Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (14846. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 39 Misafir (4 Mobil) - 40 Masaüstü6 Mobil
5 sn
349.766
Cevap
2.719
Favori
21.320.296
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
570 oy
Öne Çıkar
Giriş

Hocam şu an anlık olarak oyun bizlere 40 Dolar bandına geliyor. Adamlar zaten yerel fiyatlandırma yapmış, en ucuza sattıkları yerlerden birisi biziz. Sorunun kaynağı Activision değil, 40 Dolarlık oyunun 700 TL olmasına sebep olan şeylerde yatıyor.

• Microsoft sunumunu bu yüzden çok seviyorum. Ne gösterirse göstersinler, fiyatını düşünmek zorunda kalmıyorum. Beğendiğim oyun olursa atıyorum listeye, çıkınca oynuyorum. Bu arada Modern Warfare 2 de bethesda oyunları gibi, Playstation anlaşlamlı bir oyun. Anlaşmayı uzun süreli yaptılarsa, gamepasse gelmesi çok uzun sürebilir.

• Horizon dediğin gibi kesinlikle fiyat hatası değildi. Oyun günlerce düşük fiyattan satılmıştı. Yabancılar baskı yapınca adamlar fiyatı yükselttiler dediğin gibi.

• aerolona kullanıcısına yanıt

Rekoru Diablo 4 kıracak çıktığı zaman sanırım. 900 ile 1.000 TL arasında olur sanırım tabi o zamana kadar dolar başını alıp gitmemiş olursa.

• fiyat hatasını ultimate bir beklenti olarak yaşıyordum ama 700 beklemiyordum ya. 600 olur diye düşünüyordum, 700den çıkması bize bakış açılarını belli etmeleri açısından üzdü. her türlü kökleyecek activision.

tek sevindirici yanı şu olabilir, activision oyunlara denuovo koymuyor, battle.net koruması var. steam sürümü battle.net login istemez ise steam protection ile day one kırılır. en azından hikayeyi oynayabiliriz ki hikaye fragmanı baya iyi duruyor.

• Günün özeti

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Adamlar fiyat hatası yapmadan oyun çıkarınca moralimiz bozulmaya başladı; geldiğimiz nokta budur. Amerika fiyatının en azından 6'da 1'i olmayan her şey pahalı geliyor bana.

• dolarla maaş alanlar için hergün bugün gibi ne güzel .şimdi cod niye 60 birim degilde 70 birim diye konuşmak vardı 

• Noctivagant kullanıcısına yanıt

Dolar aldı başını gitti zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • epic'in sıradaki oyunu için bi video dolaşıyor, etrafı kırmızı olanlar yanlış kabul edilirse tek doğru olan kombinasyon bu oluyor.

Reddit'te bi eleman en sağdaki sembol no man's sky'a ait diyor. Diğer yandan ise bedava verilecek olan oyun maneater olabilir deniyor. Sizce ne olabilir?

bahsedilen video : https://www.bilibili.com/video/BV1C5411Q7UE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaand12@ -- 8 Haziran 2022; 20:59:11 >

• kaand12@ kullanıcısına yanıt

Maneater'da olabilir. No Man's Sky sembolüde geçiyormuş içinde .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerolona -- 8 Haziran 2022; 21:9:44 >

• designr kullanıcısına yanıt

Hocam bize bakış açılarını belli ettiler cümlesinden kastın olumsuz bir görüş ise, şu an en ucuz Türkiye'de satılıyor? Hem de bizden sonra en ucuz ülke olan Arjantin'den (ki genelde Arjantin'le fiyatlarımız yakın olur) %41 daha ucuza alıyoruz.

Ben de 600 TL bekliyordum ama oyunu $60'dan çıkarırlarsa bu fiyata bekliyordum. Ama oyun $70 / €70 fiyatından satışa çıktı ve Microsoft satım alımından sonra TL'yi 10 olarak hesap etmelerinden dolayı da 700 TL'ye çıktı.

Bir de şu unutuluyor, Battle.Net'te Türkiye Avrupa bölgesi olarak kabul edilip, Euro olarak satış yapılıyordu. Haliyle baz almamız gereken fiyat Dolar değil, Euro'dur. Euro fiyatının 1.300 TL olduğunu kabul edersek, oyunu neredeyse Avrupalıların yarı fiyatına alıyoruz.

Kızmamız gereken nokta Activision/Microsoft değil, başımızdakiler.

https://steamdb.info/app/1938090/

• Güzel Bundle bence. 14 TL'ye Street Fighter V ve Strider veriyor. 300 TL'ye ise Monster Hunter World ve DMC 5 veriyor.

• Hudson51 kullanıcısına yanıt

tek tek steamden almak daha ucuza geliyor

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

hocam aman siyaset yapmayalım yoksa fena söverim, sonra tayyipçiler gelir kavga çıkar. ama şimdi siyaset yapmayınca da başımızdakilere niye sövmedim diye muhalefeti destekleyen arkadaşlar gelir oyun şirketleriyle ne alakası var başımızdakiler yüzünden der. geçenlerde böyle sayfalar süren kavga çıkmıştı   hatta ilk cümlede tayyipçi dedim diye bile kavga çıkabilir.

neyse, orada demek istediğim şu battle.net'te geçen yaptıkları yerelleştirmeden fazlasını yapmadılar steamde, bir microsoft etkisi göremedik manasındaydı.

En düşük:

DMC 5 - 91.2TL

MHW - 69.5TL

Street Fighter 5 - 23.99TL

Devil May Cry HD Collection - 29.37TL

Dragon's Dogma: Dark Arisen - 29.4TL

DmC Devil May Cry - 15TL

Ultra Street Fighter IV - 15TL

Bionic Commando - 5.8TL

Strider - 12.3TL

Steam'den en ucuz fiyatlarıyla toplarsanız yaklaşık 2TL ucuza geliyor alınmaz .

Şaka bir yana ilk tier paket alınabilir Street Fighter isteyen varsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aerolona -- 8 Haziran 2022; 21:20:20 >
  • 14 TL'lik paket çok worthy duruyor hocam. Street Fighter V'in dahi en düşük 24 TL olduğunu düşünürsek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aldırıyor mu bilmiyorum ama XCOM Ultimate Collection 43TL

• aerolona kullanıcısına yanıt

Üstad 14.67 tl lik paketi aldım fakat telefon numarası aktivasyonu istedi yaptım parayı çekti oyunlar yok :/

14,67TL ödedikten sonra keyleri vermedi. 15,94TL ye tamamlamamı istedi ve Tier 1 keyleri alabildim. Satın alacak olanlar buna göre para atsın 2 sefer uğraşmak zorunda kalmayın sizde.

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.