Şimdi Ara

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (13706. sayfa)

6 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 24 Misafir (1 Mobil) - 28 Masaüstü2 Mobil1 Android
5 sn
349.783
Cevap
2.719
Favori
21.321.880
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
571 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • Dostlar, SteamDB sitesine göre bugün akşam Steam Open World indirimleri başlıyor. Sizce hangi oyunlar indirime girer? Bir tahmininiz var mı? Ve yaz indirimleri kadar fiyatlar düşer mi?

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]
  • Open World oyunları indirime girecek sanırım. GTA serisi, Skyrim, Witcher. Aklıma gelen büyük oyunlar bunlar. Aynı indirim oranını görür klasik Steam işte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt

Epic Games uygulaması altında

Unreal Engine sekmesinde "Medieval Game Environment" isimli ücretsiz bir demo mevcut GTX 1080 , i7 7700k sistemimde çalışması fena değil...

• John Sheppard kullanıcısına yanıt

Hay Allah senden razı olsun. Ben de hangi paketli hangi oyunu satın almışım diye düşünüyordum. Özellikle fiyatlarıyla beraber yazması harika.

Far cry serisi mesela. Birini steam'den almışım, diğerini epic'den. Sonra gitmişim ubisoft'tan diğerini almışım.

Az önce de Epic'den zaten aldığım Control oyununu Steam'den tekrar alayım mı diye düşünüyordum.

Peki neden hangi oyunu aldığını bilmiyorsun derseniz de ekran kartı piyasası yüzünden son 6-7 aydır aldığım oyunları oynayamadım ki...

Apu AMD 4650G aldım bari eski oyunları oynıyayım diye. Eskilerde dolaşıyorum şimdi.

• Bu gece Sony'nin State of Play etkinliğinde Horizon: Zero Dawn'ın devam oyunu Horizon: Forbidden West'in 14 dakikalık oynanış videosu gösterilecekmiş. Etkinlik TSİ gece 00:00'da başlayacak.

https://www.ign.com/articles/horizon-forbidden-west-playstation-state-of-play-how-to-watch

EDIT: Multiplayer Youtube kanalı etkinliği canlı yayınlacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 27 Mayıs 2021; 12:18:9 >

• Oha uncharted 4 PC ye duyurulmuş demek. bu oyun geliyorsa zamanla last of us da gelir god of war da gelir. Valla çok sevindim habere ilk 3 oyunu ps3 de bitirmiştim kaç yıl önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 27 Mayıs 2021; 13:31:31 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • MoÇü kullanıcısına yanıt

Sony artık bu oyunlardan neredeyse hiçbir şey kazanmıyor. PC'ye portlayarak bilmem kaç yıllık oyunlardan tekrar AAA oyun parası alabilme imkanları varken neden bu şansı kenara atsınlarDijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 

• Hakimichi-kun kullanıcısına yanıt

Bir de imana gelip Microsoft gibi daha iyi bir yerel fiyatlandırma yapsalar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakimichi-kun

Sony artık bu oyunlardan neredeyse hiçbir şey kazanmıyor. PC'ye portlayarak bilmem kaç yıllık oyunlardan tekrar AAA oyun parası alabilme imkanları varken neden bu şansı kenara atsınlar 

ee geçen burada dedim daha 8 10 yıl önce pc'yi adamdan saymıyorlardı. Şimdi birçok kulvarda pc oyun satışları konsolların içinden geçiyor. Eninde sonunda gelecekti bu oyunlar pc'ye ama şaşırdığım nokta 3 demir baş oyundan birinin bu kadar erken duyurulması. Oyun eski olabilir ama dediğim gibi bu oyun çıkmadan killzone infamues bloodborne filan çıkmasını bekliyordum uncharted'dan önce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 27 Mayıs 2021; 14:39:51 >

• Sony'nin PC çıkarması gerçekten yaptıkları en iyi hamle olabilir. Bu sayede oyunlar o nesil PS konsoluna kısılı kalmadan bir anlamda nesil anlamında universal bir hale geliyor. Şu anlık last gen oyunlarla gidiyorlar sanırım hem maliyeti düşük hem de portlaması kolay olduğundan e birde fanlar çok ses çıkarmasın diye ama bir ya da iki seneye kalmaz Last of Us ve God of War gibi current gen oyunlarında Steam de çıkış yaptıklarını görürüz. Fiyat anlamında ise her ne kadar çok kötü fiyatlandırılmış olsalarda en azından ilerde indirim fırsatı olacağından ve genel olarak AAA oyunların 250 - 300 TL civarı veya üstünden fiyatlandırılıyor olmasından dolayı bir şey diyemiyorum.

Ayrıca bugün de oyuncular anlamında oldukça güzel bir gün. Hem Steam de Açık Dünya Oyunları indirimi başlayacak akşam 8 de. Hem Epic de yeni bedava oyun erişime açılacak ki onun da Rise of Tomb Raider olduğu söyleniyor. Horizon Forbidden West ve Dying Light 2 den oynanış videoları gelecek üstelik yeni Sonic oyunu (belki oyunlarından?) hakkında da bir sunum yapılacak yine bugün. E3'ün eskilerin tabiri ile oyun bayramını 2020 de pek hissedememiştik ama özellikle Haziran 10-15 arası o bayram havasını bence tekrardan hissedeceğiz.

• Şuraya bak, bi ekran kartı 40 bin TL'ye satılıyor Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] 9-10 sene önce bu paraya VW Passat alınıyormuş neredeyse, hani şu Belediye Başkanı'nın "ne yapsaydım Passat mı çekseydim altıma" deyip beğenmediği araba.

Elin İngilizi ise bu paraya Türkiye'de birçok gencin belki hayatı boyunca göremeyeceği son model Mercedes araba + son model iPhone + en üst düzey sistem topluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Şuraya bak, bi ekran kartı 40 bin TL'ye satılıyor  9-10 sene önce bu paraya VW Passat alınıyormuş neredeyse, hani şu Belediye Başkanı'nın "ne yapsaydım Passat mı çekseydim altıma" deyip beğenmediği araba.

Elin İngilizi ise bu paraya Türkiye'de birçok gencin belki hayatı boyunca göremeyeceği son model Mercedes araba + son model iPhone + en üst düzey sistem topluyor.

2013 Aralık ayında sıfır Toyota Yaris 1.33'ü tam bu fiyata almıştım...

• quote:

Orijinalden alıntı: MoÇü

Oha uncharted 4 PC ye duyurulmuş demek. bu oyun geliyorsa zamanla last of us da gelir god of war da gelir. Valla çok sevindim habere ilk 3 oyunu ps3 de bitirmiştim kaç yıl önce.
    god of war gelmesi çok zor çünkü bizzat Sony oyunu. Sony bizzat kendine ait oyunları Pc çıkartmaz. Horizon Zero Dawn PC çıktı diyebilirsiniz ama Sony onu Pc çıkartırken ne dedi hatırlayın. PC kullanıcıları neler kaçırdık görsünler istedik ondan oyunu PC için de çıkardık dediler. Yani Sony konsol sattıran god of war gibi bir oyunu kolay kolay pc çıkartmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudson51

Sony'nin PC çıkarması gerçekten yaptıkları en iyi hamle olabilir. Bu sayede oyunlar o nesil PS konsoluna kısılı kalmadan bir anlamda nesil anlamında universal bir hale geliyor. Şu anlık last gen oyunlarla gidiyorlar sanırım hem maliyeti düşük hem de portlaması kolay olduğundan e birde fanlar çok ses çıkarmasın diye ama bir ya da iki seneye kalmaz Last of Us ve God of War gibi current gen oyunlarında Steam de çıkış yaptıklarını görürüz. Fiyat anlamında ise her ne kadar çok kötü fiyatlandırılmış olsalarda en azından ilerde indirim fırsatı olacağından ve genel olarak AAA oyunların 250 - 300 TL civarı veya üstünden fiyatlandırılıyor olmasından dolayı bir şey diyemiyorum.

Ayrıca bugün de oyuncular anlamında oldukça güzel bir gün. Hem Steam de Açık Dünya Oyunları indirimi başlayacak akşam 8 de. Hem Epic de yeni bedava oyun erişime açılacak ki onun da Rise of Tomb Raider olduğu söyleniyor. Horizon Forbidden West ve Dying Light 2 den oynanış videoları gelecek üstelik yeni Sonic oyunu (belki oyunlarından?) hakkında da bir sunum yapılacak yine bugün. E3'ün eskilerin tabiri ile oyun bayramını 2020 de pek hissedememiştik ama özellikle Haziran 10-15 arası o bayram havasını bence tekrardan hissedeceğiz.

Sızan listeye göre ilk günün oyunu Rise of Tomb Raider dı ama NBA2K21 verildi. Sonradan o listenin tutmayacağını anlayınca başka liste yayınladı aynı kişiler. Yani bu dönem o listeye pek de güvenmeyin derim.

Yok hocam gördüm o listeyi ama Rise of Tomb Raider demem ondan değil. Epic daha sonra Facebook da Rise of Tomb Raider reklamı yapıp 3 hazirana kadar bedava dedi sonra da sildi bu reklamı. Fransa bölgesinde atılmış bir reklamdı aşağı da attım görseli bakabilirsiniz. Yine de 2 saat sonra göreceğiz. Bence bu oyunu verirlerse de yine iyi hani severim seri içinde.

Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU]

2008 senesinde en üst model donanıma sahip masaüstü pc 2 sene para biriktirip 2.500 T almıştık. 3 sene önce 1050 GT ekran kartlı dizüstünü 5-6 sene para biriktirip aldım.

Son 3 yılda ise yenilen noktaya bakıyorum RTX 3090 bir kenara bırak RTX3060 ekran kartlı pc para biriktirsem alamam. Hala birileri ülke ekonomisi iyi desinler.

Sanırım 2011 yılında net asgari ücret 660 TL'idi bunu göze alarak hesaplamışsınızdır umarım. Bu günün fiyatı ile 10 sene öncenin fiyat değeri aynı değil maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

Şuraya bak, bi ekran kartı 40 bin TL'ye satılıyor  9-10 sene önce bu paraya VW Passat alınıyormuş neredeyse, hani şu Belediye Başkanı'nın "ne yapsaydım Passat mı çekseydim altıma" deyip beğenmediği araba.

2019 yılında 41.000 TL ye 2010 model kazasız boyasız Chevrolet Cruze almıştım ben !!!

Buraya çok şey yazılırda ne trollerle, ne yandaşlarla uğraşacak azmim yok artık uçuyoruz maşallah diyelim konuyu kapatayım...

Ortaokul, lisedeyken haftasonları/tatillerde çalışarak biriktirdiğim parayla konsol alabiliyordum. Üniversiteye ilk başladığımda part time çalışıp kenara attığım paralarla üst düzey sistem toparlayabiliyordum.

Şuan 3.üniversitemi okuyorum, iki tane yabancı dilim var, part time veya freelance yaptığım işlerle en fazla geçinebiliyorum. Konsol, PC hele hele araba filan hayal oldu memlekette.

Uncharted serisi direk ps oyunu god of war gibi. Geliştiricisi direk sony'e bağlı. Bence dediğinizin tam tersi oldu. Horizon sayesinde sony PC tarafında neler kaçırdığını gördü ve yavaştan tüm oyunlarını getirecek pc'ye bu 1 sene sonra olur 5 sene sonrası olur. Uncharted duyrulmadan önce ben de god of war ve last of us'un gelmesini imkansız görüyordum. Ama artık imkansız değil, hatta eninde sonunda o oyunların da geleceği düşünürüm uncharted duyurusundan sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoÇü -- 27 Mayıs 2021; 17:22:27 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.