Şimdi Ara

--DH HUKUK FAKÜLTESİ 2.SINIFLAR --- (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
7
Favori
10.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hukuk okurken yanında ne yapabiliriz kendimizi geliştirmek için? Ortalama kasmak çok bir işimize yarar mı?
  • İlk sınavından 84 aldığım anayasadan ikincisinde 40 bütte çalışıp 36 alarak kaldım. Bazen acaba yanlış yere mi geldim diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahmet Çakar01 kullanıcısına yanıt
    Tek kaldığınız ders anayasa mi
  • savcınız kullanıcısına yanıt

Evet, Medeni ve Devlet Teorisi (bazı okullarda Genel Kamu Hukuku) derslerini bütte verdim.

Hangi okuldu hocam Selçuk diye hatırlıyorum sizi

Atatürk hocam. Derslerden 4'üne Prof. giriyor. İlk başlarda olumlu düşünüyordum ama sınavlarda zorluyorlar baya.

Hocam bırakmayı düşünmeyin derim online eğitim sonuçta ne kadar memnun kalabiliriz ki

Yok hocam bırakmam da bi aklımdan geçti 5 dakika ama hocalardan ve eğitimden memnunum genel olarak.

• Roma hukuku ile anayasa hukukuna pek takılmayın geçseniz yeter. Hukuka girişi iyi anlayıp kavramak lazımmış medeninin iyice oturması için şartmış. En önemli ders medeni hukuk yalayıp yutun dedi hukuku bu sene bitiren sevdiğim bi abim
  • Kaanmc kullanıcısına yanıt
    Anayasa hukuku da önemli bence özellikle ilerde Kamu hukukuna yönelecek olanlar için
  • Bu dönem sistemi anlamakla geçti. Anayasa ve medeninin büt sonuçlarını bekliyorum. Pek ümidim yok ancak inş geçmişimdir. Eğer geçemezsem bir daha ki sene alacağım seçmelilerin iki tanesini(8-10 kredi) bu dönem alıp seneye iki dersi veririm diye düşünüyorum.
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt
    Kaldığım ders yok şimdilik hocam da ikinci dönem yukardan ders alayım diye düşündüm de olmuyormuş
    Medeni biraz benim tembelliğimden büte kaldı ama anayasa hoca baya zorladı. Zaten dersi alanların %25’i verebilmiş... Bütte de zaten 4 klasik soru 60 dk verdi. Hoca girse sınava dört soruyu tam olarak kendisi bile cevaplayamazdı... Bizde slotlardan eğer ders seçebilme hakkın varsa üstten alabiliyosun.
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt
    Medenide Cem baygın pratik çözdüm Serap Helvacı bana çok karışık geldi 83 aldım. İlk başlarda en sevmediğim dersti.
  • Girdiğim 2 bütte de kaldım . Bu dönem özellikle aile hukukunda pratiklere ağırlık vericem. Seneye yer açılması için üsttende iki seçmeli ders alıcam. İnş ikinci dönem bir sıkıntı olmaz. Çok hatalı bir dönemdi
  • Roma için ağlayan ben büte girerek roma dersini vermiş bulundum

• Sizce Aile Hukuku için Dural 3. cilt mi almak daha mantıklı yoksa Öztan mı? Şuan elimde Dural 1 ve 2 var. Hocamız biraz yavaş ilerlediği için daha genel esaslardayız ama bu dönem ek derslerle (8 saate çıkacak sanırım) bitirmeye çalışacağız bakalım.

• au priori kullanıcısına yanıt
    Hocam Öztan bizim Çankaya'da lisansüstü derslerine giriyor. Biz medeni hukukun temel kavramları kitabı var baya kalın onunla Mustafa Durallardan ilerliyoruz. İkisinden birini alacağım dersen Mustafa Dural sanki daha kullanışlı geldi hem baskı hem de netlik olarak.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.