Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (843. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.742
Cevap
84
Favori
685.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, Arkadalar konu dışı ama bir tavsiye almak istiyorum

Arkadaşlar ben İstanbul da bir devlet kurumunda memurum, iş arkadaşlarına bir yemek ısmarlayacağız. Bu topluluk hatırda kalması için her gelene bir hediye vermek istiyoruz, sizce ne verilebilir sizin ne hoşunuza giderdi? Diğer forumlardahttps://www.kurumsalpromosyon.com.tr/ adresini tavsiye ettiler. Buradan bulabiliriz dendi de size de bir fikir danışmak istedim.
  • gencturk59 kullanıcısına yanıt
    Ben 56 Bin km de kökten değiştirttim sübapları. Konya suparın ürettiği sübaplar takıldı. Takan adama özellikle belirtmeme rağmen sübap dışında her şeyi orijinal kullan, yapılması gerekeni yap dememe rağmen, hep yan sanayi kullandığı için, değişimden 2-3 ay sonra yaşadığım problemler nedeniyle Yetkili serviste sübap hariç her şey orijinali ile değiştirildi ve bu sebepten Gereğinden fazla para verdim. Bir sübap ayarı ile - (o zamanlar 500 TL ye yapıyordu yetkili serviste) - bi 20 bin km daha giderdi.
    Araç şuan 158.000 km de, sübap değişiminden beri 250 TL ye bir kez sübap ayarı yaptırttım, 135.000 - 140.000 km lerde.
    Eğer yaşadığınız sıkıntı %100 sübaplardan kaynaklı ise,
    size tavsiyem
    1- Çok ama Çok kaliteli ve zeki bir kapakçıda sübap ayarı yaptırtın. Bu ucuz ama kısa ömürlü senaryo.
    2- Çok kaliteli bir yerde sübap ayarı yaptırtsanız bile eninde sonunda o sübaplar deforme olacak. Yetkili servis sübap değişiminde çelik olanları kullanmaz, çünkü onlar orijinal ürün değil. İkna edebilirseniz, supar firmasının sübapları ile diğer herşey orijinal olacak şekilde değişimi yetkili serviste yaptırtın. Bu pahalı olan senaryo ama en uzun ömürlü senaryo.
    3- Yetkili servisi senaryo ikiye ikna edemezseniz, Sx4 sübap değişimi yada suzuki sübap değişimi konusunda tecrübeli bir yere sübaplar çelik diğer ürünler orijinal olacak şekilde sübap değişimi yaptırtın. bu senaryo en riskli olanı, hem kayda değer para verirsiniz hem de usta diğer sarf malzemeleri yan sanayi kullanırsa sıkıntı yaşarsanız. Bu senaryoda ustanın iş ahlakı çok önemli. Eğer ustayı gözünüz tutmaz ama mecbursanız usta değişimi yaptıktan sonra arabayı çok kullanmadan direk yetkili servise götürüp sübap hariç herşeyi orijinal ürünlerle değiştirip bir de kapak taşlaması yaptırtın.

• quote:

Orijinalden alıntı: tedirgin011

gozumuzu bu sx4 klubunde actik,guzel bi ortam oldu, daha dacia klubune gozatmisligim bile yok,firsat bulunca gene buraya geliyorum.firat hocam ellerinden operim,herkese saygilar.
    Srviliyorsun

Koca şehirde çay içebilecek kimsem yok.

İyiki varsınız.

• Hayırlı forumlar, antifreez alacağım mavi ve kırmızı renk için baya açıklama var kırmızı organikmiş sanırım alüminyum radyatörlerde kullanılıyormuş . forumdaşlar siz ne kullanıyorsunuz , marka renk nedir ? Tekirdağında kışı geçiricez buralarda sx4 ustasıda bulunmaz sanırım :) araba 11.500 km de bu arada bu gidişle en az kullanılan sx4 diye tarihe geçecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: elfen_lied

Hayırlı forumlar, antifreez alacağım mavi ve kırmızı renk için baya açıklama var kırmızı organikmiş sanırım alüminyum radyatörlerde kullanılıyormuş . forumdaşlar siz ne kullanıyorsunuz , marka renk nedir ? Tekirdağında kışı geçiricez buralarda sx4 ustasıda bulunmaz sanırım :) araba 11.500 km de bu arada bu gidişle en az kullanılan sx4 diye tarihe geçecek
    bilmiyorum.. geçen seneden almış oldugum antifiriz bagaj da hiç kullanılmadan duruyor ( eski lada Niva için almıştım sanırım ) yaklaşık 1 yıldır suyuna vs de bakmadım dün LPG bakımı sırasında kaputu açılınca şöyle bir uzaktan baktım radyatör su seviyesi alt çizgiye yaklaşmış.. biraz antifiriz ilave edeyim bari..

dün kışlıklara geçtim..

Bu akşam Kırbaç fırtınası mı nedir o geliyor..

az önce pencereden dışarı baktım.. yaprak kıpıldamıyor.. Hava olabildigince açık.. Fırtına öncesi sessizlik bu olsa gerek..

bu gece arabayı korunaklı bir yere park etmek gerek ama öyle bir yerde yok

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    fırtınanın adı gaddar çiğdem fırtınası olsun neticede kırbaçı yunanlılar vermiş Efe felanda olur hani bizim buraya gelir mi bilemiyorum ama sx4 inşaatın içinde , sağolsun kamilin teki 25 yıl önce benim için bitmemiş kapalı bir garaj inşaat etmiş o gün pek dışarda gezmeyin olur çatıdan ağaçtan bişiler düşer kardeşimide aradım oda izmirde, Allah korusun dikkatli olun

• elfen_lied kullanıcısına yanıt
    Az sonra ise gideceğim..fırtına bu gece başlayacak gibi , vardiya çıkışı havanin durumuna göre arabayı belki işyeri otoparkında bırakabilirim.en azından açık alan..

• galiba en azından subap ayarı denilen olaya bi bakıcaz çünkü gerçekten arızanın tespiti pek mümkün değil çünkü araç gün içinde 1 kere stop ettikten sonra bir daha etmiyor buda ilk 5 dk içinde gerçekleşiyor sonra belki ertesi gün yine ediyor bazende 5 gün hiç etmiyor.
    ben tekirdağ çorludayım lpg ayrlarına ve bakımınada düzenli olarak giderim 10binde bir lpg yi de buradaki en iyi usta taktı son 56 binde falan gittim ayarlar normal dedi suzuki -toyota -honda plazalar bile sıfır araçlara o ustaya taktırıyor.
  • firat74 F kullanıcısına yanıt
    56 binden sonra 100 bin gitmişsiniz bir sıkıntı yok diyorsunuz çok iyi inşallah bizde gideriz.:)
  • gencturk59 kullanıcısına yanıt
    Yok o arac benim değil.

• SSK lı oldugum yasaya göre 2015 de emekli olmam lazımdı..

Devlet Bana dedi ki ,

25 yıl 5250 gün vede 52 yaş ta emekli olucan..

? Eyvallah Devlet dediyse bu şartlarda emekli olayım razıyım , Boynumuz kıldan ince.. gık diyemiyoruz.

O zaman Devlet Baba ..

1- Benim 9500 günüm var yani benden niye 5250 üzeri günlerin pirimini kestin ? kestigin fazla primlerimi bana iade et..

o zaman bana 52 yaş deme hakkın var ! Degilmi ?

Hak-Hukuk-Adalet HERKES İÇİN
  • haaa .. birde

bugünden itibaren emekli olasıya kadar yani 52 yaşa kadar benden SSK pirimi kesme..

o zaman bana 52 yaş ile gel..

o zaman kul hakkı bir nebze giderilmiş gibi olur belki ben istersem helalleşiriz..
  • Bizim araçlar avrupa üretim mi japon üretim mi nasıl anlarız?Kullanma kılavuzunda buna yönelik bilgi bulamadım.
  • zula78 Z kullanıcısına yanıt
    Sx4 ler Macaristan üretimi.

Cross larda Macaristan diye biliyorum.

Teşekkür ederim,o zaman balataları avrupa üretimi araçlar için olanından alayım.Yaklaşık 50 lira daha ucuz hem :)
  • Merhaba Arkadaşlar Ben Suzuki Çakır Oto Yedek Parçadan..
    Suzuki Sx4 Yedek Parça Konusunda Sizlere Yardımcı Olabilirim. Bilinmek Üzere Suzuki Sx4 Ve Fiat Sedici Araçlarının Yedek Parçaları Aynıdır. Bu Araçların orjinal ve yan sanayi çıkma ve yeni yedekparçalarını Sitemizden Kolaylıkla Satın alabilirsiniz
    https://www.cakirotoparca.com/
    ..
    ..

ve ayrıca İstanbul Bostancıda Bulunan Suzuki Yen Oto Özel Servisimizle Hizmenizdeyiz.
    Suzuki Yen Oto Özel Servisi Yakup Usta Ve Şeref Ustanın Yetkili Servis Deneyimli Ustalarımızdır.
     *** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

..
    ..
    ..
    https://www.suzukiotoparca.com/

• suzukicakiroto1 S kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Sağolun. İhtiyaç olması durumunda elbet faydası olacak bir paylaşım olmuş..Ayrıca bu zamana kadar bizi dikkate alan bir siz oldunuz ..

Hayırlı işler.

• suzukicakiroto1 S kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ihtiyaç halinde iletişime geçeceğiz..
  • 
Sayfa: önceki 841842843844845
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.