Şimdi Ara

--DH HUKUK FAKÜLTESİ 2.SINIFLAR --- (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
7
Favori
10.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Medeni vizesi açıklanmış. 41 almışım. Cidden bu kadar düşük beklemiyodum. Hatta en iyi geçen vizeydi bu yav. Hocaya sorsam kağıdı gösterir mi?
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun hocam. Hocadan hocaya değişir fakat büyük ihtimalle gösterir diye düşünüyorum.

Düzenleme: Hocam MEF, sitesinde flipped learningi baya öne çıkarıyor. Sistem nasıl işliyor tam olarak, sizce verimli bir sistem mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phosphophyllite -- 19 Aralık 2020; 22:50:27 >
  • phosphophyllite kullanıcısına yanıt
    Hocam bi hocaya sorucam yine de. Flip sisteminde; sisteme video yüklüyo hocalar dersle ilgili. Sen bu videoyu izleyerek derse giriyosun. Hazırlıkta çok kullanıyoduk. Örneğin yarın simple past tense işleyecek hoca, sistemdeki videoyu izliyosun(3-10dk) arası birkaç test sorusu oluyor. Onları çözüyosun ve bu kur geçme notuna etki ediyodu. Fakültede ise şöyle işliyor hoca dersle ilgili yine video yüklüyo sisteme. Bu videoyu izleyip işlenecek ders hakkında bilgi sahibi oluyosun. Verim kişiden kişiye göre değişir. Verim hakkında net bir şey söyleyemeyeceğim.

Zor muydu hocam? pratik ağırlıklı mı sormuş

• savcınız kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 bölüm vardı. İlk bölüm pratikti. 2 bölüm hakimin takdir yetkisi vb. sorduğu bilgi bölümü vardı. Pratik bölümünde olay verip 3 soru sormuştu.
  • Abi bu okul kafayı yedirticek. O kadar yazdım ama 90 üzerindendi. 25 almışım. Valla bu hocalar nereden puan kırıyo anlamıyorum. 1-2 gün geçsin mail atıcam hocaya. Bu ne böyle yav. Ödev yaptıydık. Hiç özenmedim, 10 vermiş. Sınavda o kadar yazdım.25 almışım .
  • Hanımlar beyler medenide neredesiniz çünkü içimden bir ses bizim hızlı gittiğimizi söylüyor biz şu anda dernek üyeliklerindeyiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonmohikan oturanboğa kullanıcısına yanıt
    En son kişilik haklarının korunmasını vb. işledik. Bizim hoca kitabı bitiremeyecek gibi.
    Tüzel kişilere başlayacağız. Vizede oraya kadar sorumluyuz.
  • biim hoca bu gidişle 3.cildi de bu dönem bitirmeye niyet etmiş gibi cevaplarınız için teşekkür ederim hocalarım.

• Derste çözdüklerinizden ayrı olarak pratik çalışması yapıyo musunuz?
    Pratik kitabı aldım da başlamadım daha vizelere 10 gün var yetiştirmeye çalışacağım
    Hocam eğer istiyosan bizim çözdüklerimizden de atabilirim🤗

çözümleri varsa güzel olur hocam çözümleri olmayınca çok vakit alıyor.

Sadece 1 kez pratik dersi yaptık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Bizde öyle hocam. Muhtemelen pratikler 2.dönemde artıyor.

Çözümlüleri yolladım hocam
    Roma’da 2-3 tane anayasa 4-5 civarı medeni 3-4 tane pratik yaptı hocalar bizde

2 pratik kitabı aldım birisi S.Helvacı diğeri Cem Baygın ve birkaç akademisyen beraber hazırlamışlar. Helvacıya nazaran bu daha hoşuma gitti öneririm hocam.

Bu dönem biraz böyle olduda 2.dönem kesinlikle alıcam. Medeni haricinde pratik yapmadan oluyo ama medeni de pratik yapmayınca dersten bir şey anlaşılmıyo pek.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.