Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (857. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhan7325

Merhaba hocam kaç binde degistirdiniz
    97000 km de değiştirdim.
  • Koltuk kılıfı almayı planlıyorum.
    Sorum:
    Ortopedik olsun
    Sağlam malzemeden üretilsin

Önereceğiniz bir ürün var mi?

• 55volkan41 5 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bu modelden aldım arka içinde 108 tl valeo diye bir markanın balatalarından aldım biraz geç yazdım şehir dışındaydım kusura bakmayın siparişide bu gün geçtim .. tekrar teşekkür ederim
    https://www.aloparca.com/yedek-parca/TRW/Fren-Balatas%C4%B1/GDB1673/75003542

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim siparişleri bu siteden geçtim sinan beyle görüştük kendisi baya yardımcı oldu bakalım yarın kargoya verecek balataları artık araca takacak usta bakacağım
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

Teşekkür ederim siparişleri bu siteden geçtim sinan beyle görüştük kendisi baya yardımcı oldu bakalım yarın kargoya verecek balataları artık araca takacak usta bakacağım
    Geçen bakımda usta balatalar bir sene daha idare eder dedi. Bu yaz nasip olursa yenisini alayim. Siz kullanım sonrası fikir paylasirsaniz takip ederim.
    Hayırlı olsun.

Tamamdır, bizim oraların yokuşları fena kendini belli edecektir ötme yapmasın, dayanıklı olsun ,kaydırma yapmasın başka bir kriter varmı bilemiyorum .. ustaya da bir sorarım parçaları bakalım o ne diyecek .
  • Arkadaşlar 2.el eşime almak istiyorum otomatik ve lpg li. Şu an 2000 model civic var onu satacagım uzerıne bıraz koyup 2010-12 arası birşey bakacagım ama yedek parça sıkıntısı çekermiyim, hiç girmesem mi bu topa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: social

Arkadaşlar 2.el eşime almak istiyorum otomatik ve lpg li. Şu an 2000 model civic var onu satacagım uzerıne bıraz koyup 2010-12 arası birşey bakacagım ama yedek parça sıkıntısı çekermiyim, hiç girmesem mi bu topa.
    Bir çay ya da kahve alın ve sayfalari okuyun. Sonra karar verin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat74 -- 8 Mart 2019; 18:16:54 >
  • Subaplarını 97000km değiştiren arkadaşım muhtemelen LPG taktırdıktan sonra 97000km yapmamıştır 40-50bin km iken lpg takılmış araç 97bin e gelince subap istemiştir, tabii aracı eski motor değilse !
    Lpg de 50 bin km yaptıysanız , aracınız 2011 model ve üstüyse (yani euro 5 motor) subaplar magnezyum olduğu için dayanmıyor ve sıkışıp yanıyorlar .
    yapılacak iş ''SUBAP AYARI'' yerine mutlaka subap değişimi olmalıdır,( ÇÜNKÜ AYAR YAPARKEN AYAR PULU DENİLEN BOZUK PARAYA BENZEYEN ŞİM DENİLEN PULLAR FREZE DE İNCELTİLEREK AYAR YAPILIR EN FAZLA 10-15 BİN KM GİDER TEKRAR ARIZA BAŞGÖSTERİR , BUSEFER ŞİM PULLARI ÇOK İNCE KALIR YENİSİDE HEM BULUNMAZ ,SERVİS GETİRTİRSE ÇOK PARA ALIR. 16 ADET ŞİM VAR PİYASADA BULUNMAZ FİYATINIDA FAHİŞ FİYAT İSTERLER .) subaplar LPG ye dayanıklı ''satelit'' li subap olmalıdır, daha önce yazdım tekrar yazayorum
    arkadaşlar 2019 yılı ocak ayı güncel fiyatlardır;
    Silindir kapağını sökme işçiliği ;400-450 lira
    kapak ustası ;450 lira ( silindir kapagına subap ları takıp , subap yuvalarını düzeltecek dikkat yuva işini parmak taşla yapan kapak ustaları var sakın yaptırma fabrikasyon yapamıyorlar elle yaptıkları için fazla dayanmıyor bunun makinası olan ustaya yaptırt.
    Orjinal kapak contası ; Yetkili suzuki servisinde 980 lira mutlaka orjinalİ olacak derim , Alman malı 80-100 liraya conta var kimseye inanma fazla dayanmaz, keşke orjinal kullansaydım diyeceğine garanti veririm .ANCAK Stone Marka Japon malı silindir kapak contası getirtmişler ,önceden sadece honda civic ve corolla için vardı şimdi suzuki içinde gelmiş Kod; JA-A1026 olarak arayın Bu marka için risk almaya değer bence.
    2009 sx4 için uygundur, ama ithalatcısı istanbuldaki özel suzuki servislerine özellikle sordurdu, onlarda 2011 ve üzeri modellerde kullanıyorlarmış, biz 2012 sx4 e kullandık sadece uzunluğu 2mm kısa geliyor , kullandık 4000km oldu sıkıntı yok 2012 model sx4 için stone üretmemiş, bu oluyor, fiyatı 300 lira civarı belki 350 olmuştur.
    Supar marka LPG subap ;600-650 lira lira
    Stone marka japon malı subap lastiği ; 100 lira.stone JF-A6017 kod ile arayın swift, vitara hepsi aynısıdır
    sonuç yanlış toplamadıysam .... liraya aracın 100.000 km daha sorunsuz gider . Unutmadan egzost subap larını usta 40 a göre yapacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖLCÜK -- 8 Mart 2019; 19:4:56 >

• LPG ye dayanıklı supar marka subap alacaksınız supar kodunu vereyim 7410PS2 ve 7409P1 bunlar aynı zamanda suzuki swift subabıdırsx4 e birebir uyumludur , subap takım fiyatı şubat 2019 da 650lira dan aldık ,döviz zammından önce 240 liraydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GÖLCÜK -- 8 Mart 2019; 18:42:51 >

• Merhaba arkadaşlar. Kiracılıktan kurtulmak için galiba aracımı satmam gerekecek. 2013 s-cross kasa GLX otomatik 59000km. Malum sitede 80 civarı fiyatlar var. GLX diye verilen bazı ilanlarda görülen araçlar GLX değil ve 75 civarı fiyatlar. Elden galeriye versem 70 e bile almazlar çünkü pek yaygın bir marka değil. Nette ilan versem ne zaman satılacağı belli değil. Tavsiyelere açığım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Merhaba arkadaşlar. Kiracılıktan kurtulmak için galiba aracımı satmam gerekecek. 2013 s-cross kasa GLX otomatik 59000km. Malum sitede 80 civarı fiyatlar var. GLX diye verilen bazı ilanlarda görülen araçlar GLX değil ve 75 civarı fiyatlar. Elden galeriye versem 70 e bile almazlar çünkü pek yaygın bir marka değil. Nette ilan versem ne zaman satılacağı belli değil. Tavsiyelere açığım..
    Tekin abi, Allah gönlüne göre versin.
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun.
    Siz yinede ilaninizi verin .Bu günlerde araç piyasası ölü ..Millet para bağlamak istemiyor.. sitede emsallerine ve km sine bakarak makul bir fiyat çekin.
    Allah gönlünüze göre versin .
    Buraya da foto koyarak satış için paylaşın.

• bugün çevre yolunda okula giderken önümde vişne rengi Mitsu ECLİPSE cross gördüm. bayağı heybetli bir araç. beygir gücüne baktım 163 yazıyor.
    çok hoşuma gitti. otomatik araç.
  • social kullanıcısına yanıt
    Normal bir Opel de.. Toyota da yasayacaginiz yedek parça sıkıntısı neyse bunda da o.

Otomotik vitesini bı kullanın görün :)

Manuel i 130
    Otomatik i 160 dan başlıyor..kampanyalı.

Mitsubishi yi severim.. o kadar param olmadığı için gidip hiç birine bakmıyorum :)

Suzuki SX4 ü almadan önce Banka kredisini yüksek tutup Subaru XV almaya niyetlendik.. sx4 ün neredeyse 3 katıydı vazgecmistik.

• tektosun T kullanıcısına yanıt
    Tekin ustam vami gelişme ?

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    internetten vido seyrettim. Bodrum da lansman yapılmış. 57km yol kat edip ortalama 8,2 litre tüketim gördüğünü söylüyor yorum yapan arkadaş. tüketimi çok fazla. Arka cam ortadan bir bölme yapılmıs. gelen araç uzaktaysa sorun olmuyor ama, yakındaki araçta sorun (bu benim için daha önemli...tik var bende dikizden arkaya bakarım :) ).

fiyat ta oldukça yüksek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firat74 -- 13 Mart 2019; 10:46:48 >
  • 
Sayfa: önceki 855856857858859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.