Şimdi Ara

*****DH NİN EN BÜYÜK TEAM'I FORD CONNECT TEAM !!!! (2408. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
48.228
Cevap
72
Favori
4.110.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 24062407240824092410
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi geceler dostlar. Aslan dostum la yollarımız ayrılıyor.

2009 42binkm 31500 biraktik fiyat nasıl arkadaslar. Kazasız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • std350 S kullanıcısına yanıt
    connectin trigger seti iç 90.000 dış 150.000 de değişiyordu yanılmıyorsam biz ikisinide değiştirdik malum kayış ucuz işçilik pahalı ikisi aradan çıksın dedik.sizin ki hangi model bu bahseettiğim çift kayış olanlar yani iç dış ayrı kayış bulunduranlar
  • N KUL kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum. 2016 x paketli bir connect..
  • FireStorm kullanıcısına yanıt
    Hocam hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim.. Powershift çift kavrama yarım otomatikmidir? 7 ileri dsg gibi kuru tip kavramamı var? 1.5 tdci motorun (gürültü) sesi nasıl?

• iyi günler 2012 model 110 ps connectlerde iç ve dış olmak üzere iki adet mi triger var acaba. İnternette parça satan sitelere baktım sadece trigger yazıyor iç dış ayrımı yok.
  • Şanzımanın kodu 6DCT450/6DCT451 Getrag üretimi..
    http://www.getrag.com/media/products/powershift/6dct451/6DCT451~1.pdf
    http://www.getrag.com/en/products/powershift/Dual_Clutch_Transmissions.html

Çift kavrama yağlı tip bir şanzıman. Yukarıda verdiğim linkte hangi araçlarda kullanıldığını görebilirsiniz.
    Sesi daha önce kullandığım 2015 1.6 tdci 115hp connectten daha az..
    Daha önce bir çok otomatik araç kullandım. Bu araçtaki vites geçişinden hızlanmalarından çok memnun kaldım.
    Vites geçişlerini hissedemiyorsunuz bile..

• AntiFANBOY A kullanıcısına yanıt
    Biz degistirdik.1 parca

• mduzgun60 kullanıcısına yanıt
    sadece dış triggeri mi ? aracınızın modeli nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AntiFANBOY -- 20 Ekim 2016; 19:53:39 >
  • Araç 2009 model yeni kasa 110 luk.yani sizinki ile aynı.100 lira ve 50 işçilik le halettik. trigier seti deyince bu sekilse veriyolar.diğer araçlar gibi birden fazla parcasi kayışı yok.renault 19 un trigier hem isciligi daha zor hemde 1 parca değil.fordun ki daha sade.

dostum sadece dış trigeri değiştirmişsiniz bunun 90.000 km ömrü var. Bu araçlarda bir de iç trigger dedikleri kayış var onunda ömrü 150.000. Size önerim v kayışınızı da değiştirmeniz ve devirdaim pompasını kontrol ettirmeniz bunlar sorun çıkarırsa motorda büyük hasar çıkar.
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.anladigim kadarıyla bunlar 150000 km icin .araç 50000 km de trigier icin 90000 veya 5 yıl dedikleri icin degistirdim.Başka yapmam gereken birsey varmı bu süreçte rutin yağ ve filtreler disinda? Birde size sorayım usta yağ icin 15000 veya 1 yıl dedi.bana saçma geldi her sene yağ degistirmek.fazla km yapmıyorum senede en fazla 5000 km yapiyorum ben.

Hocam 50.000 ise erken filtre yeter zaten iç trigger 10 yıl yada 150.000. Yağda ise önemli olan km, süreye pek bakma. 15.000 fazla geçirme çünkü dizel ve de turbolu araç yağ çok önemli.Zaten yağa 15.000 e yaklaşınca bir kontrol et yoğunlaşıyor neredeyse çamur kıvamına geliyor. Mobil 1 öneririm yağda.

http://www.mobiloil.com.tr/Turkey-Turkish-LCW/carengineoils_products_mobil-super-3000-x1-formula-fe-5w30.aspx

tabi para sıkıntısı yoksa castrol de alınabilir bundan 50 lira fazlaya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AntiFANBOY -- 22 Ekim 2016; 12:42:02 >

Teşekkürler

• ugurkamil kullanıcısına yanıt
    İyi akşamlar connectlerde lastik için yük endeksi kaç olmalı 91 mi almalıyım yoksa 95 mi.

91 ler lastik başına 615 kg
    95 ler lastik başına 690 kg

bizim connectler de 1500 kg kararsız kaldım hangisinden almam gerek 95 91 e göre konforu nasıldır.
    2'sindede bir sıkıntı yaşamazsın ;)

4 lastiğin toplamı aracın taşıma kapasitesiyle birlikte olan toplam ağırlıgın altında kalmasın sıkıntı yok ;)
  • Turuncu yerine kırmızı antifriz koysam sorun çıkar mı

• ugurkamil kullanıcısına yanıt
    merhaba ford connectlerde dizel partikül filtresi yada katalitik konvertör var mı?
  • Merhaba arkadaslar 2011 connectim var akuden amfiye guc kablosunu nerden cekecegim ? Aradim taradim isin icinden cikamadim var midir bi puf noktasi

• quote:

Orijinalden alıntı: AntiFANBOY

merhaba ford connectlerde dizel partikül filtresi yada katalitik konvertör var mı?

katalitik konvertö mevcut.
    2009 sonrasındada dizel partikül filtresi mevcut diye biliyorum.
  • 2012 model 1.8tdci 90ps lx connect alarak aranıza katıldım arkadaslar.araç cok guzel geliyor 2007 1.5dci 65ps kangoodan sonra ;)
  • 
Sayfa: önceki 24062407240824092410
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.