Şimdi Ara

Direksiyon kolonundan gelen ses ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fluence aracın direksiyon kolonun içinden (sadece sabahları yapıyor sanırım motor ve araç soğuk olduğu için) tıkırtı sesi geliyor, servise sabah götüremediğim için sesi bir türlü dinletemedim, ses mekanik bir ses olmayıp sanki bir bilya plastik kapağın içinde tıkırdıyor gibi, parke taşı yolda, süratten bağımsız bir şekilde bu ses gelmekte, ayrıca direksiyon sağa sola çevrilince veya çukura girince çıkan bir ses değil, oldukça gıcık bir ses olup kolonu parçalama aşamasına geldim , ayrıca elimle kapakları bastırıncada ses kesilmiyor yani kapaklardan gelmiyor (simidin arkasındaki alt üst kapaklar)
    Başına böyle bir hadise gelen (Megane 3 yada Fluence) varsa aydınlatırsa sevinirim, dizel motorun soğuk iken vibrasyonu bir şeklide buradada etkisini gösteriyor gibi, yada kapakların nasıl söküleceğini tarif ederseniz de kendimce ameliyata girişebilirim.

• Google ye sorunca bu konu çıkıyor cevabı yok maaşesef kullandığım 2014 2016 arası 3 fluencede de aynı sesler mevcut elektrikli direksiyon kolonundan geliyor ve yapısal bir sorun. Tabi mais bunu sorun etmiyor o ses sadece soğukken değil sürekli taşlı,parke, bozuk yollarda var. Jant ebatı büyüdükçe daha da fazla geliyor... ben ki çözemedim çözüm yok demektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqyyxx Q kullanıcısına yanıt
    Vay be yıllar sonu cevap gelmiş , öncelikle aracı sattım, fakat o sesin kaynağı, ön cam ile kokpitin birleştiği yerde ki plastik bölümden gelmekte, cam ile o plastik konsol arasında ki boşluğa kaydırmaz rulolardan küçük parçalar keserek sıkıştırmak tıkırtıyı kesiyor,
  • parker48 kullanıcısına yanıt
    😁😁 Birilerine faydası olur düşüncesiyle ölümsüzleştirelim dedim konuyu... malum sonsuz bir ortam. Bahsettiğimiz sesler aynı değil o zaman benim dediğim ses direksiyon kolonu civarından geliyor ve bozuk yollarda, ikinci aracım da da aynı ses var çünkü..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • qqyyxx Q kullanıcısına yanıt
    İyi yapmışsınız, ses geldiği zamanlarda elinizle ses gelebilecek yerlere bastırın, birde araç içindeki akustikten dolayı arka sol kapıdaki ses ön sol kapıdan geliyormuş gibi olabilir,
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.