Şimdi Ara

DİGİTÜRK HUMAX DCR-HM 9505HD KUTU [[video eklendi]] (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.084
Cevap
10
Favori
128.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ustad tv olarak ne tavsiye edersin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWealdstoneRaider

Yaygın olarak 1080p yayın yapılan bir yer bilmiyorum ben, nerede var hocam?

1080i'den sonra 4K geliyor çoğu platformda.

burada çoğu platform demişsiniz sonrada hotbird de bir iki kanal var platforma münhasır değil demişsiniz, çelişki var söylediğinizde ama, sizin söylediğiniz şey aslında beni destekliyor, 4k daha dünyada yaygın değil bizde nasıl yaygın olsun, biz daha hala hd yayınları bile düzgün alamıyorken, yada sizin dediğiniz gibi 1080p daha yaygın değilken ne işimiz var 4k ile, netflix doğru fena değil, tr de kaç hanede netflix var,kaç hanede ona uygun internet var, kaç kişi izliyor bu yayınları, uhd blu-ray, normal blu-ray 60 tl den satılırken kaç kişi alacak uhd bd, vcd lerin satıldığı bir ülkededen bahsediyoruz. ben hep genelden bahsediyorum, eve gidip tv yi açınca ne izlediğimizden bahsediyorum, keşke tüm kanallar 4k olsada bizde adam gibi izlesek (gerçi türkiyedeki kaç kanal izlemeye, yüksek görüntü kalitesine layık oda ayrı bir tartışma konusu ya neyse). yani özetle 4k nın genel kitle açısından hala izlenebilir olmadığını ve uzun bir sürede böyle kalacağını söylüyorum. bu konuda daha fazlada yazmayacağımı belirtmek isterim saygılar.

• Arkadaşlar uydu alıcısından tekrar izle var mı acaba? Portal da da yoktu,yada ben göremedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar, digiturk receiverından televizyonumun dahili uydusuna kablo çekip türksat uydusu üzerinden dsmart modülümü izlemek istiyorum mümkün müdür ? ya da başka bi yöntem ile bunu nasıl ?
  • wondererer kullanıcısına yanıt
    Izlersin yeterki turksat sinyali olsun.

• AMC A kullanıcısına yanıt
    receiverımın arkasında lnb out kısmı yok çatıdan tek kabloda 2 uydunun da sinyali geliyo 2 receivera dağıtmak istiyorum biri kapalıyken diğerini izlemek istiyorum ne almam lazım uyducudan?
    Ek seyi vercek sana tek kablodan bi kablo daha yapcam de verir sana 3-4 lira bisi.

• -Hayır aslında çelişki yok, platforma münhasır değil derken Digiturk 4K gibi devamlı belgesel gösteren kanallar değil demek istiyorum.
    Yani bu 4K kanalları parasını veren her platform ekleyebilir. Münhasır değil'in anlamı bu zaten.

-HD yayınları düzgün alıyoruz, çünkü 1080p yayın diye birşey yakın gelecekte kesinlikle yaygın olmayacak. Yani "daha 1080p yaygın değilken" demişsiniz ama büyük ihtimalle hiç yaygın olmayacak. Interlaced ve progressive (i ve p) arasında zaten eskisi kadar gözle görülür bir fark yok. Hem de progressive yayınlar çok daha fazla kapasite gerektiriyor. Yani çoğu insanın göremeyeceği bir fark için 2 katı fazla kapasite masrafı ödemez kanallar (haklı olarak). İşte Amerika'da birisi de 4 sene önce aynı soruyu sormuş, cevap bu: (hatta Amerika'da çok sayıda büyük/ulusal kanal kablo tv olmasına rağmen 720i yayın yapıyor)
     DİGİTÜRK  HUMAX DCR-HM 9505HD KUTU [[video eklendi]]

Link

-Fiyatlar ve internet konusunda haklı olabilirsiniz, ama Netflix'e veya internete parası olmayan adam da gidip 4K TV almasın o zaman. Daha hala bir sürü ucuz FHD televizyon satılıyor, mağazaların sitelerine girip görebilirsiniz. Kimse zorla 4K TV aldırmıyor millete. 4K TV alacak parası olan adamın içeriğe de parası yetmeli zaten.

-Uzun süre 4K'nın yaygın olmayacağı konusunda size katılıyorum, en büyük engel olarak da uydu kapasitesi maliyetini görüyorum (kanal başı 20 mpbs dersek).

• aliriza81 kullanıcısına yanıt
    Hocam bu işden çok anladığımı iddia edemem.

Ben 49sj8000v alacakdım LG

özelliklerine buradan bakabilirsin

http://www.epey.com/televizyon/lg-49sj800v.html

bu siteden bir çok tv yi karşılaştırabilirsin.

Benim gördüğüm özellik açısından bu fiyatta en isi bu .

Zaten hareketli ekran ve maç izlemek için samsungdan uzak duracaksın diyorlardı bende 1.elden doğrulamış oldum.

içimde uhde kaldı bu tv.

ama canlı deneme fırsatım olmadığı için birşey diyemeyeceğim.

öğrendiğim kadarıyla

gerçek 100hz olması çok önemli

ekranın 10bit olması çok önemli

LG nin ips olmasından dolayı siyah renkdeki zaafiyetini de local dimming ve nano teknoloji ile aşmışlar diyorlar.

bir bak sende bulabiliyorsan yerinde araştır.

Birde ekrana mesafen yakınsa bence kesinlikle çok büyük ekran alma

• quote:

Orijinalden alıntı: AMC

Eutelsat daha beter tv kötüdür.

Neye göre daha beter açıklarmısınız?,eutelsatda digiturk kanallarının 12-13 mbite varan bitrate değerleri var.
    Türksatta hdler 4-5 mbit bandında.Nasıl daha iyi olabiliyor.Bariz eutelsat daha iyi.
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    Normal turksattan bahsediyorum

Bitrate'ten daha önemlisi önce tüm kanalların HD olması.

Önce hepsini bi HD yapsınlar da sonra yüksek bitrate için paraları var zaten.

Milyar dolarlık platform'un şifresiz kanalları bile HD vermemesi komik bir durum, yıl olmuş 2018 neredeyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheWealdstoneRaider -- 8 Ekim 2017; 20:58:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheWealdstoneRaider

Bitrate'ten daha önemlisi önce tüm kanalların HD olması.

Önce hepsini bi HD yapsınlar da sonra yüksek bitrate için paraları var zaten.

Milyar dolarlık platform'un şifresiz kanalları bile HD vermemesi komik bir durum, yıl olmuş 2018 neredeyse.

Hd kanallarda görüntü kalitesi karşılaştırılırsa eutelsat bariz daha iyi,örneğin bein iz hd kanalı kalitesinde türksatta bir kanal yok,
    Türksatta hepsi ücretsiz olan hd kanalların digiturkte olmamasının söylediğiniz gibi açıklanabilir bir tarafı yok.
    Tamam zaten dediğiniz yanlış demiyorum hocam. Benim için (ve büyük ihtimalle çoğu kişi için) öncelik kanalların HD olması, sonra kendi kanallarının yüksek bitrate'li olması demek istiyorum.
  • Hd 9505 kutuda harici hdd ile kayit ozelligi var degil mi? Usb bellek ile kayit yapma imkani var mi biliyor musunuz?

• darthskywalker kullanıcısına yanıt
    Yeni (Yıldız) paket sisteminde bunu bloke ettiler diye hatırlıyorum.

Kendilerine bir maliyeti yok ama bunun yerine insanlar aylık 15 TL gibi absürt bir rakama Plus alsın istiyorlar galiba. Katarlıların mantığı bu kadar işte.
    Eutelsat ın HD kalitesinin daha iyi oldugunu neye dayanarak söylüyorsunuz dostum.

Bende herkes böyle söylediği için turksattan Eutelsata geçtim.

Yayın kalitesinde değişen hiç bir şey yok.

Eutelsatta sadece daha fazla hd yayın yapan kanal var.

Servis de aynısını söyledi kalite değişmez kanal sayısı fazla dedi.
  • TheWealdstoneRaider kullanıcısına yanıt
    hocam hdd aldım ve kullanıyorum problem yok ancak tek bir sıkıntısı var, kayıt yaparken kanal değiştiremiyorsun...
  • bu uydu alıcısını eutelsat üzerinden kullanıyorum, ayriyeten türksat kanallarını da taratıp mod tuşu ile türksatı da izleyebilir miyim? bazı kanalların hd si türksatta mevcut, her türksata geçiş için taratma olucaksa uğraşmak istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim
    Evet hocam mümkün. Bir başka forumda birisi adım adım anlatmıştı ama tam hatırlamıyorum. İnternette 'Digiturk mod tuşu' gibi ararsanız çıkar.
  • 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.