Şimdi Ara

***__DH İltica & Göç Topiği__*** (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
42
Favori
12.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
133 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu lafa da bayılıyorum. Sığıntı gibi yaşamak ne oluyor tam olarak? Yani kimse seni sığıntı gibi yaşaman için zorlamıyor, benim arkadaşım iltica etti 3 sene önce ve diğer insanlardan bir farkı yok. Ha sen diyorsan ki bir vasfım yok ben beceremem ve leş gibi yaşarım o ayrı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • MustafaTosun kullanıcısına yanıt

Yav şu coğrafyayı boş boş övüp durmayın, ABD ve Kanada’da 4 mevsimin alası yaşanıyor. Keza doğal güzellikler olarakta dünyada onlarca ülke var Türkiye’den daha iyi. Mesela Kanada’da kuzey ışıkları var, kış mevsimi gerçekten kış gibi yaşanıyor yaz mevsimi de öyle. Türkiye şuan resmen 2 mevsim yaşıyor, yaz ve kış. Ara mevsimler yok. Ayrıca coğrafyanın insanlara pek bir faydası yok. Ben Kanada’da kuzey ışıkları var diye yaşamak isteyen, zengin olan insan görmedim. Türkiye’de de öyle.

• Kelise kullanıcısına yanıt

Kanada da max 2 mevsim yaşanıyor kış ve sonbahar (lise coğrafya bilginle bile bunu bilebilirdin) ve örnek verdiğin amerikayla kanada yüzölçümü bakımından dünyanın en büyük 2. ve 3. ülkesi, boyutları tüm avrupadan daha büyük. Ve türkiyenin coğrafyası gerek stratejik gerek güzellik bakımından 10 numara, kendi ilinin dışına çıkmayıp abii off kanada cok iyi demek yerine burnunuzun dibindeki yerin farkına varmanızı öneririm

• haydarali34 kullanıcısına yanıt

Her gün takip ettiğim bir ülkeyi mi bana gösteriyorsun? Bu heriflerin hepsi devlet desteği alıyor ve çoğu madde bağımlısı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3E41C059B -- 19 Şubat 2021; 17:10:1 >
  • MustafaTosun kullanıcısına yanıt

Ya cahil herif en az 7 senemi Kanada’da geçirdim hala da oradayım, Kanada 4 mevsimin en güzel yaşandığı ülkelerden biridir. Bilip bilmeden yaşadığı ilin dışına çıkmamış demiş bir de, sen mahallenden dışaeı çıktın mı abisi? Kış ve sonbahar demiş ya, yazın 40 derece sıcak görüyoruz abisi. Boş boş konuşma

• fuwafuwaboy kullanıcısına yanıt

Hayır, tam olarak mahkemeye çıkmadan kabul edileceğin anlamına geliyor. Eğer hakimin hoşuna gitmezse mahkemeye çıkartıyorlar ve hikayeni anlattırıyorlae tekrar, yaklaşık 4-5 kişi tanıyorum kanada’ya iltica eden. 1 tanesi mahkemeye çıkartıldı sonradan diğerleri ise mahkemesiz kabul aldı.

• haydarali34 kullanıcısına yanıt

Yav he he.

• Bana katar ülkesinden (malesef Arap ülkesi ) iş teklifi geldi. Alternatif olmadığı için kabul ettim. Ama orada da ömrü uzun degil 30 sene çalışsanda vatandaşlık alamıyorsunuz. Kendi vatandaşı dogman lazım. Aylık 30 bin dolar çalışmadan devletten maaş alıyorlar çünkü. Ama yinede şartlar alım gücüm yüksek olunca paşa paşa gidip katlanıcam.... Bide kendilerini birşey sanmaları yokmu. 3 aydır vize alamıyorlar Corona bahanesiyle... Hay coronasına evde pineklemiş vize bekliyorum
  • Kelise kullanıcısına yanıt

Abisi demiş birde  alıntıladığın mesajımda bile yazmışım 13 ülke gezdim diye  EN AZ 7 yıl kanada da yaşadım, 40 derece sıcaklık görüyorduk demiş ya birde   kendine cici bak aslan parçası sıcaktan bayılma kanada da 😘

• quote:

Orijinalden alıntı: Kelise

Şu lafa da bayılıyorum. Sığıntı gibi yaşamak ne oluyor tam olarak? Yani kimse seni sığıntı gibi yaşaman için zorlamıyor, benim arkadaşım iltica etti 3 sene önce ve diğer insanlardan bir farkı yok. Ha sen diyorsan ki bir vasfım yok ben beceremem ve leş gibi yaşarım o ayrı.

Lafını bil de konuş herkes sizin gibi aidiyet duygusu olmayan köksüz insan değil.

• ingilzce,fransızca biliyorsanız ve üni mezunuysanız kanada’ya rahatlıkla gidersiniz her yıl 1 milyon kişi alıyolar nitelikli hatta annen baban bakıma muhtaç ise onlarıda yanına alabiliyorsun

• şoray uzun yolda kullanıcısına yanıt
    Almanya tek kişi için 8 bin euro kadar istiyor, o da 5-6 ay kadar falan.
  •  

Şu boş romantik edebi sözler sizi nereye götürüyor merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kelise -- 19 Şubat 2021; 18:11:31 >
  • Güzel bir konu olmuş , eğer konu amacına uygun bir topic olursa harika bir bilgi kaynağı olacaktır; talep çok bu konuya gençler arasında

• fuwafuwaboy kullanıcısına yanıt

Saçmalama .

Haberi düzgün okumuyorsun.

Mahkeme şartı yok diyor kabak gibi.

• Bir tane Wp-telegram grubu mu kursak ne yapsak fikir ve birçok konuda yardımlaşsak?

• Vergini veriyorsun, kurallara olabildiğince uyuyorsun, insanca yaşam standardı bekliyorsun ve ülkeyi yönetenlere bir bakıyorsun simitle geçinilir!!

Sen şununla konuştun, sen şuna gittin, sen köpocusun!, sem mavelisin sana ibadethane yok! sen kat partilisin, yok urgan atar bilmem ne!!

adliye'ye işin düşünce adalet ara, hırsızlıktır, trafik kazası'dır, kavga gürültüdür bunlara maruz kalınca polis ara, okuyup okuyup liyakat ara! işe gir hak ara!!

İnsan olmak da bu kadar ucuz değil hani, 2021 dünyasında insanların da artık ödediği bedele göre doğru düzgün vatandaşlık hizmeti alabilmesi şart!!

köprüden geçicem 400 lira, aracı muayeneye sokucam 400 lira, otobüse binicem devasa sıralar! taksiye binicem dolandırılıp dayak yiyecem!

Araba alıcam şahin 70K motor alıcam 40k!

...nın ... artık.

ömür geçiyor yim 19 yıl olmuş gelinen noktaya bak. gitmek isteyene laf söylemeye kimsenin hakkı yok! 2021 dünyasında gazın petrolün ucuzlayıp dibe vurduğu faizin para vermek

yerine eksi faiz yazdığı bir dünyada hala boğuştuğumuz sorunlara bak. oy atıyoruz ve seçtiğimiz insanların yaptıklarına bak bizi resmen kaldırıp indiriyor bu siyasetçiler.

• ressi1 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben evleniyorum esim almanda amerikada yasasam dahami guzel olurdu diye hep aklimda kaliyoda oyuzden sanki para kazanmak daha kolay gibi abd de 😁
  • i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Hocam sizin durumunuz biraz spesifik, parayı Amerika'da kazanıp yaşlanınca Avrupa'da yaşayabilirsiniz :) sosyal devlet destekçiniz olur ama benim atacak tek kurşunum var yaşlılığı düşünüp Almanya veya Kanada gibi bir ülkede yaşam kurmak daha mantıklı geliyor.
  • ressi1 kullanıcısına yanıt
    Bende biraz oyleyim 31 oldu yaş 😁😁 zaten abd vizemde yokta oyle bi heves uber falan 😂😂
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.