Şimdi Ara

Diecast Modellerim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• kardakiler gerçek gibi duruyo usta
  • Teşekkür ederim. Tekrar kar yağsa diğer modelleri de çekeceğim.
  • süper yaa uzaktan kumandalımı bunlar
  • Modeller çok güzel çıkmış. bende bir tane merso c serisi 1:18 30 küsür tanede 1:32 modeller var kaç tane daha alıcam ama bizimkiler kızıyor çocuk musun diye. Bir türlü anlatamadım çocukla alakası olmadığını yenide oyuncakçı açıldı buraya beni bekliyor ama gidemiyorum.

Birde hangi firmanın modelleri bunlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -BUR@K- -- 10 Nisan 2007; 17:56:00 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: izmirli mert

süper yaa uzaktan kumandalımı bunlar

hayır değil. Bunlar koleksiyon için yapılmış araçlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcman5334

Modeller çok güzel çıkmış. bende bir tane merso c serisi 1:18 30 küsür tanede 1:32 modeller var kaç tane daha alıcam ama bizimkiler kızıyor çocuk musun diye. Bir türlü anlatamadım çocukla alakası olmadığını yenide oyuncakçı açıldı buraya beni bekliyor ama gidemiyorum.

Birde hangi firmanın modelleri bunlar?

Aslında firmaları yazmıştım ilk mesajımda. Ayrıntılı fotoğrafların olduğu linkte yazıyor.

• AUTOart BMW 2002ti
    • Bburago Porsche 911 Carrera Cabriolet
    • Minichamps 1974 Fiat X 1/9
    • Kyosho Lancia Delta HF Integrale 6
    • Maisto 1952 Citroen 2CV
    • Maisto Porsche 550A Spyder
    • Maisto 1971 Renault Alpine A110 1600S
    • Revell 1960 Ford Taunus 17m
    • Solido Peugeot 205GTI
    • Welly 1962 Volkwagen Microbus

Bu arada Welly oyuncak seviyesini aşmaya başlamış. Elimdeki minibüs Yatming' in ürettiğine göre kıyaslanırsa çok çok iyi.

• Harika çalışma güzel koleksiyon

(Bende koleksiyonu sergileyecek uzman zemin arıyordum kar fikri güzel)
  • Arkadaşım bende koleksiyon yapıyorum, sendeki kasadan Porsche arıyorum. Ayrıca 1/18 E46 M3 ve Ferrari F355 arıyorum. İstanbulda bildiğin bir yer varmı bu modelleri bulabileceğim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: electra

Arkadaşım bende koleksiyon yapıyorum, sendeki kasadan Porsche arıyorum. Ayrıca 1/18 E46 M3 ve Ferrari F355 arıyorum. İstanbulda bildiğin bir yer varmı bu modelleri bulabileceğim.

Bendeki Porsche 911' i Bburago ile Maisto üretti. Eski bir üretimdir. Bulması zordur. Bburago firması battı ve geçen senenin sonuna doğru Maisto firması satın aldı. Tekrar üretilebilir. Maisto üretimini ben bulamadım ama araştırmak lazım. Bir de gümüş Porsche 550A Spyder var. Onu Maisto üretiyor.

M3, M3 CSL ve M3GTR gibi modelleri Kyosho, Minichamps ve AUTOart gibi firmalar üretiyor.

Ferrari F355' i UT models diye bir firma üretmiş. Firma kapandı. Bildiğim kadarıyla üreten başka firma da yok. Türkiye' de bulmak neredeyse imkansız.
  • Autoart nasıl kalitelimidir? Yurtdışı sitelerde aradıklarımı buldum autoart, fiyatı 29euro 1/18 ama nasıl getirtiriz bilmiyorum daha önce böyle bir alışveriş yapmadım.

Mesela Burago Maistodan kaliteliydi bence, Buragonun kapandığınıda biliyorum. Şansa Sirkecide oyuncakçıda 1-18 Dodge Viper buldum. 45ytl
  • quote:

Orjinalden alıntı: electra

Autoart nasıl kalitelimidir? Yurtdışı sitelerde aradıklarımı buldum autoart, fiyatı 29euro 1/18 ama nasıl getirtiriz bilmiyorum daha önce böyle bir alışveriş yapmadım.

Mesela Burago Maistodan kaliteliydi bence, Buragonun kapandığınıda biliyorum. Şansa Sirkecide oyuncakçıda 1-18 Dodge Viper buldum. 45ytl

AUTOart, Kyosho ve Minichamps yaklaşık olarak aynı kalitede olan modellerdendir. Fiyatları 100-200YTL arasında değişir. Üst seviye bir modeldir. Gerçeğinden neredeyse farksız modeller üretirler. Fotoğraftaki BMW 2002ti AUTOart yapımı olduğu için inceleyebilirsiniz. Fiat X 1/9 Minichamps üretimidir. Lancia Delta da Kyosho yapımıdır. Kararı siz verirsiniz. Kapı menteşeleri gerçeğe yakındır. Farlarındaki kalıp izleri neredeyse belli değildir. Bazı modellerin motor kapakları amortisör sistemlidir.

Ben de Bburago' nun daha kaliteli olduğunu düşünüyorum ama Porsce 911' in 996 kasalarını incelerseniz Maisto' nun iyi iş çıkardığını söyleyebilirsiniz. Sadece Maisto' nun süspansiyonlarının yumuşaklığından şikayetçiyim. Çünkü Avrupa otomobillere yakışmayan bir durum.

• Hoca plaka da yapmışsın. Valla çok harika.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.