Şimdi Ara

DH TTNET Tilgin Fiber Modem Kullananlar Kulübü [ANA KONU] (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
18
Favori
122.620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kardiyolipin

Arkadaşlar merhaba. 1 ay önce TTnet fibere geçtim. TILGIN HG 2331 marka modem i getirip kurdular.
    1. Sorunum Hız testlerinde 23mbs olarak görünüyor ancak bir videoyu en düşük çözünürlüklerde filan anca izleyebiliyorum, kablolu kablosuz farketmiyor.
    2.sorunum modem en fazla 4 metre içerisinde çekiyor, yan odada nerdeyse hiç çekmiyor.
    TTnet ile görüştüm internet hattıyla ilgili herhangibir sorunun olmadığını modemle ilgili olabileceğini söylediler. Modem ayarıyla ilgili bi sorun olabilir mi , düzeltilebilir mi ? Yoksa modemin mi değişmesi gerekiyor ?

öncelikle bende tilgin modem kullanıyorum 50mb paket ile

1. sorunuzun cevabı VPN kullanarak çok rahat bir şekilde youtubedan 2k video bile izleyebilirsiniz takılma sorunu olmuyor. (kaliteli video izleyememenin hızla alakası yok tamamen ttnetin koyduğu engeller yüzünden izleyemiyoruz) chrome uzantılarında vpn diye aratısanız birçok ücretsiz vpn bulabilirsiniz.
    2. sorunuzun cevabı: aynı sorunu bende yaşıyordum ve hemen wifi menzil genişletici aldım asus marka hepsiburadadan gayet memnunun evin heryerinden çekiyor. tilgin modemlerin wifi sinyalleri çok kötü.

• Ama önceden hipernet kullanıyordum ( 8mbs) 1440p videoları çok net hiç donmadan çok seri izleyebiliyordum. Ayrıca downloadlarımda saniyede ortalama 6 7 mb oluyodu. Şimdi 1080p videolar bile çok kasıyo ayrıca downloadlarım saniyede ortalama 1,5 mb filan oluyo. Hız kağıt üzerinde 3 katına çıktı ama uygulamada 3 kat azaldı. 50 kere TTnet müş hizm. aradım 3 4 kere bölge müdürlüğüne gittim, yok uzaktan denetleme yok modemi güncelleme filan 3 hafta oyaladılar , hiç bir gelişme yok. Kendim sıfır kaliteli modem satın alıp kurayım diyorum çalışmaz diyolar. Valla açıkçası ne yapacam bilmiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • orlando23 kullanıcısına yanıt
    üstad merhaba fiber modememim arıza yapmıştı dün servisten gelip yeni bir modem ile değiştirdiler model hg2330 wifi signal hak verirsinizki çök kötü aldıgınız asus wifi genişletici benım modeme uyarmı uyarsa tam modeli nedir ve ayrıca HG2330 modemimde wps seçeneğinide göremedim yardımcı olursanız çok sevinirim
  • Unknown® kullanıcısına yanıt
    Merhaba bende hg2330 kullanıyorum. Tavsiye ettiğim asus repeater hg2330'a uyumlu tilgin modemlerde fiziksel wps tusu yok ama yazılım olarak destekliyor. Bende kurarken zorlandım başta. Bu işin kısa yolu evde laptopunuz var ise asus repeater cihazını kablo ile bağlayıp asusun arayüzüne girmek. arayüze girildikten sonrası zaten çok basit gerekli işlemleri otomatik olarak kuruyor cihaz. bununla ilgili youtube tarzı sitelerde kurulum videolarıda var.
    Takıldığınız yer olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırım.
    Reapeterın modelini yazarmıısnız size zahmet
    Asus RP-N12 N300
    hocam dün gidip bahsettiğiniz ürünü aldım fakat kurlumu bir türlü yapamadım bu konuda yardımcı olurmusunuz..
    merhaba dediğim gibi cihazı prize taktıktan wps tuşuna uzun basın sonra eternet yoluyla yada wifi üzerinden laptop'a ile bağlanın

repeater.asus.com adresine girin. Adrese girince otomatik kurulum seçeneği olacak sol köşede oraya tıklayarak diğer adımları takip ediniz wifi şifresi belirlemenize gerek kalmıyor tilgin modemin şifresini kendi şifresi olarak belirliyor.
  • Kardiyolipin K kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım aynı sorun bendede var bu türk telekom kadar işle alakası olmayan başka bir firma görmedim 8 mbs lik internet ile hiç takılmadan izliyordum şimdi fiberdeyim 480 p de bile zor izliyorum kendileride biliyorlar ekip geldi bütün tılgın modemlerde youtube sıkıntısı var dediler değiştirin ozaman dedim değiştiremeyiz diyorlar büyük ihtimal kısıtlama koyuyorlar o yüzden güya milleti kandırıyorlar ne yaptıysam izleyemiyorum youtubeyi hele teknisyenin söylediği sözler akıllara ziyan düşük hızda izleyeceksiniz artık ulan arkadaş ben o kadar parayı düşük hızda video izleyim diyemi veriyorum. En son çarem kendim modem alacağım ama bunların uyuz internet hattıyla çalışırmı engel felan koyarlarmı modeme tecrübeli bir arkadaştan bilgi istiyorum...
  • Aynen , sadece YouTube da video izleme sorunu olsa neyse. Bütün downloadlarım 2-3 mbs oluyo. Xbox one da oyun indirirken normalde 15 dk da indirmesi gereken oyunu 2,5 saate indiryo nerdeyse. Torrent' te filan da hemen hemen aynı hızda download yapıyor. Uygun fiyata adam gibi modem alsam direk kursam çalışır mı acaba , kurtulurmuyum bu Tılgın illetinden ?

• Arkadaşlar, evime ftth fiber bağladılar. modem olarak da tılgın hg2331 verdiler. Windowsta ne kadar dns değiştirsem de mahkeme kararıyla yasaklanmış sitelere giremiyorum. Bir çözüm yolu var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunyildiz

Arkadaşlar, evime ftth fiber bağladılar. modem olarak da tılgın hg2331 verdiler. Windowsta ne kadar dns değiştirsem de mahkeme kararıyla yasaklanmış sitelere giremiyorum. Bir çözüm yolu var mıdır?

denetim masası-ağ paylaşım merkezi-yerel ağ bağlantısı-özellikler-internet protokol 6 (ipv6) devre dışı(işareti kaldır) sorununuz çözülecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahx

quote:

Orijinalden alıntı: harunyildiz

Arkadaşlar, evime ftth fiber bağladılar. modem olarak da tılgın hg2331 verdiler. Windowsta ne kadar dns değiştirsem de mahkeme kararıyla yasaklanmış sitelere giremiyorum. Bir çözüm yolu var mıdır?

denetim masası-ağ paylaşım merkezi-yerel ağ bağlantısı-özellikler-internet protokol 6 (ipv6) devre dışı(işareti kaldır) sorununuz çözülecektir.

Teşekkürler. İşe yaradı. LG Webos2 smart tv kullanıyorum. Onun için de bir çözüm var mıdır? Tv de dnsleri değiştirmeme rağmen değişmemiş gibi davranıyor.
  • Tılgın 2331 modemim değişti yine aynısını getirdiler ama sorun sıkıntı hala aynı. Hız testlerinde sonuçlar yakın müthiş görünüyor ama uygulamada uzaktan yakından ilgisi yok. Video izlerken 480p de bile donmalar devam, 30mb lık verileri 30dk da anca indiriyor. Sorun nedir kafayı yiyecem ?
    Bu mesaja eklenen görseller:

DH TTNET Tilgin Fiber Modem Kullananlar Kulübü [ANA KONU] DH TTNET Tilgin Fiber Modem Kullananlar Kulübü [ANA KONU]

• merhaba. bu cihazlarda 14.kanala geçebiliyor muyuz? modem ayarlarinda 11 den ustunu bulamadim. teşekkürler.

• Arkadaşlar bugün elime tilgin hg1311 modeli geçti,aradım taradım özellikleri hakkında bilgi bulamadım nasıl modemse artık,bilgisi olan varmıdır bu konu hakkında,birde bu modemi tavsiye edermisiniz

• HG2331 modem kuruldu benim fiber ağada wifi şifresini adını değiştiriyorum evden çıktım kapatıp açtığımda modemi herşey eskisi gibi sıfırlanıyor bilgisi olan var mı bu konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: help21

HG2331 modem kuruldu benim fiber ağada wifi şifresini adını değiştiriyorum evden çıktım kapatıp açtığımda modemi herşey eskisi gibi sıfırlanıyor bilgisi olan var mı bu konuda

Modem arayüzünde sağ üstte ayarları kaydet butonuna basın ve ardından oturumu kapatarak çıkın. Wifi şifresini değiştirip kaydettiğinizde o anlık değiştirmiş ve bir dahaki açılışa kadar kaydetmiş oluyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CVenturas

quote:

Orijinalden alıntı: help21

HG2331 modem kuruldu benim fiber ağada wifi şifresini adını değiştiriyorum evden çıktım kapatıp açtığımda modemi herşey eskisi gibi sıfırlanıyor bilgisi olan var mı bu konuda

Modem arayüzünde sağ üstte ayarları kaydet butonuna basın ve ardından oturumu kapatarak çıkın. Wifi şifresini değiştirip kaydettiğinizde o anlık değiştirmiş ve bir dahaki açılışa kadar kaydetmiş oluyorsunuz

hocam büyük adamsın ttneti aradım onlar bile bunu yapamadı bende modem sorunlu sandım bir sorum olacak wifi adını gizliyorum ama aramada halen gizliağ diye görünüyor onu komple kapatma durumu yok mu? yani benden başka kimse ismini görmesin gizli ağ bile yazmasın

• Bu konuda bilgim yok hocam ondan ahkam kesmek istemem

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.