Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (851. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 849850851852853
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende satamıyorum. yerine böyle sorunsuz ne alabilirim bilemediğimden bir türlü atılım gösteremiyorum.

son yağ değişiminde kış koşullarına daha uygun diye 0-40 yağ aldım. Öndeki 0 ilk çalıştırmada yağın akıcılığı fazla olsun da yağ motorun her yerine hemen dağılsın diye seçildi. sonraki 40 numarada motor sıcakken lpg li araçlara önerilen yağ numarası old. için seçildi.
    ama fiyatı çok. bi sonraki değişimde 5-40 düşünüyorum.
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Eneos 10-40 n11 de 70tl, daha önce de yağ aldığım baysal otomotiv satıyor. Onu mu alsam yoksa eneos lpgli araçlara 5-30 ve 5-40 tavsiye ediyor, kararsız kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 55volkan41 5 kullanıcısına yanıt
    Yağ üreticisinin tavsiyesi daha iyidir bence.. 5-40 olur tabii.

• hakeerus H kullanıcısına yanıt
    Arabalarimizin kasaları çok başarılı.. fiyat performans olarak ideal.. sürüşü keyifli.

Nedense normal bir otomobile bindigimde belim ağrıyor. Yüksek olması avantaj.

• Dün gece forumun son sayfasını bir türlü açamadım..

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    5-40 170 tl, 10-40 70tl. Aradaki farka değeceğini zannetmiyorum.

• Cümleten selam arkadaşlar.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinin bir kırsalında iş gereği yaklaşık 40 gündür şantiyede kaldım. Nihayet bugün döndüm. Umarım hepiniz iyisinizdir.

Bulunduğum şantiyede çamur yağmur kar ne deseniz Maşallah bereketiyle vardı. Aracım yüzümü kara çıkarmadı tüm hava şartlarına rağmen, hatta halen yazlık lastiklerle olmasına rağmen Hiçbir performans kaybı ve zorluk yaşamadım. Ani çıkan ve ne kadar süreceği belli olmayan bir iş olduğu için kışlık lastikleri takmadan yola çıkmıştım.

Arkadaşlar Diyarbakır'daki Suzuki bayisi ve servisi kapandığı için araç bakımını maalesef özelde yaptırmak istiyorum. Bunu için iyi bir usta arayışı içerisine gireceğim ancak yinede bakım için kullanılacak olan yağ-filtre-balata gibi parçaları kendim almak istiyorum. Ancak aracıma uygun olan parçaların ne olduğunu bilemiyorum.

şimdi sormak istiyorum, Yağ 5-30 ama hangi marka kullanmalıyım. Serviste daha önce Petronas koymuşlardı.
    yağ filtresi yakıt filtresi hava ve polen filtresi gibi parçalar hakkında marka ve model yada parça numarası gibi bir kod varmı verebileceğiniz. S-Cross 2013 GLX

• quote:

Orijinalden alıntı: tektosun

Cümleten selam arkadaşlar.

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinin bir kırsalında iş gereği yaklaşık 40 gündür şantiyede kaldım. Nihayet bugün döndüm. Umarım hepiniz iyisinizdir.

Bulunduğum şantiyede çamur yağmur kar ne deseniz Maşallah bereketiyle vardı. Aracım yüzümü kara çıkarmadı tüm hava şartlarına rağmen, hatta halen yazlık lastiklerle olmasına rağmen Hiçbir performans kaybı ve zorluk yaşamadım. Ani çıkan ve ne kadar süreceği belli olmayan bir iş olduğu için kışlık lastikleri takmadan yola çıkmıştım.

Arkadaşlar Diyarbakır'daki Suzuki bayisi ve servisi kapandığı için araç bakımını maalesef özelde yaptırmak istiyorum. Bunu için iyi bir usta arayışı içerisine gireceğim ancak yinede bakım için kullanılacak olan yağ-filtre-balata gibi parçaları kendim almak istiyorum. Ancak aracıma uygun olan parçaların ne olduğunu bilemiyorum.

şimdi sormak istiyorum, Yağ 5-30 ama hangi marka kullanmalıyım. Serviste daha önce Petronas koymuşlardı.
    yağ filtresi yakıt filtresi hava ve polen filtresi gibi parçalar hakkında marka ve model yada parça numarası gibi bir kod varmı verebileceğiniz. S-Cross 2013 GLX
    Tekin abi,
    hoş geldiniz.
    ben bakım öncesi gerekli
    filtreleri
    www.aloparca.com

adresinden alıyorum.
    bir bak istersen.

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Hocam o siteye baktım, araç modeline göre parça aratıyorum 10 çeşit filtre gösteriyor, hangisini alacağımı şaşırdım. :))
  • Merhaba sx4 kullanıcıları. 2009 model aracımın şoför tarafı cam fitili koptu. Yapıştırıcı ve bant ile tutturdum geçici olarak ama 6 aydır tamircim yenisini bulamadı. Nereden temin edebilirim bilgisi olan var mı. İnternette aradım ama ben de bulamadım. Ayrıca yağmurda kapı içine su alıyor. Bu bir sorun oluşturur mu

• Ev halkı özellikle eşim Balkonda sigara içmeme trip atıyor..Bende rüşvet olarak her Balkona çıkışta Kombinin suyunu boşaltiyorum.. o zaman fırça yemiyorum..

Oğlumda bana yılbaşı hediyesi olarak bunu almış..

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Sanırım birşeyler ima etmiş

Aracımızın motoru oldukça dayanıklı bir motor old. için 10-40 yağ ile sorun yaşanmayabilir.
    Ama 0 ve 5 ile başlayanlar tam sentetik olduğu için, (bizim araçlarda olmasa bile avrupa araçlarında) ciddi fark yaratırlar.
    10-40 tüm ustaların kolaya kaçtığı bir yağdır.
    Ben son bakımda kış soğuk geçecek diye 0 ile başlayan yağ aldım. Araç LPG li olduğu için de diğer rakamı 40 seçtim, ve ortaya 240 TL değerinde 0-40 yağ çıktı.
    Son derece memnunum. Maliyet yükünü de şöyle hafifletmeye çalışıyorum.
    Yağı aldığım yerde yağ ve yağ filtresi değişiminin yaptırıyorum.
    Polen filtresini 15 TL ye alıp kendim değiştiriyorum.
    Hava filtresinin 30 TL ye alıp 10 TL işçilik vererek değiştirtiyorum.
    toplamda 300 TL tutuyor.
    Tavsiyem mümkün mertebe 0 veya 5 ile başlayan yağ kullanmanız.
    Araç lpg li ise ve soğuk bir coğrafyada yaşıyorsanız 0-40 yada en azından 5-40
    lpgsiz ise 0-30 veya 5-30. soğuk bölgelerde 0-30, sıcak yada ılıman cografyada 5-30

• hakeerus H kullanıcısına yanıt
    Yazdığınıza kesinlikle katılıyorum...

İlk defa 10-40 yağı Ustanın tavsiyesi ile kullandım .. hadi adama ayıp olmasın bir seferden bir şey olmaz dedim.. arada bir kontrol ediyorum şu an yağ ilk günkü gibi.. kafama ederse değiştirebilirim..

Yoksa 70 TL lik yağ ile 240 TL lik yağ arasında illaki fark olacaktir.

• Aileniz ve Sevdikleriniz ile Huzur dolu nice Senelere.

• Hayırlı, mutlu ve huzurlu yıllar...
  • 2018 i Absolut keser.. 2019 Hosgelmiş Sefa gelmiş onada Pasta keselim ..

• quote:

Orijinalden alıntı: hakeerus

Aracımızın motoru oldukça dayanıklı bir motor old. için 10-40 yağ ile sorun yaşanmayabilir.
    Ama 0 ve 5 ile başlayanlar tam sentetik olduğu için, (bizim araçlarda olmasa bile avrupa araçlarında) ciddi fark yaratırlar.
    10-40 tüm ustaların kolaya kaçtığı bir yağdır.
    Ben son bakımda kış soğuk geçecek diye 0 ile başlayan yağ aldım. Araç LPG li olduğu için de diğer rakamı 40 seçtim, ve ortaya 240 TL değerinde 0-40 yağ çıktı.
    Son derece memnunum. Maliyet yükünü de şöyle hafifletmeye çalışıyorum.
    Yağı aldığım yerde yağ ve yağ filtresi değişiminin yaptırıyorum.
    Polen filtresini 15 TL ye alıp kendim değiştiriyorum.
    Hava filtresinin 30 TL ye alıp 10 TL işçilik vererek değiştirtiyorum.
    toplamda 300 TL tutuyor.
    Tavsiyem mümkün mertebe 0 veya 5 ile başlayan yağ kullanmanız.
    Araç lpg li ise ve soğuk bir coğrafyada yaşıyorsanız 0-40 yada en azından 5-40
    lpgsiz ise 0-30 veya 5-30. soğuk bölgelerde 0-30, sıcak yada ılıman cografyada 5-30

Ben de lpg olduğu için 5-40 tercih ettim. Çok araştırdım ve eneos a karar verdim. Özelliklerinde tepe üstü kam sistemlerinin aktarma organlarında özellikle etkilidir diyor. Burada subablari da kastettiğini düşündüm. Motor sıcakken iyi ama ara hızlanmalarda 0-20 ile dağlar kadar fark var. 0-20 ile araba tüy gibiydi.

• 31 Aralık günü arabayı park edip eve girdim.. akşam üzeri 5 gibi işyerinden arandım..

01 Ocak da gece vardiyası ile baslayacaktim.. İzin kullanmak istermisin diye sordular..

He dedim..

Bugün 3 Ocak az önce ilk defa evden dışarı çıktım..Sigaram bitti Bakkala gidip geldim..saç sakal koyverdim Berbere bile gitmeye üşeniyorum..

Yarın bi ihtimal gider bi saç sakal düzeltirim..

Vayyy be 3 gün olmus arabamı kullanmıyorum.

Manzaram budur..

Seneye Kızım ortaöğretim sonda olacak nasipse.. rehberlik öğretmenleriyle konuşup bir karar vermemiz gerekiyor..Lise yerleştirmeleri ne göre belki semt degistirmemiz gerekecek..

Neyse.. cigarada bitti.. hadi bana müsade :)

Bir de polen filteresi ve hava filtresini nereden alıyorsunuz? İnternetten ise link atabilir misiniz?

• Poşete para vermek mi

Şarküteri poşeti ücretsiz.. Bez torba evden..

• 
Sayfa: önceki 849850851852853
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.