Şimdi Ara

DH LİNEA TAKIMI (69 ÜYE ) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.673
Cevap
47
Favori
534.964
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: serdar_39

quote:

Orjinalden alıntı: multijet

1.6 benzinli linea ve 1.6 multijet linea bence bu motorları yok satar

birde ba abi linea emotion bulduk 2007 model 13,000kmde 1.3 dizel 27,500ytl sizce fayat nasıl bana uygun gibi geldi

Fiyat süpermiş.Eğer araçta kaza, vuruk vs. yoksa kaçırmayın derim. 13.000 km. 0'dan farksız sayılır.sıfırı 38.000'i geçti...

işte kısmetse abinin c4 ünü satarsak alıcak araba linea orjinal temiz bi araba fiyatıda uygun alıcak kısmetse
  • quote:

quote:

birde ba abi linea emotion bulduk 2007 model 13,000kmde 1.3 dizel 27,500ytl sizce fayat nasıl bana uygun gibi geldi

Fiyat süpermiş.Eğer araçta kaza, vuruk vs. yoksa kaçırmayın derim. 13.000 km. 0'dan farksız sayılır.sıfırı 38.000'i geçti...

Bu fiyata kaçırmayın.Araç temizse ikinci el piyasa değeri 32000 ytl.Bu fiyata dynamic bile bulamazsınız.
  • quote:

Orjinalden alıntı: parthenia74

quote:

quote:

Bu fiyata kaçırmayın.Araç temizse ikinci el piyasa değeri 32000 ytl.Bu fiyata dynamic bile bulamazsınız.

Bence de kaçırmayın derim..Çünkü son fiyat ayarlamasına göre fiat linea'larda bayagı bir artış var(Sıfırlarında)..Ben de Linea Dinamik almayı düşünüyordum.Fakat son fiyat ayarlaması bizim bütçemizi bayağı bir aştı. Umarım alır ve güle güle kullanılırsınız...

• selamlar...

linea da kullanılacak olan 1.6 multijet 105 hp 290 nm torklu bravo'dan tandığımız motor.

1.6 benzinli motor ,yeni teknoloji çok az yakan ,bu arada dört ayrı yakıt kullanabilen bir motor olacak
    benzin,etanol,lpg,npg.

İşte bu benzinli motor alınıp LPG ile rahatlıkla kullanılır. Benzinli motorlarda LPG önerilmemesi gibi bir durum veya şüphede kalmaz insanların aklında. Dizel gibi ne güzel.
    Ayrıca ileride etanol veya isterseniz npg de kullanılır. Gerçekten çok cazip yahu. Acaba fiyatı ne olacak çok merak ediyorum.
    Linea Emotion için Kasım 2007 de 33.000 ytl gibi bir teklif almıştım.Şimdi ise fiyatlar gerçekten uçmuş.

Havnitekin bey LPG ile çalışmaya uygun hale getirilmiş motorda ne gibi bir değişikliğe gidilmiş olabilir acaba açıklarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raven1974 -- 6 Nisan 2008; 0:06:34 >

• 1.4 Fire motorlar lpg için uygun değil mi?Lpg li olsa ne kadar yakar acaba?
  • quote:

1.4 Fire motorlar lpg için uygun değil mi?Lpg li olsa ne kadar yakar acaba?

Bende daha önce accent 1.3 LX vardı Tartarini marka sıralı sistemde yakıt yarı yarıya düşmüştü 51.000 km kullanıp sattım.Hiçbir sorun çıkarmamıştı.
    Ben bu LPG kitinin montajı esnasında aracımın yanından ayrılmadım. İnanmayacaksınız Land Rover jipede LPG takıyorlardı o esnada. LPG uygulanamayan motorlar olarak, Toyotanın 2.0 ve VW nin ise FSI motorları biliyorum.Bu motorlarda enjeksiyon sistemi daha farklıymış...Büyük ihtimalle 1.4 fire motorada uygulanır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: raven1974

quote:

1.4 Fire motorlar lpg için uygun değil mi?Lpg li olsa ne kadar yakar acaba?

Bende daha önce accent 1.3 LX vardı Tartarini marka sıralı sistemde yakıt yarı yarıya düşmüştü 51.000 km kullanıp sattım.Hiçbir sorun çıkarmamıştı.
    Ben bu LPG kitinin montajı esnasında aracımın yanından ayrılmadım. İnanmayacaksınız Land Rover jipede LPG takıyorlardı o esnada. LPG uygulanamayan motorlar olarak, Toyotanın 2.0 ve VW nin ise FSI motorları biliyorum.Bu motorlarda enjeksiyon sistemi daha farklıymış...Büyük ihtimalle 1.4 fire motorada uygulanır.

1.4 motora lpg taktırsak kaba bir hesapla tüketim 18 ykrş.dan 9 ykrş.a mı düşer?

• Arkadaşlar benden size tavsiye aracınızın orijinalliğini bozdurmayın. Bende Fiat marea vardı. birkaç kuruş kar edeyim diye sıralı lpg taktırdım. Arabanın çalışma düzeni bozuldu, ilk çalışmada ısınana kadar gaz yemiyordu. Rolanti tutmamaya başladı. Sonra aracı sattım ve hesap yaptım bu arızayı gidermek için harcadığım ve diğer yaptığım masrafların bana verdiği zarar inanamayacaksınız ama 10000 ytl. yani bir araba parsı sonuç arıza hala düzelmemişti. Her tamirci bir parçasını değiştirtip motorun bütün sağlam olan parçalarını değiştirmiştim ve buna rağmen arıza düzelmedi. Yani kısacası 1000 ytl. kar edeyim derken 10000 ytl zarar ettim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmethlx

Arkadaşlar benden size tavsiye aracınızın orijinalliğini bozdurmayın. Bende Fiat marea vardı. birkaç kuruş kar edeyim diye sıralı lpg taktırdım. Arabanın çalışma düzeni bozuldu, ilk çalışmada ısınana kadar gaz yemiyordu. Rolanti tutmamaya başladı. Sonra aracı sattım ve hesap yaptım bu arızayı gidermek için harcadığım ve diğer yaptığım masrafların bana verdiği zarar inanamayacaksınız ama 10000 ytl. yani bir araba parsı sonuç arıza hala düzelmemişti. Her tamirci bir parçasını değiştirtip motorun bütün sağlam olan parçalarını değiştirmiştim ve buna rağmen arıza düzelmedi. Yani kısacası 1000 ytl. kar edeyim derken 10000 ytl zarar ettim.

Haklısınız...Ben zaten LPG taktırmayı düşünmüyorum.Linea 1.4 Fire nin yakıt tüketimi zaten oldukça az.Dizelle bile yarışabilecek seviyede desek abartı olmaz.Yalnızca LPG ile benzin tüketimini karşılaştırmak istemiştim.

• Fiat'ın internet sitesinde Linea'nın satış fiyatlarını inceledim.Birkaç ay öncesine kadar 1500-2000 YTL.zam gelmiş görünüyor.Artış sanırım Euro'daki yükselişten kaynaklanıyor.Çünkü diğer markalarda da artışlar var.
  • selamlar...

benzinli motorların,alternatif yakıtlarla kullanılabilmesi için özel teknik çalışmalar sürekli yapılıyor..

üst kapak sorunlarının giderilmesi,besleme sistemlerinin uyumsuzluğunu ve katalizörlerin uyumluluğu ile birlikte,güvenlik ve depolama sistemlerinde yeni teknolojilerin kullanılması....organik tarımsal ürünlerin ve bor madeninin yakıt olarak daha ekonomik kullanımları,hybrid enerjinin elektriğe çevrilip güce aktarılması konularında fiat araştırma merkezlerinin ve işbirliği yapılan firmaların sonuçları çok geçmeden uygulanacak...

petrol çıkan ülkelerde yakıt tüketicilere ya bedava veriliyor .ya da komik rakamlarla...

türkmenistanda her ay 2 depo yakıt bedava ...üstü de simit parası.....

elektrik,su,doğalgaz limitsiz bedava...

dünyadaki bor madeninin % 75 'i ülkemizde...umutlanalım mı .....bu maden'i saldırılardan nasıl koruyacağız..?..düşünüp duruyorum...

dünyamızdaki enerji sorunu ve pahalılığa karşı oluşturulması beklenen yeni yöntemleri açıkçası büyük bir merakla bekliyorum....

sanırım ülkemiz yönetimine de ,halkımıza da çok önemli görevler düşüyor..

saygılarımla...

• Saldırılar fiili değil kafayı çalıştırmak gerek.En basitinden, Bor madenleri Etibank'a aitti.El oğlu ABD bor madenleri için sadece Etibank ı satın aldı olay bitti.Yoksa Etibank çokta umurundaydı adamların. Biz çıkardığımız Boru moloz olarak tonunu çok komik rakamlara adamlara satıyoruz.Onlarda bunu işleyip 15-20 katına bize çeşitli teknolojiler olarak geri satıyor...Görüldüğü gibi artık savaşlar topla tüfekle olmuyor pek.Topla tüfekle olanları laf anlamayan yöneticilere karşı oluyor.
  • selamlar...

çok değerli DH forumları katılımcıları,

çok değerli otomobil dostları,

fiat topiclerinde yazan çok değerli arkadaşlarım,

haklı olduğunu sandığım tepkim sonrasında ; gelen binlerce e-mail,telefon ve ziyaretçilerimin ısrarları ve ikna edici sohbetleri benim bir süre düşünmeme neden oldu.

çok severek yazdığım DH forumlarına geri dönmem konusunda aşırı ısrarcı olan dostlarıma,izleyicilerime saygım ve sevgim sonsuzdur.

geçici olarak ve sınırlı sayıda mesaj yazdığım ve yaşadığım bir e-posta değişikliği sırasında kullanmak için DH yönetiminden izin aldığım "hawnitekin" kullanıcı adım artık geçerli değildir.

yakında kendi adıma kurduğum paylaşım sitesinde yazmaya başlayacağım.

otomotiv,otomobil sporları,konu dışı genel konular ağırlıklı bir paylaşım ortamı yaratmaya çalışıyorum.

hizmet ağırlıklı,seviyeli kullanıma açık olan bu platformu,

başta donanımhaber sitesi ve forumları başta olmak üzere,dh linea takımı,dh marea klubü,stilo forewer,yeni fiat bravo,albea takımı ,dh kuş serisi ve diğer klüp ve takımları,trmareaclup ve bravotr. organizasyonlarını kardeş ve dost site ve topicler olarak ilan ediyor.....ve tüm bu sitelerde de yazılarımı ,görüşlerimi,bildiklerimi,hissettiklerimi eğer izniniz olursa..sizlere iletmek istiyorum....

ilk göz ağrım DH forumlarından vazgeçemiyorum...
    bunu anladım....

hatalarım olduysa affola....

sevgi ve saygılarımla....

Hüseyin Avni Tekin

• Kolçağı olmayan linea sahipleri hafta sonu servise gittim.Kolçağı taktırmak işçilikte dahil olmak üzere 290 ytl.....Fiatın bu kazığını unutmuyacağım.Ne olursa olsun test sürüşüne çıktığım araçta kolçak vardı ama aldığım araçta yok.Fiat buna ne cevap verirse versin bu müşterilere yapılan büyük bir haksızlıktır. Test sürüşüne çıktığım araçta kolçak olmasa bunu hiç sorun etmezdim. Kolçağı yoktur derdim.Aracı alıyorsun bir de bakıyorsun yok.sonrada taktırmak istediğinde bir ton para bayılıyorsun.Fiat müşteriye bu bakış açısıyla lineayı efsane bir otomobil yapacağını zannetmiyorum.
  • o kadar haklısınız ki...inanın ben utandım...

ilk günlerde kolçaklı olan araçlar bir hafta içinde yok oldu ..
    o kadar yazdım,aradım , konuştum daha yeni koydular...

daha önce kolçaksız alanlara ücretsiz eklemeyi asla kabul etmediler...

gerçekten önemli bir hata ...bin araca ekleseler kaybedecekleri para inanılmaz prestij ve güven duygusu olarak geri dönecekti...en büyük reklamdan kesinlikle daha etkili olacaktı...

halkla ilişkiler ve müşteri ilişkilerinde önemli bir sorun ve hatta insan kaynakları ve yönetim sorunu olduğunu düşünüyor ve çok üzülüyorum...

ama bu sefer topiclerime,forumlarıma küsmeden bu durumu açık yüreklilikle dile getirmeyi ve eleştirmeyi,çok sevfiğim fiat'ın ve çocuğum gibi sevdiğim tofaş'ın başarısı için yapacağım.

bana destek olacak fiat severler ve fiat kullanıcılarını da arkamda görmekten de şeref duyarım...

sevgilerimle....

• quote:

Orjinalden alıntı: sharkatk

quote:

Orjinalden alıntı: be__cool

zaten linea takımı yok muydu

bu lineası olup da şikayetçi olanların takımı

Ben şikayetçi değilim o yüzden üye olmıyayım

• sayın takım moderatörümüz,

ilk mesajdaki ifade sanki bu takım sadece linea'dan şikayeti olanların topluluğu gibi gösteriyor olabilir.

acaba diyorum ifadeyi değiştirsek mi?

ne dersiniz?
  • Avni Bey bu silecek problemiyle ilgili size dönen oldu mu? yoksa size söyledikleri sadece gösteri için miydi?
  • Avni bey, Linea da kullanılan yağmur sensörü sistemi Fiat'ın kendi üretimimidir yoksa Fiat bunu başka bir firmadanmı tedarik edip kullanmıştır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmethlx

Avni Bey bu silecek problemiyle ilgili size dönen oldu mu? yoksa size söyledikleri sadece gösteri için miydi?

selamlar...

sizinle birlikte 3 kişi yağmur sensörü sorunu yaşadı.siz dahil 3 kişi bana detaylı bilgileri gönderdi.
    bende kayıtları var ve ben de bunları fiat müşteri hizmetlerine bildirdim.

saygılarımla...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.