Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (858. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle 2012 GLX model otomatik SX4 ile araniza katılmış bulunuyorum. Arabanin yağı, suyu, filtrelerini vs değiştireceğim; 100 bin bakımı da gelmiş sayilir. Servis konusunda size danisacaktim. Istanbul Anadolu yakasindayim, yetkili servis, ozel servis veya parcalari internetten al git ustaya taktir arasından ne oneriyorsunuz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sephilion kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun

https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?fromMobile=yes&fromZero=yes&m=95717363

Burası Suzuki sx4 teknik forumu burada parçalar var.

Güzel bir özel servis yada tamirci varsa oraya yaptırın.

Bütün parçaları zaten sanayide bulunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: sephilion

Merhaba arkadaşlar, dün itibariyle 2012 GLX model otomatik SX4 ile araniza katılmış bulunuyorum. Arabanin yağı, suyu, filtrelerini vs değiştireceğim; 100 bin bakımı da gelmiş sayilir. Servis konusunda size danisacaktim. Istanbul Anadolu yakasindayim, yetkili servis, ozel servis veya parcalari internetten al git ustaya taktir arasından ne oneriyorsunuz?
    Hayırlı olsun. Kaça mal oldu?
    Kazasız belasız kullanın.

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    maalesef maestro hocam yok,ama usb aux ozellik kazandiran sx4 teybine uyumlu bi cihaz var ben almistim memnun kalmayinca teybi degistirmistim,o aldigim urunu babamin sx4 e taktik ertesi gun aku bitti,geri soktuk.artik akunun bitecegimi vardi,onun yuzundenmi bitti bilemiyorum, sanderoyla 7000 kmyi gordum,ortalama tuketim 5 litreye kadar dustu, 4.5 e kadar dusecegini tahmin ediyorum,memnunum aractan simdilik,babamin sx4 canavar duruyor,firat hocam valla cok isterim gorusmeyi ellerinden operim,
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

mesaj yazdiktan sonra aklima geldi ben bu urunu aldim bluetooth hoparlor ama ses kalitesi sarji cok iyi,hocam bundan koy bitane arabaya sarji 6 7 saat gidiyo biterse cakmaklik usb den sarj et,inancin olsun benim arabada aux blutut usb hepsi var ama ben bundan dinliyorum,telefona bagla arac kiti olarakta blututtan telefon gorusmesi yap,harika bi cihaz,ses kalitesi olarak arabanin teybini aratmaz, biraz daha guclu ses olsun disardan da duyulsun bassli olsun dersen anker marka soundcore pro var powerbank olarakta kullaniliyo sarji 2 3 gun gidiyo,hem aracin orjinalligi bozulmaz. Babamin sx4 e de koyduk bunlardan bitene cok memnun,piknihe git al eline dinle,aksam eve gotur evinde dinle.bence harika bi cozum.dusunursen arastirir uygun bise buluruz internetten.

• tedirgin011 kullanıcısına yanıt
    10 gün önce Bacanağın annesi Hakkın rahmetine erdi. Sabah yola çıkıp Adanaya , gece 12 de Ankaraya vardim. Anadolu Mahallesine mezarlığa defnettik teyzemi.
    Bir daha Adana ya gelecek olursam sana haber veririm inşallah.

• Hocam Başınız Sağolsun..

Başkanım bilgi için sağolun..

Migros dan aldığım Çay.. bu akşam deneyeceğim.. sanırım çakma Halogram göremedim.. Migros gibi bir yer çakma satiyorsa .. yuh..

Uzun zamandır çaylardan tat alamıyordum..

Bir deneyeyim bakalim

Allah razı olsun. Geride kalanlara sağlık huzur dilerim.

Birde çakması var
    ISTIKAM

Sağolun,

Geçtiğimiz Cumartesi günü bostancıda Yıldırım Suzukide yaptırdım bakımlarını. Herşey iyiydi hizmetten memnun kaldım ama takıldğım iki nokta oldu. Forumda daha önce de konuşulmuş 2012 sonrası modeller için 0w20 yağ önerildiği, ben de bu konuyu ustaya aktardım usta bana 5w30 kullanıldığını, arabanın motorunun 2010 ile aynı olduğunu söyledi. Hatta içim rahat etsin diye servis tablosunu da gösterdi ama servis tablosu baya eskiydi. Sonuç olarak Mobil in 5w30 yağını koydu. İkinci noktaysa şanzıman yağı olarak yine kitapçıkta önerilen ATF 3309 yerine ATF 320 koydu. Bilmiyoum bunlar herhangi bir sorun oluşturur mu? Deneyimi olan var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sephilion -- 18 Mart 2019; 12:4:2 >
  • sephilion kullanıcısına yanıt
    Kardeşim 5-30 dan şaşma sakın..

Gerzek servis bende 0-20 kullandı..bilmiyorum ondan mıdır supaplari kucağıma almıştım..

Aynen devam et.. gittiğin yer işi biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Kardeşim 5-30 dan şaşma sakın..

Gerzek servis bende 0-20 kullandı..bilmiyorum ondan mıdır supaplari kucağıma almıştım..

Aynen devam et.. gittiğin yer işi biliyor.
    castrol 5w-40 düşünüyorum nasıl olur?
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    Oda olur.. Bende şu an 10-40 var..sıkıntı yok. Ama en doğrusu 5-30 ideal .

• sa bişiy sorucam 1.6 gl 105 hp benimki triger zincirlimi kayışlımı bunlarda :) bu arada lastiklerim baya eskidi 4 mevsim alayım diyorum bursada yaşıyorum çok fazla kar olmuyor fiyattan ötürü falken as 210 düşünüyorum ama aklım michelin cross climate lerde nedersiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • A.S
    Ben zincirli diye biliyorum ama emin değilim.
    Lastik konusu tercih meselesi..
    Ben biraz titizim..İzmir gibi bir yerde bile kışın kış lastiği yazın yaz lastiği kullanıyorum..Çarşamba günü yazliklara geçtim..
    Kisliklarim Petlas çok memnunum bu sene sanırım 3. Kış oldu..toplamda 10 bin anca yaptı..2 kış daha kullanırım.
    Yazliklarim Falken.. bu sene ile 4 sezon oldu yazlıklar ilede 30 bin gibi yapmisimdir.. diş kalınlıkları 6.5 mm velakin lastik sertleşmiş sanki bu yaz sonu Sertlestigi için artık son kullanimim olur.

Michelen in 4 mevsim olan crosslimited miydi ismi neydi..onların test videolarını çok izlemistim ve tercihten çıkarmıştım.. Siz bilirsiniz.

Seneye yazlıkları Bridgestone Turanza yada Michelin in güzel bir lastiğine geçebilirim. Ama yazlık ve kışlık olarak devam ederim..

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Hocam başınız sağolsun. Allah mekanını cennet eylesin.
    Yok be üstad. Henüz birşey yapmaya fırsat bulamadan Azerbaycan 'a iş görüşmesine gittim. 10 gündür buralardan ayrıydım. Görüşmeler uzun sürdü ama çok şükür ihaleyi aldık. Şimdi işin takibini ve uygulamasını yaptırmak üzere bir kaç gün sonra tekrar gideceğim. Eğer işler yolunda giderse belki aracı satmama gerek kalmayabilir. Beklemedeyim..
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı ne ise o olsun.

Arkadaş Duster almıştı..Sanırım sıfır aldı bir sene önce ..
    Anlata anlata bitiremiyordu ..

Dün gece muhabbetine tanık oldum..

Geri vites iptal olmuş..iki gündür öyle idare ediyormuş..

Bizimde Şirketten satışa çıkmasını beklediğimiz araçlar 8 aydır otoparkta öylece yatıyor..Gerçi çıksa bile nasıl alırım artık bilmiyorum..Kenardaki para da oğlanın üniversitesi vs derken kuş oldu :)

Yinede belli olmaz nasılsa banka kredim bitti şükür.. hesaplı bir şey çıkarsa kredi çekip almayı deneyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Yok be üstad. Henüz birşey yapmaya fırsat bulamadan Azerbaycan 'a iş görüşmesine gittim. 10 gündür buralardan ayrıydım. Görüşmeler uzun sürdü ama çok şükür ihaleyi aldık. Şimdi işin takibini ve uygulamasını yaptırmak üzere bir kaç gün sonra tekrar gideceğim. Eğer işler yolunda giderse belki aracı satmama gerek kalmayabilir. Beklemedeyim..
    Allah razı olsun Tekin abi.
    Allah kolaylık versin.
  • 
Sayfa: önceki 856857858859860
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.