Şimdi Ara

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ *** (842. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.743
Cevap
84
Favori
685.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 840841842843844
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emekli olsanda Sağlık elverdiği müddetçe çalışmaya devam etmeli..

Benim hayalim emekli olursam 3 ay kafamı dinlemek..

Sonra iş arayışına başlarım.. Yurduma katmadeger kazandırmaya devam inşallah..

Bu arada Akü ye bakamadım yarın sabah bakayım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşe giderken çevirmeye takıldım..

Polis fener ile işaret edince iç aydınlatmayı yakıp sinyal ile nizamı sağ a yanastim..arkadaki aracada işaret etti ama o araç hızını azaltmadi ..polis ısrarla önüne hamle yapıp fener ile sürekli işaret yapınca zorla ileride durdurabildi..polis bir hisimla o arabaya fırça atarak koştu..

Neyse ehliyeti ruhsatı alıp aşağı indim belli ki GBT yapıyorlar..Benim önünde birisi var arabadaki polis onun bilgilerine bakıyor..

" Nerede oturuyorsunuz " diye sordu..

Yakınlarda bir yerdeymiş..

" Ehliyeti olan birini çağırın..arabanizi bağlıyorum " dedi..

Diğer polis ise o zor durani indirmiş Alkol kontrolü yapıyordu ama adam dut gibiydi..ben bile anladım..

Arabadaki polis bana baktı..

" Sen git kardeşim " dedi..

Bende giyim

• Sabah son anda aklıma geldi..

*** DH SUZUKİ SX4 KULLANICILARI KULÜBÜ ***

Akü bu..memnunum.

• maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. 60 lik fiyat sordurayim.

Yeni araç ta son durum nedir?

• firat74 F kullanıcısına yanıt
    Şu ana kadar satışlar çıkmadı..Beklemedeyim.

Satışlar çıktığı an benim aracı ilana koyarım..Mondeo olmaz ise 1,6 Diesel focus a dönmeyi düşünüyorum.. onu ev halkına hibe edeceğim..

Bi sürpriz olur emekli olursam da kendime 2.0 Diesel i kafaya sardım iyice .Bu hafta sonu izinde bir kaç Hyundai servisini gezip 2. el sonata otomatikleri inceleyecegim..parça durumlarını değerlendirip kendime düşünüyorum.. tabii bu şimdilik düşünce , emeklilik olmaz ise 1.6 dizel de devam..bu şartlarda 2 arabanin masrafı zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Şu ana kadar satışlar çıkmadı..Beklemedeyim.

Satışlar çıktığı an benim aracı ilana koyarım..Mondeo olmaz ise 1,6 Diesel focus a dönmeyi düşünüyorum.. onu ev halkına hibe edeceğim..

Bi sürpriz olur emekli olursam da kendime 2.0 Diesel i kafaya sardım iyice .Bu hafta sonu izinde bir kaç Hyundai servisini gezip 2. el sonata otomatikleri inceleyecegim..parça durumlarını değerlendirip kendime düşünüyorum.. tabii bu şimdilik düşünce , emeklilik olmaz ise 1.6 dizel de devam..bu şartlarda 2 arabanin masrafı zor.
    Sonata incelemenizi merakla bekliyorum.

Forum ahalisi bu ara yogunluk var sanırım. Bizi yalnız bırakmayın abiler.

• Bu hafta gece vardiyasindayim..Cumartesi gece başladım nasipse bu akşam son..

Neyse biraz sonra yatacağım..hadi dedim Balkonda bi sigara içip öyle yatayım ..Sigarayı ya kola ile içeceğim yada gazoz ile..bi baktım evde yok..hadi dedim Bayram çikolataları dan atayım bir tane üzerine içerim..ara ara ara ...evde çikolata da yok iyimi .dolabı 3 defa açıp aradım ...baktım banko da Bal var..hemen bir kaşık bal attım ağzım tatlandı.. Bel cantamdan kaptim Zippo yu Çıktım balkona...elimi pakete attım..

O..neeeee...

Paket bomboş...

Neyse gari..bu seferde icmeyelim..

• Geçen bir sağlık probleminden bahsetmiştim ama açık yazmadım..

Başa gelmeyince bilinmiyor..anlayamiyor insan .

Efendim afedersiniz 1 ay önce 1 hafta içinde fındık tan daha büyük Basur um oldu

Dünyam karardı..Google amca dan epey araştırdım..çok Tezcan liyimdir , hemen ameliyat videolarını vs izledim uzman oldum diyebilirim.. Allah kimseye vermesin derdin her türlüsü ayrı bir dert..

Ve çok basit uygulanan bir bitkisel yol öğrendim..

1 ay içinde neredeyse tamamen kurtuldum..

Aktar a gidiyorsunuz.. 100 Gr defne tohumu alıyorsunuz.

Her sabah aç karına tohumun üzerindeki kabuğu kırıp atiyorsunuz ve içini su ile hap gibi yutuyorsunuz..

30 günde ...inşallah sağlık buluyorsunuz..

Vede takviye olarak

Yaklaşık 10 patlıcan kabuğunu 10 bardak su ile kaynatıyoruz..kaynarken kesinlikle kaynattiginiz tencerenin kapağını açmiyorsunuz.25 dk kısık ateşte kaynatın..ve kapatın.. soğuduktan sonra kapağını açabilirsiniz

Suyu bir sürahiye yada saklayabileceginiz bir yere süzün..

Gece yatarken bir bardak için..

Aynısını uyguladim ve şifa buldum..

Derdi olana derman olur inşallah..varsa yakınlarinizda bu dertten muzdarip olan lütfen paylaşın .

• merhabalar abiler gardaslar,bayaadir girmedim foruma,maestro abi naaptin sx4 duruyormu,sx4 u ozluyorum bazan,babamin sx4 le ozlemimi gideriyom.

Dacia ile 3000 km yi devirdim,sehirici tuketimim 5.1 litre,uzun yolda 3.5 4 lerde, dizel araba baskaymis,rampalarda duz yolda gibi gidiyo,suan icin daciadan cok memnunum uzun yolda 120 130 km hizlarda devir saati 2000 lerde,6 ileri olmasindan galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tedirgin011 -- 27 Eylül 2018; 1:43:13 >

• Oooo Başkanım...

İhmal ediyorsunuz forumu olmuyor ama :)

SX4 maşallah memnunum..bu ara vakit bulursam yağını vs değiştiririm..fren diskleri tornalanmak istiyor..

Diesel araba özellikle rampalarda başarılı..son yıllarda yakıt konusunda da başarılı .. Dacia maşallah ..

Başkan.. 2011 Hyundai sonata 2.0 Diesel otomatik için fikrini alayım..

Yakıt konusunda biraz yüksek ama konfor iyi..

• arkadaşlar kimler subap problemi yaşamıştı bende galiba bu aralar yavaş yavaş yaşamaya başlıyorum bazen 3-4 gün peşpeşe bazende 4-5 günde bir arabaya binip ilerliyorum 5 dakika sonra frene bastığımda stop ediyor araç daha sonra çalıştırıp devam ediyorum gün içinde birdaha stop etmiyor. 25bin km de lpg taktım şu anda 59 bin km de araç yani lpg takalı 35 bin km geçmişim normalmi sizce . ve eğer subapsa çelik subap falan diye bir söylenti var nereden temin edilir subaplar.
  • maestro35 M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun.

• gencturk59 kullanıcısına yanıt
    Önceki aylarda konuşuldu.

ŞİM ayari diye bir işlemden konusuldu.

Geçmis olsun .

Öncelikle hemen supap saplantisina girmeyin , iyi bir servis tamirci neyse araştırın önce bilgisayara bağlayıp olaydan emin olun..

Ben supap olayına girdim ama supap teşhisi konulasiya kadar 3 gün arıza aradılar..böylede bir durum var..

Önce teşhis net olsun.. siz supap derseniz hemen supaplara girerler..

Neredesiniz bu arada..

Ben Konya supar fabrikasından bulmuştum.. Çelik diye aldım..ama bazı tamirciler çelik supap diye birşey olmadığını iddia ettiler.. bilmiyorum..

Önce güzel bir işi bilen eskilerden bir tamirci yada servis bulun derim.. supaplardan çıksa bile siz hiç celik vs takintisina girmeyin.. orjinallerini alın geçin derim .

Bu arada biraz araştırdım.. yanlış LPG ayarı supaplari deforme eden en erken sebep..yani supap işine girdiğinizde güzel bir LPG ayarida yaptırmanız şart..zaten supap değişimi olursa 5000 km falan sadece benzinde kullanacaksınız..ondan sonra LPG devreye alınacak..

• Bu akşam genel bir araştırma yaptım..

Senede yaklaşık 15000 km bir yol yapıyorum..hesap yaparken bunu baz aldım..

Opet in günlük akaryakıt fiyatını emsal olarak aldım.. yani her şey eşit..

Önce elimdeki arabaya baktım..

Suzuki SX4 .. 1 senede 15000 km de verecegim LPG parası..5143 TL.. 100 km de 9 litre yaksın dedim.. 342 kuruşa tekabul etti..
    Ford focus 2012 1,6 dizel.. 15000 km de Mazot parası yıllık..4762 TL.. tüketim degerleri karma 4,2 hadi 5 olsun dedim.. 317 kuruş..

Lüks segment Hyundai Sonata 2.0 diesel.. 8 lt ortalama yaksa ( kataloğ degeri 7 lt ) yılda 7512 TL 500 kuruş..

( degerler 3-5 oynar fazla takılmıyorum.. Armudun sapı üzümü çöpü olacak )

yani, 2.0 motor lüks bir segment araba ile en az maliyetli ford focus 1,6 yı mukayese edersem .. Yakıtta senede 2750 TL Ayda 229 TL fark tabii vergi farkını ve bakım farkını hesaba dahil etmedim.. sadece yakıt baz alındı..

Maksat muhabbet.. saglıkla kalın.

yarın üşenmessem yagı filtreyi vs degiştireyim.. diskler bakılacak.. zaman kalırsa LPG bakımınıda yaptırırım..

yada üşenirim hiç birini yapmam !

• quote:

Orijinalden alıntı: maestro35

Oooo Başkanım...

İhmal ediyorsunuz forumu olmuyor ama :)

SX4 maşallah memnunum..bu ara vakit bulursam yağını vs değiştiririm..fren diskleri tornalanmak istiyor..

Diesel araba özellikle rampalarda başarılı..son yıllarda yakıt konusunda da başarılı .. Dacia maşallah ..

Başkan.. 2011 Hyundai sonata 2.0 Diesel otomatik için fikrini alayım..

Yakıt konusunda biraz yüksek ama konfor iyi..
    abi sonata cok guzel araba,lakin ekonomik durumlar hic icacici deil,fokus daha iyi secenek gibi duruyor.Artik araba alirkende millet olarak ilk once nekadar yaktigina bakar olduk,Ah ah nerde o 20 sene onceki bindigimiz 20m ler granadalar, asconalar.

• gozumuzu bu sx4 klubunde actik,guzel bi ortam oldu, daha dacia klubune gozatmisligim bile yok,firsat bulunca gene buraya geliyorum.firat hocam ellerinden operim,herkese saygilar.

• Sayın Başkan

Buldun ekonomik arabayı keyfini sür ..Maşallah.

Az sonra evden çıkacağım bugün izin günüm..önce LPG servisime uğrayayim müsaitse bir bakım yaptırırım müsait değilse çay içerim :) oradan Ege Suzuki ye gitmeyi düşünüyorum..motor yağı zamanım geçti..ön disklerde torna gibi olabilir..

Oradan da Hyundai saticilarini dolaşayim..yada Ford ..

Focuslar yakıt olarak çok başarılı..2. eli güzel

Ben 91 GLS 2.0 Ford daki yaylanmayi arıyorum..

Meclisten emeklilik geçerse 2. Arabayı çekeceğim..yakıt makit umurumda değil..aksam hesap yaptım..bana yakıtta yılda 2500 TL fark yapar ( 15 bin km kullanımda )

Hyundai sonata yada ona mukabil 2. Eli ölü ama sağlam bir araba ile uzun yol yapalım .yaş dayandı 50 ye..en fazla 10 sene tadını çıkarırım nasipse ..Satilmassa çocuklara kalır Zeki Müren in arabası gibi müzeye kalır :)

• Ege Suzuki yoğun..Haftaya ertelediği , LPG servisime geldim..Bakım yapalım bari .LPG bakımını hep ihmal ediyoruz .

Buradan da lastikcime gideyim..Kisliklari çekelim ..

• 
Sayfa: önceki 840841842843844
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.