Şimdi Ara

***__DH İltica & Göç Topiği__*** (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
42
Favori
12.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MustafaTosun

haklısınız ben de 13 ülke gezdim ve türkiye gibi harika bir coğrafyaya sahip ülke görmedim her bölgesi farklı bir iklim ve farklı bir medeniyet; akdeniz-ege yunanistan italya hırvatistan gibi harika bir doğa harikası bölge, doğuya gidiyorsunuz rusya gibi, güneydoğu anadolu bölgesi buram buram mezopotamya kokuyor (taş evler vs) karadenize gidiyorsunuz ingiltere, fransa ve almanyanın kuzeyinden farkı yok yemyeşil karma ormanlar ve kapalı hava... bu ülkeyi bu hale getirenler utansın.

Amerika cesitlilik olarak fazlasini veriyor ama bu yuzolcumundan dolayi.

Fransa bence bizim ulkeden asagi kalmaz. Adamlarin her iklim cesidinde yasanacak sehri var. Artvin savsat da cok guzel duruyor ama yasanacak yer degil mesela. Ya da col seviyorsan urfa filan var ama oralar da yasanacak yer degil. 3 buyuk sehir disinda adam akilli internet hizmeti bile alamiyorsunuz bizim ulkede.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• favoriye alıyorum güzel konu.

• Herkes gitmek lazım yazmış ama nasıl gidilebileceğini yazan bir kişi bile olmamış  

Laf yerine icraat yapacak arkadaşlar için birkaç fikir bırakayım;

Yerleşmesi en kolay ülkelerden birisi ABD. 4 yıllık herhangi bir üniversitede okuyan öğrenciler Work and Travel ile 5-6 aylık bir çalışma izni ile gidebilir. Orada bulunduğunuz süre boyunca sizi h2b vize türü ile çalıştıracak bir iş bulabilirsiniz. WAT süreniz bittiğinde Türkiye'ye döndüğünüzde bulacağınız iş yerinin size vereceği evraklar ile bu vize türüne başvurup kısmi süreli bir çalışma izni ile tekrar gidebilirsiniz. Bu vizeyi tekrar uzatmak işverenin elinde olduğu için uzun süre çalışabilirsiniz.

Bir diğer seçenek dil okulları ve üniversitelerin programlarına kayıt olup önce öğrenci olarak gidebilirsiniz. Yine kendinize iş bulduğunuz taktirde bu işveren size aynı şekilde çalışma izni alabilir.

Her sene yapılan yeşil kart çekilişine katılabilirsiniz.

Paranız varsa zaten 'E' tipi yatırımcı vizesi ile ABD'de bir şirkete ortak olabilir veya kendi işyerinizi açabilirsiniz.

Üniversite mezunu iseniz Internship programı ile 12-16 aylık staj programlarına katılabilirsiniz. Bu program ile ABD'ye giden kişilerin çoğu staj programlarının bitiminde çalıştıkları yerde çalışmaya devam ediyorlar.

İngiltere ile aramızdaki Ankara Anlaşması ile kendi alanınızda iş kurma amacı ile İngiltere'de çalışma ve iş kurma imkanınız var.

Tam bilgim olmasa da bildiğim kadarıyla Kanada da belli iş grupları için göçmen ilanı açıyor zaman zaman. canada.ca sitesinde ilgili göçmenlik bölümlerini takip ederek şansınızı deneyebilirsiniz.

Bunların hiç birni yapacak paranız, donanımınız yoksa da ya Allah diyip indeed, linkedin gibi yerlerde önünüze gelen her işverene cv gönderebilirsiniz. Bin tanesi kabul etmese belki bin birinci gel kardeşim çalış der.

• Çoğu ülkeye gitmenin en basit yollarından biri
    1) ülke belirle
    2) dil okuluna kayıt ol ( okulun iletişim bölümünden mail adresine iletisime geçin İnternetteki fiyatların yarisina kayıt olursunuz)
    3)lise - college - üniversite yada master kayıt ol
    4) iş bulup orda kal

Amerika için örnek veriyorum
    Dil okulu 6 ay 3 bin dolar
    Kayıt ücreti 180 dolar
    I-20 belgesi 50 dolar (kargo ücreti vize için gerekli)

6 ay sonra yukarida yazdığım egitim kurumlarina kayıt olun 8 yil f1 vizesiyle durabiliyorsunuz orda nasıl para kazancam derseniz uber - doordash - lyft hesabi kiraliyorlar çok rahat bir şekilde yasarsiniz sonra ya biriyle evlenirsiniz yada bir is yeri size sponsor olur bir avut bulursunuz parasiylada ayarlarsiniz birsey

Ama gençlerin %90 gitmek istiyorum der hiçbir adim atmaz youtubedekilerin çoğu dil okuluyla gitmiştir bu sene green card cikmazsa bende gidiyorum bu şekilde kaydımı yaptım

• Son dönemim üniversitede, şimdiden yerimizi alalım  

• Ben finlandiya'ya gidecem arkadaşımın şirketi var orda ortağı gösterecek ki beni oturum izni alabileyim

• quote:

Orijinalden alıntı: mamilim90

Çoğu ülkeye gitmenin en basit yollarından biri
    1) ülke belirle
    2) dil okuluna kayıt ol ( okulun iletişim bölümünden mail adresine iletisime geçin İnternetteki fiyatların yarisina kayıt olursunuz)
    3)lise - college - üniversite yada master kayıt ol
    4) iş bulup orda kal

Amerika için örnek veriyorum
    Dil okulu 6 ay 3 bin dolar
    Kayıt ücreti 180 dolar
    I-20 belgesi 50 dolar (kargo ücreti vize için gerekli)

6 ay sonra yukarida yazdığım egitim kurumlarina kayıt olun 8 yil f1 vizesiyle durabiliyorsunuz orda nasıl para kazancam derseniz uber - doordash - lyft hesabi kiraliyorlar çok rahat bir şekilde yasarsiniz sonra ya biriyle evlenirsiniz yada bir is yeri size sponsor olur bir avut bulursunuz parasiylada ayarlarsiniz birsey

Ama gençlerin %90 gitmek istiyorum der hiçbir adim atmaz youtubedekilerin çoğu dil okuluyla gitmiştir bu sene green card cikmazsa bende gidiyorum bu şekilde kaydımı yaptım

Benimde anlatığınız şekilde gitme planım var ama ilk başta work and travel ile gidip ssn alıp sonradan statü değiştirip dil okuluna kayıt yapıp ssn ile uber,yemek dağıtım uygulamalarıyla çalışarak geçimimi sağlamayı planlıyorum ama ilk vaadede en az bir 9 bin dolara ihtiyacı var çünkü ilk başta work and travel ile gitmek için 3 bin dolar çıkcak cepten sonra orada dil okulu ile anlaşıp statü değiştirmek derken dil okuluna en aşağı 2 bin dolar gider sonra araç alıp kuryecilik yapmak falan derken araça gidecek para 4 bin desek en aşağı 70 bin tl olması lazım amerikaya göçmek için

bu arada yaşım 22 18 yaşına bastığım günden bugüne green carda başvuruyorum çıkmadı meret

• MustafaTosun kullanıcısına yanıt

hadi inşallah

• Ne hikmetse yurtdışına gidip başarılı olanlar bu foruma takılıp hiç akıl da vermiyor! Onların teknoloji ile işleri olmuyor galiba!

• Pandemi bitsin ışınlanalım..

• PAndemi varken gocmenlik zor is

intrnetten bi kiz bulun yabanci evlenip gidin garanti

• Sığıntı gibi yaşamak istemeyenler için dünyanın en büyük ekonomisine sahip bir ülke var.

:ABD.

• quote:

Orijinalden alıntı: erkahn

PAndemi varken gocmenlik zor is

intrnetten bi kiz bulun yabanci evlenip gidin garanti

hangi ortamlarda tanışabiliriz hocam ?

• Eyv bro..

Değerli bilgiler.

• noapte kullanıcısına yanıt

Bilmiyorum sadece fikirdi benimki  

• 9 bin dolarında ilk etapta yeteğeceni sanmıyorum biraz daha gerekli bu arada uber coğu eyalette 1 yada 2 senelik abd ehliyeti istiyor kesin olmamakla beraber wat dan aldığınız ssn ni kurallara aykırı kullandığınız için ilerie vatandaşlık durumu olursa sorun yaşarsınız diye okumuştum başka bir kaynaktada vergini verirsen sorun olmuyor diye yazıyordu işin özeti geçiş döneminde resmi çalışmamak daha mantıklı

• İltica için büyük bir olay yaşamak gerekli, göç için ise ya nitelikli olmak ya da zengin olmak gerekiyor.

Şurada göçmenlik adına hatırı sayılır bilgiler var: https://eksisozluk.com/turkiyeden-siktir-olup-gitmek--3843083?a=nice

• İlk güzel fırsatta gideceğim. Beni bu ülkeye bağlayan hiçbir şey kalmadı.

• Ben 1. Dünya Harbinde yedi sülalemi kaybettim bu vatan için. Hiç bir yere gitmiyorum.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.