Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.672
Cevap
47
Favori
535.016
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Megane ı denemedim ama toyota 1.4 d4d 170 ten aşağı yakması mümkün gibi görünmüyor. Aracın yakıtı konusunda haklısın mehmethlx kullanım durumu çok önemli. 190 km den aşağı düşmeden Çorlu ya gittim geldim. Hemen hemen yarım depoya yakın yaktım. Mesafe gidiş geliş 300 km. Depo 45 lt. Uzun yolda sakin kullanımla 980 km de ışık yandı.
    1.3 mjet te sakin kullanımda çok daha az sarfiyat olacağı kesindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raven1974 -- 3 Nisan 2008; 14:56:19 >
  • Kesinlikle kişinin kullanım alışkanlığına bağlı.
    Ben kullandığım zaman araç 9.2 civarı yakıyor , eşim kullandığında ortalama 8 lt yakıyor Antalyada Ş.içinde Linea T-Jet ile
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronintr

Kesinlikle kişinin kullanım alışkanlığına bağlı.
    Ben kullandığım zaman araç 9.2 civarı yakıyor , eşim kullandığında ortalama 8 lt yakıyor Antalyada Ş.içinde Linea T-Jet ile

ronintr arkadaşım, ben olsam t-jet için yakıt konusunda şunu bunu yakıyor demezdim en kısa zamanda gidip denemek istiyorum. kimbilir ne keyifli bir sürüşü vardır. Performansını çok merak ediyorum. Demek istediğim, t-jet olsun yaksın, vereceği performans herşeye değer... Acele etmeseydim keşke diyorum bazen. Şimdi Linea 1.6 mjet veya t-jet için bütçemi ayarlıyor olacaktım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raven1974 -- 3 Nisan 2008; 15:46:26 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

quote:

Orjinalden alıntı: ronintr

Kesinlikle kişinin kullanım alışkanlığına bağlı.

ronintr arkadaşım, ben olsam t-jet için yakıt konusunda şunu bunu yakıyor demezdim en kısa zamanda gidip denemek istiyorum. kimbilir ne keyifli bir sürüşü vardır. Performansını çok merak ediyorum. Demek istediğim, t-jet olsun yaksın, vereceği performans herşeye değer... Acele etmeseydim keşke diyorum bazen. Şimdi Linea 1.6 mjet veya t-jet için bütçemi ayarlıyor olacaktım.

Yok zaten şikayetçi değilim.
    T-Jet aldığıma da son derece memnunum.
    Performansı yeter.

Yakında chip tuning ve boost artışı ile 150 Ps i de yakalarsam tadından yenmez.

• Linea'nın yakıt tüketimi katalog değerlerine çok yakın.1.4 fire aracım uzun yolda 18 krş yakmaktadır.Multijet için bu rakam çok yüksek.Lastiklerin havası,havaların soğukluğu bile tüketimi etkilediğine göre bu rakamları kıstas almamak gerekir.
  • Arkadaşlar havalar ısınıyor.Özellikle kışın soğuk geçtiği şehirlerde yakıt tüketimlerimiz göz ile görülecek kadar azalacaktır. Gaz pedalına basış şeklimiz yakıt tüketimi etki eden en önemli faktörlerin başında yer alıyor. Lineaların tüm modellerindeki yakıt tüketimleri fabrika verilerine çok yakındır.
  • Kışın ort yakıt tüketimim 100 km.de 8.0 lt civarına kadar çıktı.Şimdilerde ise 6.4 civarında..
  • benim aracım şu an 14.500 km de ve ort.yakıt tüketimi sakin kullanımda: 5.2 (yol bilgisayarında yazan)ş.içi ve dışı kullanımda .ort.yaklaşık 155 ykr.ye geliyor.ilk zamanlarda 5.000 km ye kadar 6.5 idi.10.000 km.den sonra düşmeye başladı ve şu an yakaladığım değer bu.ayrıca her defasında depomu fulleyip km.sıfırlıyorum yol bilgisayarının verdiği değerler şaşmıyor.yakıt konusunda bence bu araçlar süper.(1.3 multijet)
  • benim linea arkadan dikkatli bakınca sola hafif eğik duruyor arka sol lastikle çamurluk arası sağdaki ne göre biraz alçak duruyor nedeni ne olabilir ne yapmalıyım yoksa göz yanılmasımı .... yardımcı olursanız sevinirim
  • SAyın zaman06 arakdaşım.Aracınızın söylediğiniz sorunu ile ilgili resimlerini her iki yaraftan fotoğraflarını yaayınlarsanız bir yorum yapabiliriz. Beliki zeminden kaynakalan vir sorun olabilir.Düz bir zeminde de aynı sorunla karşılaşıyor musunuz?
  • Sayın Dh Linea Takım arkadaşları.Linelardaki araç içi gürültü şiddeti için bilgilerinize ihtiyacım var. Araç satın alırken A.T. Uygunluk belgesi içinde aracımız ile ilgili tüm teknik bilgiler yazmaktadır. Mesela benim aracım için 1,4 dynamic için rolantiyede 92 db, hareket halinde 3000 devir de 71.5 db yazıyor.Sizlerde bu belgenizdeki bilgileri yazabilir misiniz?Araçlarının ses izolasyonundan memnun kalmayan arkadaşlar için bir çözüm yolu olacağına inanıyorum.

Saygılarımla……..
  • quote:

Orjinalden alıntı: zaman06

benim linea arkadan dikkatli bakınca sola hafif eğik duruyor arka sol lastikle çamurluk arası sağdaki ne göre biraz alçak duruyor nedeni ne olabilir ne yapmalıyım yoksa göz yanılmasımı .... yardımcı olursanız sevinirim

selamlar...

bu tip gözlemler çok oluyor.

bana da pek çok marka ve modelde bu tip gözlemlerle ilgili başvuru oluyor. nedenlerini açıklamak istiyorum.

1 - araç tam düz zeminde durmuyordur.

2 - aracın el freni çekilidir.bu durumda el freni telinin arka tekerleklere tam ortadan gitmediği ve çatallaşırken arka balatalara olan uzunluklar yerleşim nedeniyle eşit olmadığı için önce bir taraf tuıtmaya başlar bu durumda oluşan kaldıraç kuvveti(yaklaşık 1.5 ton) aracı bir tarafından yukarıya doğru çapraz bir şekilde kaldırır.eğik bir görüntü çıkar.

3 - motorun yan yerleşimi ve aktarma kutusu'nun konumu, ön tarafta bir miktar sağ sol ağırlık dağılımını etkilemektedir.bu da bir miktar sağ sol yükseklik farkı yaratır .aracı tek kişi olarak kullandığınızda ya da ön arka oturumlarda da bir miktar yatma olmaktadır.

sonuç olarak 3 - 4 mm kayma dışında fazla bir kayma varsa , araç sağa veya sola çekiyorsa ,hız 60 km 'nin üstünde iken sağa sola dalmalar,kafa sallamalar oluyorsa geometride çeşitli nedenlere bağlı sorun var demektir. bu da servis bakımı ve robot şasi incelemesi gerektirir.

saygılarımla...

• bu arada fiat linea 1.6 multijetler satışa hazır...

umarım fazla beklemeden bayilerde yerini alır.

fiyatları ve donanımları da ilginç olacak...

yine bu arada 1.6 benzinli yepyeni bir motor da hazırlanıyor.
    merak edenlere....çin malı değil..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hawnitekin

bu arada fiat linea 1.6 multijetler satışa hazır...

1.6 motorun değerleri nedir acaba hüseyin bey?
  • quote:

1.6 mjet leri ilk deneyecek ben olacağım sanırsam. Çünkü epeydir bekliyordum.
  • 1.6 benzinli linea ve 1.6 multijet linea bence bu motorları yok satar

birde ba abi linea emotion bulduk 2007 model 13,000kmde 1.3 dizel 27,500ytl sizce fayat nasıl bana uygun gibi geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabate -- 5 Nisan 2008; 10:07:51 >
  • Tamamen katılıyorum. 1.3 mjet, 1.6 mjet, 1.4 t-jet benzinli motor seçenekleri ile Linea ürün gamı asıl şimdi tamamlanmıştır.1.6 mjet ile segmentindeki diğer markalara performans bakımından rahatlıkla meydan okuyacaktır...İsteyene güç, isteyene ekonomi. 1.6 mjet ile 1.3 mjet motorun sarfiyatıda birbirine çok yakın olacaktır...

quote:

Orjinalden alıntı: multijet

1.6 benzinli linea ve 1.6 multijet linea bence bu motorları yok satar

birde ba abi linea emotion bulduk 2007 model 13,000kmde 1.3 dizel 27,500ytl sizce fayat nasıl bana uygun gibi geldi
  • quote:

Orjinalden alıntı: sharkatk

quote:

1.6 motorun değerleri nedir acaba hüseyin bey?

selamlar...

linea da kullanılacak olan 1.6 multijet 105 hp 290 nm torklu bravo'dan tandığımız motor.

1.6 benzinli motor ,yeni teknoloji çok az yakan ,bu arada dört ayrı yakıt kullanabilen bir motor olacak
    benzin,etanol,lpg,lng

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hawnitekin -- 6 Nisan 2008; 16:27:24 >

• quote:

Orjinalden alıntı: multijet

1.6 benzinli linea ve 1.6 multijet linea bence bu motorları yok satar

Fiyat süpermiş.Eğer araçta kaza, vuruk vs. yoksa kaçırmayın derim. 13.000 km. 0'dan farksız sayılır.sıfırı 38.000'i geçti...
  • Havnitekin Bey; bir süre önce 1.3 mj 105 hp. motorların çıkacağı söyleniyordu vazgeçildimi. Forum ahalisi hernekadar 1.3 multijet zayıf kalıyor diye --şikayet etsede vergi avantajından dolayı düşük hacimli motorlar daha çok tercih ediliyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.