Şimdi Ara

difransiyelden gelen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
11.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arabanın difransiyeli geçen hafta dağıldığı için değişti. çıkma parça taktım ucuz olması için. 0 parça ile aralarında gerçekten çok fazla fark vardı. taktığımız çıkma difransiyel ötme yapıor. otobüsler şaft freni yaptıklarında bir ses gelir ya öle bir ses geliyor. difransiyeli bugün gene değiştirdim başka bir çıkma difransiyel taktık ama ses kesilmedi. azaldı ses ama kesilmedi. sizce ne yapmam gerekiyor bu sesi kesmek için? benim için sesin gelmesi önemli değil eğer zararı olmayacaksa gene dağılmayacaksa sesli olsa da olur. şanzumanı toptan değiştirmeyi öneriyor ustalar ama benim arabam 50binde olduğu için şanzumanı çok temizdir değiştirmek istemiyorum. bunu verip 150-200binde bir arabanın şanzumanı takılcak ki bence güzel olmaz bu olay.

• kıyma olmadı talaş hiç olmazsa bi abarth egzoz sorunu çözer
  • zaten motor 1500 devrin üstüne gelince duyulmuyor ses:) bnm motor biraz seslidir de :) modifiyeli bnm motor egzosttan da baya ses geliyor zaten
  • Bende 84 model bmw var benimde dif... baya ötüyo
    özellikle yüksek hızda ve yokuşta. Ama bendeki ses dişli sesi pırrrrrr diye pervane sesine benziyor. Bende çıkma almamak için bununla idare ediyorum. Talaş dökmek gibi kısa vadede geçici çözümler var ama nasılsa problem kalıcı. Esas önemli olan şanzumana bişey olmasın.Kimin diferansiyeli ötmüyor ki..
  • birde bnmki 20-65km/h arasındaki hızlarda ötüyor başka zaman ötmüyor bir türlü anlamadım gitti.
  • bugün gene değiştirdim difransiyeli ama hala ses geliyor bir türlü olmadı bu iş tamamen şanzuman değişcek diorlar sesin geçmesi için. ses gelmesi bir zaman sonra dağılcağı anlamına mı geliyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

kıyma olmadı talaş hiç olmazsa bi abarth egzoz sorunu çözer

Bİr tane muz da işini görür..Kabuğunu soy ama
  • quote:

Orjinalden alıntı: SACRED REICH

quote:

Orjinalden alıntı: __RaVe__®

kıyma olmadı talaş hiç olmazsa bi abarth egzoz sorunu çözer

Bİr tane muz da işini görür..Kabuğunu soy ama

bunlar cidden sölenen şeyler ama geçici çözüm bunlar 1-2 gün keser sonra gene çıkmaya başlar ses. şanzuman katkıları bir işe yarıyor mu bu ses konusunda?

• Madem ses kesilmiyor, o zaman ses diferansiyelden degil sanzumandan geliyor demekki. Sanzuman vites gecisleri falan nasil?
  • vites geçişlerinde hiçbir sorun yok. zaten şanzuman tamamen indirilip kontrol edildi hiçbir sorun yok. ses tam olarak kama milinin yeni şanzumanla uymamasından geliyor. kama milide tek olarak satılmadığında set olarak şanzuman almayı öneriyor ustalar. ama benim arabam 50binde olduğu için bende 50bindeki şanzumanı değiştirip en az 200binde bir şanzuman takmak istemiyorum
  • arabanın orjinal km si 50 bin ise ve aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bence 0 şanzıman alıp takın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: türbülans

arabanın orjinal km si 50 bin ise ve aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bence 0 şanzıman alıp takın...

evt araba 54binde ve 0ken almıştık hala bizde. açıkcası uzun süre kullanıp kullanmayacağımı bilmiyorum ama 0 şanzuman fiyatı yaklaşık zaten arabayı da satsak 11-12 anca ediyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: kornkrunded

quote:

arabanın orjinal km si 50 bin ise ve aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız bence 0 şanzıman alıp takın...

evt araba 54binde ve 0ken almıştık hala bizde. açıkcası uzun süre kullanıp kullanmayacağımı bilmiyorum ama 0 şanzuman fiyatı yaklaşık zaten arabayı da satsak 11-12 anca ediyor

o zaman tek çare kazalı bir araçtan çıkma sağlam bir şanzıman bulup onu kullanmak..ayrıca 50 bin km de diferansiyel nasıl dağıttınız??

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: kornkrunded

quote:

o zaman tek çare kazalı bir araçtan çıkma sağlam bir şanzıman bulup onu kullanmak..ayrıca 50 bin km de diferansiyel nasıl dağıttınız??

difransiyel nasıl dağıldı bende anlamadım gayette normal kullanıyordum dağıldı sırada birden ses gelmeye başladı. ben önceden çok yanlıyordum bu arabayla sanırım o zaman oldu veya patinaj çektirirken yük bindirdik.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.