Şimdi Ara

DH Nükleer Enerji Destekçileri Derneği [747 Destekçi] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.457
Cevap
59
Favori
137.923
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yapılmalı ama güvenlikli yeni teknoloji yapılmalı sadece yapılmalı demekle bitmiyor bu iş.
    quote:

Zaten bazı grupların bu işe karşı çıkma sebepleri de dış ülkelerden bize eski nükleer teknolojilerinin verileceği ve ekonomik olarak bu yatırımı karşılayamayacak olmamızdır ve bunun da kaza riskini artıracağıdır. 1999 yılında TURK-SAT’ın fırlatma esnasında başarısız olması da bu birileri tarafından bize eski teknolojilerin satıldığı konusunu gündeme getirmiştir.

quote:

Türkiye bu alanlarda uzun vadeli yatırımlar yapmak yerine kolaya kaçmakta, eski nükleer
    teknolojileri satın alarak teknolojik bağımlılık yaratmakta, üstelik bir de toryum etrafında
    efsane örerek bunu ülke bağımsızlığı adına atılan bir adım gibi göstermektedir
    .

Yani bize verilecek sistem artık kullanılmayan eski sistem olacak...Bunu da uzun yıllar yapan ülkeye

vereceğiz zaman ilerledikçe de teknolojiye bağımlı hale gelip yine onların eskisini ama bizi

geliştirecek olan eskiyi alacağız...Yani f/p oranı düşük, güvenliği az,yapan ülke onu kullanacak,
    yapan ülkeye geliştirmesi için muhtaç olacağız vb...

• EKLE TÜRKİYENİN ŞU AN İÇİN 1 NUMARALI ÖNCELİĞİ NÜKLEER SANTRALDİR
  • Çivile ismimi listeye...
  • Yaz yaz. Nükleer enerjimiz olmadığı sürece başka ülkelerin "köpeği" olmaya mahkum kalırız.
  • İmza kodu eklenmiştir konuya.
  • Sizce neden büyük devletler bize nükleer santral kurulması yönünde destek veriyor?

Ülkemiz elektrik potansiyeli bakımından hayli iyi durumdayken, elimizdeki kaynakları kullanmayıp neden nükleer santral kurma girişimi içindeyiz.

Elektrik üretiminde sıkıntı çeksek böyle projeleri desteklerim ama diyarbakırda kaçak elektrik kullanımı %80 se ve ırak a sattığımız elektrik bizim kullandığımız elektrikten daha ucuzsa ben bu projeyi desteklemem.
  • Herşeyi Allah'a emanet bir ülkede olmaz..
  • +1
  • O nükleer santral karşıtlarının büyük çoğunluğu "manzarayı kapatıyor" diye rüzgar tribünlerini de istemiyor.

En başa ekle beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: isviçreli bilim adamı

Yapılmalı ama güvenlikli yeni teknoloji yapılmalı sadece yapılmalı demekle bitmiyor bu iş.
    quote:

Zaten bazı grupların bu işe karşı çıkma sebepleri de dış ülkelerden bize eski nükleer teknolojilerinin verileceği ve ekonomik olarak bu yatırımı karşılayamayacak olmamızdır ve bunun da kaza riskini artıracağıdır. 1999 yılında TURK-SAT�ın fırlatma esnasında başarısız olması da bu birileri tarafından bize eski teknolojilerin satıldığı konusunu gündeme getirmiştir.

quote:

Türkiye bu alanlarda uzun vadeli yatırımlar yapmak yerine kolaya kaçmakta, eski nükleer
    teknolojileri satın alarak teknolojik bağımlılık yaratmakta, üstelik bir de toryum etrafında
    efsane örerek bunu ülke bağımsızlığı adına atılan bir adım gibi göstermektedir
    .

Yani bize verilecek sistem artık kullanılmayan eski sistem olacak...Bunu da uzun yıllar yapan ülkeye

vereceğiz zaman ilerledikçe de teknolojiye bağımlı hale gelip yine onların eskisini ama bizi

geliştirecek olan eskiyi alacağız...Yani f/p oranı düşük, güvenliği az,yapan ülke onu kullanacak,
    yapan ülkeye geliştirmesi için muhtaç olacağız vb...

kaynak ver bilader kaynak öyle sallamaya bakmıyor bu konular....

@n0fx

eğer sanayi tüketimi , halkın tüketimini geçerse o zaman ne yapacaksın ? süs havuzlarına hes kurarsın artık .

Ayrıca büyük devletler bize destek vermiyor avrupadan 1 ÜLKE bile katılmadı ihaleye önümüze taş koymaya çalışıyorlar ne fransa ne ingiltere ne almanya nede belçika HİÇBİRİ

• ekle

son teknoloji güvenilir toshiba marka nükleere evet

sloganımızda

heryerde nükleer ve bedava elektirik
  • ben de kurulmasını istiyorum ama böyle bir grup saçma geldi
  • bu ne işe yarıyor ?
    atom bombası falan mı
  • Acıyorum sizlere
  • Ekle.
  • ekle
  • quote:

Orijinalden alıntı: n0fx

Sizce neden büyük devletler bize nükleer santral kurulması yönünde destek veriyor?

Ülkemiz elektrik potansiyeli bakımından hayli iyi durumdayken, elimizdeki kaynakları kullanmayıp neden nükleer santral kurma girişimi içindeyiz.

Elektrik üretiminde sıkıntı çeksek böyle projeleri desteklerim ama diyarbakırda kaçak elektrik kullanımı %80 se ve ırak a sattığımız elektrik bizim kullandığımız elektrikten daha ucuzsa ben bu projeyi desteklemem.

bunu mukayese etmek için insanda bişeylerin olması lazım. yorumlardan ve konudan anlaşıldığı üzere türk halkının çoğunluğunda bu yok malesef...
  • quote:

Orijinalden alıntı: XaVeN_3

Acıyorum sizlere

Nerem acıyor dedin ?
  • ekle.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.