Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (853. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 851852853854855
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pazar günü ama ben çalışıyorum..Vardiya böyle birşey.

İşten gelirken Semt Pazarına uğradım oldum olası pazarda gezmeyi severim.. Bugün akşam yemeği bende uzun zamandır iri balık düşünüyordum..Pazardaki Balikcima uğradım.. 1 tane irisinden palamut ( 2 de çok gelecek ..1 tam gelir ama ya yetmezse ! ) Sen dedim 1 tanede uskumru atıver.. 1 palamut ve 1 uskumru " 30 TL yeter abi " dedi.. temizlettim..tabii dilim olarak kesildi.

Eşim sağolsun çay yapmış.. biraz çay keyfi derken daldım mutfağa..

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

1 iri soğan en altta.. soğanların üzerine domates..sanırım 3 tane domates kullandım ( domatlar küçük ) üzerine balıklar.. kenarlara yarım limon ( limon dilimleri balığın üzerine gelmelesi.. kizarmasini engeller ) üzerine tuz gezdirdim... İşyerimin özel hediyesi olan Sızma zeytin yaginida şöyle bir gezdiriverdim .. ( şirketin bahçesinde zeytin ağaçları var.. her yıl zeytinler toplanıp sıktırılıyor ve 1 yada duruma göre 2 şişe herkese dağıtılıyor )

Önceden ısıtılmış 180 derece fırında Balıkların üzeri kızarana dek.. yada 45 dk diyelim

Hafta içinde Fırında Ayva tatlısi düşünüyorum..

Bu arada Cuma günü nasipse Antalya ya uçuyorum..Şirket balosu var..Pazar inşallah döneceğim.

Kalın sağlıcakla..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Balık piştikten sonra foto paylaşmak istedim yüklenmedi..

Yine deniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 14 Ocak 2019; 7:42:46 >
  • İki gün içerisinde Diyarbakır-Ankara-Dalaman-İstanbul-ve geri dönüş Diyarbakır Sonuç; baş ağrısından uyuyamıyorum...
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Kısa zamanda bu kadar yol..Uçak ile sanırım. Bünye yorulur . Dinlenmek şart.

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Arabayla bu kadar yorulmazdım sanırım. Evet uçakla, bu kadar kısa zamanda basınç değişiklikleri ve hava değişimi ağır geldi. Son Diyarbakır seferinde aşırı türbulans vardı, Yanımda uyuyan bir genç turbulansa girince uyandığında "sorun yok yollar bozuk" diyerek biraz tebessüm olsun istedim, gencin cevabı daha müthiş " Yahu bizim doğunun yolları hep böyle". Espriye karşılık espri mi yaptı yoksa uyku sersemimi anlayamadım....

Üstad bu arada balık müthüş görünüyor afiyet olsun.
  • tektosun T kullanıcısına yanıt
    Sağol .. hep birlikte olsun..

Yemek paylaşmak doğru değil ama ben seviyorum mutfağı.. misal akşam .

Birde kestane

Yarın 11 gibi Antalya ya ucuruyorum...2 gün regnum Karya :) 2 hafta sonra yine Antalya nasipse bi 4 gece de ailecek inşallah

Umarım 2019 da hep böyle olur...

• Herkese merhaba.

Araca ait ses-hoparlor konusunu biraz araştırdım ancak net ve derli toplu bir bilgiye ulaşamadım. Öylece bir ses sistemcisine de gitmek istemiyorum çünkü güvenemiyorum. En azından ürünleri tedarik edip öyle gitmek istiyorum. Bilgi alabilirsem sevinirim.

Babama ait 2011 SX4 GL otomatik aracın hoparlörlerine el atmak istiyoruz. Sadece ön kapılarda hoparlörleri var. Sesi de çok zayıf. Arka kapılarda yuvalar var, ancak boş. Tweterlar dolu mü bilmiyorum. Bu yuvalara hangi çapta hangi hoparlörler uygun olur? Reflex veya düz dedikleri 2-3 yollu hoparlör mı takilmali? Araç mekaniginden biraz anlarım. Sök tak yaparım. Sonuçta emekli insanlar kullanacak. Öyle aşırı bir sese değil, iyi ses iyi fiyata ihtiyacımız var. Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

• yamman kullanıcısına yanıt
    Ses sistemlerinden az çok anlarım, Öncelikle birkaç bilgi vereyim,
    Aracınızın Teyp' i orijinal mi bilmiyorum ama orijinal veya sonradan takılmış bir teyp de olsa, teybin ses çıkış gücüne ve ses çıkış sayısına göre hoparlör takmanız gerekli. Örneğin teyp ses çıkış gücü 50Watt X 4 diyelim 4 adet 50w gücünde hoparlör bağlanabilir denmektedir ancak yüksek ses çıkışlarından teyp ve hoparlör arızalanabileceğinden 50w yerine 25-30 w hoparlör seçimi yapılırsa ses daha net alınır. tam sınırda olmamalı.

Hoparlörler ile ilgili bazı terimler vardır, alırken bunların kafa karıştırmaması açısından tanımlamak isterim.

Hoparlör gücü olarak P.M.P.O. (Peak Maximum Power Output) değer belirtiliyorsa bu değer watt cinsinden hoparlörün anlık olarak maximum çıkış gücünü gösterir. Ancak gerçek ses gücünü yansıtmaz. Hatta belirtilen rakam cinsinden bir ses gücü ile karşılaştığında hemen arızalanır.

Eğer R.M.S (Root Mean Square) değeri belirtiliyorsa bu değer gerçek ses gücü değerini daha doğru göstermektedir. Zira anlık olarak değil her daim belirtilen değerde ses çıkış gücü alırsınız demektir. Tam anlamı, değişik frekanslarda alınan ölçümlerin karelerinin ortalamalarının karekökünü ifade eder. örneğin 15W RMS’ e sahip bir hoparlörün, 250W P.M.P.O’ ya sahip bir hoparlörden daha güçlü ve kaliteli ses verdiği gerçektir.

Başka bir terim Çalışma Gücü (OP) Bazı hoparlörlerde RMS yerine tam Türkçe karşılığı (çalışma gücü) anlamına gelen Operating Power tanımı da kullanılır. Hoparlöre bir veya üç metre uzaklıkta duran 96dB veya 86dB ses basıncı elde edilmesi sırasında hoparlörün harcadığı elektrik gücüdür. Watt cinsinden gösterilir ve hoparlörün minimum yıpranma ile verebileceği ses gücünü ifade eder.

Son olarak M.P (Musical Power) Müzik Gücü terimi. Hoparlörlerine güvenen bazı markaların tanıtımları haricinde pek bir yerde rastlayamayacağınız bu tanım, hoparlörün ses kalitesi konusunda belki de en belirleyici değerleri verir. Çünkü bu değeri belirlemede hoparlörün distorsiyon (o anda ölçümü yapılan veya Osilaskopta gözlenen frekanslardaki sinüs işaretinin bozulması-yani bozulan sesler üretmeye başlamadan hemen önceki çalıştığı gücü Watt cinsinden ifade eder. Ölçümü yapılırken müzik veya konuşma (SES) yaklaşık frekanslarında (25Hz’ den küçük çeşitli frekanslarda) sinyaller hoparlöre verilir ve distorsiyona girdiği Watt değeri müzik gücü olarak belirlenir.

Hoparlör satın alırken özellikle RMS ve yazıyorsa OP güç değerine dikkat etmek gerekir. Gerisi hoparlörün şekil ve model seçimidir ki o da aracınızdaki hoparlör yuvasının ebatlarına ve beğeninize kalmış.

• Yine bir gün Antalya'da yım..

Yine Baileys içiyorum..

Yine Regnum Carya

Ama kafa o biçim..

Dedim ya...

Sertap sahnede..kafa o biçim..

Süreç i lisan ettiysek affola

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maestro35 -- 18 Ocak 2019; 22:31:58 >

• Sabah 9 da Açık havada ısıtmalı havuzda güne merhaba demek..

Ve tabii ...

Zenginlik böyle bir şeymiş..

Tabii senede 2 gün ;)

• yamman kullanıcısına yanıt
    bütün kapılara Pioneer TS-G1645R hoparlör taktırdım, işimi görüyor.
  • Tavsiye üzerine bir arkadaşın dediği yere gitmiştim ..adam harbiden de bu işin uzmanı çıktı..Türkiye'de ilk ses sistemleri getiren kişi..bir çok otele ve özel lüks araçlara ses sistemleri yapiyordu..

Onlere 2 Pioneer taktı ( en az 3 farklı marka denedikten sonra ) Abi bu senin işini görür dedi..

Memnunum

• 4 gündür arabamı kullanmıyorum..

Özlemişim :)

Haftayada nasipse Şirket otoparkına bırakacağım..

1 hafta kadar orada kalacak ...

EYT için umutlar artıyor...

Son bilgi 43 ve 48 yaş arası emekli ediliyor..diğerleri 5 yıllık zamana yayılacak diye bir duyum var.

İnşallah diyelim :)

Seçime kadar oldu oldu..olmazsa hiç olmaz..52 yi bekletirler.

Hadi 2019 yüzümüze gül artık ..

• Merhaba arkadaşlar 2 ay önce bir arkadaşa aracı emanet istemesi sonucu verdim. tek taraflı kaza gecirmiş ve kaza yerinden ayrılmış. kaza yerinden ayrıldığı için polis raporu ve alkol muayenesi yok. servis 21 bin tl hasar çıkarttı ve kasko olay yerinden ayrıldığı ve alkol muayenesi olmadığı için hasar dosyasına red verdi.

sağ çamurluk ve dodiği,tampon,kaput ve sağ far dış kaporta hasarı, iç tarafta da cam suyu bidonu ve motoru ve ufak tefek bi katkım parçalar. piyasadan bulmaya çalışıyorum...
    toparlayabilirsem 7-10 tl arası fiyata mal olacak ya da bu şekil hasarlı satıp 11 yıllık sedici maceramı sonlandıracağım.

Yeni araç aldıktan sonra 2. araç ihtiyacı ve satmaya kıyamamam nedeni ile kullanmaya devam ettiğim aracımı emanete verdim bi ton problem açtım başıma üstelik kazayı yapan arkadaşın! umrunda değil.. malesef iyi niyetin kurbanı oldum kendi aracımla rezil oldum. Arkadaşlar siz siz olun aracınınızı kimseye emanet vermeyin. bunun için kırılan kırılsın, küsen küssün sonradan bi ton sorunla kötü olacağınıza emanet vermeyip baştan kötü olun daha iyi..

• smart.001 S kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun Kardeşim .

İnsanın başına her şey iyi niyet ten geliyor.

Ben arabayı Babama bile vermem..gerçi arabası var ama yinede vermem ..

Bir defasında bir günlüğüne dayım a vermiştim araba bir hafta sonra geldi..o bir hafta her dolmuş ve otobüs beklerken kendime küfür ettim ve artık Babama dahi vermem dedim.

Ne yazikki bazı şeyleri yaşayarak öğreniyoruz.

Geçmiş olsun.

• arkadaşlar merhaba;

2013 50binde 77bg benzinli değişensiz easy paket fiat punto sahibiyim. int. gezerken 2013 80binde SX4 GL değişensiz gördüm 50.000tl fiyat yazmış galeride. benim aracın piyasası 45-50 arası.

120bg olması cezbediyor.onun dışında aracımdan memnunum.

bu aracımı SX4 ile değiştirmek konusunda kararsızım. sizinde fikrinizi sormak istedim.
  • hayr16 kullanıcısına yanıt
    Hocam biz burda punto alabilecek maddi durumu varken SX4 tercih eden insanlar olarak toplanmış durumdayız. Yani tercihimiz ve rengimiz belli

içine binip sürün, deneyin, beklentilerinizi karşılıyor ise ne ala. Şahsım adına tavsiye ederim sx4'ü, puntodan sonra üzeceğini düşünmüyorum.
    SX4 u bir kullan derim

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Cok haklisiniz. Hani kazadir olur cana gelecegine mala gelsin ama insanin iyi niyeti kullanilinca malesef artik herseyi 3 5 defa dusunuyorsun. Kaskolu arac istenen evraklar ve sartlar belli bunu bile bile olay yerini terkedip dogru bilgi vermemek nedir.. soyle herseyi kasko karsilayacak bende canin sagolsun diyip gececektim...

Donanim olarak beklentinizi bilemem ama surusu keyifli bi arac. Test edin edin ona göre karar verin

• 
Sayfa: önceki 851852853854855
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.