Şimdi Ara

DHL eCommerce Kargo

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
975
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar Amerika'dan kulaklık sipariş ettim kargo olarak DHL eCommerce firmasına verildi kargo Almanya üzerinden Türkiye'ye gelecek. Amerika'dan Almanya'ya çok hızlı bir şekilde gitti fakat 29/11/2020 tarihinde kargonun durumu Send item abroad (EDI-Received) olarak güncellendi ve Almanya'dan Türkiye'ye gelemedi. Yaptığım araştırmalarda gördüğüm kadarıyla kimsenin bu kadar uzun süre bu aşamada takılmıyor böyle olan çok az insan var. Bunun sebebi nedir bir bilgisi olan arkadaş yardımcı olabilir mi?

DHL eCommerce Kargo
    DHL eCommerce Kargo

Farklı olarak sormak istediğim bir soruda DHL olarak geçmesine rağmen eCommerce olunca Türkiye'den sonrasında PTT mi kargoyu getiriyor?

• Sanirim urunu B&H Photo ve Videodan satin aldiniz. Bende onlardan daha yeni urun aldim. Benim paketim 27 Kasimda ABD'den cikip 7 Aralik gunu Turkiye'ye giris yapti. Sanirim paketi TR'de PTT devralacak fakat hala gumrukte beklemekte.

Sizin pakette sanirim bugun yada yarin TR'ye giris yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xsi -- 10 Aralık 2020; 17:3:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xsi

Sanirim urunu B&H Photo ve Videodan satin aldiniz. Bende onlardan daha yeni urun aldim. Benim paketim 27 Kasimda ABD'den cikip 7 Aralik gunu Turkiye'ye giris yapti. Sanirim paketi TR'de PTT devralacak fakat hala gumrukte beklemekte.

Sizin pakette sanirim bugun yada yarin TR'ye giris yapar.

Teşekkürler şuan ürün DHL üzerinden Türkiye'ye ulaştı gözüküyor ptt üzerinden bir güncelleme yok ürünüde Drop firmasından satın aldım

• Demek ki ortalama 10 gun icerisinde paketler TR'ye variyor. Umarim gumruk islemleri fazla uzun surmeden teslim aliriz. Benim paket 3 gundur gumruge sevkedildi olarak yaziyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Xsi

Demek ki ortalama 10 gun icerisinde paketler TR'ye variyor. Umarim gumruk islemleri fazla uzun surmeden teslim aliriz. Benim paket 3 gundur gumruge sevkedildi olarak yaziyor.

Evet TR de işler uzun sürüyor bide zamanlama olarak Black Friday'den dolayı yoğunluk olmuş olabilir ama bildiğim kadarıyla gümrük işler 3-4 gün içinde bitiyor bir sıkıntı çıkmazsa. Ptt'nin eve teslim etmesi de biraz uzun sürüyor gidip şubeye almanıda tavsiye ederim. Umarım yakın zamanda ürünlerimize kavuşuruz kulaklığım bozulduğu için aldım kaç gündür bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Borasarac

Evet TR de işler uzun sürüyor bide zamanlama olarak Black Friday'den dolayı yoğunluk olmuş olabilir ama bildiğim kadarıyla gümrük işler 3-4 gün içinde bitiyor bir sıkıntı çıkmazsa. Ptt'nin eve teslim etmesi de biraz uzun sürüyor gidip şubeye almanıda tavsiye ederim. Umarım yakın zamanda ürünlerimize kavuşuruz kulaklığım bozulduğu için aldım kaç gündür bekliyorum.

Alıntıları Göster

Merhaba hocam ben de aynı siteden söyledim gümrükten çıktı bugün bekliyorum şimdilk. Yalnız vergi 23 lira gözüküyor pttde ilginç bir şekilde. Ek bir yerden vergi çıkarmazlarsa bayağı iyi oldu, 550tl civarı vergi bekliyordum. Sennheiser HD58x söylemiştim siz ne aldınız?

• quote:

Orijinalden alıntı: xilany

Merhaba hocam ben de aynı siteden söyledim gümrükten çıktı bugün bekliyorum şimdilk. Yalnız vergi 23 lira gözüküyor pttde ilginç bir şekilde. Ek bir yerden vergi çıkarmazlarsa bayağı iyi oldu, 550tl civarı vergi bekliyordum. Sennheiser HD58x söylemiştim siz ne aldınız?

Alıntıları Göster

PC38X Söyledim ben vergisinin az olması normal bu tarz ürünlerde genelde ürünü tam bulamayıp rasgele bir kulaklığa göre %20 vergi alıyorlar ve birazda yardımcı oluyorlar anladığım kadarıyla DHL Express gibi kargolar direk fatura/link istiyor tam fiyatından kesiyorlar birazda şans meselesi şimdiden hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Borasarac

PC38X Söyledim ben vergisinin az olması normal bu tarz ürünlerde genelde ürünü tam bulamayıp rasgele bir kulaklığa göre %20 vergi alıyorlar ve birazda yardımcı oluyorlar anladığım kadarıyla DHL Express gibi kargolar direk fatura/link istiyor tam fiyatından kesiyorlar birazda şans meselesi şimdiden hayırlı olsun.

Alıntıları Göster

Teşekkür ederim. %20 değil %2 olmuş işte o yüzden bi garip geldi. Hatta onun da 8 lirası damga vergisi gibi bir şeydi zaten. Dediğiniz gibi biraz şansına, memurun keyfine kalmış bir şey herhalde bu. Size de aynı şekilde denk gelir umarım.

• Vergiler paketi inceleyen memurun o anki ruh haline bagli. Sansiniza epey dusuk bir vergi ile paketi teslim alabileceksiniz. Iyi gunlerde kullanin.

• Xsi X kullanıcısına yanıt

Sağolun hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: xilany

Teşekkür ederim. %20 değil %2 olmuş işte o yüzden bi garip geldi. Hatta onun da 8 lirası damga vergisi gibi bir şeydi zaten. Dediğiniz gibi biraz şansına, memurun keyfine kalmış bir şey herhalde bu. Size de aynı şekilde denk gelir umarım.

Alıntıları Göster

Bugün gümrükten çıkmış benim kargoda normal bir şekilde 200 küsür tl vergi almışlar şans DHL eCommerce Kargo Böyle bir şey olabileceğini göz yumarak aldım artık yapacak bir şey yok.

• Sizin paketler teslim edildi mi? Benim paket 11'inden beri `PTT Isyerine sevk edildi` olarak gozukuyor. Bende UPIM'i aradim, kendim gelip teslim almak istiyorum diye fakat burasi gumruk sahasi disaridan buraya giris yapip paketinizi teslim alamazsiniz dediler. Sanirim beklemeye devam edecegim. Sansima PTT'in en yavas oldugu doneme denk geldi paketim.

• Xsi X kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba, bende aynı siteden aynı kulaklığı sipariş ettim geçtiğimiz günlerde. Yabancı sitelerden çok fazla yorum okudum ama TR sitelerinde pek bulamadım. Nasıl kulaklık beğendiniz mi? Ve kargo TR giriş yaptıktan kaç gün sonra size ulaştı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.