Şimdi Ara

--DH HUKUK FAKÜLTESİ 2.SINIFLAR --- (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
7
Favori
10.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dersin hocası Dural'a paralel gittiğini söyledi önceden ama Öztan'ı da göz önünde bulunduruyorum zira konuyu daha çok irdeliyor izlenimi uyandırdı bende. Dural kimi yerlerde özete kaçmış. Belki de şimdilik Dural alıp tam anlamıyla hukukçu olunca Öztan almak en mantıklısı. Cevabınız için teşekkürler.

• au priori kullanıcısına yanıt
    İkisini de alın hocam bence. Bu arada hangi üniversitedeydiniz?
  • Ankara üniversitesi, Öztan'ın fiyatı biraz tuzlu ikisini birden almaya ikna etmem zor olur ama denerim :) Bir de üst sınıflardan duyduğum kadarıyla 1. sınıfın en zor dersi medeniymiş sebebi de hocamızın ters köşe yaptıran öncüllü soruları.

Öztan derken sadece aile hukuku kitabı mi yoksa kalın olan kitap mı?

Medeninin zor olan kısmını bence atlattık 2.dönem Aile hukuku daha rahat geçer gibi.
    Ben de romayı pek sevemedim nedense
  • savcınız kullanıcısına yanıt

Bahsettiğim kitap şu.

Ben tam tersini düşünüyorum, belki kişi kolaydır ama ailede en azından kendi açımdan konuşmam gerekirse zorlanacağımı düşünüyorum. Mal rejimleri ve velayet/vesayet konuları özellikle ilginç olacak gibi.

Düzgün linkleyemediysem diye şuraya tekrar koyuyorum linki: https://www.hukukmarket.com/aile-hukuku-bilge-oztan.html

Cidden pahalıymış hocam. Ozaman Dural alın baktınız oturmadı 2. Kitap olarak alınabilir
  • AYBÜ'de hazırlık muafiyetini geçtim arkadaşlar. Önümde iki yol var: okulu yarım dönem dondurup seneye sıfırdan başlamak, bölüme başlayıp ilk dönemin konularını gelecek senelerde alttan almak. İkisinin de kendine göre avantajları olduğu için aklım çok karıştı. Eğer dondurursam seneye planlı ve düzgün bir şekilde sıfırdan başlayabilirim. Ayrıca yarım dönem boyunca hala İngilizce çalışma fırsatım olacak olsa da sınıf ortamı olmadığı için masaya oturabilmek biraz zor. Eğer ki bölüme başlarsam bir sene erken bitecek fakat birinci dönemin derslerini gelecek senelerde görmek zorunda olacağım. Yardımlarınızı ve yorumlarını bekliyorum.
  • Roma 52 geldi sevemedim şu dersi. 2.dönem versem de kurtulsam gözüyle bakıyorum artık .

Roma Borçlar için hoca Türkan Rado kullacağım dedi ama bu kitap bana ince geldi yanına bir tane daha ekleyebilirim. Tavsiyesi olan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savcınız -- 18 Şubat 2021; 13:57:24 >
    Hocam eklemene gerek yok. Türkan Rado iyidir. Roma borçlar dersinde sadece borçlar yok. Roma eşya hukuku+ usul hukuku vb. de var. Ben borçlar için Bülent Tahiroğlunun kitabını aldım ama yine de ek olarak Türkan Rado ve Belgin Erdoğmuş’un kitaplarını alıcam.
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Ana derslerden bi Roma düşük geldi yanına bir kitap daha düşünüyorum hocam ne gıcık ders şu roma

• Up!
  • Bu dönem anayasada derste hocanın söyledikleriyle eş zamanlı not çıkarıyorum. Aile hukuku için bu dönem özlem tüzüner+ cem baygın+ helvacı pratiklerden gidicem. Bu dönem ilk döneme göre biraz daha kolay gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Bu dönem anayasada derste hocanın söyledikleriyle eş zamanlı not çıkarıyorum. Aile hukuku için bu dönem özlem tüzüner+ cem baygın+ helvacı pratiklerden gidicem. Bu dönem ilk döneme göre biraz daha kolay gibi.

Aile hukuku için Bilge Öztan+ M.Dural + C.Baygın ve S.Helvacı kullanacağım. 1.döneme göre çok daha zevkli ve akıcı geldi bana bu aile hukuku.

Anayasa sadece K.Gözlerden ilerliyoruz biz.

Evet hocam. Ben de bu dönem aile ve anayasa çalışmaktan aşırı zevk alıyorum😊
  • Dönemlikler için yaklaşan vize haftasında herkese başarılar arkadaşlar
  • GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Vizeler bitti finaller için başarılar hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.