Şimdi Ara

Digiturk Tepki Platformu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
0
Favori
4.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 14 yıl
 • Cevaplayan Üyeler 26
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 16
 • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 26 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 16
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • barracude_9911 (16 mesaj) aalkin (6 mesaj) True_Sun (5 mesaj) ayhan_ok (3 mesaj) ratsx (3 mesaj)
 • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Herkese Merhaba , 2 seneden fazla bir süredir digiturk üyesiydim . 5 aydır da kiralama yöntemiyle digiturk plus sahibiydim. Verilen hizmetten bu güne kadar memnundum ve ayda 75 ytl abone bedeli ödeyerek digiturk hizmetinden faydalanıyordum. Ancak son zamlar , premiere ligin ayrı tutulup ancak üst paketlere geçerek izlenebilmesi kısıtı , aboneler arasında aylık bedelde farklılıklar olması yüzünden digiturkten soğudum ve tepkşi amaçlı aboneliğimi iptal ettirdim. Doğal olarak sonradan arayıp bana özel iskontolar uygulayabileceklerini söylediler ama kabul etmedim. İptal etme sebebim , aylık ücreti ödeyememem değil , 100 ytl den fazla bir aylığın Türkiye standartlarının çok üstünde olması ve bunu protesto etmek amaçlı tepki olarak iptal ettirdiğimi söyledim. Son zamanlarda digiturk ile ilgili bir çok şikayet mesajı ve konu var . Bu konuyu bir bütünlük olsun dye açıyorum . Herkes buraya şikayetini ve lşikayetine karşılık gösterdiği tepkiyi yazsın . Tepki büyüsün istiyorum . Bunun bize faydası çok kısa vadede olmasa da 1-2 sene içinde büyük faydalarını göreceğimizden eminim. Konuya katkısı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Umarım bu platform site yöneticileri tarafından silinmez. TEPKİNİZİ GÖSTERİN....  |
  |
 • Saat 10.11 itibari ile digital platformlar adı altındaki forum başlıklarının 20 tanesinin 19 tanesi digiturk ile ilgili. Çoğu şikayet azı bilgi almak amaçlı.

  Gelişmekte olan Bir ülkede teknoloji yatırmı yapmak (birde ticari firmasınız amaçınız kar etmek) ve bunu yaygınlaştırmak için önce ne sattığını ve ne yatırdığını anlatman lazım.

  Eğer sen firma olarak tekbaşına bu işe soyunduysan gerek firma için gerek tüketiciler için zorlu bir dönem olacaktır. Taşlar yerine oturana kadar garip şeyler olacaktır olmak zorundadır.

  Eğer d smart gibi firmalar "bende digital platformum hemde ücretsizim" gibi aslı astarı olmayan fikirlerle çıkıp tüketicinin kafasını karıştıtacağına adam gibi rakip olsa sistem daha çabuk oturur.

  Türkiyede ilk cep telefonu çıktığında 1000 dolara sms bile atamayan telefonlar satılıyor sadece istanbulda cep telefonu ile görüşülebiliyor faturalar gelince nebu ya oluyorduk.

  Bu gün ise firmalardan biri 3G teknolojiside gelsin diye yırtınır hale geldi.

  Digiturk olmasaydı muhtemelen hala bir çok şeyle tanışmamış olacaktık. Bunlar kimi için önemli kimi için önemsiz olabilir ama bir çok yenilik bu sayede başladı.

  Hiçbir ticari kuruluş amme hizmeti yapmaz. Yaptığı hizmetin bedelini çıkarmak ve kar etmek için vardır.

  Digiturk ak sütten çıkmış kaşıkmı. Kesinlikle ama kesinlikle değil. Kat etmesi gereken çok yol var. Fiyat standartının oturtulmaması, gereğinden çok fazla paket, kampanya ve ücret çeşitinin olması ve ortalığın bu konuda çorbaya dönmesi, büyük bir firmaya yakışmayacak şekilde telefonla pazarlık yapılması ve kimin ne kopartacağı pazarlık gücüne bağlı kalması v.s...

  Bunları eleştirebilir tepki koayabiliriz. Ancak amaç üzümü yemek olmalı bağcıyı dövmek değil.

  Digiturk bir ürünü almış (HD ingiltere ligi) ve satmaya başlamıştır. Fiyatı tartışılır. Çokluğu azlığı görecelidir. (biz daha HD yayın yapmayan bir ülkede LCD tv lere 5 binliraya kadar fiyatlar veren bir toplumuz)
  Ntvspor, d smart, tv8 v.b neden bu ayayın hakkını almamış ve bizlere bedelsiz yada çok düşük bir bedelle sunmamaıştır (sunamamıştır) bunudadüşünmek gerekmektedir. (Hd için ...)

  Sonuç olarak. Evet digiturk içinde fiyat konusunda bazen anlamsız işler olmakta, evet kimine göre hd yayınlar için verilen paralar anlamsız gelmekte evet digiturk spormax kanalını açıp bir çok pakete sokmamakta ve bunun gibi bir sürü şey olmakta ama biraz sabır. Sistem yerine oturacak rekabet ortamı oluştukca taşlar yerine oturacaktır.

  En azından bizi çıldırtsada konuşacak tartışacak bir şey koyuyorlar ortaya.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 19 Ağustos 2008; 10:36:13 >
 • kedhy , söylediğin şeylerde haklı oldugun yönler var . İlk olmak zordur ve zaman ister bazı şeylerin oturması ama digiturk neredeyse 10 senedir bu işi yapıyor. Artık herşeyin yerine oturmuş olması lazım . Ben digiturkun teknik alt yapısını hiç eleştirmedim. Övülmesi yada yerilmesi gereken noktalar elbet vardır . Ama futbol tutkusunu bu kadar kullanıp aylık 100 ytl abone bedeli istemek kabul edilemezdir. 100 ytl ile 1 hafta geçinen aile sayısının milyonları buldugu bir ülkede bu kadar yüksek bir bedel talep edilemez. Herşeyin bedeli var , digiturk bu yayınları verebilmek için yüksek telif ücretleri ödüyor elbet ama abonesinden 100 ytl aylık abone bedeli isteyecek kadar yüksek bir maliyeti oldugunu kesinlikle ama kesinlikle düşünmüyorum.
 • @barracude,
  Türkiyede liglerin (türkiye futbol ligi, ispanya, almanya ve ingiltere) bir değer olarak algılanması bunların yayın hakkı için bedel ödenmesi daha yeni bir oluşum. Birde işin içine HD yayın girince iyice yeni ve teknolojik yatırım isteyen bir pozisyon oldu.

  Belki digiturk artık sadece spor kanallarının olduğu bir paket yapmalı ve ücreti ona göre düşük tutup isteyen aboneleri bu yöne kanalize etmeli.

  Dediğin rakkamın çokluğuna katılmamak mümkün değil. Gerçekten büyük rakkam ama taşların oturması (yaygınlaşma ile olacaktır) ile fiyat uygun aralığı bulacaktır.

  Sanırım istene ücretin çokluğu aslında HD den kaynaklanıyor ve digiturk pozisyon uygun zamana geldiğinde SD yayınlardan daha çok HD yayınlara ağırlık verecek (sporda bu olmaya başladı) bu bunların sancısı galiba...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi True_Sun -- 19 Ağustos 2008; 10:59:10 >
 • kedhy ,

  "Türkiyede liglerin (türkiye futbol ligi, ispanya, almanya ve ingiltere) bir değer olarak algılanması bunların yayın hakkı için bedel ödenmesi daha yeni bir oluşum. " demişsin .
  Diigturk bu işi en az 8 senedir yapıyor . Yayın hakkı ödemeye yeni başlamadı . Türkiye ligi için ödeme yapıyordu ve bu işlerin nasıl yapıldıgı biliyordu bu sene ise sadece ingiltere ligini aldı ve yayın hakkı ödemesi yapıyor . Yani Digiturk bunu yeni yapmıyor . Çok uzun senelerdir yaptıgı bir iş bu .

  "Birde işin içine HD yayın girince iyice yeni ve teknolojik yatırım isteyen bir pozisyon oldu." demişsin.
  Digiturk HD yayın için yaptığı yatırımın karşılığını aylık 25 ytl kira bedeli ya da 800 ytlde HD receiver satışı yaparak karşıladı zaten . Olayın HD ile hiçbir ilgisi yok yani

  "Sanırım istene ücretin çokluğu aslında HD den kaynaklanıyor ve digiturk pozisyon uygun zamana geldiğinde SD yayınlardan daha çok HD yayınlara ağırlık verecek (sporda bu olmaya başladı) bu bunların sancısı galiba... " demişsin.
  100 ytl dediğim aylık bedelden 25 ytl HD kiralama bedelini çıkartır isek , 75 ytl gibi bir aylık rakamla karşılaşırız. Bu 75 ytl lik aylık karşılığında SD olarak türkiye ligi , kupası ve premire lig mevcut . Olaydan HD yi çıkarttığımızı düşünürsek bile 75 ytl çok ama çok büyük bir rakam.
 • Bu konuyu uzatmak istemiyorum ancak,

  İngiltere ligi ispanya ligi ve almanya ligi daha geçen senelere kadar adı sanı duyulmamış kanallarda gösterilmekteydi.

  2006 senesinda sanırın ntv aldı en nihayetin de bir çatı altında bu sene digiturk de toplandı ligler.

  Hd için yatırımı 800 ytl bedelle satılan kutulardan çıkardı diyorsun. o kutunun hiçmi maliyeti yok. Kaldiki digiturk dışında da hd kutu satılmakta ve sanırım daha pahallı ve özellik olarak daha az.

  Dışarıdan alınan maç yayınları hd olunca normal sd yayından daha fazla hak ödeniyor. Ayrıca lig tv maçları hd yayınlamak için tüm yayın sistemini değiştirmek zorunda. Normal kamera ile hd çekim yapıp yayınlayamazsın.

  Eğer Hd yayın dediğimiz kadar kolay olsaydı emin ol şuan tüm kanallarımız hd yayın yapıyor olurdu.

  Her neyse sana tepkinde (mücadelende) başarılar dilerim....
 • HD yayın çok pahalı digiturke maliyeti yüksek ve o yüzden 100 ytl normal bir fiyat diyorsunuz sanırım :) HD yayını unutalım diyorum . 75 ytl isteniyor SD yayın için . Bu ucuz mu sizce ? Maliyetler olabilir , yatırım masrafları , telif hakları yüksek olabilir. Bunları tartışmıyorum. 75 ytl ye bu hizmet olmaz diyorum. Lig tv + premiere ligi kapsayan bir paket yaparsın 40 ytl dersin herkes alır izler. Ama diigturk bunu yapmıyor , 75 ytl ye al sana gereksiz bir çok kanal da veriyorum diyor ve bunu tüketicilere dikte ediyor . Bu yanlış bir politikadır . 75 ytl aylık , Türkiye gerçeğine ters bir rakamdır. Buna tepki vermeliyiz , tepkimiz de mümkünse üyelik iptali olmalıdır diyorum :) Konu kısaca budur . Konuya katkınızdan ötürü çok teşekkür ederim.
 • Arkadaslar ben durumu maddi boyutundan cok etik boyutuyla elestiriyorum. Pekcogumuz aylik 20 YTL nin 30 YTL nin hesabini yapmayiz. Sorun, hangi nedenle olursa olsun mevcut uyeligimizle seyrettigimiz bir kanalin kaldirilip iceriginin alinip baska bir kanal adiyla ust paketlere koyulmasidir. Bu, hem hukuk hemde etik acidan hicbirimizin icine sindirmemesi gereken bir durumdur. Bu mantikla Digiturk yarin obur gun National Geographic kanali Pandalari korumak icin ek ucret istedi bunun icin kanali pandamax e koyduk, hayvan paketine gecmeniz gerekiyor diyebilir. Konuyu mizahi olarak ele aldim ama ne yazikki Aziz Nesin'in hikayeleri gibi kara mizah var Digiturk'un bu uygulamalarinda. Dedigim gibi konu maddi degil, hukuki ve Ahlakidir. Forumdaki bir arkadasin dedigi gibi Digiturk herhalde bu cesaretini ticaret hukuku konusunda iyi oldugu soylenen avukatlarindan aliyor. Ahlaki yonunu ise konusmaya gerek bile gormuyorum.
 • benim düşüncem üyelikleriniizi iptal ettirin..herkes iptal ederse bakalım zam mı yapacaklar indirim mi.. Saygılar.
 • barracude'nin dediği gibi olayın hd ile bir alakası yok, eğer hd yayınını çok isteyen varsa ona göre üst bir paket ayarlarsınız verirsiniz... ancak siz tüm dünyada izlenen bir ligi Türk insanından mahrum etmek istiyorsanız yapacağınız şey, bugün digitürk'ün yaptığı şeydir... hd değil normal yayınını bile uçuk fiyatlar ve garip paketlerde vermek hangi mantığa sığar? digitürk'ün düz mantığından gidersek yakında TSL maçlarını da başka kanala verip lig tv'de şansalla ermana mahkum kalırsak kim ne diyebilir?

  digitürk burada şark kurnazlığı yapıyor, "rusya-brezilya ve premier lig lig tv'de" reklamları geçtikten 1-2 hafta sonra spormax adında yeni bir kanal açıp bu ligleri bu kanalda veriyor ve bunu hiçbir standart "spor" paketine koymuyorsanız bunun adı teknolojik gelişme, ayak uydurma, tüketicilerin alışması, fiyatların "oturması" falan değil düpedüz "eliniz mahkum ....... gardiyan" olayıdır, hd ile de bir ilgisi yok görüldüğü gibi, kimse kusura bakmasın...

  umarım bu tepkiler bir işe yarar, ancak digitürk bu kafayla giderse gerçekten zor...

  quote:

  Orjinalden alıntı: barracude_9911

  HD yayın çok pahalı digiturke maliyeti yüksek ve o yüzden 100 ytl normal bir fiyat diyorsunuz sanırım :) HD yayını unutalım diyorum . 75 ytl isteniyor SD yayın için . Bu ucuz mu sizce ? Maliyetler olabilir , yatırım masrafları , telif hakları yüksek olabilir. Bunları tartışmıyorum. 75 ytl ye bu hizmet olmaz diyorum. Lig tv + premiere ligi kapsayan bir paket yaparsın 40 ytl dersin herkes alır izler. Ama diigturk bunu yapmıyor , 75 ytl ye al sana gereksiz bir çok kanal da veriyorum diyor ve bunu tüketicilere dikte ediyor . Bu yanlış bir politikadır . 75 ytl aylık , Türkiye gerçeğine ters bir rakamdır. Buna tepki vermeliyiz , tepkimiz de mümkünse üyelik iptali olmalıdır diyorum :) Konu kısaca budur . Konuya katkınızdan ötürü çok teşekkür ederim.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi andaluz -- 19 Ağustos 2008; 11:59:00 >
 • quote:

  Orjinalden alıntı: aalkin

  Arkadaslar ben durumu maddi boyutundan cok etik boyutuyla elestiriyorum. Pekcogumuz aylik 20 YTL nin 30 YTL nin hesabini yapmayiz. Sorun, hangi nedenle olursa olsun mevcut uyeligimizle seyrettigimiz bir kanalin kaldirilip iceriginin alinip baska bir kanal adiyla ust paketlere koyulmasidir. Bu, hem hukuk hemde etik acidan hicbirimizin icine sindirmemesi gereken bir durumdur. Bu mantikla Digiturk yarin obur gun National Geographic kanali Pandalari korumak icin ek ucret istedi bunun icin kanali pandamax e koyduk, hayvan paketine gecmeniz gerekiyor diyebilir. Konuyu mizahi olarak ele aldim ama ne yazikki Aziz Nesin'in hikayeleri gibi kara mizah var Digiturk'un bu uygulamalarinda. Dedigim gibi konu maddi degil, hukuki ve Ahlakidir. Forumdaki bir arkadasin dedigi gibi Digiturk herhalde bu cesaretini ticaret hukuku konusunda iyi oldugu soylenen avukatlarindan aliyor. Ahlaki yonunu ise konusmaya gerek bile gormuyorum.


  aalkin , siz digiturk üyesimisiniz ? Üye iseniz bu uygulama karşısında neler yaptınız ya da yapmayı düşünüyorsunuz?
 • "AALKİN" ADLI ÜYEDEN ALINTIDIR....

  Digiturkten bugun aradilar. Aynen aktariyorum;

  "Telif haklari sorunu nedeniyle digiturk Foxsport ile anlasmasini iptal etmek durumunda kalip kendisi bizzat yayin haklarini almis olup artik foxsport HD den yayin yapmayacaktir. Digiturk premier lig icin ciddi bir rakam odemis olup bunu ancak belli kosullar cercevesinde kullanicilarina sunabilmektedir. Ekosport ve sizin gibi aile paketi uyelerinin serzenislerini hakli bulmakla birlikte sizlerle yapilan uyelik sozlesmemizde 1 yil boyunca sabit fiyat garantisini saglayabilmemiz icin kanallarla ilgili her turlu degisiklik yapma hakkimiz bulunmaktadir. Bu cercevede bize mali acidan yuk getiren bir kanali yayin akisimizdan kaldirmak veya ilave uyelik karsiligi ilave kanallar getirmek digiturkun kanuni hakkidir."

  Kendi cevaplarimi ise 10 dk civarinda oldugu icin buraya yazamiyorum. Ama ozetle sunu ifade ettim ki, hukuki olarak (ki aksam eve gidince sozlesmeye bakacagim) hakkiniz olsa bile etik olarak bu davranisi kesinlikle kinadigimi, kendimi bir magdur olarak gordugumu ve en azindan bu gecis donemi icin spormax izleyebilecegimiz cok uygun kosullu bir uyelik sistemi gelistirilmesini rica ettim. Aksi takdirde spormax icin spor paketine bahsedilen fahis fiyatlari kesinlikle vermeyecegimi belirttim. Konuyu degerlendirip tekrar beni arayacaklarini belirttiler. Anlayacaginiz bankalarin yillik kart ucreti istemesi konusunda bizlere sozlesme ile dayattigi durumun bir benzerini digiturk sozlesme ile bize dayatmis durumda. Sozlesmeleri cogu zaman okumadan kabul ediyoruz ve sonrasinda magdur oldugumuzda yaptigimiz sozlesmeyi onumuze koyuyorlar. Simdilik aktarabileceklerim bu kadar.

  ------------------------------------------------------

  Asagidaki yazimda belirttigim gibi digiturk yoneticisi tarafindan arandiktan 5 saat sonra eve varir varmaz digiturk sozlesmesini okudum. Ve asagida yazdiklarimi diger basliktan burayada kopyaladimki herkes bilgilensin ve somurulmesin istedim.

  Arkadaslar Digiturk hepimize yanlis bilgiler aktarmaya ve durumumuzu kabullenmeye ikna etmeye calisiyor. Bugune kadar fazla konusmamayi tercih ettim ama artik konusma zamani geldi. Beni arayan digiturk yoneticisi soyledigi yukarida bahsi gecen sozlesmeyi madde madde bent bent okudum. Ve digiturk sozlesmesinde kesinlikle kanal cikarilmasi diye birsey sozkonusu degildir. En azindan bizlerin bireysel olarak digiturkle yaptigimiz sozlesmede boyle bir kelime,cumle vs herhangi bir ibare bulunmamaktadir. Eve varir varmaz sozlesmeyi okudum ve digi m.hizmetlerini aradim. Bugune kadarki surecleri kisaca ozetledikten sonra aradigim kisinin yoneticisi " bahsettigi ifadenin hangi maddede oldugunu sordum. Kem kum etti bilemiyorum dedi. Dedim sizin yoneticiniz bunu soyledi sizin her kanali cikarmaya hakkiniz varmis dedim. Ve ardindan, ben aylik 26 YTL yi 2 tane tam HD yayin yapan, 1 tanede gunde 3-4 tane film yayinlayan hd kanal icin mi odeyecegim dedim. Aldigim tarihte taahhudunuzde bulunan HD kanali veya kapandiysa su anki muadilini seyrettirmekle yukumlusunuz dedim. Ve 2 hafta once aradigimda telefona cikan yetkilinin merak etmeyin mevcut uyeliginizle yeni aciklanacak kanalda premier lig maclarini seyredeceksiniz dediginide hatirlatarak kayitlarinizda konusmalari bulabilirsiniz dedim. Keza Yoneticisi olan kişiye de 2 hafta onceki bu diyalogu hatirlatmistim. ne dese begenirsiniz , 2 hafta once oyle demisse birsey yapamayiz ama spormax aciklandiktan sonra size boyle beyanatta bulunurlarsa size o zaman birseyler yapabiliriz. Iste bu cumleler Digiturk yoneticilerinin tum ciddiyetsizligini ortaya koyuyor. Yorumu size birakiyorum.


  --------------------------

  Ben digiturk'e son 2-3 gunde 3-4 tane mail attim ve 1 saate yakin telefon konusmasi yaptim. Belki su an birseyleri degistiremeyebiliriz ama herkes tepkisini dile getirirse "bizi suru sanip cobanlik mi yapmaya calisiyorsunuz, vazgecilmez degilsiniz bunu bilin" diye yuzlerine haykirirsak belki zaman icinde onlarda Avrupa standartlarinda etik degerleri yuksek, yayinlar icin verdigi telif hakkini adaletli bir sekilde ve insanlari yaniltmadan(2-3 gundur yaptigim konusmalarla web sitelerini duzelttiler, biz mi neyi ne zaman yapmalari gerektigini soyleyecegiz herzaman?) tuketiciye sunan, istedigim yayini cikarir istedigim yayini sokarim mantigiyla basinabuyruk hareket etmeyen bir firma olabilir. Yoksa karsi yayin grubuyla kapismak icin efor harcayip bizleri bir kenara itmeye devam ettigi surece bizlerinde onlari cok gecmeden kenara itecegimizi anlamalilar. Belki tam olarak ornek olusturmasada Cine5 ve Teleon un lig maclarini kaybettikten sonra kimsenin yuzlerine bakmadigi unutulmamali. Eger Digiturk, Lig TV yi kaybetme ihtimalini de dusunerek bugun oldugu gibi daha ust paketlere musteri transfer etme yarisini tuketici haklarini gozeterek yapmaz ise Lig TV siz gunlerinde cogumuzu bulamayacaktir.


  -------------------------

  Arkadaslar ben durumu maddi boyutundan cok etik boyutuyla elestiriyorum. Pekcogumuz aylik 20 YTL nin 30 YTL nin hesabini yapmayiz. Sorun, hangi nedenle olursa olsun mevcut uyeligimizle seyrettigimiz bir kanalin kaldirilip iceriginin alinip baska bir kanal adiyla ust paketlere koyulmasidir. Bu, hem hukuk hemde etik acidan hicbirimizin icine sindirmemesi gereken bir durumdur. Bu mantikla Digiturk yarin obur gun National Geographic kanali Pandalari korumak icin ek ucret istedi bunun icin kanali pandamax e koyduk, hayvan paketine gecmeniz gerekiyor diyebilir. Konuyu mizahi olarak ele aldim ama ne yazikki Aziz Nesin'in hikayeleri gibi kara mizah var Digiturk'un bu uygulamalarinda. Dedigim gibi konu maddi degil, hukuki ve Ahlakidir. Forumdaki bir arkadasin dedigi gibi Digiturk herhalde bu cesaretini ticaret hukuku konusunda iyi oldugu soylenen avukatlarindan aliyor. Ahlaki yonunu ise konusmaya gerek bile gormuyorum.

  --------------

  "AALKİN" ADLI ÜYEDEN ALINTIDIR....  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan0544 -- 19 Ağustos 2008; 12:48:04 >
 • Barracude'ye hitaben;

  Digiturk aile paketi + digiturkplus uyesiyim, forumlari takip ediyorsaniz daha kimse bu konulari konusmazken benim 2-3 hafta once digiturk e yazdigim uyari maillerini(digiturkplus ve baska basliklarda bulabilirsiniz) bu siteyede eklemistim. Simdilik gunde yarim saat digiturk mus. temsilcisi ve yoneticileriyle konusup durumu kabullenmiyecegimi belirtiyorum. Hem plus hem aile paketi icin 1 yillik taahhutlerim var. Lutfen ekledigim tum mesajlari okuyunuz daha iyi anlayacaksiniz. Hukuksal surecler icinde Sirket avukatim basta olmak uzere en kisa surede bu konuyla ilgili gorusmelere basliyacagim. Herseyden once bireysellikten cikip, digiturk uyesi olmayan cevremizdeki insanlarida bilgilendirerek toplumsal bir tepki baslatabilmeliyiz.  quote:

  Orjinalden alıntı: barracude_9911


  quote:

  Orjinalden alıntı: aalkin

  Arkadaslar ben durumu maddi boyutundan cok etik boyutuyla elestiriyorum. Pekcogumuz aylik 20 YTL nin 30 YTL nin hesabini yapmayiz. Sorun, hangi nedenle olursa olsun mevcut uyeligimizle seyrettigimiz bir kanalin kaldirilip iceriginin alinip baska bir kanal adiyla ust paketlere koyulmasidir. Bu, hem hukuk hemde etik acidan hicbirimizin icine sindirmemesi gereken bir durumdur. Bu mantikla Digiturk yarin obur gun National Geographic kanali Pandalari korumak icin ek ucret istedi bunun icin kanali pandamax e koyduk, hayvan paketine gecmeniz gerekiyor diyebilir. Konuyu mizahi olarak ele aldim ama ne yazikki Aziz Nesin'in hikayeleri gibi kara mizah var Digiturk'un bu uygulamalarinda. Dedigim gibi konu maddi degil, hukuki ve Ahlakidir. Forumdaki bir arkadasin dedigi gibi Digiturk herhalde bu cesaretini ticaret hukuku konusunda iyi oldugu soylenen avukatlarindan aliyor. Ahlaki yonunu ise konusmaya gerek bile gormuyorum.


  aalkin , siz digiturk üyesimisiniz ? Üye iseniz bu uygulama karşısında neler yaptınız ya da yapmayı düşünüyorsunuz?
 • Benim amacım da toplumsal bir tepki başlatmak zaten . Bu konuda hemfikiriz ve buna sevindim. Umarım en kısa sürede üyeliğinizi iptal ettirip siz de pasif değil aktif tepki verenler arasına katılırsınız .
 • quote:

  Orjinalden alıntı: _Lee01

  benim düşüncem üyelikleriniizi iptal ettirin..herkes iptal ederse bakalım zam mı yapacaklar indirim mi.. Saygılar.


  Aynı fikirdeyim, baksanıza hemen indirim diye arıyorlarmış zaten. 75 ytl çok büyük para aylık bir gider olarak.
 • haklisiniz.plus uyesi arkadaslarin alacagi VAR hence.8aydir plus ozelliklerini saglayamadilar AMA parasini tam almasini biliyorlar.haksizkazanc ve ayipli map sozkonusu,dava acilabilir.
 • Sevgili Barracude,

  Axess kartimdan 1 yillik pesin cekildi bu para, nasil iptal ettireyim ki? Hakkim olan aylarin parasini odeyip seyretmez isem digiturk zaten sevinir bu ise. Ancak 2009 martta uyeligim sona erdigi vakit tum ipleri koparabilirim digiturkle.

  quote:

  Orjinalden alıntı: barracude_9911

  Benim amacım da toplumsal bir tepki başlatmak zaten . Bu konuda hemfikiriz ve buna sevindim. Umarım en kısa sürede üyeliğinizi iptal ettirip siz de pasif değil aktif tepki verenler arasına katılırsınız .
 • Böyle bir durumunuz var ise birşey diyemem . 1 yıllık ücretin aynı anda kartınızdan çekilmesi sizin için talihsiz bir durum olmuş ama bence konuşun. kesinlikle geri ödeme yapmaları gerekiyor . Size extra bir fatura çıkaracaklardır sistemde kaldığınız süre için ama çok büyük bir meblağ değildir bence. MH ile konuşun derim ben.
 • Hepsi biranda cekilmedi, aylik taksitler halinde akbank tarafindan cekiliyor. Digiturk un kredi kartina iade yapmasi gerekiyor. Bu mantiktaki kurumun iade edecegini sanmam ama yoneticilerin beni 2 gun icerisinde arayacaklarini soylediler, aradiklarinda onlarla konusurum bu konuyu. Tele cikan mus. hiz. zaten daha sozlesmeyi bilmiyor. Sozlesmenin feshine calisip belki ters kose yaparim digiturku. Bana simdiden alternatif onerebilir misiniz? 2 adet 90 lik canak alsam hd receiver filan HD yayin var mi izleyebilecegim. Mesela National Geo HD yi ve Eurosport HD yi izleyebiliyor muyuz ve daha bircok HD kanali.

  quote:

  Orjinalden alıntı: barracude_9911

  Böyle bir durumunuz var ise birşey diyemem . 1 yıllık ücretin aynı anda kartınızdan çekilmesi sizin için talihsiz bir durum olmuş ama bence konuşun. kesinlikle geri ödeme yapmaları gerekiyor . Size extra bir fatura çıkaracaklardır sistemde kaldığınız süre için ama çok büyük bir meblağ değildir bence. MH ile konuşun derim ben.
 • Siz kredi kartını otomatik ödeme için verdiniz o zaman . benim de o şekilde idi . Sorun olmaz o zaman ama taahhüt verip ayrıldıgınız için size bir meblağ fatura edilecektir. Mesela bana 96 ytl fatura edilecek. Alternatif olayıne gelir isek , çok çeşitli alternatifler var . Ben pek uğraşamayacagım , turksattan ulusal kanalları izleyeceğim.
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.