Şimdi Ara

____ ::: DH SAAB TAKIMI ::: _____ (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.472
Cevap
58
Favori
317.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Millet bu arada beni SAAB tan aradılar. saab.com.tr ye üye olmuştum, arayıp adresimi güncellediler. Broşür filan yollayacaklarmış. ++ Gidip test sürüşü yapmamı filan istediler. Gidecem heralde.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Noel_BaBa

Millet bu arada beni SAAB tan aradılar. saab.com.tr ye üye olmuştum, arayıp adresimi güncellediler. Broşür filan yollayacaklarmış. ++ Gidip test sürüşü yapmamı filan istediler. Gidecem heralde.

Evet beni de aradılar. Test sürüşü için. Bende olur dedim ama galiba gidemeyeceğim.
  • saab&volvo
    beğendiğim tek 2 marka,yok ama kısmetse olacak,9000 veya 850,listeye ekleyin lütfen,adamlar insanlarına ne sunuyor $$koçlar$$ yıllardır teneke satıyor,yazık çok yazık,para para diyerek herşeylerini vermeye hazır insanlar topluluğu..
  • Merhaba,
    saab 9-5 tid modelinin ikinci elini nerde bulabilirim?Almayı düşünüyorumda.
    iyi günler
  • mustafa ak üye listesine eklendi!
  • bende uye olmak istiyorum suanda saab 9-3 vector 2.2 tdi var yaza dogru vetor un cab ini almayi dusunuyorum
  • Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben de bir saab almayı düşünüyorum ama bi konuda kararsızım. İnternetten teknik verilerine baktım, 210 hp'lik 9-3 2.0TS modeli şehir içi 12 lt yakar yazıyor. Kullanan varsa, gerçekten yakıt tüketimi bu kadar mı yoksa 15-16 litrelere çıkıyor mu? Şu an bende 2006 focus hb ghia var benzinli. Araba eşek ölüsü gibi bas bas gitmiyor. Rampalarda bayılıp kalıyor. Gitsin diye daha çok basıyorum bu sefer hep yüksek devir kullanmak zorunda kalıyorum. Tüketim 12-13 litreye çıkıyor, teknik verilerinde 8,7 lt. yazmasına rağmen. Bu yazdıklarımdan çok süratli, sert araba kullandığımı sanmayın. Mesela Ankara'da cinnahı, dikmen caddesini 3'le çıkamıyorum, araba süratten düşüyor arkadan millet sıkıştırıyor. mecburen 2'ye alıp 4000-4500 devirle çıkıyorum. Yoksa manyağın biri çileden çıkarmadığı sürece genellikle sakin kullanırım.

Şayet belirttiğim modelin yakıt tüketimi Ankara şartlarında 15-16 litrelere çıkıyorsa, 1.9 TID versiyonunu almayı düşünüyorum. Diğer modelle kıyaslayınca bu modelin performansını nasıl buluyorsunuz?

Ayda 800-1000 km civarında yol yapıyorum. Yaz veya bayram seyran tatilleriyle birlikte senede 16-17000 km yapıyorum.

Sizler saab takımı olarak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• avdr,
    Öncelikle Saab düşündüğün için tebrik ederim. Dilerim fikrinden vazgeçmezsin. Focus hakkında yazdıklarını dilerim Fordcular duymaz. Hani ekmek gibi satacak kadar sevilen bir araç.
    12ltlik veri Ankara ş.içinde ne hale döner bilemiyorum ama yılda 16-17 bin km yapan kişi olarak dizele kaymayacağını temenni ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hesheit -- 5 Eylül 2006; 20:39:55 >
  • Valla ben fordcuların yüzüne de söylüyorum forumda, onların başlığı altında.

Aslında saabdan önce A3 TFSI düşündüm ama ondan da artık her köşe başında bi tane var. Biraz da 9-3'e göre küçük gibi geldi bana. Saab daha geniş, ağır, oturaklı bi araba gibi geldi bana. Sanki bir üst sınıf gibi.

Bu akşam opal'de biraz inceledim saab'ı. Çok anlamam ama iç mekanı, malzeme kalitesi falan fiyatına göre iyi gibi geldi. Düşündükçe yeni sorular geliyor aklıma. mesela bu saabların içinden ses geliyor mu? Yani motor-lastik sesi ve trimden gelen çatır çutur, tıkır mıkır sesler var mı araç içinde? Bi arabada beni zıvanadan çıkaran şeylerden biri de budur çünkü. Motor - lastik sesi bi yere kadar kabul edileblilir de çatır çutur sesler çıktığında şeytan diyo ki götür arabayı bi uçurumdan aşağı at.

Sitesine baktım, saabın ankara'da iki servisi varmış: opan ve opis. opal servis olarak gözükmüyor sitede (gerçi zaten üçü de aynı kişinin). Diyeceğim o ki, opel servisleri daha chevrolet'in nerden sökülür nerden takılır gibi özelliklerini bilmemekte ve parça temininde güçlük yaşamaktayken saabı nasıl idare ediyorlar. Servisler konusunda da bilgi verirseniz memnun olurum. Gerçi saab 150-200 bine kadar rutin bakımlar haricinde servise uğratmaz diyorlar ama gene de ne olur ne olmaz. Bir de servisler saab müşterisine geçiriyorlar mı? Hani audide vardır ya aynı parça vw'ye takılınca 10 liraysa audiye takılınca 15 lira gibi. Parça ve işçilik fiyatlarından haberi olan var mı? vw, opel, ford gibi firmalardan daha mı pahalıdır. Mesela focus 15000 bakımında yağ+filtreler (hava, yağ, polen) değişiyor, bir iki kontrol yapılıyor ve 250 kağıda çıkıyor. Saab'da bu 500'e çıkar mı. Bir de kaç km'de bir bakım yapılıyor? Biraz çok soru oldu ama forumun amacı da zaten paylaşım değil mi

• quote:

Orjinalden alıntı: Dj_Hutnu!
    Bu arada Saab servisine gidilmez, Ankara'da ve istanbul'da bir suru bu arabanın meraklısı mukemmel iscilik kaliteleri olan ozel servisler var... Ankara'da iseniz bu servislerin adlarını, adreslerini de veririm... Saab'ın yedek parcada en buyuk avantajı, bir cok parcasının opel vectra parcaları ile aynı olmasıdır... Bu acıdan yedek parca fiyatlarının cok yuksek oldugu olayı külliyen yalandır!! Tabii aracın farını kırarsanız mesela, iyi bir masraf acarsınız basınıza, ama oyle seyler de genelde kaza olunca oldugu icin o da sizin cebinizden cıkmaz... Saab'ın motorunda ve sanzumanında opel parcası bulunmamaktadır. Motor arızası durumunda basınıza bela alabilirsiniz. Ancak benim Saab'ım dahalık motor arızası cıkarmadı basıma, 276.000 km'de ve 12 yasını dolduruyor...

Bu durumda sana Dj_Hutnu! ile temasa geçmek düşüyor.

• bir renault kullanıcısı olarak saab marka araçlara hayranlığımı dile getirmek istiyorum.özellikle benim favorim 9-5 aero 2000 model bi 9-5 lpt bulmuştum fiyatı ise çok iyidi(17500 ytl) ama araçta motor problemi olduğundan dolayı vazgeçmek zorunda kaldık.ama yine araştırmalardan vazgeçmiyorum bir gün mutlaka bi saab sahibi olacağım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: avdr

Valla ben fordcuların yüzüne de söylüyorum forumda, onların başlığı altında.

Aslında saabdan önce A3 TFSI düşündüm ama ondan da artık her köşe başında bi tane var. Biraz da 9-3'e göre küçük gibi geldi bana. Saab daha geniş, ağır, oturaklı bi araba gibi geldi bana. Sanki bir üst sınıf gibi.

Bu akşam opal'de biraz inceledim saab'ı. Çok anlamam ama iç mekanı, malzeme kalitesi falan fiyatına göre iyi gibi geldi. Düşündükçe yeni sorular geliyor aklıma. mesela bu saabların içinden ses geliyor mu? Yani motor-lastik sesi ve trimden gelen çatır çutur, tıkır mıkır sesler var mı araç içinde? Bi arabada beni zıvanadan çıkaran şeylerden biri de budur çünkü. Motor - lastik sesi bi yere kadar kabul edileblilir de çatır çutur sesler çıktığında şeytan diyo ki götür arabayı bi uçurumdan aşağı at.

Sitesine baktım, saabın ankara'da iki servisi varmış: opan ve opis. opal servis olarak gözükmüyor sitede (gerçi zaten üçü de aynı kişinin). Diyeceğim o ki, opel servisleri daha chevrolet'in nerden sökülür nerden takılır gibi özelliklerini bilmemekte ve parça temininde güçlük yaşamaktayken saabı nasıl idare ediyorlar. Servisler konusunda da bilgi verirseniz memnun olurum. Gerçi saab 150-200 bine kadar rutin bakımlar haricinde servise uğratmaz diyorlar ama gene de ne olur ne olmaz. Bir de servisler saab müşterisine geçiriyorlar mı? Hani audide vardır ya aynı parça vw'ye takılınca 10 liraysa audiye takılınca 15 lira gibi. Parça ve işçilik fiyatlarından haberi olan var mı? vw, opel, ford gibi firmalardan daha mı pahalıdır. Mesela focus 15000 bakımında yağ+filtreler (hava, yağ, polen) değişiyor, bir iki kontrol yapılıyor ve 250 kağıda çıkıyor. Saab'da bu 500'e çıkar mı. Bir de kaç km'de bir bakım yapılıyor? Biraz çok soru oldu ama forumun amacı da zaten paylaşım değil mi

Audi-VW arasında olan durumun aynısı Saab'da da var... Saab'da yol tutus ekipmanlarının bir kısmı, bazı aksesuarlar, nasıl dizayn edildigi cok onemli olmayan parcaların cogu, bazı sabit motor parcaları da dahil olmak uzere opel vectra ile aynı... Tahmin edersiniz ki aynı parca opel olunca fiyat yarıya iniyor!! Ama korkmayın, GM arabası bu sonucta... Saab'a gidip o opel parcasını alıyorsunuz, ve cuk diye oturuyor, hic problem cıkmıyor!! Bunun dısında iscilik kaliteleri son derece yuksek ozel servis var iki tane... Saablardan cok iyi anlarlar... Hatta biri daha yeni klasik saab900 topladı... Aracı gordugumde arac gebermis durumdaydı... Son gordugumde, motorundan ic dosemesine arac gıcır gıcırdı... Dinler Oto, Bülent Bey ile Panter oto Nezih bey... Nezih bey elektrik, elektronik, plastik, kapı-cam lastikleri, konsol ve kapı dosemeleri, vs.vs. islerinden cok iyi anlar... Dinler Oto ise Motor, Sanzuman, Vs.vs.Daha mekanik konularından iyi anlar... Ve ikisi birbiri ile baglantılıdır... Ilgi duyana telefon numaralarını verebilirim...

• ÜYE AZLIGININ NEDENİ SANIRIM BU

quote:

Orjinalden alıntı: addrian

Haklısın. SAAB ülkemizde ender görülen araçlardan bir tanesi. Çoğu kişi nasıl bir otomobil olduğunu bile bilmiyor...!
  • quote:

Arkadaşlar öncelikle merhaba.

Ben de bir saab almayı düşünüyorum ama bi konuda kararsızım. İnternetten teknik verilerine baktım, 210 hp'lik 9-3 2.0TS modeli şehir içi 12 lt yakar yazıyor. Kullanan varsa, gerçekten yakıt tüketimi bu kadar mı yoksa 15-16 litrelere çıkıyor mu? Şu an bende 2006 focus hb ghia var benzinli. Araba eşek ölüsü gibi bas bas gitmiyor. Rampalarda bayılıp kalıyor. Gitsin diye daha çok basıyorum bu sefer hep yüksek devir kullanmak zorunda kalıyorum. Tüketim 12-13 litreye çıkıyor, teknik verilerinde 8,7 lt. yazmasına rağmen. Bu yazdıklarımdan çok süratli, sert araba kullandığımı sanmayın. Mesela Ankara'da cinnahı, dikmen caddesini 3'le çıkamıyorum, araba süratten düşüyor arkadan millet sıkıştırıyor. mecburen 2'ye alıp 4000-4500 devirle çıkıyorum. Yoksa manyağın biri çileden çıkarmadığı sürece genellikle sakin kullanırım.

Şayet belirttiğim modelin yakıt tüketimi Ankara şartlarında 15-16 litrelere çıkıyorsa, 1.9 TID versiyonunu almayı düşünüyorum. Diğer modelle kıyaslayınca bu modelin performansını nasıl buluyorsunuz?

Ayda 800-1000 km civarında yol yapıyorum. Yaz veya bayram seyran tatilleriyle birlikte senede 16-17000 km yapıyorum.

Sizler saab takımı olarak yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba avdr kardeşim. Öncelikle gurubumuza ve SAAB'a göstermiş olduğun ilgiden dolayı teşekkür ederim.

Şimdi Audi A6 3.0 TDİ Quatro modeli için de, şehir içeriisinde 11 lt yaktığı yazıyor DOD'un resmi sitesinde. Ancak bu adamların şehir içi bakış açıları bizimkinden oldukça farklı. Örneğin bu kişilerin büyük pazarlarında (Almanya,Fransa,İtalya,İngiltere) bu verdikleri bilgiler doğru olabilir ama bu Türkiye için doğru olamaz. Düşünsene Londra da, yahut Berlin de; Ankara kadar yokuş yollar var mıdır aceba? İşte esas olarak tüketim politikasındaki sonuçlar ülkelere hatta şehirlere göre değişir. Örneğin Ankara'da İstanbul'a nispeten 0,5 yada 1 lt daha az yakıyor olabilir.

2000 cc 210 BG SAAB Vector almayı düşünüyorsan sana kuvvetle tavsiye ederim. Çünkü bunlar gerçekten çok lüks ve konforlu araçlar. BMW Avrupa satış müdürünün de belirttiği gibi bu piyasadaki en büyük rakiplerinden biri de SAAB. Ankara gibi yokuşu çok olan kentlerde kuşkusuz 1.6 motordan daha yüksek motora ihtiyaç vardır benim kanımca. Bu arada SAAB 2.000 cc Vector'ün çekiş gücünün iyi olduğunu da söyleyebilirim. Bu durumda mantıksal düşünürsek km başında neredeyse şimdiki kullandığın Ford'dan daha aşağı yakar, ya da hemen hemen aynını yakar.

Eğer almayı düşünüyorsan sana yardımcı olabilirim. Bildiğim bir tane "ikinci el" ama 2006 model, çok temiz 2000 cc Vector var. Düşünürsen sana internet satış linkini p.m yolu ile gönderebilirim.

HERKESE HAYIRLI GÜNLER...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1453 -- 15 Eylül 2006; 16:30:31 >

• Addrian kardeş, ilgine teşekkür ederim. Önce şu focusu bi elden çıkarmam lazım ama çok zarar etmek de istemiyorum. Liste fiyatı 42500. Bayiden çingene pazarlığıyla 40'a falan anca alınır. Ben haziranda 36'ya almıştım. 2 milyara da ziebattan bir sürü işlem yaptırdım. Etti 38. 37'ye bırakmayı düşünüyorum. Alana da 37500'e falan mal olur. 5000 km.de ama üstünde nokta kadar dahi çizik yok, sıfırından farksız, zaten 4 aylık araba. Kısa sürede satabilirsem haberleşiriz. Çevrenizde böyle bir araç arayan olursa aklınızda olsun.

Bir de, daha evvel de sormuştum bu saabların içinden motor ve teker sesi ile sağından solundan çatır çutur sesler geliyor mu? Opal'de saab test aracı yokmuş, test edemedim.
  • Selamlar Bende SAAB 9.3 1.9 Tdi vector var aslında ses sistemide premium pakettekinden ama yetmio bana arttırmak istiyorum.Saabın upgrade toolkiti hakkında bilgisi olan var mı?
    Ya da herhangi bir marka amfi ve woofer tavsiye edebilecek olan?
  • evet beyler size bi soru 2.2 saab vector gordunuzmu hic turkiyede merak ediyorum varmi die?
  • güzel otomobiller arkadaşlar
    jeep dizaynı çok sevdim
    ayrıca genel olarak iç dizaynlar uçak iç dizaynı gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: swedeniz

evet beyler size bi soru 2.2 saab vector gordunuzmu hic turkiyede merak ediyorum varmi die?

2.0 var ama, 2.2 hiç görmedim...
  • scart üye listesine eklendi!
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.