çözümleri izlerken anımsamak daha kolay olur.
  • halogonga kullanıcısına yanıt
    Aynı durumdayız hocam. Aynı şekilde hesaplamışız. İnşallah doğrudur cevapladınız. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boor B kullanıcısına yanıt
    En doğrusu bekleyip görmek olacak söylediğiniz gibi youtube düşer sanırım sorular çözümlü bir şekilde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk kez girdim DGS'ye.Sözeli full yaptım çok kolay geldi bana sorular.En kötü 2-3 yanlış çıkar, beni her türlü kurtarırda sayısal testten de en az 0.5 puan kuralı varmış.
    Son anda öğrendim..Sayısal testte hiç sorulara bile bakmadan 6 tane attım
    Kısaca bu 6 cevap seçeneğinden en az 2 tanesi doğru çıkmazsa 0 puan alıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 10 Ağustos 2020; 6:7:21 >
  • 2 yıllık AÖF den 4 yıla çıkabilmek için kaç net yapmak gerekir arkadaşlar ? Bölümüm Dış Ticaret.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halogonga

1 2 3 olmalıydı. Tekrar tekrar kontrol etmiştim.
    Hocam o soru yalnız 1di bence. 2 ve 3 bir durumda sağlıyordu bir durumda saglamiyordu. Ama ayni sorudan bahsediyorsak eğer

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Metin* kullanıcısına yanıt
    a+(b*c) 3+(2*1)=5

b+(a*c) 3+(1*2)=5 veya 2+(3*3)=11

c+(a*b) 3+(3*2)=9 veya 2+(3*3)=11

a*(b+c) tek demişti.
    a tek, b ve c den biri tek biri çift idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi halogonga -- 10 Ağustos 2020; 10:49:43 >
    aynen 1-2-3 yapmıştım bende

Aynen hepsi sağlıyordu.
  • Ben sözelden 2 tane doldurdum. Biraz heyecan oldu benim için ama şimdi kontrol ettim 2 tane doğrum var. Siz de kontrol edebilirsiniz açıklanmış cevaplar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SkyTech74 -- 10 Ağustos 2020; 11:40:27 >
  • soruları pdf halinde paylaşacak arkadaş varmı ?
  • Sınav çalışan için bence çok kolaydı ama Osym sınavında türkçe de ilk defa bu kadar yorum sorusu gördüm. Bu benim faydama oldu ama biraz yordu.
    Matematik bence çok basit 10-20 soru vardı. Oturup matematik çalışmayalı yıllar oldu. Keşke 1-2 hafta falan bakıp girseydim. Soruları gördüğümde yapamadığım için ben kendimden utandım. Aöf gireceğim için sorun olmaz ama yinede çözebilirdim biraz çalışıp girseydim.
  • 50,5 Sayısal, 44 Sözel neti ile hangi üniversitelerin Hukuk gelir acaba?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 40'ta 39 yapmışım. Yanlış okuma nedeniyle 1 soru gitmiş :(

39D 1Y ve 5 Türkçe ile sakarya bilgisayar gelir inşallah. 1 soru yüzünden giremezsem depresyona girerim
  • yine 60/60 yapamadım...

• hadi beyler herkesin gonlune gore ins

• osurgan kullanıcısına yanıt
    Benim olmasın be hocam.

Tecilim bu sene bitiyor. Seneye askere gideceğim sanırım. Bedelli yapmak istiyorum para yok. Hele hele şu pandemi dönemi
  • Bu A<B
    B<C benzeri soru vardı öncülde ABCD rakamları farklı 4 basamaklı sayı diyordu ama sorduğu soruda A47A gibi bir sayı vardı yani 2 rakamı aynı olmuş oluyor tahminen bu soru iptal olcak gibi duruyoor bende 47 işaretledim 4 yanlış geldi sözelde de 20 işaretledim 5 yanlış geldi umarım 290 puanı geçerim. Birde geçen sene yerleştiğim için okul puanımdan bi 7-8 puanda kırılacak :d
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

Bu A<B
    B<C benzeri soru vardı öncülde ABCD rakamları farklı 4 basamaklı sayı diyordu ama sorduğu soruda A47A gibi bir sayı vardı yani 2 rakamı aynı olmuş oluyor tahminen bu soru iptal olcak gibi duruyoor bende 47 işaretledim 4 yanlış geldi sözelde de 20 işaretledim 5 yanlış geldi umarım 290 puanı geçerim. Birde geçen sene yerleştiğim için okul puanımdan bi 7-8 puanda kırılacak :d
    aynen hocam guzel yakalamissin

• 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.