Şimdi Ara

DH Tayland Kulübü [62 KİŞİ OLDUK] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
29
Favori
26.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tayland’da son üç ayda düzenlenen hükümet karşıtı protestoların ülke ekonomisine 15 milyar dolara mal olduğu bildirildi.

Başkent Bangkok’taki Rangsit Üniversitesi’nin ekonomi uzmanları, yaptıkları araştırmaya dayanarak, zararın bu yılın sonuna kadar 30 milyar doları aşabileceği, ekonominin ise yüzde 0,5 oranında küçüleceği tahmininde bulundu.
    Ekonomistler, nisan ayına kadar ülkede genel seçimlerin yapılması, yeni hükümetin kurulması ve politik krizin aşılması durumunda ekonominin bu yıl yüzde 2,5 oranında büyüyeceğini iddia etti.
    Tayland’da karışıklıklar geçen aralık ayında başlamıştı. Göstericiler, Yingluck Shinawatra hükümetinin istifası talebiyle sokaklara dökülmüştü. Protestocular, başbakanı, 2006 askeri darbenin ardından ülkeyi terk eden ağabeyi ve eski Başbakan Thaksin Shinawatra’nın çıkarlarını temsil etmekle suçluyor.
    Kitlesel gösterilere, Yingluck Shinawatra’nın iktidardaki Pheu Thai Partisi’nin genel af yasa taraşını parlamentodan geçirme çabası neden olmuştu. Gözlemcilere göre tasarı, Thaksin Shinawatra’nın memleketine dönmesini sağlayabilirdi.

Kaynak:Mynet
  • Tayland hayvanat bahceli guzel bi t-shirt almak veya yaptirmak istiyorum onerisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni de yaz hocam sevdim bu ülkeyi :-).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam şu anda taylandda bulunan arkadaşlarımıza sormanızı ve sipariş etmenizi tavsiye ederim çünkü bulunabilitesi ve fiyatı orada çok uygun oluyor.
  • JohnnySins kullanıcısına yanıt
    Kulübümüze Hoşgeldiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thailand

hocam şu anda taylandda bulunan arkadaşlarımıza sormanızı ve sipariş etmenizi tavsiye ederim çünkü bulunabilitesi ve fiyatı orada çok uygun oluyor.

Anladım. Acelesi yok şuan için olmadı kendim gittiğimde alırım bir gün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grimmjow Jaggerjack

quote:

hocam şu anda taylandda bulunan arkadaşlarımıza sormanızı ve sipariş etmenizi tavsiye ederim çünkü bulunabilitesi ve fiyatı orada çok uygun oluyor.

Anladım hocam fiyatlar zaten 100-200 baht arasıdır ben hediyelik için alıyorum arada
  • quote:

quote:

quote:

Anladım hocam fiyatlar zaten 100-200 baht arasıdır ben hediyelik için alıyorum arada

Yakın zamanda gideceksen sen al bari bana.
  • ben hazirandan önce gidemem
  • quote:

ben hazirandan önce gidemem

Bakalım kısmet haziranda buralarda olursak ikimizde siparişi işini ayarlarız artık
  • benide ekle kardeş...hastası oldum oraların:)
  • quote:

quote:

ben hazirandan önce gidemem

Bakalım kısmet haziranda buralarda olursak ikimizde siparişi işini ayarlarız artık

haha aynen

quote:

Orijinalden alıntı: ekremx

benide ekle kardeş...hastası oldum oraların:)

Kulübümüze Hoşgeldiniz
  • Benide eklermisiniz lütfen. Teşekkürler.
  • nasıl ekleniyosa benide ekleyin. 6 martta thy rından biletim var 7 mart sabahı pattaya :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: konifuji

Benide eklermisiniz lütfen. Teşekkürler.

Kulübümüze hoşgeldiniz hocam sizide aramızda görmek güzel

quote:

Orijinalden alıntı: tufan2001

nasıl ekleniyosa benide ekleyin. 6 martta thy rından biletim var 7 mart sabahı pattaya :)

Kulübümüze hoşgeldiniz İyi tatiller dilerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thailand -- 1 Mart 2014; 21:17:58 >
  • Tayland'da sular duruluyor
    Başbakanı Yinglak Şinavatara'yı devirmek amacıyla Kasım 2013'den beri eylem yapan gösterici grubun lideri Sutep Thaugsuban, "Bangkok'u Kapatın" adlı eylemlerine son vereceklerini duyurdu.

Sutep, dün geç saatlerde yaptığı açıklamada, "Bangkok'u ulaşıma kapatma eylemlerine son vereceğiz ve pazartesinden itibaren kentin her bir kavşağını Bangkoklulara iade edeceğiz" dedi. Yaptığı açıklamada iş yeri sahiplerinden, ticari faaliyetlerini aksattıkları ve Bangkoklulardan da eylemleri sırasında yarattıkları trafik sıkışıklığı nedeniyle özür dileyen Sutep, kentteki eylemlerine son verseler de hükümete karşı mücadelelerini sürdüreceklerinin altını çizdi. Mücadelelerinin bitmediğini, ülkedeki bakanlıkları ve Yinglak'a ait iş yerlerini kapatma eylemlerine hız vereceklerini vurgulayan Sutep, "Mart ayında bu oyun sona erecek" dedi.

Göstericiler, 3 Mart Pazartesinden itibaren daha önce gösteri düzenledikleri alanlardan sadece birinde eylemlerini sürdürecek. Sutep'in lideri bulunduğu grup, pazartesi günü sadece Bangkok'un merkezinde yer alan geniş bir alana yayılmış Lumpini parkında işgal eylemi yapacak.

Ancak Sutep'in aldığı karar tüm eylemci grupları bağlamıyor. Diğer eylemci grubunun lideri Budist rahip Luang Pu Buddha Issara, dün yaptığı açıklamada, "her ne olursa olsun" Bangkok'un kuzeyindeki gösteri düzenledikleri alanda kalmayı sürdüreceklerini bildirdi.

Sutep'in liderliğini yaptığı grubun eylemlerinden geri adım atmasının, protesto hareketinin zayıfladığına işaret ettiğini belirten siyasi gözlemciler, sadece 5 hafta önce binlerce kişinin destek verdiği, hükümeti protesto konuşmalarının yapıldığı alanlara son 10 gün içindeki katılımın sadece birkaç yüz kişiyle sınırlı kaldığına dikkati çekiyor.

Kaynak:Sabah
  • herkeses slmlar. tayland tecrübesi olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

şuanda moscowada bir turizm firmasında çalışıyorum. Çalıştığım şirketin tayland (BANGKOK) destinasyonunda geçiş yapma imkanım var.

Şirketten ayda ortalama 2.000,00 USD maaş + kalacak yer temin edecekler.

Gidersem eğer rusyadan kız arkadaşımla beraber gideceğiz. Bu maaşa orada rahat bir şekilde geçinebilirmiyim.

Bangkok hakkında hiç bir bilgim yok. Denildiği kadar şehirdeki koku kötü mü?

Kendim deniz aşığı birisiyim. Herhafta sonu denize gitmek istersem en yakındaki denize girip dalış yapılabilecek yer neresidir ?

Ulaşımı nasıl sağlarım? Bana maliyeti ne olur. Kendim antalyalıyım. Türkiyede aktif olarak motor sürüyordum. Orda motor olsam başım ağrır mı?

Deniz ürünlerinin her türlüsünü yerim. Bunun dışında kendim alış veriş yapıp evde hazırlamak istesem pahalıya patlar mı ?

Birde şuanda vize durumları nasıldır ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celilcetiner

herkeses slmlar. tayland tecrübesi olan arkadaşlara bir kaç sorum olacak.

şuanda moscowada bir turizm firmasında çalışıyorum. Çalıştığım şirketin tayland (BANGKOK) destinasyonunda geçiş yapma imkanım var.

Şirketten ayda ortalama 2.000,00 USD maaş + kalacak yer temin edecekler.

Gidersem eğer rusyadan kız arkadaşımla beraber gideceğiz. Bu maaşa orada rahat bir şekilde geçinebilirmiyim.

Bangkok hakkında hiç bir bilgim yok. Denildiği kadar şehirdeki koku kötü mü?

Kendim deniz aşığı birisiyim. Herhafta sonu denize gitmek istersem en yakındaki denize girip dalış yapılabilecek yer neresidir ?

Ulaşımı nasıl sağlarım? Bana maliyeti ne olur. Kendim antalyalıyım. Türkiyede aktif olarak motor sürüyordum. Orda motor olsam başım ağrır mı?

Deniz ürünlerinin her türlüsünü yerim. Bunun dışında kendim alış veriş yapıp evde hazırlamak istesem pahalıya patlar mı ?

Birde şuanda vize durumları nasıldır ?

Ayda ortalama 2,000 dolar verip birde kalacak yer vereceklerse o para cok cok rahat yeter, hatta hepsini harcayamazsin bile. Vize konusunu sirketin halleder, calisma vizesi cikartacaklar sana. Motor konusundada sikinti yasamazsin, burada herkes motor suruyor. Bangkok'ta yasamiyorum ben o yuzden deniz konusunda bi fikrim yok fakat hafta sonlari tatillerinde yakin adalara falan gidebilirsin ucak biletleri falan ucuz. Bangkok'ta yasayan cok buyuk miktarda yabanci nufusu var, koku sehrin her yerinde ve dayanilmayacak sekilde olsa o kadar insan nasil yasasin? Bakma sen insanlarin kotu koku var demesine. Rusya'dan gelip tek zorlanacagin konu hava sartlari olur. Cunku Bangkok hem cok kalabalik nufus olarak, hemde cok sicak bi sehir. Rusya'daki soguga alistiysan eger o konuda zorlanabilirsin. Ben buraya gelmeden once Helsinki'de yasiyordum, ilk 1 ay dogru duzgun disari dahi cikamadim sicaktan dolayi.
  • Tsk ederim cevabiniz icin. Onumuzdeki ay durum belli olacak. Burdan yazarim tekrardan. Simdilik youtubedan ruslarin hazirladigi videolari izliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celilcetiner -- 3 Mart 2014; 22:48:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende gormus gecirmiş birisi olarak birkac bilgi paylasayım..

sahsen motora yada arabaya ihtiyac duymadım, trafik falan cok kotu..taksi ucuz zaten bence en idealı..tabi birde metro..50-200baht arası genelde odedim..en uzak mesafeye ornek havalimanı 400baht falan yazıyor. tabi trafigin yogun oldugu yada yagmur oldugu saatlerde taksiciler begenirse alıyorlar..biraz sıkıntı yani..

ben tek basıma yeme içme eglence (hergun cıkıp içerim) 2500tl falan harcıyordum..

dısarda restoranlarda yersen tr ile aynı seviyede odersin..ama alıstıktan sonra heryer seyyar yemekci oldugundan cok daha ucuza halledersin..

Bangkok guzel yer yasanır ama taylandın tadını cıkarayım diyorsan haftasonları cumadan adalara falan gitmen lazım..70-80dolara onceden planlayıp bilet bulabilirsin gidis donus..sadece Bangkok beni 1ay sonra sıkmıstı biraz..ama Phuket hiç sıkmadı :)
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.