Şimdi Ara

DIGITÜRK PLUS HD Kullanıcıları Bilgi Paylaşımı (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.142
Cevap
7
Favori
126.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: srazon

quote:

Orjinalden alıntı: HuKe

karar vermek için erken değil mi

Alan alıyor cihazlar da tükeniyor

senide duyan cihazlar kapış kapış gidiyor sanacak
  • benim gorustugum Istanbul-Bahcelievler DT servis de
    kendi bolgesinde
    HD kutu talebi bekleyen 90 civari talep oldugunu soyledi..

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: magicool

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: HuKe

karar vermek için erken değil mi

Alan alıyor cihazlar da tükeniyor

senide duyan cihazlar kapış kapış gidiyor sanacak

mecidiyeköy tarafında cihaz kalmamış, arkadaş söyledi 4-5 gün içinde tekrar servisin eline yeni cihazlar geçecekmiş.
    başkalarının yalancısıyım!

• teknoportta demosu var dediler gittim baktım BJK-FB kupa finali vardı bence başarılı hemen yanındaki tvde TV8de yayınlanan avrupa maçı vardı bariz fark vardı yanlız ordaki cihaz kitleniyordu normal yayında kitlenmez herhalde..

quote:

Orjinalden alıntı: Akseaus

DT Plus kuruldu Kurulduktan 2 saat sonra aktivasyon tamamlandı ve az önce kanalları izlemeye başladım. İlk izlenimlerimi vereyim:

Şu anda HD yayın veren sadece NG HD var. Foxsportta nedense yayın yok. Lig TV'deki maç da SD.

NG HD'de 1080i ve 720p'nin ikisini de denedim. Bir fark göremedim. İkisi de aynı. Bir HD-DVD veya bluray gibi mi? Hayır değil. Ama çok yakın. Aslında daha önceki digitürkte moviemaxlerde izlediğiniz filmlerle dvdlerde izlediğiniz filmler arasında ne fark varsa HD-DVD/bluray'le HD yayın arasında o kadar fark var. Sonuçta görüntü gerçekten HD ve gayet başarılı. Mağazalarda görüp beğenmeyen arkadaşların yorumları beni endişelendirmişti. Görüntü beklediğimden çok iyi çıktı diyebilirim.

TV'nin ayarlarında keskinliği arttırmaya yönelik bazı değişiklikler yapmam gerekti. Renk, kontrast ve parlaklık ayarlarını değiştirmedim.

Şu an 1 metreden seyrediyorum ve en ufak bir deformasyon yok. Renkler de çok güzel.

Henüz HD maç izleme şansım olmadı. Şu an BJK'nin Fortis kupası maçı var. Yayın belli ki SD. Hem 77'de hem de 377'de oynuyor aynı maç. 377 olan Ligtv HD ama şu an yayın SD. Yanlız görüntü yine de 77'dekine göre daha başarılı. İlk HD maçı heyecanla bekliyorum.

Gıcık olduğum şeyler:
    1- Kanal geçişleri yavaş.
    2- Kaynak sinyal bilgisi ekranda verilmiyor. Yani izlediğim yayın HD mi SD mi, 576i mi 1080i mi gözle anlamanız lazım.
    3- NG HD'nin sesinde bir sorun var. Seste zaman zaman takılmalar oluyor. Yayından olabilir. Diğer kanallarda bu yok.

PVR özelliklerini kurcalayamadım henüz.

Şimdilik bu kadar.

Selamlar.

• Bu SD yayının eskisine nazaran daha kötü göründüğünü söyleyenler arkadaşlara bir soralım!

Elinizdeki eski cihaz philips miydi?
    Çünkü DT nin şu ana kdr dağıttığı en iyi renklere sahip cihazdı...
    Ona göre mi karşılaştırıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 6 Ocak 2008; 12:52:16 >
  • arkadaşlar yorumlarınızı okudum sizin sayenizde bir çok şey öğrendim. Teşekkür ederim

bir kaç sorum olucak size

1) digitürk te hd yayınlarını izlerken hd ready ile full hd ile arasında fark var mı? Benim tivim hd ready olduğu için sordum
    2) benim asıl amacım tuttuğum takımın maçlarını kaydedip cd ye veya başka bir şeye arşivlemekti. 1 ay önce tam bir recorder alıcakken digitürk plus ın çıkıcağını duydum ve cihazın içinde pvr cihazının olduğunu duyunca bekledim hemde maçları HD olarak kaydedirim dedim fakat kaydettiğin şeyler cihazın içinde kalıyormuş. Digitürk plus alıcaksam bide üstüne bir recorder daha almam gerekecek. Bu da maliyet olarak inanılmaz bir boyut oluyor en azından bana göre. Bende fiyatların düşmesini beklicem düşmezsede en geç mart gibi almayı planlıyorum.İkinci sorum şu digitürk plus a bağlayacağım recorder maçları sağlıklı ve HD olarak kaydedebilir mi ?

• Şimdilik dt yayınlarını yenı cıhaz ıle kopyalamak ımkansız gorunuyor!
    Ama ileride bilmiyorum hdmi in olan videolar çıkarsa belki iş değişir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badtrip -- 6 Ocak 2008; 15:37:48 >
  • sevgili ultrati4
    1) senin HD Ready cihazinla yayinlari gayet guzel seyredersin. 720p, 1080i durumlarina gore, Full HD veya Hd Ready daha guzel gosteriyor.
    2) Walla recorder isini denemedim ama bence sorunsuz kaydetmesi lazim.
    Senin recorder'inin, DT'un PVR'iyla bir ilgisi olamaz.
    selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: ultrati4

arkadaşlar yorumlarınızı okudum sizin sayenizde bir çok şey öğrendim. Teşekkür ederim

bir kaç sorum olucak size

1) digitürk te hd yayınlarını izlerken hd ready ile full hd ile arasında fark var mı? Benim tivim hd ready olduğu için sordum
    2) benim asıl amacım tuttuğum takımın maçlarını kaydedip cd ye veya başka bir şeye arşivlemekti. 1 ay önce tam bir recorder alıcakken digitürk plus ın çıkıcağını duydum ve cihazın içinde pvr cihazının olduğunu duyunca bekledim hemde maçları HD olarak kaydedirim dedim fakat kaydettiğin şeyler cihazın içinde kalıyormuş. Digitürk plus alıcaksam bide üstüne bir recorder daha almam gerekecek. Bu da maliyet olarak inanılmaz bir boyut oluyor en azından bana göre. Bende fiyatların düşmesini beklicem düşmezsede en geç mart gibi almayı planlıyorum.İkinci sorum şu digitürk plus a bağlayacağım recorder maçları sağlıklı ve HD olarak kaydedebilir mi ?

• Orjinalden alıntı: felmali

sevgili ultrati4
    1) senin HD Ready cihazinla yayinlari gayet guzel seyredersin. 720p, 1080i durumlarina gore, Full HD veya Hd Ready daha guzel gosteriyor.
    selamlar

verdiğin cevap için teşekkürler felmali

Tivi hd ready de olsa veya full hd de olsa digitürk plus kalite olarak pek farketmiyor ozaman

bide recorder da kaydettiğim maçları HD kalitesiyle mi kaydedecek demek istediğim kaydetdiğim maçı bilgisayarda seyrederken hd kalitesiyle izliyicem di mi?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: felmali

sevgili ultrati4
    selamlar

Tivi hd ready de olsa veya full hd de olsa digitürk plus kalite olarak pek farketmiyor ozaman

bide recorder da kaydettiğim maçları HD kalitesiyle mi kaydedecek demek istediğim kaydetdiğim maçı bilgisayarda seyrederken hd kalitesiyle izliyicem di mi?

DT Plus kutusundan dvd/hdd recordara yapacağın bağlantı scart olabilir. HDMI inputlu dvd/hdd recorderlar henüz yok piyasada. Ve bunlar SD kayıt yapıyorlar. Zaten skart bağlantı ile HD transfer yapmak imkansız. Yani DT Plus'taki yayın HD de olsa recordera yapacağın kayıt SD olacak. Ama ileride HDMI inputlu ve HD kayıt yapan recorderlar çıkarsa o zaman durum değişir.

Selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akseaus -- 6 Ocak 2008; 16:10:28 >

• Bu arada arkadaşlar, yeri gelmişken söyleyeyim:

DT Plus'ın yaptığı HD kayıtlardan hiç memnun değilim. Oynatırken takılmalar oluyor haberiniz olsun. SD kayıtlarda böyle bir sorun yok.

Selamlar.
  • Şu an için Hd kayıt için biraz beklemek gerekecek, kısa bir aramayla sadece gefen in bir cihazını bulabildim o da ön siparişte. Belki us ve japon pazarında vardır ancak onlarda standartlar değişik olduğu için bize uymaz sanırım.

http://www.gefen.com/kvm/product.jsp?prod_id=4306
  • Arnavut Abi'den alinti olarak

Soyle bir teselli bulmaya calisayim;
    herhalde NG belgeselleri ve muhtemelen Moviemax filmlerini kastediyorsun
    acaba canli yayinda durum ne olur ??
    muhabbetle

quote:

Orjinalden alıntı: Akseaus

Bu arada arkadaşlar, yeri gelmişken söyleyeyim:

DT Plus'ın yaptığı HD kayıtlardan hiç memnun değilim. Oynatırken takılmalar oluyor haberiniz olsun. SD kayıtlarda böyle bir sorun yok.

Selamlar.

• verdiğin cevap için teşekkürler felmali

• quote:

Yukarıda cevap verdim. Hayır izleyemeyeceksin.
  • teşekkürler akseaus

arkadaşların incelemelerine göre karar vericem alıp veya almamayı.
  • arayan digiturk operatorune sordum hd için modüllü üyeliği. önce duraksadı sonra olmayacak dedi.
  • Modülü bende sordum yokmuş ve olmayacakmış.

Benim esas merak ettiğim yeni abonelikte eski o philips cihazlardan almak mümkünmü?

Bildiğim kadarıyla yenilere göre daha iyi bir cihaz o?
  • quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

Modülü bende sordum yokmuş ve olmayacakmış.

Benim esas merak ettiğim yeni abonelikte eski o philips cihazlardan almak mümkünmü?

Bildiğim kadarıyla yenilere göre daha iyi bir cihaz o?

standart digiturk yayınları için mi soruyorsunuz o philips kutuları ?
  • Evet standart yayın için.Ama sanırım normal bir uydu alıcısı alacağım.50" PV70 aldım.Ona uygun adam gibi bir uydu alayım diyorum next 2000 cis diyorlar tavsiye edeceğiniz kaliteli bir alet varmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: labrodorit

Evet standart yayın için.Ama sanırım normal bir uydu alıcısı alacağım.50" PV70 aldım.Ona uygun adam gibi bir uydu alayım diyorum next 2000 cis diyorlar tavsiye edeceğiniz kaliteli bir alet varmı?

digiturk philips kutu veriyor.
    ama uydu receiver alacağım derseniz ve key güncelleme ızdırabı çekmek istemiyorsanız size dreambox modellerini öneririm.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.